Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nagyon rossz érzésem van. Ez egyre durvább az olaszoknál.

ETtI8WeWkAA8zCu

ETr3IA0UUAAeBxF

ETr_2UfU4AEFlga


Viszont egy 95 éves néni meggyógyult az olaszoknál !!!
ETo9lBmXQAU7car


Nem szabad föladni!!!!! Eddig minden betegséget legyőztünk ezt is le fogjuk !!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Egy rövid kérdés - a múltkor ki háborgott nekem (kb. 3-4 napja), hogy betettem az euronews 8 perces összeállítását, ahol ugyan ezekről a dolgokról beszéltek, csak aktuálisabb időben ?? Kezdi már felfogni, hogy miért hoztam ide azt a videot ??? Itt nálunk is ilyen tömegmészárszéket akar, hogy el akarta titkolni ????:eek::rolleyes:

A seggét legszívesebben szétrugnám ! Ja, és lehet bocsánatot kérni a piszkálásért !!! (nem volt igaza !!!!!!) :eek::rolleyes: Asszem elég sokat foglalkoztam korábban azzal, hogy hozzam ide a fontos dolgokat, hogy minél kevésbé másszunk bele, már nagyon korán emlegettem a karanténokat, teljes kijárási tilalmakat, a hadsereg bevetését a szabályok betartatására, stb. stb., és amit elmondtam, mindaz valóra válik, úgy hogy tanuljanak belőle itthon is !!! Igyekeztem segíteni abban is, hogy az immunrendszerével a lehető legjobban felkészülhessen, hogy a lehető legtöbben a lehető legkisebb traumával átkerülhessenek a víruson. Talán rajtam kívül senki nem is végzett itt ilyen tevékenységet, leginkább csak én egyedül. Mondjuk nem is egy átlagos személy vagyok, de ez most számít, bárki megtehette volna. Szóval nem nézem vissza ki volt az, de privátban kérjen bocsánatot. Nem soha megmondani senkinek. Ezek a képek kattintottak be, de mindegy... Ha nem képes rá akkor hagyja. ;) Ha fontos dolgot látok majd írok újra, egyenlőre most csak olvasom a postokat, híreket. Szóval nem vagyok megsértődve, nem azért nem írok most ! :) Ja, egyes híreket NEM azért lájkolok mert nekem tetszik, hanem mert fontos vagy szomorú vagy épp dühítő hír. Mivel itt nincs megkülönböztetés a lájknál, így ezt az egyet használjuk mindenre. Azért nyomok a hírekre is aki hoz, ha jó, ha rossz, mert örülök hogy hozza a híreket, így jobban képben vagyunk. A jó és a rossz is tudnunk kell, hogy tisztábban lássunk !!! Szóval ezért kérlek benneteket, hogy ne piszkáljatok SENKIT, BÁRMILYEN HÍRT IS HOZ !!! Na üdv mindenkinek ! ;):hadonaszos:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Bioterrorizmus. Akkor ideje kiadni a tűzparancsot. mindenkire aki nem tesz eleget a rendőri felszólításnak és 2 méteren belül megy.
Így van, egyet értünk! Ez ha megharap, leköp valaki ilyen helyzetben, nálam is azonnali tűzparancsot érne! Nincs hova finomkodni, a töketlenkedést, engedékenységet, hezitálást meg lehet tekinteni hova vezetett az olaszoknál!

Rövid sorozatokkal a levegőbe és a földre kell pásztázni a környéket, ha ilyen van. Persze utána a felszólítás, hogy combra, vállra célzott lövések jönnek, közben meg a másik vagy a többiek már céloznak is rá, amíg beszél !!! Lesz rögtön nyugalom !!! Aki köpött, fertőzni próbált annak bilincs és előzetesbe, maszkosok kezét lábát lekötözik, a száját leragasztják. Lenne ott rend hamar. Nem lyukasztatná ki egyik sem az irháját, ha látják, hogy tényleg lőnek, és nincs szarozás ! Az első két rövid sorozat után rögtön észhez térnének, amikor rájuk merednének a csövek, amik még füstölnek a sorozattól !!!!! :D:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Reppa

