1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Szark
    Szarkavarokat nem kell komolyan venni! 444

fip7, csibeszke, anonim999 and 2 others like this.
  2. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

3. hendrick

hendrick Active Member

'Power corrupts; absolute power corrupts absolutely' Acton báró
    nem gondoltál még rá, hogy igaza lehetett, és akárkit ültetünk a bársonyszékbe, előbb utóbb ugyanide jutunk? Csak a rotáció lehetne visszatartó erő/garancia, de az meg a hatékonyság kárára megy, jelen esetben egyáltalán nem tűnik célravezetőnek. Kásler babyt ha rajtam múlna a közmegnyilvánulásai alapján én is gumiszobába küldeném, de a szakmai munkásságát sem kórházvezetőként, sem miniszterként nem ismerem annyira mélyrehatólag, hogy a véleményem mérvadó legyen. Az viszont biztods, hogy a jelenlegi helyzetben az alkalmatlanokat a rendszernek el kell tudnia távolítani a székekből, mert ennek a hatásai most végzetesek lehetnek.

gergo55 likes this.
  4. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Maszkot fel: háború a koronavírus ellen – így szerzett be több millió darabot Csehország

https://vilagterkep.atlatszo.hu/202...y-szerzett-be-tobb-millio-darabot-csehorszag/

A szakemberek állítják: a koronavírus elleni legjobb védekezés, ha otthon maradunk. Vagy ha mindenképp el kell hagyni lakásunkat, akkor csak maszkban tegyük meg.

Mindeközben Magyarországon a kormány hivatalos kommunikációja és intézkedései teljesen ellentétes irányban haladnak. Ennek az a következménye, hogy a magyar társadalom nem veszi komolyan a világjárványt. Az operatív törzs tájékoztatóján sem a politikusok, sem a szakemberek, sem az újságírók nem viselnek maszkot. Csütörtökön Gulyás Gergely miniszter azt állította, hogy a sajtótájékoztatón megjelentek „nyugodtan összevissza fertőzhetik egymást, abból legfeljebb egy kellemetlen influenza tünetei következnek.”

(...)Az elmúlt napok történései alapján a kérdésre Szlovákiában adták meg a leggyorsabban a választ. A televíziós hírműsorokban maszkban olvasták fel a híreket a bemondók és a meghívott politikusok is maszkot viseltek. (...)

Az új szlovákiai szokásra a cseh sajtó is felfigyelt. Egyre többen kezdték kritizálni a cseh miniszterelnököt és a Válságstábot, hogy napok óta maszk nélkül tartják meg napi sajtótájékoztatójukat. Babiš a bírálatokra néhány napon belül gyorsan reagált. A cseh kormányfő gyakorlatilag szembement az addig inkább a jelenlegi magyarországihoz hasonló csehországi közhangulattal. Személyes példamutatással és rendeletekkel képes volt elérni, hogy néhány nap késéssel a csehek ma már mindenhova maszkban járnak.

A cseh lakosság mozgását a helyi kormány a március 16-án elrendelt országos vesztegzár óta folyamatosan lassítja. Keddtől (március 17.) a prágai tömegközlekedésen, szerdától (március 18.) országosan minden tömegközlekedési eszközön, csütörtöktől (március 19.) minden nyilvános térben kötelező a szájmaszk vagy védőmaszk viselése. A cseh stratégia az, hogy elsősorban a vírus terjedését akarják megakadályozni. Felfogásuk szerint elfogadhatatlan, ha valaki a vírust akaratán kívül terjeszti, továbbadja, majd az így megfertőződött személy meghal.

(...)

A Cseh Orvosi Kamara elnök támogatta a lakosság közötti érintkezések lassítását szolgáló kormányzati intézkedéseket a vírus terjedésének megakadályozása érdekében. Másrészt Kubek elégedetlen volt a cseh egészségügyi szakemberek felszereltségével. A Cseh Orvosi Kamara elnöke szerint a járvány idején a legfontosabb dolog, hogy az orvosok egészségesek maradjanak. Kubek felszólította a cseh háziorvosokat, hogy a műtéteket csak az akut esetekben végezzék el.

Emlékezetes: Kincses Gyula a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke még március 15-én hasonló lakhelyelhagyási korlátozás bevezetését javasolta az Orbán-kormánynak, amit a csehek március 16-tól bevezettek. Négy nappal korábban a MOK, hasonlóan cseh kollégáihoz, védőfelszerelés beszerzését kérte a magyar kormánytól. Csakhogy amíg a Babiš-kormányt a bírálatok további cselekvésre ösztönözték, addig Magyarországon a MOK elnökét kormánypropaganda feljelentette rémhírterjesztés bűntett gyanúja miatt.

