Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
355
2 061
93
Nyilvánvalóan látszik a hozzászólásodról, hogy egy pillanatra nem gondoltad azt át, amiről írsz. Csak védeni akarod a kormányt - függetlenül attól, hogy megérdemlik-e -, semmi mást. A helyzet viszont az, hogy az emberek többsége a valóságra kíváncsi a járványkezelés kapcsán, és számukra Szijjártó nem hiteles. A magyar járványkezelésről meg elég megnézni a számokat Magyarországról és a térségről:

ország halott/egymilló halott/fertőzött

Ausztria 74,2 4%
Magyarország 54,5 13,57%
Szlovákia 5,1 1,84%
Csehország 29,9 3,46%
Lengyelország 28,1 4,47%
Észtország 51,1 3,64%
Lettország 12,7 2,25%
Litvánia 25,7 4,18%
Románia 65,8 6,57%
Szerbia 27,8 2,13%
Horvátország 25,1 4,59%
Bulgária 20,1 5,57%
Szlovénia 51,9 7,33%
Ukrajna 16,2 3%

forrás:
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Az egymillió lakosra jutó halálozás átlagos-átlag aluli. A fertőzöttek között a halálozás viszont abszolút rekorder.

szerkesztés:
Eh, formáztam az adatokat, de elhagyta a rendszer.

Minden hozzászólásomat alaposan átgondolom. A kormány megérdemli a jó véleményemet, évek óta rászolgálnak. A hideg kiráz attól, ha arra gondolok, hogy a jelenlegi, kimondottan impotens ellenzék milyen károkat okozott volna akkor, ha ők vannak döntési helyzetben járványügyben, talán még mindig arról vitatkoznának, hogy bezárhatják e az iskolákat, mert mit szól majd az EU, velük nagyjából oda jutottunk volna mint a liberális hozzáállású Svédország...... katasztrófa.
Nem is értem milyen alapon nyilatkozol arról, hogy az emberek többsége számára Szijártó Péter nem hiteles, 6. éve külgazdasági és külügyminisztere Magyarország egyik legsikeresebb és legrégebben regnáló kormányzatának, kevés nála hitelesebb embert ismerek.
Jut eszembe ..... egy költői kérdés, te mondjuk kit tartasz hitelesnek?
A magyar járványkezelésről sok adatot olvastam, ezek szerint szerintem megfelelő és gyors volt a reagálás, vannak nálunk jobbak is, (elismerésem nekik) de az egyik legfontosabb statisztikában az 1 millió főre eső halálozások számában regeteg "bezzeg" országnál jobbak vagyunk. Nálunk jelenleg 54 halálozás esik 1 millió főre pl. Dániában 2x,Luxembourgban 3x, Svájcban 4x, az USA-ban 6x, Svédországban 8x, Olaszországban 10x, Belgiumban 15x több halálozás jut 1 millió főre.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

"A fél világ Magyarországra irigykedik, hogy ezt így meg tudtuk csinálni. A korai restriktív intézkedéseken túl a nagyon fegyelmezett lakosságnak is köszönhető, hogy nem értük el azt a csúcsot, amit a többi ország.
Ha ezt nem így csináljuk, akkor sokkal nagyobb baj lehetett volna."
(Merkely Béla orvos, egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem rektora 2020.05.14)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
3876 fertőzött (+9)
419 kórházban (+5)
25 lélegeztetőgépen (+3)
1203 aktív eset (+2)
2147 gyógyult (+5)
526 elhunyt (+2)
185980 mintavétel (+2418)
11540 hatósági házi karanténban (+132)
yppjg536rqzgunio3h2l.jpg
3892 fertőzött (+16)
417 kórházban (-2)
25 lélegeztetőgépen (+/-0)
1209 aktív eset (+6)
2156 gyógyult (+9)
527 elhunyt (+1)
187965 mintavétel (+1985)
11226 hatósági házi karanténban (+314)
apqhzxhdpqqr21va2nfq.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most, hogy elcsendesedett nálunk a járványhelyzet, és a többi európai országban is már egy ideje a javulás, a járvány csökkenése lett a meghatározó, és a jövőbeni kilátások is igen kedvezőek, tekintsünk ki egyszer a sokat emleget WUHAN-ra, ahonnan kiindult az egész járvány. Kezdésnek mindjárt leszögezném, hogy nem hiszek abban, hogy a WUHAN-i piacról indult ki a járvány. Bár semmilyen közvetlen információm nincs erről, a de a hír és információs mozaikok nem ezt rajzolták ki. Véleményem szerint a víruskutatási területen valamilyen emberi hibából törhetett ki a járvány. Nem zárható ki a szándékosság sem teljesen, annak is van pár százaléknyi esélye, mert őrültek mindig mindenhol vannak, és ezeken az őrültek sokszor egyáltalán nem látszik semmi különös, sem a viselkedésükben. Ugye az is bármikor előfordulhat, hogy valaki aki előtte normális volt, megbolondul, de mindez nem látványosan történik. Sok ilyen VALÓS példát lehetne hozni, amik amúgy a kiderülésük után megdöbbentőek és elképzelhetetlennek tűntek. Szóval amíg nem tiszta minden a járvány kitörésével kapcsolat, nem zárható ki az emberik szándékosság tényezője sem. De valószínűleg SOHA nem fogjuk megtudni az igazat, csak következtethetünk különféle becsült esélyekkel a különböző járvány kitörési forgatókönyvekre.

