1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

INS Vikramaditya (ex-Baku/ex-Gorskov, Projekt 1143.4)

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

@gyl
    Hát, igen. Alighanem így volt, csakhogy az oroszok hajóztak vele. Nekik elég pontosan kellett volna tudni a hajó állapotát. Persze 91 után gyakorlatilag, 95től meg hivatalosan is móringon volt.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Meg aztán az jó orosz szokás szerint hagyták elrohadni. Gondolom, nem volt még alap legénysége sem, így megtakarítottak 100 000 dollárt 13 év alatt, miközben elrohadt ezermilió. Így jártak a Tájfunok is. Viszonylag új hajók rohadtak el teljesen.
    Ez náluk évszázados szokás, Nagy Péter óta. Gigantikus pénzen felépítenek egy flottát, aztán hagyják elrohadni.

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

@GrGLy
    Bocs, a billentyűzet megtréfált.

4. boki

boki Well-Known Member

A tapasztalat hiánya volt a legfobb ok, hogy nem mérték jol fel a koltségeket.Ezeket a hajokat Nyikolajevben építették. A Szevmasnál se tapasztalat, se hagyomány nem volt ilyen osztályu hajokkal. Ezért is kértek a modernizácio során ukrán mérnoki segítséget.

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez is lehet. Bár én olyasmire is emléxem, hogy a hajó állapota is meglepte őket.

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://www.indiatvnews.com/news/india/indian-navy-s-ins-vikramaditya-faces-embarrassing-glitches-durin-33421.html

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Na, most megvettem a dudi által oly kedvesen a figyelmembe ajánlott Aranysast. Majd el is olvasom.

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

A cikk címe az lenne, hogy a Vik zavarbaejtő hibákkal szembesült a hazaúton, de csak az van benne megemlítve, hogy a Portugáliánál tervezett tankolás meghiúsult. A többi rég megtárgyalt ügy.

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem érdmes a Vik cikkért megvenni az Aranysast. Két új infó van csak benne: az, hogy 40 évre tervezték, és a kínai kerámia kazánszigetelés.

10. dudi

dudi Well-Known Member

gacsat

Azok alapján amit írtál számodra nagyon sok újdonság volt a cikkben...

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Dudikám, az az egy 40 év van benne, és az is az indek számára kitalált kamu. Egy nagy orosz hajó sem érte meg a 40 évet. 25 évesen bontják őket.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Csak hogy legyen mihez hasonlítani a Vik 2,7 miliárdját: A Ford a próbák megkezdéséig 8 miliárdba került.
    Ez bizony nyugati árakon is egy új hajó ára volt.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Persze a Vik árában benne foglaltatik 16 db Mig is vagy 700 miló dollár értékben.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az oroszok a két Mistralt 1,2 miliárd euróért vették.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az angoloknak a két QE most úgy néz ki, 6,2 mrd fontjukba fog fájni.
    Ez kb 10,5 mrd $.

16. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

A másik 2 Mistrált amit az oroszok raknak össze, azokért mennyit csengetnek le? Azokért csak a tehnológiáért, tervdokumentáció kell fizetni?

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Akkor egy Mistral ( Úgy tudom, készen gépekkel, de fegyverek nélkül)840 milió dolcsiba kerül.

18. blogen

blogen Well-Known Member

A saját hordozóprogramjuk a legutolsó számítások szerint teljesen felszerelt hajónként, beleértve a repülőgépeket is, ötmilliárd Dollárra jön ki. Szal a Vikramaditya még így is megérte nekik.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

OK, de akkor hozzá kell adni még vagy egy miliárdot, mert a 16 Mig mellé kell még vagy 20 egyéb.

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

A másik 2 Mistrált amit az oroszok raknak össze, azokért mennyit csengetnek le? Azokért csak a tehnológiáért, tervdokumentáció kell fizetni?</blockquote>
    Sajnos azt nem tudom. Egy angol oldalról vettem az árakat, de nem olvastam el az egész cikket.

Ezen oldal megosztása