Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
A gond, hogy a kérdéseid mögött nem valós érdeklődés, hanem csak a gúny szándéka áll. De azért válaszolok rá:
"Miafasz??? Be akarnak oltani terhesség ellen minket is mint a négereket? "
Ilyet nem mondott. Csak felhívta rá a figyelmet, hogy nem tudhatjuk, hogy mi lehet a vakcinában. Ezzel nem igazán értem, mi a gond?

"Lecsukták már a faszit vagy megy a gyogyóba?"

Ha lecsuknák, akkor bizonyítani is kellene, hogy amit mondd, az nem igaz. Egyébként fogalmam sincs, hogy igaz vagy sem a kenyai eset, de nem ő találta ki, az biztos:

Egy független szakértői vizsgálat kellene, de amíg Bill Gates a WHO legnagyobb támogatója, addig képzelheted mennyi lesz rá az esély.
Bocs a stilus miatt, ma hasonló videókat néztem és rámragadt. De kicsit furának tűnik a német orvos. Nem vmi fogorvos a fickó?

Hogy mi lesz a vakcinában tényleg nem tudhatjuk, mert még nincs. És ilyenkor tényleg elszabadulnak elég vad ötletek, amik a valódi összefonódásokat Zucki-Gates-WHO is elrejthetik.

Mindenesetre itt ez a vírus oltóanyag nélkül. Oltás kell rá mert félévente egy lock downt nem bírunk ki.

Közben lebukott az osztrák zöld közt. elnök. Éjfél után egy zárt étteremben ivott az asszonnyal. Reméljük a felesége volt, kben dupla bukta.
10 misi is lehet a pénzbüntetés. Gondolom az étteremnek.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Semmi pénzért be nem oltatnám magam, de ez nem erről szól. Nem is a konteókról.. Én az igazságot keresem. Természetesen nem tagadom a koronavírus veszélyességét, ugyanúgy ahogy az influenzáét sem tagadom. De mit jelent, az hogy konteó? Konteó az, ami eltér a mainstream médiától? Ha a H1N1 idején azt mondtam volna, hogy ez a járvány közel sem olyan veszélyes, mint ahogy azt sugallják, tulajdonképpen a te szemszögedből az is konteó lett volna.

De miért is kellene hinnem a mainstreamnek? Vagy a Bill Gates által- aki közismerten érdekelt a vakcinagyártásban- szponzorált WHO-nak? Nálam már réges-rég elszakadt az a bizalmi kapcsolat, ami úgy tűnik nektek még megvan.

Azért az oltások igen hasznosak tudtak lenni már eddig is. És nem csak az emberek között... Nem minden hazugság, ami a mainstream médiából jön, és az sem mind igazság, ami ellentmond neki. Az igazságot így nem fogod megtudni soha.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
Ez az ember továbbra is beteg:

Toroczkai is csinált róla egy viszonylag informatív videót:
videa.hu/videok/hirek-politika/nyajimmunitas-oltoanyag-messias-bgbmGeGDl0xgmMIW

Továbbra is ez az érdekkör erőlteti a vakcinázást, ugyanúgy, ahogy a H1N1 idején is tették. Emlékszik még valaki a nagy korrupciós botrányra, ami annak idején kitört?
Toro videóját beteszem, mert vannak benne tényleg érdekes sztorik. Belpol. nincs benne, csak kis önfényezés, de azon túl lehet lendülni. A videas link meg nem az igazi.
 
S

Shektor11

Guest
Ennek az első videónak mi volt a lényege? Bill gyerekeket akar GMO-zni?

Torockai videója már jobb volt, egy maganfajta konteohívőnek. Egy jobbító megjegyzés, az olyan totális faszságokat, hogy Torockai mutatott rá először a WHO és Kína összefonódására, azt hanyagoljuk. Itt a fórumon sztem anno többen is irtak róla, majdnem lekapcsoltam, pedig megérte végignézni.

Egyedül Sorost hiányoltam a Demokrata Pártot támogató háttércsapatból, bár lehet, hogy az Orbán reklám lett volna, ezért politikai alapon maradt ki. De tényleg jó volt! Zucki, Bill Gates, a WHO-s etióp komcsi (én ugy tudtam szomáliai, úgy még rejtelyesebb hogyan került ilyen poziba), a kinaiak, a zsidó-kanadai szál és a türelmetlen Epstein. Nincs videó-folytatása? Kicsit ironikusan irok, de tényleg érdekel, mert megmozgatja a fantáziám!!