És most következzen 4 időnként lélegzetelállító időnként pedig elképesztő és megdöbbentő video WUHAN-ról. A tartomány központjának infrastruktúrája lenyűgöző, minden képzeletet felülmúló, ez látható az első videon. Én nem ismertem korábban, úgy hogy számomra ez újdonság volt. Azt tudtam, hogy világ élvonalába tartoznak, de hogy ilyen rövid idő alatt ilyen magas szintre jutottak, erre azért nem gondoltam. Építészetileg és infrastrukturálisan lenyűgöző amit alkottak, csak ennyit tudok róla mondani. Hogy ennek mi az ára, az más kérdés, biztosan van neki, szerintem nem is kevés.

Akkor kezdődjön a virtuális utazás a csodálatba és a megdöbbenésbe WUHAN City-be.
Az első video lenyűgöző felvételeket mutat épületekről, autópályákról, hidakról, a színpompás díszkivilágításokról, történelmi emlékekről. Wuhan három független város, Wuchang, Hangkou és Hanyang konglomerációja, Hubei tartomány fővárosa - politikai, kulturális, oktatási, gazdasági és közlekedési csomópont. A régió fő ipari és kereskedelmi központja, mind közúton, viziúton, vasúton fontos közlekedési összekötő és csomópont, a nagy-sebességű vasúthálózat egyik csomópontja. Stratégiai helyen fekszik a hatalmas Jangce folyó mentén, és szorosan kapcsolódik az ország többi fontos központjához. Számos történelmi esemény otthona volt, már az időszámításunk előttről is vannak történelmi épületei. Sok-száz éve Kína 4 legnagyobb városa közé tartozik. Az első filmünk címe: "Ilyen gyönyörű volt WUHAN City Kínában a COVID-19 ELŐTT"


Virtuális utazásunk következő videoja egy hosszabb, 28 perces turisztikai film, még 2018 februárjában került fel a youtube-ra. Szerintem nagyon kellemes, élvezetes filmet készítettek az alkotói. A címében humorosan Chikcago-ra asszociálnak. Sokrétűen igyekeznek bemutatni Wuhan-t.


Még a következő rövid 3 perces video is egy több ezer éve fejlődő hihetetlen metropolist mutat 2019 decemberéből, a járvány előttről.


Ez pedig már a "The dark side of WUHAN", vagyis Wuhan sötét oldala. A 18+ jelzésem és a letakarásos figyelmeztetésem a spoilerrel egyáltalán nem "véletlen". Akik érzékenyek a brutális tartalmakra azoknak nagyon nem ajánlott ezt meg a Wuhani piacról, mert lehet, hogy hosszú időn felbukkan belőle a képek az álmaiban, szóval tényleg csak az erős személyiséggel rendelkezők nézzék meg ha akarják. Viszont a valósághoz ez sajnos ugyan úgy hozzátartozik, mint a városról készült csodálatos videok. Már 4 hónapja fent van a youtude-on, és nem vették le. Szerintem pontosan ezért, amit az előbb is írtam. Nem várok kommenteket a videora, és nem is válaszolok rájuk ha lesznek.
Egy dolog egészen biztos: ezen a módon, ahogy ezen a videon látszik, így már soha többé nem folytatódhat ennek a Wuhani piacnak működése. Ha valaki azt mondja, hogy itt aztán kígyót békát patkányt ehetsz és vehetsz, azt szó szerint kell érteni. Szerintem jelentősen változik majd ez a kép a jövőben.


Az virtuális utazás utolsó videoja 2020 február 4.-i keltezésű, ez már nem brutális. A címmel ellentétben ez is leginkább a "street food"-dal, vagyis az utcai élelmiszer árusítással foglalkozik. A video elején és végén a lezárás utáni kihalt utcákat piacokat láthatjuk, a köztes részben pedig azt az időt, amikor ezeken az utcákon és elárusító helyeken is még nyüzsgött az élet. Nekem az a rész tatszik rajta, ahol a kapualjban sütik a hatalmas tészta tekercseket (sült tészta), na attól nagyon megéheztem egy pillanat alatt.

