Pszichológiai és információs hadviselés (PSYOPS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
A hőn szeretet USA-d háborúba sodorta a fél világot mondvacsinált indokokkal, nemzeteket egymás ellen fordított majd ezt mind az oroszok nyakába akarja varni.
Én az EU-t szeretem, de az USA szövetsége is hasznos nekünk mert nélkülük Oroszország sokkal nagyobb fenyegetést jelentene ránk és ezt az erőfölényt ki is használnák ha tudnák, de nem tudják mert a kedvükért nem fogjuk feladni a NATO-t.

Kevés lesz ehhez az információs hadviselés, meg az agymosó propaganda. A komment szekciókban ezzel lehet eredményt elérni, de ugyan mit érhetnek el az usázós kommentekkel? Az illetékes helyeken, a védelmi minisztériumokban ahol a védelmi stratégiánk készül fel sem merül, hogy a védelmünk ne a NATO-ra épüljön.

A világ legerősebb szövetsége őrködik felettünk és dobjuk el azért, hogy Putyin örüljön? Na persze!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 560
113
Én az EU-t szeretem, de az USA szövetsége is hasznos nekünk mert nélkülük Oroszország sokkal nagyobb fenyegetést jelentene ránk és ezt az erőfölényt ki is használnák ha tudnák, de nem tudják mert a kedvükért nem fogjuk feladni a NATO-t.

Kevés lesz ehhez az információs hadviselés, meg az agymosó propaganda. A komment szekciókban ezzel lehet eredményt elérni, de ugyan mit érhetnek el az usázós kommentekkel? Az illetékes helyeken, a védelmi minisztériumokban ahol a védelmi stratégiánk készül fel sem merül, hogy a védelmünk ne a NATO-ra épüljön.

A világ legerősebb szövetsége őrködik felettünk és dobjuk el azért, hogy Putyin örüljön? Na persze!

ae11i.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Fogja is a fejét a vén KGB-s pancser, mert akiket a propagandájával meg tud etetni azok soha nem lesznek döntési pozícióban. Akik meg a védelmünkről döntenek azok nem fogják feladni a NATO-t az ő kedvéért. A szövetségünk túléli őt és csak erősebb lesz, mert ez a pancser még Ukrajnát is közénk taszította az ostoba háborújával.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Oké uli!
Akkor itt és most felsorolnád nekem, hogy milyen konkrét előnyei származtak Magyarországnak, a Magyar Honvédségnek a NATO tagságból?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Oké uli!
Akkor itt és most felsorolnád nekem, hogy milyen konkrét előnyei származtak Magyarországnak, a Magyar Honvédségnek a NATO tagságból?
Az, hogy belőlünk nem lesz sem Moldova, sem Grúzia, sem Ukrajna, nem járunk úgy mint azok a kelet-európai országok akik kimaradtak a NATO-ból és amelyek területére Oroszország katonai bázisokat telepített.

Ha bővebb felvilágosítást akarsz, akkor pedig érdeklődj a Magyar Honvédségnél, miért evidens nekik, hogy a hazánk védelmét a NATO-ban képzelik el.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Az, hogy belőlünk nem lesz sem Moldova, sem Grúzia, sem Ukrajna, nem járunk úgy mint azok a kelet-európai országok akik kimaradtak a NATO-ból és amelyek területére Oroszország katonai bázisokat telepített.

Ha bővebb felvilágosítást akarsz, akkor pedig érdeklődj a Magyar Honvédségnél, miért evidens nekik, hogy a hazánk védelmét a NATO-ban képzelik el.

Ahogy sejtettem. Semmid sincs. Csak a szokásos szöveget nyomod. Nem is lehet semmid sem, mert nincs is semmilyen előnyünk a NATO tagságból.
És igen, az oroszok nem telepítettek katonai bázisokat MO-ra. Helyettül megtették ezt az amerikaiak. Hurrá!
Reméltem, hogy azért meglepsz egy veretes kis listával, de nem okoztál csalódást. Vádaskodás van, adatok, bizonyítékok sehol. :cool:
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ahogy sejtettem. Semmid sincs. Csak a szokásos szöveget nyomod. Nem is lehet semmid sem, mert nincs is semmilyen előnyünk a NATO tagságból.
És igen, az oroszok nem telepítettek katonai bázisokat MO-ra. Helyettül megtették ezt az amerikaiak. Hurrá!
Reméltem, hogy azért meglepsz egy veretes kis listával, de nem okoztál csalódást. Vádaskodás van, adatok, bizonyítékok sehol. :cool:
Látom nem érted. Ezért jó, hogy nem rajtad múlik hazánk védelme. Te szabad prédát csinálnál kicsi és gyenge országunkból.

Szerencsére az MH-nál értik és a védelmünkről szövetségben gondolkodnak, mert egyedül szabad préda lennénk, de együtt bárkinél erősebbek vagyunk.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Szóval még most sem tudsz semmi használhatót felmutatni. Értem. Azért ha eszedbe jut valami, írd meg bátran. ;)


...mert egyedül szabad préda lennénk, de együtt bárkinél erősebbek vagyunk.

Ezt melyik holywoodi filmből vetted? Függetlenség napja? Armageddon? Esetleg Transformers?:D

Az ország védelméről saját magunknak kell gondoskodnunk. Ebben sem a NATO, sem az oroszok nem segítenek. Ez a valóság.

Fejezd be az agitpropot, mert Mack azt nem tűri!:rolleyes:
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 546
113
Én az EU-t szeretem, de az USA szövetsége is hasznos nekünk mert nélkülük Oroszország sokkal nagyobb fenyegetést jelentene ránk és ezt az erőfölényt ki is használnák ha tudnák, de nem tudják mert a kedvükért nem fogjuk feladni a NATO-t.

