Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Mi ezen a lapos?

csakhalchart.png
Én ezt néztem.
https://ourworldindata.org/grapher/...2&country=AUT+HRV+CZE+HUN+ROU+SRB+SVK+SVN+UKR
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 596
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Sziasztok !

Sok éve olvasom a fórumot és úgy döntöttem szeretnék tagja lenni ennek a díszes kompániának ezért regisztráltam ! Sok fontos infót kaptam tőletek szinte minden témában de most főleg ez a topik pörög és nagyon érdekes olvasni a különböző komoly és komolytalan véleményt . De mint tudjuk a vélemény nyilvánítás nem bűn (bár páran súrolják a határt) . Szóval kaptam egy videót (mellékelem) ez is egy , vélemény számomra elég világos fogalmazásban . Aki látta már az bocsájtsa meg aki nem az meg nézze meg !

 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 008

Guest
KariGeri nagy bajban van, döntést kell hoznia és Feri már előhúsvétot tartott, ő már csak reggel döntésképes.....

Megpróbálja a bp-i rendőrfőkapitányra háríteni a felelősséget.....
" ha a rendőrség úgy ítéli meg, hogy a fővárosi közterületeken a mostani intézkedéseknél szigorúbb korlátozásokra van szükség, és azt érvényesíteni is tudja, az erről szóló döntést a budapesti rendőrfőkapitány javaslata alapján azonnal meghozza."
Ez annyira karizmatikus felelősségteljes vezető, hogy azt nem tudja eldönteni, hogy mi legyen a vacsora.
Miniszterelnök jelölt mi?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
A halálozások száma a járvány terjedésének természetes következménye, míg a regisztrált esetek a mintavételek számától függenek. Az általad nézett grafikon az égadta világon semmit nem mond el a valós helyzetről egy tényezőt, a tesztelések számát leszámítva: az pedig alacsony.
Igen, ebben részben igazad van. Viszont a halottak száma alapján is kérdéses kit tekintsünk a vírus aldozatának.
Ha jól tudom nálunk és ez a bevett gyakorlat máshol is, azt, aki elkapta a vírust majd meghal. Viszont ha az illető többszörös áttételes rákban szenved, elkapja a vírust és meghal, mi okozta a halálát? Vagy krónikus szívbeteg? Elkapja a vírust, felteszik lélegeztetőgépre és a szíve igy nem birja a fokozott terhelést. Nincs válaszom, de sztem érdekes kérdés... (Puzsér videója inspirált)
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
998
1 563
93
Ez annyira karizmatikus felelősségteljes vezető, hogy azt nem tudja eldönteni, hogy mi legyen a vacsora.
Miniszterelnök jelölt mi?
Politkus, ha szigorít Ő a ... . Ha nem akkor majd később veszik elő. Az ellenzék baja, hogy csak kampányokban (pár hetes, hónapos hőbörgés egy téma körül (pl. rabszolgatörvény)), mig Viktor cilusokban gondolkodik és piszkosúl jól vág alá az ellenzéknek. Remélem nem csak ilyen téren jók a tanácsadói, vagy Ő maga. Mindenesetre a Kínai kapcsolat folytatása érdekes lesz. Kvázi regionális elosztóvá vált az ország orvosi cucokból, mit kap vagy kért cserébe Kína?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A halálozások száma a járvány terjedésének természetes következménye, míg a regisztrált esetek a mintavételek számától függenek. Az általad nézett grafikon az égadta világon semmit nem mond el a valós helyzetről egy tényezőt, a tesztelések számát leszámítva: az pedig alacsony.
A szlovákok és a németek között eddig inkább a fiatalok közte terjedt, vagyis a halálozások száma talán csak a járvány végére közelít majd valamiféle átlaghoz.
Az olaszok kifutottak a lélegeztetőgépekből, vagyis ott nagyon hamar irreálisan magas lett a halálozások száma.
Nálunk is sok idős betegedett meg eddig, és most itt vannak ezek az idősotthonok, ahol a mutyi magánlabor tesztek, meg a papíron létező vezetői és orvosi megbízások miatt tragédia történt... Számítanak a körülmények. A halálozások abszolút száma csak egy mutató a sok közül.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 896
11 282
113
Nézem a hiv. JHUs honlapot. A szlovákok papíron jobban állnak nálunk. Szerintem ez kizárt. Amíg volt elég teszt, teszteltek, aztán napokra elfogyott, alig volt valami. A 2 halott szerintem kizárt. Vagy halhatatlanok a szlovákok, vagy átmentek németbe.

