1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Szomorú.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ez több összetevős dolog.
    Egyrészt a kínaiaknál valamivel hamarabb, és sokkal drasztikusabban vezették be a korlátozásokat. Ezek betartása is sokkal könnyebb ott, mind kulturális, mind államigazgatási szempontokból. Arról nem is beszélve, hogy a kínaiak korábbi komoly járványai sokkal könnyebben elfogadhatóvá tették a zárásokat, valamint a védőfelszerelések kultúráját.
    Azt is vegyük ide, hogy Wuhan viszonylag korai zárása nagyjából annyi mint amikor az olaszok egy közepes várost bezárnak. Ez messze nem okoz akkora kellemetlenséget (hiába 11+M embert érintett), se társadalmilag, sem gazdaságilag a nagy egészt nézve, mint amikor teljes Észak-Olaszországban zártak. Ugye a GDP nagy részéről mondtak így le.
    Arról nem is beszélve, hogy a zárás is jobban működik. Ha egy Wuhan-inak belengetnek egy karantént, akkor megvonja a vállát, és elfogadja, hogy nem nagyon tudna úgysem sehova menni. Persze ott is megindult a kiáramlás, de messze nem olyan mértékben, mint az olaszoknál. Ahol gyakorlatilag több százezer ember kezdett el menekülni.
    Valószínűleg a kínai számok durván kozmetikázottak. Ebből mérsékelten el is ismertek valamennyit, de messze nem annyit, mint ami szerintem tényleges fertőzés előfordult az országban.
    A vírus terjedésének és az öregebb korosztály ilyen mértékű érintettségének az a tény sem tett igazán jót, hogy az olaszoknál (és úgy általában a latinoknál) máig hatalmas "mammá" kultusz él. Ez a normál életben nagyon sok pozitívumot jelent, azonban a járvány idején sokkal gyorsabb terjedést eredményez, ráadásul pont a ultra sérülékeny társadalmi rétegekben.

A letagadott számok miatt pedig sokkal nagyobb átfertőződés valószínűleg kialakított egy kezdetleges nyájimmunitást is. Amennyiben tényleg november óta kering a vírus egy ekkora országban, szerintem elképzelhetetlen, hogy míg Iránban heteken belül több millió fertőzöttről beszéltek a kínaiak 5-6 hónap alatt csak 80.000-es nagyságrendben fertőződtek.
    A vírus tulajdonságai a nyugati világra sokkal pusztítóbban hatnak. A B vércsoportosok kimondottan Ázsiára jellemzőek, és a 0-ásokra és az A-sokra sokkal veszélyesebb a vírus.
    Az olasz számok azért is alakultak ilyen borzalmasan, mert sajnos az észak-olasz elöregedő társadalomban sokkal hamarabb omlott össze az egészségügy, ami ugyan lehet, hogy hi-tech, de ilyen MENNYISÉGEKRE nincs (és nem is lehet) felkészülve. Sem kórházakkal, sem ágyakkal, és persze orvosokkal sem.

3. milagro

milagro Well-Known Member

4. laiki

laiki Well-Known Member

Japán a 2. Olaszország az 5. De ott van Németország is 3.-ként:
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_median_age
    Olaszország és Kína között majdnem 8 év van.

Nézzük meg az olasz és kínai halálozási arányokat! 60 éves korig nincs érdemi eltérés a halálozási rátában. Az idősebbeknél és főleg a 70 fölöttieknél viszont az olaszok érdemben - közel 2-szer - magasabb halálozási rátát produkálnak. Ráadásul a kínaiaknál az esetek 13%-a érintett 70 év felettieket, az olaszoknál pedig az esetek 38%-a. E két hatással meg is van a magyarázata a magasabb olasz halálozásnak.

Olasz:

Classification Cases Deaths Lethality
    (%)
    Number
    (%) Number (%)
    All
    35,731 (100.0) 3,047 (100.0) (8.5)
    80–89 5,352 (15.0) 1,243 (40.8) (23.2)
    70–79 7,121 (19.9) 1,090 (35.8) (15,3)
    60–69 6,337 (17.7) 312 (10.2) (4.9)
    50–59 6,834 (19.1) 83 (2.7) (1.2)
    40–49 4,396 (12.3) 25 (0.8) (0.6)
    30–39 2,525 (7.1) 9 (0.3) (0.4)
    20–29 1,374 (3.8) 0 (0.0) (0.0)
    10–19 270 (0.8) 0 (0.0) (0.0)
    0–9 205 (0.6) 0 (0.0) (0.0)
    n/d 202 (0.6) 0 (0.0) (0.0

Kínai:

Classification Cases Fatal cases
    Number
    (%) Number (%) Rate (%)
    All
    44,672 (100.0) 1,023 (100.0) 2.3
    70-79 3,918 (8.8) 312 (30.5) 8.0
    60-69 8,583 (19.2) 309 (30.2) 3.6
    50-59 10,008 (22.4) 130 (12.7) 1.3
    40–49 8,571 (19.2) 38 (3.7) 0.4
    30-39 7,600 (17.0) 18 (1.8) 0.2
    20-29 3,619 (8.1) 7 0.7 0.2
    10-19 549 (1.2) 1 0.1 0.2
    0-9 416 (0.9) 0 0.0 -

fip7, zeal and SilvioD like this.
  5. pöcshuszár

Fogalmunk sincs, hogy a Januári elismerés előtt hány kínai koronavírus okozta haláleset volt. November óta több százezer is lehet. Ezeket utólag már nem lehet tesztelni, vagy ha meg is teszik, akkor sem fogják nyilvánosságra hozni, mert azzal erodálnák az ultrahatékony kínai rendszerről kialakult képet.