Az ilyen politikai jellegű támadás egy világjárvány idején a helyi kormány részéről egy szakmai testület felé Csehországban elképzelhetetlen lenne.

További bő részletek a cikkben.
    https://vilagterkep.atlatszo.hu/202...y-szerzett-be-tobb-millio-darabot-csehorszag/

5. milagro

milagro Well-Known Member

Reggel voltam bevásárolni... Nagy CBA. Tele nyugdíjassal. Valószínűleg itt is hasonló válaszok lettek volna...
    ..
    (Mellékesen, érdekes szociológiai tanulmányt lehetne abból írni, hogy a tömegpánik mely társadalmi szegmensben, milyen mértékben terjedt. Mert szerintem, aki nyugdíjas az az átlag alatt netezik, twitter, fészbuk szintén. Ők félnek így paradox módon a legkevésbé, miközben a világgazdaság már féltérden van.)

blitzkrieg likes this.
  6. tarzaan

A probléma, hogy a legfőbb alkalmatlan van legfelül.

7. blogen

blogen Well-Known Member

Néhány hete még olvastam mindent egyformán, ma már napok óta nem klikkeltek a Pestisrácokra és 888-ra, mert ami ott megy, az a híg bélsár, míg pozitívan csalódtam a 444-ben és az Indexben, mert bár nem tagadják meg magukat (a fertőző paksi momentumosról semmi például, pedig ez az igazi politikai botrányok egyike most a budapesti parkolási maffiát támogató Karácsony mocskos viselkedése mellett), de erőn felül osztanak olyan tartalmat, ami valóban objektív és hasznos tudni és ez utóbbi sokat nyom a latba! A fideszes lumpensajtót nincs már értelme olvasni, mert zéró a hasznos információtartalma, a baloldaliak viszont úgy tűnik tudnak újságírói munkát is végezni a folyamatos propaganda mellett, amiért jár a pirospont! Független sajtó nincs, csak a propaganda mértékétől függően fölösleges vagy hasznos van.

KoviUbi and tarzaan like this.
  8. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Érdekes hogy eloptak mindent mégis van pénz mindenre. Én megéltem a bokroscsomagot és a 2008 vállságkezelést igaz akkor nem loptak csak kifosztották az országot. Vedd már észre a külömbségeket vállsákezelésben én erre értettem hogy össze teheti a kezét mindenki.

fip7, blitzkrieg, b4l4g3 and 3 others like this.
  9. tarzaan

A Magyar Hang és a Válasz még tartja magát.

fulcrum11 and gergo55 like this.
  10. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Valoszínü hétvégén landol egy gép nálunk. Én tudok róla akkor ezek a szarkavarok miért nem?

b4l4g3 and jurgenbauer like this.
  11. milagro

Ha nem a miénk, vissza kell adni. Mi nem Merkel vagyunk.

12. zeal

zeal Well-Known Member

Írják, hogy a vírus is okozhatta, de az is esélyes, hogy csak a tisztítószerek irritálják a nyálkahártyát. :)

Közben találtam számadatokat a tünetekre vonatkozóan (az egyik kínai tanulmányban):

Láz - 87%
    Köhögés - 55%
    Fáradtság - 42%
    Izomfájdalom - 30%
    Váladék képződés (hörgőkben) - 29%
    Nehézlégzés - 29%
    Mellkasi nyomás-érzés - 20%
    Hasmenés - 14%
    Fejfájás - 14%
    Étvágytalanság - 10%
    Mellkasi fájdalom - 9%
    Torokfájdalom - 9%
    Kábultság - 7%
    Szívdobogás-érzés - 7%
    Hányás - 4%

fip7, blitzkrieg, csibeszke and 11 others like this.
  13. tarzaan

OFF

Nem mindent loptak el, csak rengeteget. És semmivel sem fejlődtünk jobban, mint a Többi V4-ek.

Viszont kivontak egy csomó pénzt egy csomó szektorból .Pl. egészségügy, oktatás, közmű infrastruktúrák feljesztése, stb és nem készültek fel a az előttünk álló világgazdasági kihívásokra se m(automatizáció, járműipar átalakulása, stb.)

A 2015-ös válságnál csak az volt a szerencséjük, hogy a ballib (összeurópai szinten) fullban tolta a kretént, mert itt is több hónap bénázás volt. Amikorra meglett a részleges fizikai határár addigra a törökök megállították az áradatot, akik meg addig jöttek tovább lettek küldve.

ON

Most is annak isszuk a levét, hogy az egészségügy ki lett véreztetve és spóroltak a stratégiai tartalékokon.

A szájmaszkokkal is bénáznak, mert ha a börikben lehet napi 25 ezret készíteni, máshol is lehetne napi 250 ezret, csak gondolom se Lölönek sem a vejnek nincs iylen cége, úgyhogy minek.

