1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ivan Gren-osztály (Projekt 11711)

Diskurzus a(z) 'Helikopter-hordozók, dokk-, desszant- és partraszá' témában - boki által indítva @ 2014. május 11..

1. boki

boki Well-Known Member

2. boki

boki Well-Known Member

2014 május 8 Jantar hajogyár.

3. boki

boki Well-Known Member

Dontés szuletett a második Ivan Gren osztályú desszant hajó megépítésérol. Ezt Szergej Vlaszov a "Nyevszkoje PKB" (Nyevszkij tervezo éss konstruktor iroda)igazgatója jelentette ki ma. A tervezo iroda igazgatója elmondta, hogy ugyanazon tervdokumentácio alapján lesz megépítve a második hajó is mint az elso, természetesen némi korrekciok lesznek az elson felmerult építési nehézségek miatt. Itt már teljesen orosz alkatrészeket fognak alkalmazni az ukrán beszállítok kiesése miatt.
    Az osztály névadóját 2015-ben kell átadniuk a az orosz flottának.
    Vízkiszorítása 5000 t, 300 katonát/40 BTR/13 tank tud szállítani.

gacsat likes this.
  4. boki

boki Well-Known Member

2015 június 11-én kerult sor a Jantár hajógyárban Kalinyingrádban unnepélyes keretek kozott a"Petr Morgunov" gerincfektetésére.

5. nyugger

nyugger Well-Known Member

Ivan Gren:

6. nyugger

7. boki

boki Well-Known Member

Nem sikerul december végéig átadni a hajót. A munkálatok már a végéhez kozelednek, így 2016-os év elejére tolódott ki a hajó átadása a flottának.

8. nyugger

Ivan Gren a Jantar hajógyárban

9. boki

boki Well-Known Member

10. boki

boki Well-Known Member

Szárazdokkban ,mágnestelenítésre készítik

11. boki

boki Well-Known Member

Mágnestelenítés

12. Python

Python Well-Known Member

Large landing ship "Ivan Gren" (pr.11711) prepares for trials
    https://www.youtube.com/watch?v=1avESvEDAaY

13. boki

boki Well-Known Member

14. aquarell

aquarell Well-Known Member

Hogyan működik a màgnestelenités? Ez tartós? aknàk ellen is jó? Mert regebben az aknaszedők fàból ill. műanyagból voltak.

15. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Itt lenne már az idelye, hogy szolgálatba álljon. Több mint 10 éve heggesztik és azért messze van egy San Antoniotól.

16. aquarell

Tudom, hogy ez nem aknaszedő :)) Engem ez a màgnestelenités érdekel. Hogyan működik, mi a célja?

17. dudi

dudi Well-Known Member

A célja az,hogy a mágneses érzékelők ne érzékeljék.A fém testek torzítják a mágneses teret és ezt a torzulást keresik a különböző haditengerészeti járőr gépek vagy hajók.

18. aquarell

Köszönöm.

19. torsen

torsen Well-Known Member

Azt nem tudom hajónál hogy csinálják, de egyéb tárgyaknál egyre gyengülő váltakozó "irányú" mágneses mezővel fokozatosan csökkentik a hiszterézis miatt visszamaradt remanens mágnesességet. Én amúgy azt hittem a mai hajókat nem mágnesezhető acélból építik.

borisz likes this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Hamarosan kezdodnek az Ivan Gren gyári tesztjei.

Ezen oldal megosztása