1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

2. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ha le se betegedtél volna annyiszor akkor lennél igazi túlélő. :p

aquarell likes this.
  3. jurgenbauer

4. jurgenbauer

Újabb szállítmányok érkeznek
    Folyamatosak a beszállítások, alapanyagok érkeztek védőeszközök gyártásához, jövő héten újabb szállítmányok érkeznek Lakatos Tibor szerint.

Nem újabb intézkedést jelent a tartalékosok mozgósítása
    A tartalékos katonákat azért mozgósították, hogy biztosított legyen a feladatok hosszú távú ellátása, mondta Lakatos Tibor.

Kijárási tilalom nincs tervben
    Egyelőre nincs konkrét terv a kijárási tilalom bevezetéséről, mondta Lakatos Tibor. Az eddigi intézkedések beváltották a hozzájuk fűzött reményeket. Hozzátette, ez nincs összefüggésben az esetszámokkal, és ha bevezetnék, akkor az mindenkire vonatkozna.

Nem lehet összehasonlítani az országokat
    Nem lehet összehasonlítani a járvány lefolyását az egyes országokban, semmilyen következtetést nem lehet levonni, mondta Müller Cecília országos tisztifőorvos.
    A halálos áldozatokkal kapcsolatban elmondta, rosszindulatú daganatos betegségeik, szívérrendszeri és vérképzőszervi megbetegedéseik voltak alapbetegségeik.

Apák nélküli szülés jöhet
    Ha egészséges az apa, a kórház beengedheti a szüléshez, de lehet olyan eset, hogy biztonsági okok miatt nem teszi ezt lehetővé, mondta Müller Cecília országos tisztifőorvos.

Az ellátás biztosításáról is szó volt az Operatív Törzs ülésén
    A mai Operatív Törzs-ülésen számba vették az erőforrásokat. A tömeges megbetegedések időszakára is felkészültek, hogy az ellátás biztosított legyen. A magyar honvédség is csatlakozott az ellenőrzésekhez, mondta Lakatos Tibor, az Operatív Törzs ügyeleti központjának vezetője.

Bírság a karantén miatt
    3771 ember van házi karanténban, 15 525 ellenőrzést hajtottak végre a hatóságok, 94 esetben állapítottak meg szabálytalanságot, mondta Lakatos Tibor, az Operatív Törzs ügyeleti központjának vezetője. 18 esetben helyszíni bírságot szabtak ki.

5. b4l4g3

b4l4g3 Well-Known Member

Sztem neki ez a dolga.
    Alattomos bomlasztó suttogó propaganda, nincs rá bizonyíték.
    Ez csak azért lett idekeverve hogy lehessen mészárosozni... uncsi...
    "Ferihegyen" lehet nincs ellenőrzés, de a Liszt Ferenc reptér 5 napja zárva csak a magyar állampolgárokat meg teherforgalmat fogad.
    Ha kijárási tilalom lenne akkor, meg azért menne a visongás.
    Ezt ne próbáld az orbánék nyakába varrni, nem tudom ki adta el bagoért a technikát de mintha az öszödi böszme lett volna...
    Ja és az oktatást kihagytad a mantrából...

fip7, Gyurma, jimkirk and 8 others like this.
  6. b4l4g3

b4l4g3 Well-Known Member

7. Leonidas

Leonidas Well-Known Member

Csak az a helyzet, hogy nem kapok maszkot, nekem pedig kéne. mert EÜ-be is mennem kell majd. Be sem fognak engedni !!! Szóltam a körzetinek, ők nem tudnak semmiről, ők nem segíthetnek, náluk nem lehet rendelni. Szóltam a gyószszertárba, ott hüppögtek egy darabig, aztán felírtak valami listába, mert elvileg majd hoznak. És én mit mondjak mikor megyek ??? Azt mondták nekem, "elvileg majd hoznak", és ezzel be fognak engedni ??? Itt van egy hatalmas lyuk, hogy azoknak sincs, akiknek tényleg elkerülhetetlenül be kéne menni. Szóval te ballibezhetsz itt, de ezt elcseszték ! Persze, majd lehet ezen változtatni, de most országos el van cseszve ez a része. Ezzel ne vitatkozz, ez sajnos így van, mert a héten próbáltam egy azaz 1 nyomorék darabot intézni, és nem ment !!! (tökmindegy hogy milyet, a "válogatás" eszembe sem jutott !!! ;))

Szóval ha van elég maszk, akkor ez egyenlőre qrvára el van cseszve, ez itt a lényeg !!! :rolleyes:;)

2ndt and tarzaan like this.
  8. milagro

milagro Well-Known Member

Nem feltétlenül. Gondolom kerekítettek, illetve átfedés is előfordult. Egyszerre tüdő és vese elégtelenség.

9. bejczi

bejczi Member

10. bejczi

bejczi Member

Az eddig elhunyt betegek 28%-a nő, 73%-a férfi volt.

Én erre gondoltam csak.;)

11. megazez

megazez Well-Known Member

Hát igen, ha most menne a rendőrség és bezáratná az egész szarkupacot mert hazudtak, akkor meg menne a visítozás, hogy diktatúra, szabad véleménynyilvánítás, sajtószabadság meg stb... úgy vernék a seggüket a talajhoz, hogy zengene az ország.

jurgenbauer and b4l4g3 like this.
  12. milagro

milagro Well-Known Member

Pl.: 27,5 % és 72,5 %! ;)

bejczi likes this.
  13. b4l4g3

b4l4g3 Well-Known Member

na végre eljutottunk az oktatásegészségügyig :)

fip7, aquarell, jimkirk and 2 others like this.
  14. fonak9

fonak9 Well-Known Member

15. Python

Python Well-Known Member

16. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Mi? Az, hogy mindenféle védekezés nélkül hurcolásszon körbe külföldieket, aztán mindenféle védekezés nélkül találkozzon mindekivel?

A 20 ezres szám tény:
    https://bv.gov.hu/hu/node/3426
    Azóta olvastam már 25 ezret is - sőt, ma linkeltem.

Most olvasom, hogy a cég a BV KFt-je, de korábban olvastam, hogy Pintérékhez köthető.
    https://www.ceginformacio.hu/cr9310066936

A lényeg, hogy a határzárhoz hasonlóan itt sem az volt a szándék, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljanak a problémára, hanem hogy ne kelljen rá sokat költeni.

A hazatérő magyarokat nem vizsgálják...

Spekuláció,
    Ez egy folyamat, amit Orbánék is folytattak - és még ők is adtak el technikát.

17. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Miért, nem az utóbbiról szól a mostani történet?

18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A koztes lenyeket lehet mindket csoportba szamoltak. :D

aquarell and bejczi like this.
  19. torsen

torsen Well-Known Member

Jelzem, én nem dobálóztam számokkal, csak egy számot írtam le, ami már nem is annyi.
    Tudod, úgy van ez, hogy minden további (plusz) haláleset fáj valaki(k)nek. Azok a halálok is akik influenzában, azok is akik légszennyezettségben és azok is akik Covidban halnak meg. Aki szociálisan érzékeny, annak minden további haláleset veszteség. Aki antiszociális, az keresi a bizonyítékokat arra, hogy azoknak az embereknek meg kellett halniuk...
    Én speciel sajnálom őket. Téged is...

Irsai Olivér and tindalos like this.
  20. blogen

blogen Well-Known Member

Ezen oldal megosztása