Kevés lesz ehhez az információs hadviselés, meg az agymosó propaganda. A komment szekciókban ezzel lehet eredményt elérni, de ugyan mit érhetnek el az usázós kommentekkel? Az illetékes helyeken, a védelmi minisztériumokban ahol a védelmi stratégiánk készül fel sem merül, hogy a védelmünk ne a NATO-ra épüljön.

A világ legerősebb szövetsége őrködik felettünk és dobjuk el azért, hogy Putyin örüljön? Na persze!

Attól hogy valami marhaságot posztolsz ide, még nem lesz igaz. A tények makacs dolgok, bár ha nem veszed figyelembe őket még igazad is lehetne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 112
113
Szóval még most sem tudsz semmi használhatót felmutatni. Értem. Azért ha eszedbe jut valami, írd meg bátran. ;)




Ezt melyik holywoodi filmből vetted? Függetlenség napja? Armageddon? Esetleg Transformers?:D

Az ország védelméről saját magunknak kell gondoskodnunk. Ebben sem a NATO, sem az oroszok nem segítenek. Ez a valóság.

Fejezd be az agitpropot, mert Mack azt nem tűri!:rolleyes:
Kicsit túl lett tolva valóban a hegyibeszéd ;)!
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A francokat. Egy gyenge EU nem létező gazdasági ellenfél, és lehet egyes tagokat egymás ellen kijátszani, beszállítani fegyvert, palagázt. Egy erős EU gazdasági kihivó, gyárt magának fegyvert, vesz nyersanyagot mástól aki olcsóbban adja, valamint bizniszel Kínával. Lehetne ezt ragozni még, az Usa nekünk nem az önzetlen jóságos bratyónk!

Így van, az USA maga mondta, hogy nem kell az EU-nak saját hadsereg, mert arra ott van az USA/NATO.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Ide teszem mert szerintem kimeríti az álhír terjesztés fogalmát :

Este rossz szokásomhoz híven nézem az RTL klub esti híradóját, és ezt a hírt mondják be:

"FEKETE HIMLŐ JÁRVÁNY VAN SZERBIÁBAN! "

16 perc 42 másodperctől:

http://rtl.hu/most/hirek/rtl-hirado-esti-kiadas-2017-11-16

Sajnos regisztráció szükséges a megtekintéséhez.

Egyébként természetesen nincs fekete himlő járvány Szerbiában, kanyaró járvány az van, de fekete himlő az nincs.

Persze felmerül a kérdés, hogy ezek után hogyan higgyem el nekik a többi hírt?



 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 338
113
Ide teszem mert szerintem kimeríti az álhír terjesztés fogalmát :

Este rossz szokásomhoz híven nézem az RTL klub esti híradóját, és ezt a hírt mondják be:

"FEKETE HIMLŐ JÁRVÁNY VAN SZERBIÁBAN! "

16 perc 42 másodperctől:

http://rtl.hu/most/hirek/rtl-hirado-esti-kiadas-2017-11-16

Sajnos regisztráció szükséges a megtekintéséhez.

Egyébként természetesen nincs fekete himlő járvány Szerbiában, kanyaró járvány az van, de fekete himlő az nincs.

Persze felmerül a kérdés, hogy ezek után hogyan higgyem el nekik a többi hírt?
Ki is kerekedett a szemem:eek:
De ma helyreigazították.
Ez tévedésnek - egészségügyi szemmel -azért elég durva volt!:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Ide teszem mert szerintem kimeríti az álhír terjesztés fogalmát :

Este rossz szokásomhoz híven nézem az RTL klub esti híradóját, és ezt a hírt mondják be:

"FEKETE HIMLŐ JÁRVÁNY VAN SZERBIÁBAN! "

16 perc 42 másodperctől:

http://rtl.hu/most/hirek/rtl-hirado-esti-kiadas-2017-11-16

Sajnos regisztráció szükséges a megtekintéséhez.

Egyébként természetesen nincs fekete himlő járvány Szerbiában, kanyaró járvány az van, de fekete himlő az nincs.

Persze felmerül a kérdés, hogy ezek után hogyan higgyem el nekik a többi hírt?


Vazz majdnem félrenyeltem a bort. Még jó hogy odaírtad hogy csak az rtl növelné a nézettségét. Már ugrottam volna utánanézni igaz-e. Mondjuk semmin se lepődnék meg, azon se ha ez bekövetkezne, az olaszoknál Rimininél pestises gibbont találtak tavasszal. Na azt hordja szét a sok turista meg menekült...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Karácsonyi álhírek az orosz propaganda hasábjain:
Svédországban betiltották a karácsonyt a muszlimok miatt! (valójában annyi történt, hogy áthelyeztek néhány karácsonyi díszt ami túl nehéz volt az oszlopok számára)
BBC: Porosenko részegen fetrengett a karácsonyfa alatt! (valójában a BBC soha nem írta ezt, csak az orosz propaganda találta ki)
Párizsban betiltják a karácsonyi vásárokat, már csak a ramadant lehet megünnepelni! (valójában ez is az álhír gyárosok agyszüleménye)
Az észt elnök megtagadta, hogy üdvözölje az ortodox keresztényeket karácsonykor! (valójában őket is üdvözölte)
Svédországban megtámadtak egy karácsonyfát a muszlimok! (valójában egy egyiptomi videóval "illusztrál" az orosz propaganda)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd