1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. zeal

zeal Well-Known Member

3741 fertőzött (+28)
    442 kórházban (-20)
    28 lélegeztetőgépen (+7)
    1565 aktív eset (-13)
    1690 gyógyult (+35)
    486 elhunyt (+4)
    162925 mintavétel (+3665)
    11934 hatósági házi karanténban (+230)

zztop, laiki, jurgenbauer and 4 others like this.
  2. Python

Python Well-Known Member

Öles léptekkel ért fel Brazília a koronavírus-fertőzöttségi országlista dobogójára. Az összes regisztrált fertőzés számában a héten megelőzte a harmadik - az antitestes tesztekkel együtt 279 ezer fertőzöttet jegyző - Spanyolországot, és idővel lehagyhatja a 317 ezer fertőzést számon tartó Oroszországot is. A brazil adatok ráadásul világviszonylatban is rendkívül kevés teszt mellett ilyen kiugróak. Aggasztóak a járvány számai Ecuadorban, valamivel ígéretesebb a helyzet a szintén berobbanó Peruban, Mexikóban viszont a kevés tesztelés miatt nincs pontos kép a fertőzésről.
    Brazíliában két vírus tombol: a Covid-19 és Bolsonaro

Miközben a nyugati országok sokáig vonakodtak bármilyen korlátozó intézkedést tenni az év elején, miközben Kínában tombolt az új típusú koronavírus, Oroszország nagyon korán lezárta a határait és sokáig úgy tűnt, ezzel sikerült is elkerülniük a katasztrófát. Putyin elnök olyannyira elbízta magát, hogy hatalmas egészségügyi szállítmányokat kezdett el nyugatra röptetni, aztán már márciusban elkezdték feloldani az országos korlátozásokat. Aztán jött a május; elképesztő ütemben felrobbant a diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma az országban, olyannyira, hogy az egész világon Oroszország lett a második legfertőzöttebb ország. A hivatalos orosz statisztikákkal kapcsolatosan ráadásul több szempontból is kilóg a lóláb, jó eséllyel sokkal nagyobb gond lehet az országban, mint ami a számokból látszik.
    Brutálisan szállt szembe Oroszország a koronavírussal, aztán elbízták magukat és katasztrófa lett a vége

Oroszországban egy nap alatt 8599-cel, 344 481-re nőtt a SARS-CoV-2 vírussal megfertőződött emberek száma a vasárnap közzétett hivatalos adatok szerint. A napi növekmény 2,6 százalékos, az újonnan diagnosztizált személyek 43,9 százaléka tünetmentes.
    Koronavírus: súlyos a helyzet Oroszországban, ennyien fertőződtek meg egy nap alatt

Robur likes this.
  3. Python

Python Well-Known Member

4. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Legalább hamarabb szerzik meg a nyáj-immunitást... Oroszországban a halottak száma kb. 3500, ez nem a legsúlyosabb a világon...

5. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

No persze. Csak épp az ő esetükben sem tudni mennyi köze van a hivatalos adatoknak a valósághoz.

6. zztop

zztop Well-Known Member

A hivatalos adatokat nyilván lehet kritikával illetni, szerintem mégis ezek az adatok a legfontosabb tájékozódási pontok szakembereknek és laikusoknak egyaránt.

7. zztop

zztop Well-Known Member

London, 2020. május 24., vasárnap (MTI) - Derűlátóan ítéli meg az új koronavírus elleni oltóanyag sikerességének esélyét az AstraZeneca gyógyszeripari óriáscég vezérigazgatója.

Pascal Soriot a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorának nyilatkozva kijelentette: a cég nagyon bízik abban, hogy a már tesztelés alatt álló vakcina hatékonynak bizonyul.
    Az oltóanyagot az Oxfordi Egyetem tudósai fejlesztették ki. Az egyetem már meg is állapodott az AstraZenecával a koronavírus-oltóanyag globális forgalmazásáról és gyártásáról arra az esetre, ha a vakcina beválik.
    A brit-svéd gyógyszergyár vezérigazgatója a vasárnapi BBC-műsorban elmondta: a vállalat a brit kormánytól 100 millió egységnyi oltóanyag gyártására kapott megrendelést, és ha a vakcina hatékonynak bizonyul, a szállítás szeptemberben megkezdődik.

Leonidas likes this.
  8. Horizon

Horizon Well-Known Member

Egy ausztráliai egyetem kutatócsapata igen különös tulajdonságára bukkant a vírusnak, az emberi ACE2 receptorokhoz kötődik a legjobban, ami enyhén szólva is furcsa egy elvileg denevérekben kifejlődött vírustól, mivel azok adaptálódnak a fajukhoz.

"Notably, SARS-CoV-2 spike protein had the highest overall binding
    energy for human ACE2, greater than all the other tested species including bat, the postulated
    source of the virus. [...] Overall, the data indicates that SARS-CoV-2 is uniquely adapted to infect humans,
    raising important questions as to whether it arose in nature by a rare chance event or whether its
    origins might lie elsewhere."

A tanulmányban több lehetőséget megvizsgál, tobzoska keresztfertőzést is, de több ok miatt is elveti, végül odáig jut, hogy:

"Another possibility which still cannot be excluded is that SARS-
    CoV-2 was created by a recombination event that occurred inadvertently or consciously in a
    laboratory handling coronaviruses, with the new virus then accidentally released into the local
    human population."