Tehat Gates-Zuckerberg már nem csak az adataink, szokásaink hanem az egészségünk őre is akar lenni. Trump megbuktatása nem a cél, csak egy lépcsőfok a cél felé vezető úton. Zucki elnöki posztja meg csak hab a tortán. Volt már echte zsidó amerikai elnök?

Egyébként ezt az amerikai alapítványi adóelkerülő pénzmosodát Barack-Husszeinnel jól megcsináltatták. Azóta minden trottyos milliárdos filantróp lett.

A H1N1 korrupciós botrányra nem emlékszek? Nem vmi chipet akartak belénknyomni az oltóanyaggal? Nekem vmi ilyen sztori dereng... Akkor dupla oltást adtak, a normál infulenzát meg a H1N1 chipeset. Legalábbis nálam igy volt.



Ez a milliárdos filantróp dolog tulajdonképpen John.D. Rockefellerrel kezdődött. Nem, a vakcinagyártók és a WHO közötti kapcsolatra gondolok:http://medicalonline.hu/eu_gazdasag/cikk/h1n1__gyogyszerkorrupcio_
Bocs a stilus miatt, ma hasonló videókat néztem és rámragadt. De kicsit furának tűnik a német orvos. Nem vmi fogorvos a fickó?

Hogy mi lesz a vakcinában tényleg nem tudhatjuk, mert még nincs. És ilyenkor tényleg elszabadulnak elég vad ötletek, amik a valódi összefonódásokat Zucki-Gates-WHO is elrejthetik.

Mindenesetre itt ez a vírus oltóanyag nélkül. Oltás kell rá mert félévente egy lock downt nem bírunk ki.

Közben lebukott az osztrák zöld közt. elnök. Éjfél után egy zárt étteremben ivott az asszonnyal. Reméljük a felesége volt, kben dupla bukta.
10 misi is lehet a pénzbüntetés. Gondolom az étteremnek.

Itt van az ellentét közöttünk. Szerintem a lock-down egy eltúlzott reakció. Minek is akarna valaki lock-downt, például egy influenza járvány idején? Persze, ha Bill Gates-en múlik, ő nyilván addig nyomatná a lock down-t, amíg rá nem kényszeríti mind a 7 milliárd emberre az oltást. Mert ez a terve. Azt akarják sugallni, hogy csak akkor vethetünk véget a lock-downak, ha beoltatjuk magunkat. De ez egy hamis dillemma. Ezért is alakult meg az Ellenállás2020 nevű párt, és az orvosok a felvilágosításért mozgalom Németországban, hogy ezt megakadályozzák..
 
S

Shektor11

Guest
Azért az oltások igen hasznosak tudtak lenni már eddig is. És nem csak az emberek között... Nem minden hazugság, ami a mainstream médiából jön, és az sem mind igazság, ami ellentmond neki. Az igazságot így nem fogod megtudni soha.

Én ilyet nem mondtam, hogy minden hazugság. Annyira tartalmaz igazságot, mint amennyit a H1N1 idején tartalmazott. Annak idején én is elhittem, hogy jajj micsoda veszélyes járvány, meg mindmeghalunk, meg stb. Felszálltam én is a hisztéria-vonatra. De ma már nem vagyok olyan naiv, mint akkor.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
Én ilyet nem mondtam, hogy minden hazugság. Annyira tartalmaz igazságot, mint amennyit a H1N1 idején tartalmazott. Annak idején én is elhittem, hogy jajj micsoda veszélyes járvány, meg mindmeghalunk, meg stb. Felszálltam én is a hisztéria-vonatra. De ma már nem vagyok olyan naiv, mint akkor.
Hát ma itt pár utcaval arrébb jött harom mentő teljes menetfelszerelésben és vittek el pár embert egy lépcsőházból. Így élőben még nem láttam dolgizni szkafanderben a dokikat, de elég filmes jelenet volt. Mindenesetre a boltban még a kesztyűt is felhúztam, nemhogy a maszkot.... :confused:
 
S

Shektor11

Guest
Hát ma itt pár utcaval arrébb jött harom mentő teljes menetfelszerelésben és vittek el pár embert egy lépcsőházból. Így élőben még nem láttam dolgizni szkafanderben a dokikat, de elég filmes jelenet volt. Mindenesetre a boltban még a kesztyűt is felhúztam, nemhogy a maszkot.... :confused:

Inkább a látvány az ami ijesztő. Ha influenzás beteghez jönnének szkafanderben, az is nagyon ijesztő lenne. Pedig biztos mennek ki influenzáshoz is, mert évi 3000-5000 ember átlagban meghal Magyarországon egy influenza járvány idején. Csak lehet, hogy influenzás beteghez nem vesznek fel szkafandert?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
A youtube videón is feltüntette, amit kiraktál. Az egyik 5:13-nál, a másik pedig a vége felé azt hiszem. Kb 50 másodpercet kellett kivágnia.
Én a videasat néztem meg.
2 részt talaltam, amit kivágtak a youtube-on. A Demokrata Párt mögötti támogatókat. Zucki, Gates, Buffet, illetve a végéről hogy mikorra lesz oltás.
Ez egyébként nem csak reklám? Ilyen cenzor a youtube?
 
