1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. blogen

blogen Well-Known Member

De, éppenhogy emiatt kell! 99,9% alatti hatékonyság az eü személyzetnél a biztos fertőzést jelenti olyan kitettség mellett, ami náluk jelentkezik mondjuk az intenzíven és fifiti-fifti alapút minden esetben, amikor fertőzöttet látnak el más területen, mint mondjuk a háziorvosok! Az egészségügyi dolgozók gyilkosa az, aki sima orvosi maszkokban küldi őket fertőzöttek ellátására!

De, izglulják. Éjjel-nappal világgá kiáltják, hogy nincs megfelelő felszerelésük és egymás után halnak meg a legjobb szakembereik éppúgy, mint egyszerű háziorvosok!

De. Minden létező intézmény és szervezet ajánlásának a része a gyakori szellőztetés és ne kezdj lovagolni a szavakon!

"Az emberi szervezet működését nagyban segíti a rendszeres, szabad levegőn való tartózkodás. Lehetőségekhez mérten ez legyen zöld – park, erdő. A szabadban tartózkodás mellett, illetve ha erre nincs lehetőség, a tartózkodásra szolgáló épület, szoba rendszeres, napjában többszöri teljes átszellőztetése elengedhetetlen. A szellőztetés nem csak szervezetünket frissíti fel, de a szoba levegőjében esetlegesen összegyűlt kórokozók távozását is elősegítjük"
    Nemzeti Népegészségügyi Központ

blitzkrieg likes this.
  2. blogen

blogen Well-Known Member

Kijárási tilalmat vezetnek be Bajorországban

Péntek éjféltől kijárási korlátozások lépnek életbe Bajorországban, ezentúl senki nem hagyhatja el lakóhelyét, aki nem

- munkába,
    - gyógyszertárba,
    - élelmiszerboltba,
    - orvoshoz,
    - kutyát sétáltatni,
    - vagy sportolni

igyekszik, de csak egyedül vagy a legszűkebb családi körben - jelentette be Markus Söder, a német tartomány miniszterelnöke müncheni sajtótájékoztatóján.

Söder hangsúlyozta, a minden eddiginél szigorúbb korlátozások elengedhetetlenek a járvány lassításához. Bajorországban ugyanis gyorsan emelkedik a regisztrált fertőzések és a halálos kimenetelű megbetegedések száma. "Az olaszországihoz vagy a franciaországihoz hasonló folyamatok indulnak be, ha nem vigyázunk" - mondta a tartományi miniszterelnök.

Bajorországban az igazolt fertőzések száma csütörtökről péntekre 35 százalékkal nőtt, így átlépte a kétezres határt, az új típusú koronavírus okozta betegségben elhunytak száma pedig 10-ről 15-re emelkedett. (MTI)

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Bajoroszszág tegnapi adatai:

Fälle: 2 401
    Fälle pro 100.000 Einwohner: 18,47
    Todesfälle: 12
    Einwohnerzahl: 12 997 204
    Aktualisierung: 19/3/2020 1:00

Itt pedig a megyékre bontott adatok.

blogen likes this.
  4. milagro

milagro Well-Known Member

Én sem, pedig metróval jöttem ma reggel is.
    Belvárosban kevesen vannak, sétálnak, teraszokon sörözgetnek (ez utóbbit még vagy húsz percig)! :D
    ..
    Idősekre figyeljünk, kerüljük az érintkezést. Meg mindenki másra és magunkra is. Mindenki tartsa magát és környezetét tisztán, meg a tudatát is!
    És ne gyulladjon be! Ez is fontos!

tomcat1, blitzkrieg, gergo55 and 2 others like this.
  5. Robur

Robur Well-Known Member

Nem, csak k*rvára nem szeretem a kormánypropagandát.

6. Terminator

Arra jutottam hogy hétvégén is a 06:00 - 15:00 közötti nyitvatartás érvényes, kivéve az élelmiszerboltokat.

