1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. Leonidas

Leonidas Well-Known Member

Ebből a videoból most mindenki megtudhatja, milyen volt az amikor én tizenévesen hetekig voltam karanténban. Hozzám néha beengedték anyámat meg apámat, miután a védőoltásaik már védelmet adtak nekik, de ide meg senkit. De valószínűleg én is haltam volna meg, többnyire egyedül voltam. Erősnek kell lenni, ez a lényeg. Én megpróbáltam mindenkinek segíteni, hogy a táplálkozással legalább jó pozícióból kezdhesse a küzdelmet, és ne legyen belőle is kórházas eset, akkor sem, ha kiszolgáltatottabb a fertőzésnek. Voltak akik lehülyéztek azért amiket javasoltam, de higgyétek el, én aztán egy igazi gyakorlott túlélő vagyok. Ahogy egy elit katona értékét is az egekig emeli a harcedzettség, a számtalan éles aktív bevetések és a tapasztalat (mondjuk én is kiképzett is vagyok de nem háborúztam), úgy a túlélések is adnak egy nagy harcedzettséget. Persze nekem könnyebb volt valamivel talán, mert mondjuk "odaát" is szeretnek... hát ez lehetséges, de ez sem "ingyen" van, ennyit azért elárulok... ;)

jurgenbauer likes this.
  2. Horizon

Horizon Well-Known Member

Bináris társadalom. Mind Olaszországban, mind Spanyolországban, mind Franciaországban, és persze Németországban is, tehát a legnagyobb európai gócpontokban, a civilizált őshonos lakosság mellett ott a harmadik világbeli bevándorlók óriási hada, akiknek kulturális szintjére jellemző, hogy jelentős része pár éve még boszorkányokat égetett a Száhel övezetben. Ezeknek hiába beszélsz ellátórendszer kapacitásról, otthonmaradásról vagy akár egy sima kézmosásról is, hiszen még a kórokozó fogalmát sem képesek igazából felfogni, így lényegében semmissé teszik a legbölcsebb járványügyi intézkedéseket is.

blitzkrieg, zztop, notaricon and 12 others like this.
  3. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Egy magyar cég is fejleszt ilyet, csak totál értelmetlenül, mert bárki beírhatja hogy fertőzött, viccből.

jurgenbauer likes this.
  4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

5. milagro

milagro Well-Known Member

Nem ilyen értelemben gondoltam, de nagyon igaz ez is...

jurgenbauer likes this.
  6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

jurgenbauer likes this.
  7. aquarell

aquarell Well-Known Member

jurgenbauer likes this.
  8. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Az én háziorvosom tavaly novemben már maszkban fogadott hiszen indul az influenza járvány. Vagy már használta a kormány által jutattot védőeszközöket akkor is?

jurgenbauer likes this.
  9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Gondolom akkor fukasza vedomaszk is jo valamire mert hasonlit ehhez. Sose hasznaltam meg, holnap eloszedem...

jurgenbauer likes this.
  10. aquarell

Gyakran kettesben sem... :)

jOkA, jurgenbauer, fip7 and 2 others like this.
  11. Leonidas

Leonidas Well-Known Member

Élkőben nézem az euronews-t. Most vetítik élő adásban is (újra) azt a 8 perces videot amit ide is betettem.

12. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Németek nem engedik ki a készletet.

jurgenbauer likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Dehogynem!

Szabaduló buli :D!

notaricon, jOkA and fip7 like this.
  14. aquarell

Én ellenzem az ilyen èrzékekre ható reportokat. Ez igy nem információ, hanem manipuláció vagy framing. Hihetetlenül felbosszant, amikor egy helyzet bemutatására egy véletlenûl ( de többnyire szándékosan) kiválasztott indivudumot megszólaltatnak aki semmi esetre sem reprezentativ es akiröl seenki nem tudja, miërt pont őt szólítják meg. Ilyen marhaságok, hogy elfogytak a koporsók. Kit érdekel, honnan veszi azokat. Nem tudjuk, hány volt neki stb.
    Èn MINDEN hirt nagyon szkeptikusan kezelek.
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem súlyos a helyzet Bergamoban, de a beszámoló hatásvadàsz.

15. Fennek

Fennek Well-Known Member

Erre gondolsz?

Igen, az orvosok is használják.

Más,

Korea indított egy websiteot amin jól nyomonkövethető a vírus elleni harcuk, grafiuks és ANGOL :)
    http://ncov.mohw.go.kr/en/

antigonosz likes this.
  16. boki

boki Well-Known Member

Tanulni kéne az oroszoltól

jurgenbauer and bartinieffektus like this.
  17. milagro

18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

9-ről 11%-ra ugrott a halálozási arány.
    272 ezer embernél regisztrálták idáig a vírust, ebből jelenleg 170 ezer embert tartanak aktív esetnek.
    Ebből 162 ezer enyhébb tüneteket produkál (egyelőre), 7800 fordult súlyosra, életveszélyesre.
    A korábbi 102 ezer emberből 91 ezer ember gyógyult meg, de már 11300 halott van.
    Tehát az idáig összesen regisztrált eset mintegy 40 százaléka volt komoly kórházi eset és ennek mintegy 11 százaléka végződött halállal.
    Ugyanakkor ezt a mintegy két milliárdos kínai/olasz/amerikai/angol/spanyol/francia... stb populációból.
    Ha a 7.8 milliárdos emberiség mintegy 70 százalékán végigsöpör a vírus (amihez a jelenlegi, számára egyelőre igen kedvező helyzetben is legalább fél év kell), akkor is van mód a hatását gyógyszerek bevetésével a vakcina kifejlesztéséig mérsékelni.

További szempont még az is, hogy amikor értékelhető módon elkezd csökkenésnek indulni az olasz esetszám, lehetőleg ne legyen átfedés a többi ország felfutása között, mert így is lassulhat a terjedés, megszakadhat a lánc.
    A később újrainduló fertőzésig viszont felülreprezentált lehet a tünetek nélkül immunissá váltak száma. Így a járvány hamarabb alábbhagyhat. Akár...

Python, antigonosz and jOkA like this.
  19. milagro

A szerb határszakasz ellenőrzését végző katonáknál és rendőröknél tett látogatást 2020. március 19-én, csütörtökön Nagy Sándor ezredes, az MH Alföldi Ideiglenes Alkalmi Kötelék (MH AIAK) parancsnoka, valamint Kriston István főtörzszászlós, a Magyar Honvédség vezénylőzászlósa.
    ..

jurgenbauer and bartinieffektus like this.
  20. milagro

Az MH Katonai Rendészeti Központ kijelölt állománya - a rendőrséggel együttműködve folyamatosan - dolgozik a hazai autópálya-hálózaton kijelölt tranzit útvonalakon.
    ..

Ezen oldal megosztása