Hat pedig ez van. A utobbi heten mar napi 1500 - 2000 kozti tesztek vannak. Aki meg rosszul erzi magat ugyis orvoshoz megy. Ezen kivul ha akarod 60 euros koltsegen barmikor leteszteltetheted magad, a korhazak elott van mintaveteli pont. Tegnap is irtam, meg relative nagyon keves sulyos beteg van. A mai helyzetjelentes alapjan:


157 személyt kórházban ápolnak, 5 személyt kell mesterségesen lélegeztetni – tudatta Marek Krajčí egészségügyi miniszter.

https://ujszo.com/kozelet/koronavirus-ezekben-a-jarasokban-regisztraltak-az-uj-fertozotteket-szerdan
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Ez annyira karizmatikus felelősségteljes vezető, hogy azt nem tudja eldönteni, hogy mi legyen a vacsora.
Miniszterelnök jelölt mi?
Egyébként Orbán is elég kétarcú döntést hozott. Kicsit az emberekre és az önkormányzatokra tolta a felelősséget. Vannak korlátozások, de nincs szigor sem az ellenőrzésben, sem a betartatásban.
Eddig elég jól elevickéltünk ezekkel az intézkedésekkek, leszámítva egy gócpontot.
Lehet ugy értelmezni hogy felnőttként kezeli az embereket és partnerként az önkorikat, akiknek bizonyos keretek közt szabad kezet ad.
De lehet úgyis nezni, hogy nem tudja elhatározni magát egyik irányban sem.
Van egy harmadik verzió is, hogy ez a light korlátozás az irány, ezzel nyújtjuk ideálisra a görbét.

Külföldre viszont egyértelmű az üzenet. Nincs diktatúra, ez demokrácia még a döntéseken is megosztozunk az önkorikkal pártállástól függetlenül.

Válasz, értékelés 1-2 hónap múlva.
 
W

Wilson

Guest
Neked a pohâr mindig fèlig üres? :)


Szó sincs róla de szerintem felesleges többet belelátni a dolgokba,a kínaiak nem szívjóságból küldenek nekünk védőfelszerelést hanem mert kőkeményen kipengetjük az árát ez ennyire egyszerű,ja és még egy apróság a kínaik a januárban az olaszok által adományként Kínába küldött védőfelszereléseket bontatlanul visszaküldték az olaszoknak annyi apró különbséggel,hogy az olaszokkal kifizetették az egészet.
https://www.foxnews.com/world/china-italy-coronavirus-supplies-buy-back
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Pont ez lenne a baj.
Vagy úgy csinálod mint a koreaiak (20 000 PCR/nap) vagy sehogy mert hamis biztonságérzetet ad.
Mi napi 2000-et tudunk. Ezt ki is használjuk.
2.000 a max? Egy napja lett egy győri pluszlabor is bekapcsolva. Tudunk mi többet is!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 596
113
A szlovákok és a németek között eddig inkább a fiatalok közte terjedt, vagyis a halálozások száma talán csak a járvány végére közelít majd valamiféle átlaghoz.
Az olaszok kifutottak a lélegeztetőgépekből, vagyis ott nagyon hamar irreálisan magas lett a halálozások száma.
Nálunk is sok idős betegedett meg eddig, és most itt vannak ezek az idősotthonok, ahol a mutyi magánlabor tesztek, meg a papíron létező vezetői és orvosi megbízások miatt tragédia történt... Számítanak a körülmények. A halálozások abszolút száma csak egy mutató a sok közül.
A halálozások és az intenzív ellátást kapók száma az a két adat, ami lényegében fix lesz adott számú fertőzöttre. A fix alatt itt azt kell érteni, hogyha van Magyarországon, Kínában és Németországban tízezer fertőzöttünk, akkor arra X halott és valamennyiszerX intenzív ellátást ígénylő fog jutnai +/- 25-50 százalék, függően attól, hogy mennyire tesztelik a nem koronavírussal, de súlyos állapotban bevitteket/meghaltakat. A regisztrált fertőzöttek száma akár ezer százalékos eltérést is mutathat a valódi fertőzöttek számától országonként, az a statisztika semmit nem ér, nem több mint egy lokális tréfa.