Well-Known Member
2010. június 4.
118
694
93



Egy vasárnap életbe lépett rendelet alapján a milánói pályaudvaron már megakadályozta a hatóság, hogy a déli városokba induljanak az emberek. Az olasz belügyminisztérium és az egészségügyi tárca vasárnapi rendelete megtiltja, hogy bárki közösségi közlekedéssel, vagy személyes járművel elhagyja a települést, ahol van. Ezzel egyértelműen azt akarják megakadályozni, hogy Észak-Olaszországból a déli országrészre áramoljon a munkavállalók tömege, potenciálisan fertőzést hordozva magukkal. Márpedig ilyen irányú mozgásra van esély, mivel a kormány szombaton elrendelte, hogy Olaszországban állítsák le a nem létfontosságú ipari tevékenységet, és számítani lehet rá, hogy az északi, koronavírussal súlyosan fertőzött iparvidékekről munkavállalók tömegei indulnak meg a déli családjukhoz.
Megtiltotta egy olasz rendelet, hogy bárki elhagyja a települést, ahol van

Donald Trump amerikai elnök a Twitteren jelentette be, hogy engedélyt adott a Fordnak, a General Motorsnak és a Teslának hogy lélegeztetőket gyárthassanak. Persze nem is Trump lenne, ha az üzenet végén ne szúrt volna be egy trumpizmust, mondván: Na rajta, autógyári vezetők, most megmutathatjátok mennyire vagytok jók!
Melyik lesz a jobb: a Tesla, a Ford vagy a Ferrari lélegeztetőgépe?
3.5ös ecoboost motoros lélegeztetőgép az nem lehet rossz.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Bocs nem jól tudom, hogy csak napirend módosításához kell 4/5 a veszélyhelyzet elfogadásához csak 2/3 az meg meg van.
Ez csak részben igaz!
Ha most az ellenzék elárulja az országot és szarban hagyja, akkor jogilag egyébként "csak" annyi történik, hogy hatályát vesztik azok a vészhelyzeti Korm. rendeletek, amelyeket a kormányzat meghozott a szükséges védelmi intézkedések megtétele érdekében!
..
Ezek:
41/2020. Korm. rendelet
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/af0a665e93020a1bb69193ed9a8379f516854bf7/megtekintes
45/2020. Korm. rendelet
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/9421b74af54379d07ba8934a5fe3180c7f62d0be/megtekintes
46/2020. Korm. rendelet
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c4210b08dd73832b3ca261193f85d508498c9718/megtekintes
47/2020. Korm. rendelet
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/0a45e158ca1d1b307b2057292893bc7981c3d500/megtekintes
48/2020. korm. rendelet
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/15e889f76087e5263e3edb54180d14b1d02211b6/megtekintes
..
Ergo, annyi történik technikailag, hogy Orbán Viktornak újra ki kell hirdetnie a veszélyhelyzetet, és ennek következtében ezeket a jogszabályokat kvázi újra meg kellene alkotni!
..
Alaptörvény 53. cikk:
"A veszélyhelyzet
(1) A Kormány az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás vagy ipari szerencsétlenség esetén, valamint ezek következményeinek az elhárítása érdekében veszélyhelyzetet hirdet ki, és sarkalatos törvényben meghatározott rendkívüli intézkedéseket vezethet be.
(2) A Kormány a veszélyhelyzetben rendeletet alkothat, amellyel – sarkalatos törvényben meghatározottak szerint – egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényi rendelkezésektől eltérhet, valamint egyéb rendkívüli intézkedéseket hozhat.
(3) A Kormány (2) bekezdés szerinti rendelete tizenöt napig marad hatályban, kivéve, ha a Kormány – az Országgyűlés felhatalmazása alapján – a rendelet hatályát meghosszabbítja.
(4) A Kormány rendelete a veszélyhelyzet megszűnésével hatályát veszti."
..
Amúgy meg, ha ezt meg merik lépni - mármint, hogy nem szavazzák meg -, akkor azzal kiírják magukat gyakorlatilag a magyarságból!
Erkölcsi értelemben ez egy vizsga számukra!
Ha nem mennek át, az megsemmisülés lesz. És nem csak erkölcsileg!
..
(Szerintem megszavazzák egyébként.)

