1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Krónikus betegeknek osztogattak pár komolyabbat a kórházban. Ami nem lett felhasználva, amikor lehetőség szerint hazaküldték őket, a maszkok maradtak náluk. Vsz, innen a cuccos azoknál, akik nem súlyos betegek.

2. jurgenbauer

Ezt azért nem hiszem, de tény, hogy sok a felelőtlen. Ha az ellenzék geciskedne a szavazásnál, akkor viszont itt nagyon komoly dolgok jönnek majd!

anonim999 likes this.
  3. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Tavaly vettem kemence építéshez... :)

zeal likes this.
  4. Lelkeslaikus

Lelkeslaikus Well-Known Member

Van benne igazság...

5. jurgenbauer

Erről a kormány tehet, vagy a hülye szülők? Én a bezárás óta 2x vittem ki a gyereket. Az elmúlt két hétben pedig 3x mozdultak ki olyanok a családomban, akik velem élnek. Mindent én intézek, komoly felszerelésben.

Sőt, tegnap a lányom táskájában találtam egy bontatlan és egy 4/5ben tele fertőtlenítős tubust. Volt is nagy öröm otthon! :D Anno tudtam, hogy még volt 5 tubuson kívül kettő (anno 1-1 ment az ősöknek, 3 maradt nálunk, + mellette alapból van 1-1 a két autóban, 1 a zsebemben), de azért örültem, hogy nem vagyok hülye és tényleg volt még 2 tubus, amit itthonról nyúlhatott le valaki. Tegnap kiderült, hogy a lányom. De okos volt, mert bevitte a suliba. Azt mondta megpróbálta elcserélni az egyik osztálytársnőjével egy teljes palack nyomós kézfertőtlenítőre, bontatlan állapotú, de lebetegedett az osztálytársnő, és így nem jött létre a biznisz. Mondtam is a nejemnek, hogy látszik, hogy a dédapjának boltjai voltak (elvették mindkettőt majd az első után cserébe ki is telepítették a nagyszüleimet), tehát van benne némi kereskedő vér.

Szóval, hazahozta, de elfelejtett szólni mire készült. Amikor elraktuk tegnap a táskáikat, a nejem akkor találta meg a két tubust. Mókás pillanat volt, na. :D

6. milagro

milagro Well-Known Member

7. milagro

Szerintem is mindenki megszavazza (kivéve a legnagyobb gyűlölködő néhányakat). Ha nem tennék meg elveszítik a "nemzetközi támogatást" is!

jurgenbauer likes this.
  8. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Igen, a kormány tehet róla. Be sem kellett volna zárni az iskolásokat, vagy ha bezárják akkor rendeljenek el kijárási tilalmat a gyerekekre.
    A nyugdíjasokra meg főleg kellene kijárási tilalom.
    Inkább rájuk már most, mint később az egész országra, elvégre ők messze a legveszélyeztetettebbek (húh bakker, ezt a szót még azt hiszem sosem írtam le, gondolkoztam is neki, hogy így írják-e :) ) és őket lehet a legkisebb gazdasági károk mellett bezárni.

fip7 and gergo55 like this.
  9. milagro

Húzd már el a szemed a belpolitikától egy kicsit. Még rövidlátást kapsz.

gergo55 likes this.
  10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

11. jurgenbauer

Nem kell ahhoz kijárási tilalom, hogy a gyerek nem megy ki a házból/lakásból. Ahhoz szülő kell és nevelés. Ahol ez nincs meg, tök mindegy milyen rendeletet hozol! Aki hülye, az a parkban, játszón fog ülni, fut, sportol, mert jó az idő, bla és bla.

Ha megparancsolod nekik, csakazértis kiskapuznak, lásd a mozikat korábban!

antigonosz and vendeg2 like this.
  12. jurgenbauer

Orbán: Az idősek maradjanak otthon!
    https://pestisracok.hu/orban-a-tomeges-megbetegedesek-valoszinuleg-nem-kerulhetok-el/

zztop and blitzkrieg like this.
  13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Egy házi karantén Melania-val? :rolleyes:

gergo55 likes this.
  14. milagro

antigonosz likes this.
  15. jurgenbauer

16. jurgenbauer

17. jurgenbauer

18. milagro

19. Fennek

Fennek Well-Known Member

Olaszország. Durva.

bartinieffektus likes this.
  20. jurgenbauer

zztop, Lelkeslaikus and SilvioD like this.

Ezen oldal megosztása