Arra pedig semmi nem utal, hogy korcsoportonként bármi szignifikáns eltérés lenne a fertőzés folyamatában, kizárólag az adott területek korfája produkál eltéréseket!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 896
11 282
113
"Hé - hé!" Nem erről a hírről van szó, ugye ? Hanem amire szépen megkértek, hogy képekkel készíts majd egy olyan egyszerű maszk fertőtlenítőt, amihez készítesz képeket, hogy mások könnyebben készíthessék majd el.a sajátjukat. Ugye? Erre te szó nélkül ráültél az egészre, mert már lexarod, mivel rendeltél újabb 50 db maszkot, a meglévőid mellé,igaz ??? :eek::mad: Ne játszd nekem és másoknak itt a hülyét, mert nem dőlünk be. Egy magadnak való egoista vagy, és ennyi. Megértettük. Lépünk is tovább.

Az amerikai maszk fertőtlenítős hír itt nem ér semmit, ráadásul szerintem csalás is. Ha 2 hétig raktározza a maszkokat, már nem is fertőznek. Ennyi trükkjük ! De nagyon szép haszon lesz rajta valakiknek ! :rolleyes::D:D:D ("hátra vinni, agyonlőni")

ELŐZMÉNYEK
Innen indut ki, miután már láttam tőle korábban az 50 darabos maszk rendelés postját, több saját maszkról is irt korábban, két kézfrtőtenitöt is ajánlgatotott másoknak, és mélyen kussol amről privátban adtam neki anyagot, mindenki hasznára olcsó egyszerű vegyszermentes kb.3 órás üzemidejű több maszk egyidejű roncsolás mentes fertőtlenitőhöz ! Erre most itt játsza a hülyét, és még lázad is ??? :eek::rolleyes::D:D:D:D Nemártana h fékzne már !:)


Szóval nálam betelt a pohár !!! Neki lassan 70-80 GYÁRI maszkja lesz, persze hogy nem érdekli a FERTŐTLENITÉS !!! Csak magára gondol, egoista ! Hogy a többiek hogy küzdenek 1-2-3 maszkkal ??? Ő már azt lexarja nagyivben, "mert jól megy a kecskének" !!! Ugye "ornagy" ??? :eek::rolleyes::p:p:cool: Remélem most már értitek, mitől kaptam fel a vizet !!! ("gyűjtöget", lassan már üzletei, és nem érdeklik a többiek csak saját maga) Nem rakom ide a többi postját amit említettem, de minden úgy van ahogy azt mondom, visszanézhetjük !!! :eek::rolleyes::cool::p:p:p:)

Jajj... Akarmennyire is hihetetlen, de itt bemesz a patikaba es vehetsz 10 maszkot/vasarlas es rendelhetsz is 50 maszk/netes rendelessel. Es igen, sajnos gyujtogetni kell, innen-onnan, ahonnan lehet. Gondolom, te is vennel, ha lehetoseged lenne ra. Nekem van, es meg is tettem/teszem. Peldaul latex kesztyut is fodraszshopbol tudtam venni, mert a munkavedelmi es egeszsegugyi weboldalakon nem volt. Ugy csinalsz, mintha eloled vasaroltam volna fel a maszkokat... :D A fertotlenites meg erdekel, ezert is hoztam ide cikkeket a netrol, amiben tobbfele megoldas volt vazolva, hogy a hozzaertok mondjanak ra A-t vagy B-t. Kicsit tultoltad most a biciglit ugy erzem.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer