Iron Dome (Vaskupola)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 186
35 204
113
Iron Dome mobil indító

"..The Iron Dome is the only dual mission system in the world that provides an effective defense solution for countering rockets, artillery & mortars (C-RAM) as well as aircraft, helicopters, UAVs, PGMs. The system is an effective system for countering C-RAM threats with ranges of up to 70 km and for VSHORAD protection (up to 10 km). The system operates in all weather conditions, including low clouds, rain, dust storms, or fog..."
!!!!
Azért ez ebben formában túlzás lehet. Ilyen pöttöm rakétával C-RAM funkcióban egy M2-3-mal érkező cél a mesében fog el 70 km-es távolságban. A rakéta kinematika és minden más nem adja ki. Kb. szubszonikus célokat lőhet ki ilyen távolságban.

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
5 481
10 657
113
Azért ez ebben formában túlzás lehet. Ilyen pöttöm rakétával C-RAM funkcióban egy M2-3-mal érkező cél a mesében fog el 70 km-es távolságban. A rakéta kinematika és minden más nem adja ki. Kb. szubszonikus célokat lőhet ki ilyen távolságban.
Egyetértünk. A 70km szerintem is reálisan max. 40 (de még az is szép…)
Mindenesetre ez is egy valós alternatívája lehet a NASAMS-nak (mondjuk egy SAAB Girafe radarrokkal meg a Northrop Grumman IBCS parancsnoki járművel)

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 186
35 204
113
Egyetértünk. A 70km szerintem is reálisan max. 40 (de még az is szép…)
Mindenesetre ez is egy valós alternatívája lehet a NASAMS-nak (mondjuk egy SAAB Girafe radarrokkal meg a Northrop Grumman IBCS parancsnoki járművel)
Még az is irreális. Az Sz-300PMU és Sz-300V/VM M3 célokra ad meg 40 km-et. Egy M6 feletti sebességű elfogó rakéta esetén...

• Tetszik
Reactions: fip7

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
599
803
93
Magyarország megveszi a Vaskupola radarrendszert Izraeltől
A kis hatótávolságú rakéták és tüzérségi lövedékek ellen védelmet nyújtó Vaskupola rendszer radarrendszerét vásárolja meg a magyar hadsereg – írja a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet.

Az ELTA Systems Ltd., az izraeli állami vállalat leányvállalata elvállalta a magyar hadsereg számára az új légvédelmi rendszer gyártását és leszállítását – adta hírül az MTI.

Ez valóshír? A teljes rendszert vagy csak radart?

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
848
744
93
A kis hatótávolságú rakéták és tüzérségi lövedékek ellen védelmet nyújtó Vaskupola rendszer radarrendszerét vásárolja meg a magyar hadsereg – írja a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet.

Az ELTA Systems Ltd., az izraeli állami vállalat leányvállalata elvállalta a magyar hadsereg számára az új légvédelmi rendszer gyártását és leszállítását – adta hírül az MTI.

Csak radar egyelőre. De így jobban hangzik a médiában.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
1 551
1 804
113
És? Attól még képes leküzdeni ballisztikus rakétákat. Tehát ABM!
Csak abban az esetben nem hatékony a rendszer, ha több robbanófejes rakétát kell megsemmisíteni, és a szétválás az elhárító rendszer hatósugarán kívül megy végbe.
The system is designed to intercept and destroy short-range rockets and artillery shells fired from distances of 4 kilometres (2.5 mi) to 70 kilometres (43 mi) away and whose trajectory would take them to an Israeli populated area.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
8 241
8 818
113
The system is designed to intercept and destroy short-range rockets and artillery shells fired from distances of 4 kilometres (2.5 mi) to 70 kilometres (43 mi) away and whose trajectory would take them to an Israeli populated area.
Miért, szerinted itt milyen pályán közlekedő rakétákról regélnek neked? (Súgok: minden fent említett leküzdendő célpont balisztikus pályát követ!)

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
5 481
10 657
113
Nem aktív radaros.
Pontosabban: van nem aktív radaros IR Tamil rakéta változat is. (de az előző képeken szereplő roncs viszont pont egy ARH rakéta fejrésze)
Nehéz megkülömböztetni az IR Tamilt az ARH-tól mert kívülről majdnem u. úgy néz ki mint az ARH (nem átlátszó és csúcsos a rakéta eleje)
Ez az:

A titok nyitja az hogy az IR Tamir az Iris-T SLS hez és az Umkhonto rakétákhoz hasonlóan csak végfázisban dobja le az áramvonalazó orrkúpot
A földre visszahullott orkúp izraeli gyerekek kezében:

Az orrkúp ledobás folyamata lenti videó 0:59-nél

Parapitecus

Well-Known Member
2019. március 22.
1 376
1 451
113

Ezt honnan vetted? A vaskipa lokátorát vesszük meg.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 186
35 204
113

Kb. 1 hónapos és csak a radart.