Ennyi, egy tudós ennél erősebben nem fogalmazhat politikai következmények nélkül.

https://www.researchgate.net/public...r_the_possible_origin_of_the_SARS-CoV-2_virus

milagro, svajcibeka, fonak9 and 2 others like this.
  9. zeal

zeal Well-Known Member

Ismerős kérdezte a boltban, hogy ez a vírus akkor most valódi-e, mert szerinte ez az egész csak azért van, mert csődben van az ország... :rolleyes:

milagro, Leonidas, Hegylakó and 3 others like this.
  10. leplezo

leplezo Well-Known Member

És mondtad neki? Hogy: Ja, képzeld meggyőztük a világ összes országát, az USA-tól Kínáig, hogy ugyan színészkedjenek már egy fél évet csak a mi kedvünkért? :D:D:D

11. zeal

zeal Well-Known Member

- Majd megtudod, ha te is lélegeztetőgépre kerülsz.
    - Ja, jóóó. Neked elhiszem.

Szerintem nem hitte el. :D

Leonidas, Fennek and SilvioD like this.
  12. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Van vmi német videó a virusrol, azt hiszem dr. Gödény is promótálja. Nem volt kedvem megnézni. Vki már talalkozott vele? Miről szól?

13. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Gondolom a szokásos, nincs vírus, ha van az influenzánál enyhébb stb.

14. Shektor11

Shektor11 Active Member

Nem tudom, hogy volt-e már, de Németországban megalakult az orvosok a felvilágosításért csoport, sajtótájékoztatót is tartottak:

15. SilvioD

Pont erre gondoltam. Ez a videó ugy terjed, mint egy vírus. :)

16. Shektor11

Shektor11 Active Member

Ez az ember továbbra is beteg:

Toroczkai is csinált róla egy viszonylag informatív videót:
    videa.hu/videok/hirek-politika/nyajimmunitas-oltoanyag-messias-bgbmGeGDl0xgmMIW

Továbbra is ez az érdekkör erőlteti a vakcinázást, ugyanúgy, ahogy a H1N1 idején is tették. Emlékszik még valaki a nagy korrupciós botrányra, ami annak idején kitört?

milagro likes this.
  17. SilvioD

Miafasz??? Be akarnak oltani terhesség ellen minket is mint a négereket? :D
    Hát ott nem volt sikeres.
    Lecsukták már a faszit vagy megy a gyogyóba? :eek:

18. Shektor11

Shektor11 Active Member

A gond, hogy a kérdéseid mögött nem valós érdeklődés, hanem csak a gúny szándéka áll. De azért válaszolok rá:
    "Miafasz??? Be akarnak oltani terhesség ellen minket is mint a négereket? "
    Ilyet nem mondott. Csak felhívta rá a figyelmet, hogy nem tudhatjuk, hogy mi lehet a vakcinában. Ezzel nem igazán értem, mi a gond?

"Lecsukták már a faszit vagy megy a gyogyóba?"

Ha lecsuknák, akkor bizonyítani is kellene, hogy amit mondd, az nem igaz. Egyébként fogalmam sincs, hogy igaz vagy sem a kenyai eset, de nem ő találta ki, az biztos:

Egy független szakértői vizsgálat kellene, de amíg Bill Gates a WHO legnagyobb támogatója, addig képzelheted mennyi lesz rá az esély.

19. SilvioD

Ennek az első videónak mi volt a lényege? Bill gyerekeket akar GMO-zni?

Torockai videója már jobb volt, egy maganfajta konteohívőnek. Egy jobbító megjegyzés, az olyan totális faszságokat, hogy Torockai mutatott rá először a WHO és Kína összefonódására, azt hanyagoljuk. Itt a fórumon sztem anno többen is irtak róla, majdnem lekapcsoltam, pedig megérte végignézni.

Egyedül Sorost hiányoltam a Demokrata Pártot támogató háttércsapatból, bár lehet, hogy az Orbán reklám lett volna, ezért politikai alapon maradt ki. De tényleg jó volt! Zucki, Bill Gates, a WHO-s etióp komcsi (én ugy tudtam szomáliai, úgy még rejtelyesebb hogyan került ilyen poziba), a kinaiak, a zsidó-kanadai szál és a türelmetlen Epstein. Nincs videó-folytatása? Kicsit ironikusan irok, de tényleg érdekel, mert megmozgatja a fantáziám!!

Tehat Gates-Zuckerberg már nem csak az adataink, szokásaink hanem az egészségünk őre is akar lenni. Trump megbuktatása nem a cél, csak egy lépcsőfok a cél felé vezető úton. Zucki elnöki posztja meg csak hab a tortán. Volt már echte zsidó amerikai elnök?

Egyébként ezt az amerikai alapítványi adóelkerülő pénzmosodát Barack-Husszeinnel jól megcsináltatták. Azóta minden trottyos milliárdos filantróp lett.

A H1N1 korrupciós botrányra nem emlékszek? Nem vmi chipet akartak belénknyomni az oltóanyaggal? Nekem vmi ilyen sztori dereng... Akkor dupla oltást adtak, a normál infulenzát meg a H1N1 chipeset. Legalábbis nálam igy volt.

20. monster

monster Well-Known Member

Várjál. Szóval te azért tagadod a koronavírus járvány veszélyességét, mert félsz az oltástól? Így legalább már kezdem érteni a motivációdat. Még ha konteó is, de legalább már nem érthetetlen számomra, hogy mit miért írsz és mondasz.

Ezen oldal megosztása