Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 699
113
Nekem is feltűnt a new york-i helyzet, írtam is róla ide tegnap egy gondolatot!
Valami nagyon nem kerek ennek a vírusnak a terjedésében. Egyre inkább nem az...
(Olyan az egész mintha a titkos elit tagjai közötti harc folyna a háttérben!)
Ha a tegnapelőtti ugrás valós volt, akkor 3x ennyi fertőzöttnek kellene lennie az USAban, de nem. Ha kiderül, hogy ez egy gazdasági háború amelynek egyik része Irán és ÉK kiiktatása, melynek az idősek a járulékos áldozatai (nyugdíjrendszer helyzetének - kb. senki se tudta volna ezt működtetni - "kiigazítása"), akkor itt keresztre feszítés lesz.

Megj. NOban kevés a KVban meghaltak száma, az idős halálozások aránya jóval több, mint korábban az év ezen időszakában volt. Hogy most tényleg manipulálnak az adatokkal (nem jön ki az ennyi fertőzöttre számított felgyógyulások aránya, vagyis c. 29 ezerre 453 gyógyult), vagy ennyivel jobbak, mint bárki más a térségben, nem tudom, de ne felejtsük el, hogy 1,5 milla zozójuk van. Kizárt, hogy egyszerre lehessen jó egészségügyet fenntartani és segélyezni 1,5 milla zozót. De majd az idő megoldja ezt a kérdést.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tedd fel magadban a kérdést, ők kölcsön adnának-e nekünk?
Ha nem akarnának fordított helyzetben kölcsön adni, akkor kitörne a politikai háború köztünk. De ők vannak teljesen megfeküdve, nem volt miből adjanak teszteket, egy kanyi darabot sem !!! Szóval a kérdésed elvi jellegű. Én pedig ilyen helyzetben nem feltételezem róluk a legrosszabbat, bocs, de ilyen vagyok ! ;)
Egyébként a V4ek egyfajta mini-natoként (ub. kinek mi, varsói szerződésként) működnek jó ideje. Biztos van készletmegosztás optimális esetekben.
Ez most olyan helyzet, amikor segítenünk kell őket, amíg nem kapnak ők is egy adag tesztet. Nekünk is érdekünk hogy meg tudják minél jobban fogni az eszkalációt.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Nekem is feltűnt a new york-i helyzet, írtam is róla ide tegnap egy gondolatot!
Valami nagyon nem kerek ennek a vírusnak a terjedésében. Egyre inkább nem az...
(Olyan az egész mintha a titkos elit tagjai közötti harc folyna a háttérben!)

Egy cseppett sem lepne meg, ha ez bebizonyosodna...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Egy cseppett sem lepne meg, ha ez bebizonyosodna...

Úgy bebizonyosodni szerintem nyilván nem fog, hogy este a fej bemondja a fél nyolcas híradóban, de azért érzékelhető lesz annak aki figyel!
Majd a végén lehet készíteni egy összesítést, hogy kik kapták el, kik nem, kik vonultak vissza a politikai, gazdasági élvonalból, kik nem!
..
Ez is érdekes ám:
https://neokohn.hu/2020/03/23/a-koronavirus-a-zsido-kozossegeket-is-megtamadta/
..
Nem véletlenül kérdeztem, hogy Soros György is elkaphatja?
..
(Az hogy ennyi nagykutyával kapcsolatban tudósítanak fertőződésről, vagy annak gyanújáról, azzal egy elitek közötti harcban "üzenni is lehet ám"!
Szerintem van akiknél már ki van készítve a széntabletta az éjjeli szekrénykére!)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Puerto Rico WC papír party.

.....Nem véletlenül kérdeztem, hogy Soros György is elkaphatja?....
Soribácsi már nem számít. A buzzancs fiának átadta a stafétát ő meg helyette csajozik.

ET0jC50XQAQuO9I
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 699
113
Ha a tegnapelőtti ugrás valós volt, akkor 3x ennyi fertőzöttnek kellene lennie az USAban, de nem. Ha kiderül, hogy ez egy gazdasági háború amelynek egyik része Irán és ÉK kiiktatása, melynek az idősek a járulékos áldozatai (nyugdíjrendszer helyzetének - kb. senki se tudta volna ezt működtetni - "kiigazítása"), akkor itt keresztre feszítés lesz.

Megj. NOban kevés a KVban meghaltak száma, az idős halálozások aránya jóval több, mint korábban az év ezen időszakában volt. Hogy most tényleg manipulálnak az adatokkal (nem jön ki az ennyi fertőzöttre számított felgyógyulások aránya, vagyis c. 29 ezerre 453 gyógyult), vagy ennyivel jobbak, mint bárki más a térségben, nem tudom, de ne felejtsük el, hogy 1,5 milla zozójuk van. Kizárt, hogy egyszerre lehessen jó egészségügyet fenntartani és segélyezni 1,5 milla zozót. De majd az idő megoldja ezt a kérdést.

Meg vannak ugye öe szerűségek is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
A franciákat se véletlen engedték. USA se véletlen adta parancsba a németnek hogy ha megvan az ellenszer x összegért átadják a jogokat.

. (Persze politikai üzenete is volt) behuzas provokáció hely megjelölés a német máshogy gondolta .. de pár eus állam nagyon USA parti volt.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Kicsit fura de ez esetben az olaszok segítenek a németeknek úgy hogy betegeket küldenek nekik
Érdekes de minden szakma attól szép hogy vannak inlogikus figasai ami a szakma tudását birtokló személy számára logikussá vallik.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 251
113
R

rejsz felügyelő

Guest
Igen, kb. 5 napja vitték be, csinaltak is tesztet és pozitív lett.
Újabb dicséretre okot adó tette a kormányzatnak ez a "kínai légihíd", amivel lassan naponta érkezik a felszerelés. Most már úgy nyolcvan százalékos az elégedettségem a törzzsel. Mintha teljes ellentettjébe fordulna a kezdeti bénázás! Így tovább! :hadonaszos:
Úgy tűnik nem volt ördögtől való ilyen páriákkal "barátkozni".
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg