INS Vikramaditya (India) / ex-Baku / ex-Gorskov / Project 11434

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Azbesztot mar egy ideje ( cca 10 eve ) nem hasznalnak hajoepitesre hanem attertek mas szigetelo anyagokra a rakkelto hatasa miatt.

 

Nem egy nagy kunszt mas anyagokat hasznalni igy nem ertem mi okozott gondott az oroszoknak.

A sok sok keses mar egyre jobban gyanus, mar hogy szandekosan kesleltetik a dolgot.

Csak ugy mint a nuki tengonal amit ha lehetett volna at  sem adnak hanem megtartottak volna.

 

 

 
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Nincs meg hozza a know how juk !

 

A kisebb partraszallo hajonal is francia liszenszet kellett venniuk.  Ebben az "uzletagban" sosem voltak spillerek es raasdasul leragadtak a 70 es evek technologiajanal, mert a jelenlegi egy laposuk ezt kepviseli.

 

 
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Szerintem is, az oroszok ott húzzák le az indiaiakat, ahol csak tudják:)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Teljes videó a nyári tesztekről,  szép a belső hangár, viszont van plusz egy kis felépítmény a hajón, amit régen nem láttam....:

http://www.youtube.com/watch?v=PcW5f064kmw
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Üdv varga dima!

Kérhetnék egy privát e-mail elérhetőséget? lesz majd egy meglepim a számodra:)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Neeem, neeem :) Miért, vársz?

Egy orosz témájú érdeklődésemet szeretném veled megosztani :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
már kaptam egyet január 7-én....b...meg, a rendszámnak utolsó száma nincs, fellebbeztem.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
már kaptam egyet január 7-én....b...meg, a rendszámnak utolsó száma nincs, fellebbeztem.

2 év alatt már 160 ezret átutaltam központi költségvetésnek. kezd kisit elegem lenni. azt hiszem hozok magamnak egy orosz rendszámot Moszkvából, vagy ezt veszek :

http://www.youtube.com/watch?v=9I4-4sTVcxw

 

szerintem qrva jó!!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdvözlet!

Jöttem beleokoskodni a témába. Meg kell, hogy mondjam, szép hajót kapnak az indiaiak - (Szia Dima! Jó videó.) - és ahogy látom, nem annyira vacak gépek járnak hozzá.

Persze értem én, hogy 70-es évekbeli színvonal, de nem tűnik rossznak az oroszoktól, amit csináltak. Igen, lehet, hogy szándékosan késleltetik az egészet, de ebben az esetben én inkább valóban arra gondolok, hogy nem volt megfelelő az a szigetelés, amihez állítólag ragaszkodott a T. Vásárló.

Márpedig Uraim a piacon nem termelni a mutatvány, hanem eladni. És ha a Kedves Vásárló minden észérv ellenére ragaszkodik a saját elképzeléséhez, ám legyen, pláne, ha még fizet is érte. Legfeljebb majd még egy picit pluszban ráfizet, ha hülye volt. Ez egyszerű képlet.

Más: Az oroszok évszázadok óta - ellentétben a nyugat-európai gyarmatosító hatalmakkal -  nem a tengerentúlról gyűjtötték be a gyarmatokat, hanem a közvetlen szomszédságából. (SZU = a cári Oroszország + gyarmatai, az egyenlőségjel természetesen a térképnek szól, nehogy valaki a cári rendszer vs. szovjet rendszer összehasonlítására gondoljon.)

Ennek ellenére a most összetrombitált orosz hadiflottának Szíria környékén azért nem sok állam flottája lenne komoly ellenfele a tengereken. Sőt, tippem szerint a nem sok az egyenlő az eggyel.

No, ennyi a maszek véleményem az ügyről. Illetve még annyi, hogy a kínaiak új hajója sem néz ki sz@rul, bár tudom, ez nem a kínai topik.  Ezek a ruszkik szép hajókat építenek, akárhonnan is nézem a dolgot.

Indiával természetesen együtt érzek.

 
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Nekem is tetszik az orosz anyahajó, akarom mondani fekete lopakodó!:)

Dima: Írj a misinatorkukacgímélpontkom címre, köszi!
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Ezek a MIG-29K-k mennyire számítanak potens repülőgépnek? Írják, hogy csökkentett észlelhetőségű, ám ezt nem lehet észrevenni. BVR képesség gyanítom a megfelelő rakéta hiányában konvergál a nulla felé, talán a hajók ellen tekinthető "használhatónak"? Utalok a Kh-35-re használatára.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Szia Monte! Már régen olvastam a "cikkeidet"....ha már a Földközi tenger akkor kis videó a gyakorlatról, ahol a strategiai bombázók is részt vették - bár csak az északon...:

http://www.youtube.com/watch?v=SJHDw0f2ocg

P.S. Itt már annyira elszaladt a technikai színvonal, hogy én már csak a videók csattolással  próbálkozok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
<a title="luperator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luperator/">luperator</a>

Van egy pár tévedés abb amit írtál.

Nem csökkentett észlelhetőségű(aminek nem is lett volna értelme úgy,hogy nincs belső fegyvertér).Az R-77 nem egy full szar fegyver annak ellenére,hogy nem egy AMRAAM C-5.A H-35-nél pedig van potensebb hajó elleni fegyvere.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
http://4.bp.blogspot.com/-7pbAAtSf6Ok/TeRmWAyo6TI/AAAAAAAAA7k/Be4UzLTIWi4/s1600/MIG-29Kspecs.jpg

Lehet, hogy egy kép, de radarabszorbens anyagok használatát több helyen is említik. A Rafale sem rendelkezik belső fegyvertérrel, ennek ellenére ugye a legjobbnak tartják e téren. Nem írtam le az R-77-et - bár éles helyzetről ugye nem tudni -, de illik fenntartásokkal kezelni a képességet illetően. Hajó elleni fegyverzetnél pedig a Kh-31A-t említik még. Tudom, precíziós csapásmérésre is képes és SEAD képességgel is rendelkezik. Csak arra voltam kíváncsi, mi a véleményetek a típusról, ha már India ezt rendszeresíti hozzá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
<a title="luperator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luperator/">luperator</a>

Ha a Raptorra ami full lopkodó ráraksz kívülre egy halom fegyvert úgy fog világítani a radaron mint egy xenon lámpa a sötétben,szerinted ezek után egy bármilyen 4.gen. gép mit alkothat?
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
46753 said:
<a title="luperator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luperator/">luperator</a> Ha a Raptorra ami full lopkodó ráraksz kívülre egy halom fegyvert úgy fog világítani a radaron mint egy xenon lámpa a sötétben,szerinted ezek után egy bármilyen 4.gen. gép mit alkothat?

Akkor értsd úgy, hogy a hagyományos Mig-29-hez képest az, mivel ahhoz is hasonlítják. Senki nem mondta, hogy lopakodó.