India

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 855
8 604
113
Mondanám, hogy vegyük elő a pattogatott kukoricát, de...!

Az elmúlt évtizedek legkomolyabb konfliktushelyzete kezd kialakulni India és Pakisztán között, miután a hindu nacionalista kormány hétfőn bejelentette: visszavonják Dzsammu és Kasmír szövetségi állam különleges státuszát, gyakorlatilag megvonva a vitatott fennhatóságú térség nehezen kivívott - és máig törékeny - autonómiáját.
Kijárási tilalom, evakuált turisták, letartóztatott vezetők: India gyakorlatilag megszállta Kasmírt

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 354
18 734
113
Mondanám, hogy vegyük elő a pattogatott kukoricát, de...!

Az elmúlt évtizedek legkomolyabb konfliktushelyzete kezd kialakulni India és Pakisztán között, miután a hindu nacionalista kormány hétfőn bejelentette: visszavonják Dzsammu és Kasmír szövetségi állam különleges státuszát, gyakorlatilag megvonva a vitatott fennhatóságú térség nehezen kivívott - és máig törékeny - autonómiáját.
Kijárási tilalom, evakuált turisták, letartóztatott vezetők: India gyakorlatilag megszállta Kasmírt
Kezd mindenki megőrülni sajnos, szerte a világon. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért pont most van itt az ideje egy régi konfliktushelyzet feltüzelésére, ennyire égető a vízhiány, hogy el kell terelni a figyelmet róla bármi áron az indiai kormánynak?

Fennek

Well-Known Member
2010. május 8.
7 288
23 824
113
Kezd mindenki megőrülni sajnos, szerte a világon. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért pont most van itt az ideje egy régi konfliktushelyzet feltüzelésére, ennyire égető a vízhiány, hogy el kell terelni a figyelmet róla bármi áron az indiai kormánynak?
Ha jól láttam a lényeg a sorok között van. Eddig tilos volt betelepülni most ezt eltörlik. Van pár száz millió emberük víztelenségben azok szivesen mennek majd a vízzel ellátott északi területekre. Innentől borulnak az etnikai arányok és kínai módszerrel megoldják az autonómia kérdést.
+ szerintem lesz ott még egy balhé a pakikkal a folyók vízhozamának elosztása miatt.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
9 780
11 958
113
plushun

"Nemigazán. Pláne ha ez a két ország elkezd atomot dobálni egymásra."

Ebben bízom.
Nem akarom kifejteni a véleményem a térségről, mert félek végleges bant kapnék érte...
Egyszerűen jobb lenne a világnak ha ezek ott szépen leírnák egymást. És remélem Bangladest sem hagyják ki a buliból.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
4 107
5 841
113
plushun

Ebben bízom.
Nem akarom kifejteni a véleményem a térségről, mert félek végleges bant kapnék érte...
Egyszerűen jobb lenne a világnak ha ezek ott szépen leírnák egymást. És remélem Bangladest sem hagyják ki a buliból.
Sejtem mire gondolsz, de hidd el, azoknak az atomoknak lesz környezeti hatásuk, és isten tudja kiket húz még bele a háborúba....

• Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 855
8 604
113
Ha jól láttam a lényeg a sorok között van. Eddig tilos volt betelepülni most ezt eltörlik. Van pár száz millió emberük víztelenségben azok szivesen mennek majd a vízzel ellátott északi területekre. Innentől borulnak az etnikai arányok és kínai módszerrel megoldják az autonómia kérdést.
+ szerintem lesz ott még egy balhé a pakikkal a folyók vízhozamának elosztása miatt.

Mivel építik Indiában a vízduzzasztó kapacitásokat gőzerővel a Pakisztán felé haladó folyókon, lesz még ott "balhé"...! Viszont az építkezések a két állam közötti államközi szerződést nem sértik, na majd amikor India hozzányúl a víz "fegyverhez", na akkor azért lesz ott előbb - utóbb gebasz, de rendesen!

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
501
691
93
plushun

Több mint 1000 db kísérleti atomrobbantás volt tudtommal. Meg egy féltucat komolyabb nukleáris baleset. Semmi bajunk nem lett. :rolleyes:
Ha jól céloznak én nem félek :cool:
70 évre leosztva. Nem hinném hogy szívesen ennéd a Japó mellôl fogott halakat, Fukushima még mindig szennyez. De legyen igazad azt kívánom...

• Tetszik
Reactions: zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 953
19 073
113
plushun

Ebben bízom.
Kar hogy csak egy lajkot lehet adni. :)

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
4 107
5 841
113
Ehh, az ukran krumplit is megeszed, meg se nezed honnan van.
Hát 86-ban meg idehaza kész öngyilkosság volt salátát enni (hazait). A robbanás után a budapesti műszaki egyetem atom reaktora meg olyan szinten beriasztott, hogy az ott dolgozók 3 napig nem tudtak kijönni mert lezárt a rendszer, mivel akkora volt a sugárzás háttérértéke, hogy azt hitték a műszerek, hogy szivárog a reaktor.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
2 429
3 260
113
Hát 86-ban meg idehaza kész öngyilkosság volt salátát enni (hazait). A robbanás után a budapesti műszaki egyetem atom reaktora meg olyan szinten beriasztott, hogy az ott dolgozók 3 napig nem tudtak kijönni mert lezárt a rendszer, mivel akkora volt a sugárzás háttérértéke, hogy azt hitték a műszerek, hogy szivárog a reaktor.
Ez az utóbbi igazán szép legenda.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
5 550
11 782
113
plushun

Több mint 1000 db kísérleti atomrobbantás volt tudtommal. Meg egy féltucat komolyabb nukleáris baleset. Semmi bajunk nem lett. :rolleyes:
Ha jól céloznak én nem félek :cool:

Több mint 2500. Szerinted csak a civilizációs betegségek miatt lett a rák alap halálok? :D Annyit hajigáltak el belőlük, hogy az összes felszíni fémtárgy sugárzónak minősül(t) az egész földön és új vasat kellett bányászni orvosi és egyéb mérőműszerekhez, hogy torzításmentesen működő eszközöket gyárthassanak a hetvenes években.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 362
7 142
113
Több mint 2500. Szerinted csak a civilizációs betegségek miatt lett a rák alap halálok? :D Annyit hajigáltak el belőlük, hogy az összes felszíni fémtárgy sugárzónak minősül(t) az egész földön és új vasat kellett bányászni orvosi és egyéb mérőműszerekhez, hogy torzításmentesen működő eszközöket gyárthassanak a hetvenes években.
Ha jól emlékszem, elsüllyedt, könnyen hozzáférhető hadihajókból is bontották bőven emiatt.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 855
8 604
113
Az indiai kormány bejelentette, hogy felfüggeszti a muszlim többségű, évtizedek óta határvillongások és szeparatizmus sújtotta Kasmír 1947 óta tartó autonómiáját. Újdelhi szerint a terrorizmus megfékezése és a gazdasági fejlődés beindítása miatt van szükség erre, az ellenzék és jogvédők szerint a hindu nacionalista kormánypárt be akarja olvasztani az India, Pakisztán és Kína határán fekvő forrongó területet. Szakértők szerint a lépés egyrészt fokozza majd a feszültségeket az amúgy is a világ egyik legvéresebb régiójának számító himalájai területen, másrészt pedig annak jogi körítése nagy pofon az indiai demokráciának is.
Egy nagy hordó olajat öntöttek a tűzre a forrongó területen

• Tetszik
Reactions: fishbed