1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Izumo-osztály (22DDH-osztály)

Diskurzus a(z) 'Helikopter-hordozók, dokk-, desszant- és partraszá' témában - boki által indítva @ 2013. augusztus 7..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

Hát, lógott a levegőben a dolog.

2. Roni

Roni Well-Known Member

Kína belehúzhat !

3. arbalest

Hol olvastad Dudi? Nem találok róla semmit.

4. Lator

Lator Well-Known Member

5. Örömteli hír hogy egy demokrácia megerősíti pozícióját ilyen eszközökkel. Lehet a 2. világháborús ellenségei ezért vették békülékenyebbre a közelmúltban a hangnemet? Ha megkapják az új gépeket a legerősebb erőkivetítése lesz a térségben Japánnak. Talán még a jogtalanul elrabolt területeiket is visszakapják.

6. koppany

koppany Well-Known Member

Itt Tass...

7. Lator

Lator Well-Known Member

Te én imádlak olvasni tudod-e? :D

wolfram and Roni like this.
  8. wolfram

wolfram Well-Known Member

Vicces, de már én is.:D Pedig pár éve még eléggé irritált a sok marhaság, amiket ide írkált, de azóta néhányaknak alaposan sikerült túlszárnyalniuk a "szintjét". Hozzájuk képest pedig már egészen szórakoztatónak találom panoz aranyköpéseit.

9. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Csak a PLA navy ellensúlyozása (amihez hozzá számíthatjuk az ott állomásozó CVNt is) kapják meg ezeket.
    A szigetekhez nem fognak nyúlni, ruszkikat nem macerálják, felesleges, azok úgyse mondanak le egyetlen virágládányi elfoglalt területről sem, náluk ez a mindset. Japánnak inkább Kína a fogfájás, arra meg ezek megfelelőek (bár gaikokujin mindenki számukra XD).

Inkább legalább valami értelme lesz annak a nyomorult B verziónak, ha már beleöltek annyi pénzt. Lehet minden vasteknőre tenni belőle a nyugati világban egy értelmes repülőgépet (nekem a harrier/jak-38 vonal nettó pénzkidobásnak számított).

Nagy Csaba, arbalest and wolfram like this.
  10. wolfram

Én tökre örülök, hogy megcsinálták a B-t. Még, ha emiatt az A-C kárt is szenvedett. Mert így lett egy jelentősebb számú és hadrendbe állított szuperszonikus V/STOL gép, egy repüléstörténeti kuriózum, amihez hasonló valószínűleg soha nem lesz már sehol. Így meg most örülhet a tengerészgyalogság, meg pár más ország, akiknek jól jön ez a képesség, amit a gép tud. A haditengerészet és a légierő meg úgy is nemsokára új játékszereket kap, ott meg már nem lesz közösködés sem egymással, de pláne nem a tengerészgyalogsággal, szóval ez utóbbi haderőnem speciális igényei nem fognak az új típusok számukra lényeges képességeink kárára menni.

11. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Hát ha az F/A-XX-ből lesz valami értelmes gép - mert a NAVY repülős téren ha lehet a szokásosnál is nagyobb kretén tud lenni...
    De tekintve, hogy a Pacific régió lesz a következő nagy műveleti zóna, nem baj, ha minél több merev szárnyú gépet lehet laposra tenni - tekintve az irdatlan távolságokat. Mivel pedig maga az F-35 egy nagyon jó alap (be van kábelezve, felkészítve a következő 30+ év fejlesztéseire), alapvetően a végeredmény nem rossz.
    (Ne felejtsük el, hogy a gépre rászállt a nyugati és a keleti sajtó egyaránt - más-más okból, így a negatívhírek vannak túlsúlyban. )

Nagy Csaba and wolfram like this.
  12. wolfram

Azért már csak ők lesznek a felelősek, ha azt elcseszik. Most már nem lesz kire mutogatniuk. :D

Itt molni utálja nagyon a B-t, amit teljesen megértek persze, de attól én még örülök, hogy lett. Aztán, hogy mennyire válik be a gyakorlatban ez a változat, majd az idő eldönti.

13. wankel

wankel Well-Known Member

Csak egy elméleti terv az Izumo osztály átalakítására, F-35B üzemeltetéséhez.

fishbed, Tcat and arbalest like this.
  14. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Így az Invincible-re hasonlít.

15. Celebra

Celebra Well-Known Member

Falklandnál azért eldöntötték a csatát angol irányba a Harrier-ek.Nagy hordozóra meg nem mindenkinek van pénze.Szerintem van értelme az F35Bnek.

16. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Az ilyen kis hordozók szerintem teljesen jók mondjuk flottakötelékek légvédelmére, vagy kiterjedtebb szigetcsoportok, hosszabb partvidékű országok számára.

17. arbalest

A hozzászólások szerint a Saseboi hadikikötő amerikaiak által használt oldalán készült a kép, a Kaga állítólag F-35-ös tesztek miatt érkezett, a helikopterei az Ise fedélzetén vannak, a három romboló pedig saseboi kísérő flottillák állományába tartoznak (a Kagának Kuréban van a honi kikötője).

Nagy Csaba, wankel, Python and 3 others like this.
  18. arbalest

Lesz hely az F-35-ösöknek. :D

19. arbalest

Szép kép, de ez a Hyuuga-osztályú Ise, nem Izumo. :D

notaricon likes this.
  20. notaricon

notaricon Well-Known Member

Pfff... jól benéztem, köszi!
    Átrakatom.
    :)