Robur likes this.
  6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A lakosságot sztem utólag tesztelik. Egy Kínában elő brit srácnál februárban igazolták, hogy koronabeteg volt. Pedig ő még novemberben esett át rajta

zeal and laiki like this.
  7. jurgenbauer

8. mcs

mcs Well-Known Member

Értelmesebb, mint az ellenzék nagy része. :D

zeal, svajcibeka, megazez and 2 others like this.
  9. milagro

bejczi likes this.
  10. milagro

És biztos vagyok benne, ha ott ülne benn, ő helyesen szavazna!
    Ez a kemény!

mcs, vendeg2 and bartinieffektus like this.
  11. jurgenbauer

12. tonyo

tonyo Well-Known Member

milagro likes this.
  13. jurgenbauer

fip7, svajcibeka, laiki and 2 others like this.
  14. pöcshuszár

Nem lehet utólag tesztelni. Ahhoz megfelelő mennyiségű vírusnak kell jelen lenni. Ezért is lehet, hogy egy kontakt karanténolt betegnél már megvan a fertőzés, és ennek ellenére az első tesztje negatív lesz, mert nem produkál elég vírust a mintába.
    A brit srácnak - mivel nem tudták mitől beteg - csináltak az orvosnál mintavételt, amit a laborba küldtek. A betegség enyhe lefolyása esetén simán kigyógyul a beteg, mire a kezdeti tesztek eredményei megjöttek. Ráadásul amikor az Ő mintáit vizsgálták, még azt sem tudták, hogy mivel állnak szembe! Ahhoz a labornak már referenciájának kellett volna lennie.

15. milagro

Nézd meg a Torockais videó elejét, hogy mit művelt a tag a brüsszelin...

16. jurgenbauer

Huh, kapnak a fejükre!

Az internet népe már virtuálisan meglincselte az MSZP elnökét
    https://www.vadhajtasok.hu/2020/03/22/az-internet-nepe-mar-virtualisan-meglincselte-az-mszp-elnoket/

b4l4g3, svajcibeka and Lelkeslaikus like this.
  17. jurgenbauer

fip7, b4l4g3, vendeg2 and 4 others like this.
  18. jurgenbauer

19. Leonidas

Leonidas Well-Known Member

Egy rövid kérdés - a múltkor ki háborgott nekem (kb. 3-4 napja), hogy betettem az euronews 8 perces összeállítását, ahol ugyan ezekről a dolgokról beszéltek, csak aktuálisabb időben ?? Kezdi már felfogni, hogy miért hoztam ide azt a videot ??? Itt nálunk is ilyen tömegmészárszéket akar, hogy el akarta titkolni ????:eek::rolleyes:

A seggét legszívesebben szétrugnám ! Ja, és lehet bocsánatot kérni a piszkálásért !!! (nem volt igaza !!!!!!) :eek::rolleyes: Asszem elég sokat foglalkoztam korábban azzal, hogy hozzam ide a fontos dolgokat, hogy minél kevésbé másszunk bele, már nagyon korán emlegettem a karanténokat, teljes kijárási tilalmakat, a hadsereg bevetését a szabályok betartatására, stb. stb., és amit elmondtam, mindaz valóra válik, úgy hogy tanuljanak belőle itthon is !!! Igyekeztem segíteni abban is, hogy az immunrendszerével a lehető legjobban felkészülhessen, hogy a lehető legtöbben a lehető legkisebb traumával átkerülhessenek a víruson. Talán rajtam kívül senki nem is végzett itt ilyen tevékenységet, leginkább csak én egyedül. Mondjuk nem is egy átlagos személy vagyok, de ez most számít, bárki megtehette volna. Szóval nem nézem vissza ki volt az, de privátban kérjen bocsánatot. Nem soha megmondani senkinek. Ezek a képek kattintottak be, de mindegy... Ha nem képes rá akkor hagyja. ;) Ha fontos dolgot látok majd írok újra, egyenlőre most csak olvasom a postokat, híreket. Szóval nem vagyok megsértődve, nem azért nem írok most ! :) Ja, egyes híreket NEM azért lájkolok mert nekem tetszik, hanem mert fontos vagy szomorú vagy épp dühítő hír. Mivel itt nincs megkülönböztetés a lájknál, így ezt az egyet használjuk mindenre. Azért nyomok a hírekre is aki hoz, ha jó, ha rossz, mert örülök hogy hozza a híreket, így jobban képben vagyunk. A jó és a rossz is tudnunk kell, hogy tisztábban lássunk !!! Szóval ezért kérlek benneteket, hogy ne piszkáljatok SENKIT, BÁRMILYEN HÍRT IS HOZ !!! Na üdv mindenkinek ! ;):hadonaszos:

20. jurgenbauer

Ezen oldal megosztása