7. luperator

luperator Well-Known Member

Na igen, ezt hallottam/olvastam. Az európai kijárási tilalom. Elhiszem, hogy nagyon nincs védőeszköz ha már erre adjuk a fejünket de még a higi gél meg a többi osztogatása korlátok mellett is többet ér mint ez. Magyarán mehetsz amerre szeretnél, csak ne mondd, hogy unalomból kategória. A hatóság meg had szenvedjen a sok "sportolóval".

8. zeal

zeal Well-Known Member

Más fertőző betegségekhez ezek jók voltak, de a koronavírus ellen zárt űrruha kell? Kevés indexet olvasott és nem parázik eléggé, vagy csak el tudja dönteni, hogy melyik védőfelszerelést használja. Te egy hete rettegsz a fertőző betegségektől, mások meg ezekkel dolgoznak folyamatosan évtizedek óta. Hagyjuk már ezt a hisztit, de komolyan. Nagyon gáz. A videóban látható felszerelésekből van elég itthon is. Fölösleges emiatt rettegni.
    (Itthon is csak azokkal az eü dolgozókkal volt baj, akik nem használtak védőfelszerelést. Gondolom a külföldi eü dolgozók is hasonló módon fertőződtek meg.)
    Értékelem a humorod, de nehogy kinyisd az ablakokat a buszon, mert csak ártasz vele az embereknek. Buta ötlet. Felejtsd el!

blitzkrieg, fip7, csibeszke and 8 others like this.
  9. milagro

milagro Well-Known Member

Littlejohn likes this.
  10. Terminator

11. Unalmas ez a propagandazás. Minden propaganda. A masszív smink a csajon első randin... propaganda, ahogy a porszívóreklám is miszerint a hirdető cégé a leghalkabb porszívógép.

Közben úgy tűnik Fehéroroszországban nem félnek a vírustól, a hokibajnokság mellett a focibajnokság is megy, tegnap indult és még csak nem is zártkapus.

tomcat1, fip7, jurgenbauer and 5 others like this.
  12. zeal

zeal Well-Known Member

Okoska(?), mi abban a kormánypropaganda, ha valaki bemásolja ide a hivatalos számokat. Téged ez zavar? Tudod mi a nagyon gáz? Megvárni amíg romlik a helyzet, aztán az új adatokra hivatkozva fikázni másokat, akik korábban a régit belinkelték. Azért ez nagyon pitiáner viselkedés... :eek:

blitzkrieg, fip7, csibeszke and 6 others like this.
  13. blogen

blogen Well-Known Member

Nem voltak jók, honnan veszed ezt a hülyeséget!

Már bocs, de nekem szakmába vágnak az egyéni védőfelszerelések! Olyan jó lenne, ha nem akarnád megmagarázni nekem! :D

Nem, nem jól gondolod. Orvosi maszkjaik és vizsgálókesztyűik az olaszoknak is voltak, ezek minden kórházban alapfelszerelések. Legalábbis egy ideig, csakhát ez önmagában nem elégséges!

Az lenne a jó, ha nem akarnád súlyosbítani a járványügyi helyzetet a hülyeségeiddel! Ne terjessz olyan hülyeséget, ami öl! A tömegközlekedési járműveket és közösségi tereket, ha lehetséges, akkor folyamatosan szellőztetni kell.

14. Fennek

Fennek Well-Known Member

15. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Sose gondoltam, hogy tudok mindenről.

Azért megengeded, hogy ne higgyek no name oldalaknak?

jurgenbauer likes this.
  16. bartinieffektus

bartinieffektus Well-Known Member

Látott már valaki influenzától a végstádiumban fuldokló ötveneseket? Mert én még nem. Az asszony nagyija lábon kihordta az influenzát, 89 évesen, szívnagyobbodással és vizes tüdővel! Ne bagatelizáljuk ezt el!

17. Fennek

Fennek Well-Known Member

tomcat1, fip7, silurusglanis and 5 others like this.
  18. Terminator

19. blogen

blogen Well-Known Member

Pedig ugyan így néznek ki a súlyos influenza okozta tüdőgyulladásos esetek.

20. bartinieffektus

bartinieffektus Well-Known Member

Nem, nem így.

Ezen oldal megosztása