S

Shektor11

Guest
Én a videasat néztem meg.
2 részt talaltam, amit kivágtak a youtube-on. A Demokrata Párt mögötti támogatókat. Zucki, Gates, Buffet, illetve a végéről hogy mikorra lesz oltás.
Ez egyébként nem csak reklám? Ilyen cenzor a youtube?

Ugyanaz, mint a Facebook. A Youtube maga a Google tulajdonában áll. Sok jóra ne számítson senki tőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Inkább a látvány az ami ijesztő. Ha influenzás beteghez jönnének szkafanderben, az is nagyon ijesztő lenne. Pedig biztos mennek ki influenzáshoz is, mert évi 3000-5000 ember átlagban meghal Magyarországon egy influenza járvány idején. Csak lehet, hogy influenzás beteghez nem vesznek fel szkafandert?
Valóban, azokhoz nem veszik fel. Biztos mert az orvosok és mentők is benne vannak az átverésben. Vagy nem értenek hozzá.
No mindegy, inkább nem kezdem újra.
 
S

Shektor11

Guest
Valóban, azokhoz nem veszik fel. Biztos mert az orvosok és mentők is benne vannak az átverésben. Vagy nem értenek hozzá.
No mindegy, inkább nem kezdem újra.

Nincsenek benne, ők maguk nem is dönthetik el, hogy felveszik-e vagy sem. Ha jól tudom nekik az influenza- vakcina is kötelező, aminek hadd ne mondjam mennyi értelme van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 991
32 311
113
Ha már összeesküvés-elméletek... Régóta pedzegetik, hogy az AI mennyi ember munkáját fogja elvenni a közeljövőben, és felvetették az alapjövedelem szükségességét is. Az előző ilyen nagyságrendű paradigmaváltás a XVII-XIX. század között következett be: ipari forradalomnak hívják. Ekkor a manufaktúra- és gyártulajdonosok elkezdték az olcsóbb gépekkel helyettesíteni a magasan képzett szakmunkásokat, akik elvesztették munkájukat, megélhetésüket és önbecsülésüket. Sok évbe telt, amíg a munkások visszanyerték korábbi viszonylagos társadalmi megbecsültségüket, többek között a kommunista forradalom fenyegető veszélye miatt.
Ma az új digitális forradalom során a dolgozókat szoftverek váltják fel. Irodai dolgozók milliói már most is a számítógépek humán interfészeként működnek. Arra vannak kiképezve, hogy elkerüljék a döntéseket, a képernyőn megjelenő utasításokat követve, előre megírt szkripteket hajtsanak végre, és a döntéseket a szoftver hozza meg helyettük, ami gazdájuk akaratát közvetíti. Mivel a karantén milliókat kényszerített arra, hogy közvetlenül kommunikáljanak a szoftverekkel pl. online ügyintézés útján, felgyorsul a folyamat, ami sok irodista munkájának megszűnéséhez vezet.
A jelenlegi gazdasági rendszerben dolgozók millióinak munkahelyvesztése fájdalmas folyamat lesz, sok ilyen friss munkanélküliről derül majd ki, hogy nem is volt és már nem is lesz rá akkora szükség. A karantén lehetővé teszi a techcégek tulajdonosai számára, hogy minimális kockázattal hajtsák végre az új gazdasági forradalmat. Normál esetben az állásukat elvesztő tömegek elégedetlensége kormányokat söpörne el, egy világjárványra hivatkozva viszont játszi könnyedséggel keresztül lehet verni az újabb ipari forradalmat. Sajnos számunkra ez a forgatókönyv ugyanazt a sorsot veti előre, mint a XVIII-XIX. századbeli magasan képzett szövőmunkásoké volt, akiket a szövőszékek kiszorítottak.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Influenza idején évi 3000-5000 ember hal meg. Gyanítom annak nagy része idős ember. Mégse akarja senki se lezárni az egész társadalmat. Influenza idején látogatási tilalom van a kórházakban és egyéb eü intézményekben. Ez az, ami indokolt és reálisan kivitelezhető.

Ha már összehasonlítás az influenzával. Korábban már betettem, elég szemléletes ábra:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ol-meg-csak-most-jar-csucsra-a-jarvany-433552