Az emberek mozgását sem merik érdemben korlátozni, mert azon pénzt buknának.

14. zeal

zeal Well-Known Member

Kezdődik... :eek:

15. altx

altx Well-Known Member

Itt szerbiaba, a varoskaba ahol vot az elso koronavirusos eset az emberkek ugy maszkalnak mindha ingyen osztogatnak az aranyrudakat a kozpontban..65+ akikek tilos a kimenes ugy letamadtak a piacot (ez az utolso ami lesz most egy jo ideig) mindha fontosabb a olcso magyarorszagi parizer mint az eletuk (most h bezartak a hatart abbol sem lesz egy jo ideig).

Igaza volt einsteinek..az emberi hulyeseg tenyleg semmi hatarokat nem ismer.

Aztan meg majd jon a rinya ha meghal egy csomo ember. Milyen igazszagtalan ez a vilag, hogy ezek milyen jo es artatlan emberek votak meg a tobbi hasonlo marhasag..

Egyszeruen nem ertem az embereket, basszus, onbecsles semmi..ki nem szarja le ha tortenik vmi..egyaltalan nem jon nekik at hogy mast is veszeljeztetnek...mas vot amikor vot a haboru v bombazas, csinaltal hulyeseget, jatszotad az eszed, kaptal egy golyot a homlokodba v egy bombat a fejedre ozt rajtad kivul nem volt karosult...magadnak kerted a bajt.

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

17. hendrick

hendrick Active Member

Más:
    Kint a főváros utcáin felütötte fejét egy új jelenség: fiatal nagy darab férfiemberek,akik koruk, nemük és kigyúrt állapotukból kifolyólag úgy gondolják sérthetetlenek és érinthetetlenek a jelen helyzetben, direkt rálehelnek/ráköhögnek/rátüsszentenek más járókelőkre, akik láthatóan próbálják tartani az előírt távolságot, és láthatóan nagyon jót szórakoznak az okozott riadalmon.
    Ez a tudatlan/nemtörődöm macsó hvcs-k újabb generációja, akik még nincsenek tudatában, hogy ez a nyavaja őket is ugyanúgy elviheti, azzal sem törődnek/nincsenek tudatában, hogy potenciális hordozók. A kerületi kismama fórumokban jelentek meg anyukáktól kétségbeesett posztok ezzel kapcsolatban. Megjelentek a kis-gödény-görények az utcákon.

blitzkrieg and bartinieffektus like this.
  18. milagro

De szó sincs pár millió halottról! És nem is lesz!

jurgenbauer likes this.
  19. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Nem veszed észre hogy mindenhol probléma a szájmaszk? Előbb golndoltak ők erre hiszen már hamburgba behajózták a miénket mig a többi ország most kapkodva hozatja repülön. Azt már nem írhatód a számlájukra hogy a németek lefoglalták. Nekünk is érkezik hétvégén egy szállitmány repülön. Teszik a dolgukat, utólag mindenki tud okos lenni csak néha az eseményeket is figyelni kellene és nem csak a szarkavaró médiára kellene csak hagyatkozni.

fip7, blitzkrieg, jurgenbauer and 3 others like this.
  20. laiki

laiki Well-Known Member

Európában hol terjed a legjobban? A mediterrán országokban: Olaszországban, Spanyolországban
    Európán kívül hol van komolyabb góc? Iránban, illetve általában a Közel-Keleten.

Csak két példa:

Bahrein Brunei
    Fertőzött / 1 millió lakos 179 190
    Dátum Maximum hőmérséklet

2020.03.01
    28

32​

2020.03.02
    23

34​
    2020.03.03

22
    34​
    2020.03.04

22
    32​
    2020.03.05

22
    32​
    2020.03.06

24
    32​
    2020.03.07

28
    31​
    2020.03.08

26
    32​
    2020.03.09

23
    32​
    2020.03.10

25
    31​
    2020.03.11

25
    33​
    2020.03.12

26
    33​
    2020.03.13

26
    34​
    2020.03.14

28
    33​
    2020.03.15

31
    33​
    2020.03.16

26
    34​
    2020.03.17

27
    33​
    2020.03.18

28
    33​
    2020.03.19

27
    32​
    2020.03.20

27
    33​
    A két legközelebbi testvérkéje ennek a vírusnak? A SARS, ami főleg Dél-Kínában, Hongkongban terjedt egész 2003 május - júniusáig és persze a MERS, ami a közel keleten ütötte fel a fejét.

Szóval a melegebb idő várhatóan nem fog megváltást hozni. Én is reménykedtem benne, de az élet megcáfolja.

fip7 and tindalos like this.

Ezen oldal megosztása