Nem biztos, hogy ezúttal működni fog a frakciófegyelem!
Molnár Zsolt és Hiller István pl. szerintem megszavazza, bennük még pislákol a magyarságtudat!
..
Technikailag, meg kifelé, amúgy az, amit Tóth Bertalan akar, az tényleg csak a védekezés szimpla akadályozása! Ha nincs meg a négyötöd, akkor ugyanis megy normál, lassabb menetrendben a dolog, de meglesz. Hasonlóan ahhoz, amit a veszélyhelyzeti kormányrendeletekkel kapcsolatban kifejtettem pár napja.
Ha a 15 nap elteltével nem sikerül a parlament által hatályban tartatni őket, akkor azokat is újra megalkotják, mivel az azokban lévő védekezési intézkedésekre (iskolabezárás, beutazási korlátozások, stb.) egyszerűen szükség van! Annyi történik valójában, hogy a jogalkotó hivatalnokokkal - akik egyszerű pógárok - b@szarintanak ki a plusz meló miatt!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A Covid-19 tüdőgyulladást nem baci okozza, hanem a vírus, szóval nem hiszem. Bár egy felülfertőzés lehetséges, hogy még rosszabbá teszi a dolgot.

A szövődmények, így a pneumococcus is okozhat a vírussal együtt halált. Szóval nem "véletlenül" oltották be, a szövődményektől próbálják védeni, a vírustól csak elkülönítéssel tudják, de mint a hír is mutatja, bármikor bárhonnan elérheti őt is. Ha most nem kapta el, a karanténja végén tovább bujkálhat a koronavírus elől, mert továbbra is megkaphatja.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Ezt a cikket olvastam én is, csak a 0-ásra rosszul emlékeztem, de a B-sben nem tévedtem. :cool:
As per the study, the normal population in Wuhan has a blood type distribution of 31 percent type A, 24 percent type B, 9 percent type AB, and 34 percent type O.

Those with the virus, by comparison, were distributed as follows: 38 percent type A, 26 percent type B, 10 percent type AB, and 25 percent type O. Similar differences were observed in Shenzhen.
A számok alapján úgy néz ki, hogy elsősorban az A faktor az, ami jelentősen emeli a sebezhetőséget az aktuális vírus esetében.
De nagyon fontos, hogy ez max. egy kis része lehet a fertőzési mechanikának.
Különben, a B-s vércsoport utólag, és valószínűleg a tatárokkal került be Európába Ázsiából.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 978
113
Ezt a cikket olvastam én is, csak a 0-ásra rosszul emlékeztem, de a B-sben nem tévedtem. :cool:

A számok alapján úgy néz ki, hogy elsősorban az A faktor az, ami jelentősen emeli a sebezhetőséget az aktuális vírus esetében.
De nagyon fontos, hogy ez max. egy kis része lehet a fertőzési mechanikának.
Különben, a B-s vércsoport utólag, és valószínűleg a tatárokkal került be Európába Ázsiából.
Nem a tatarokkal. Csupan a mai Mongolia teruleterol ered. Mar a honfoglalas es meg az azelotti nepvandorlas egyes nepei hurcolasztak nyugatra.
A 0-as vercsoport az emberiseg alap vercsoportja. Europaban a baszkok jobbara rh negativak, a szardiniaiak, pedig pozitivak pl. A keltak akik meg nullasak voltak, vagyis meg azok.
Az A vercsoport a Kaukazus tersegeben alakult ki mutacioval nagyon regen az osidokben, homo erectus korban. Ne tevesszen meg hogy a mai kaukazusi embertipus pedig B-s. Az A-s ma ha jol remlik valahol Nemetorszag teruleten a leggyakoribb.
A B-s vercsoport a mai Mongolia vagy Java tersegeben alakult ki mutacioval szinten a homo erectus idejeben szazezer evekkel ezelott.
Az AB vercsoport pedig a legfiatalabb, annyira hogy a 0 nak nincs antitestje meg ellene. Ez nem az A es a B keveredese hanem kulon vercsoport. Az AB legnagyobb szamban a mai kozep europa, azon belul pedig a Karpat medence teruleten fordul elo. Nalunk magyaroknal az AB nagyobb aranyu mint mas nepeknel pl, es a 0 rovasara. Egesz egyszeruen azert mert hiaba jottek mentek itt a nepek az alapnep bizonyos szamban vegig itt maradt. A B-t pedig ami szinten magasabb mint tolunk nyugatra, a keletrol erkezo hullamok hoztak be, pl mi magyarok is.
Erdekes hogy pl Budapest vere mas osszetetelu, europai atlagra hasonlito mint az orszag tobbi resze, az AB pedig Szeged kornyeken a legmagasabb. De ez mar a migracio miatt van.