Szerintem érdemes végigjárni ezt a virtuális túrát az események után, aki még nem tette meg. Én a magam részéről a szörnyű piacról szóló video után sem hiszem, hogy innen indult volna el a járvány. Erre utaló adatok már napvilágot láttak, hogy az első fertőzöttek kb. talán 50%-a soha nem is járt ennek a piacnak a környékén se, amit a járvány kiinduló pontjának tekintettek nagyon sokáig. Későn zárták le a várost, ez tény. Viszont mint a képeken is látható, egy szigorú lezárás nélkül (vasszigorral betartatott kijárási tilalom hiányában) egész kínára kiterjedt volna a járvány, ahogy az először nyugateurópánban, majd mostan lassanként az egész világon látjuk szétterjedni a szemünk előtt. Részemről nincs sem "happy end", sem pedig elítélő nyilatkozat a történtekről. Az élet már sosem lesz olyan mint azelőtt, ez biztos. De erre azt mondom, hogy ez egyáltalán nem is baj. Tanulnunk kell a történtekből, és milliónyi tanulni valót adott nekünk ez a járvány, emberekről, politikáról, politikusokról, a világ működéséről, gazdaságról, az élet és a munka fontossági sorrendjéről, a fegyelemről, emberségről, de az emberi ostobaságról és hülyeségről is, és a sort még napokig folytathatnám.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most, hogy elcsendesedett nálunk a járványhelyzet, és a többi európai országban is már egy ideje a javulás, a járvány csökkenése lett a meghatározó, és a jövőbeni kilátások is igen kedvezőek, tekintsünk ki egyszer a sokat emleget WUHAN-ra, ahonnan kiindult az egész járvány. Kezdésnek mindjárt leszögezném, hogy nem hiszek abban, hogy a WUHAN-i piacról indult ki a járvány. Bár semmilyen közvetlen információm nincs erről, a de a hír és információs mozaikok nem ezt rajzolták ki. Véleményem szerint a víruskutatási területen valamilyen emberi hibából törhetett ki a járvány. Nem zárható ki a szándékosság sem teljesen, annak is van pár százaléknyi esélye, mert őrültek mindig mindenhol vannak, és ezeken az őrültek sokszor egyáltalán nem látszik semmi különös, sem a viselkedésükben. Ugye az is bármikor előfordulhat, hogy valaki aki előtte normális volt, megbolondul, de mindez nem látványosan történik. Sok ilyen VALÓS példát lehetne hozni, amik amúgy a kiderülésük után megdöbbentőek és elképzelhetetlennek tűntek. Szóval amíg nem tiszta minden a járvány kitörésével kapcsolat, nem zárható ki az emberik szándékosság tényezője sem. De valószínűleg SOHA nem fogjuk megtudni az igazat, csak következtethetünk különféle becsült esélyekkel a különböző járvány kitörési forgatókönyvekre.

És most következzen 4 időnként lélegzetelállító időnként pedig elképesztő és megdöbbentő video WUHAN-ról. A tartomány központjának infrastruktúrája lenyűgöző, minden képzeletet felülmúló, ez látható az első videon. Én nem ismertem korábban, úgy hogy számomra ez újdonság volt. Azt tudtam, hogy világ élvonalába tartoznak, de hogy ilyen rövid idő alatt ilyen magas szintre jutottak, erre azért nem gondoltam. Építészetileg és infrastrukturálisan lenyűgöző amit alkottak, csak ennyit tudok róla mondani. Hogy ennek mi az ára, az más kérdés, biztosan van neki, szerintem nem is kevés.

Akkor kezdődjön a virtuális utazás a csodálatba és a megdöbbenésbe WUHAN City-be.
Az első video lenyűgöző felvételeket mutat épületekről, autópályákról, hidakról, a színpompás díszkivilágításokról, történelmi emlékekről. Wuhan három független város, Wuchang, Hangkou és Hanyang konglomerációja, Hubei tartomány fővárosa - politikai, kulturális, oktatási, gazdasági és közlekedési csomópont. A régió fő ipari és kereskedelmi központja, mind közúton, viziúton, vasúton fontos közlekedési összekötő és csomópont, a nagy-sebességű vasúthálózat egyik csomópontja. Stratégiai helyen fekszik a hatalmas Jangce folyó mentén, és szorosan kapcsolódik az ország többi fontos központjához. Számos történelmi esemény otthona volt, már az időszámításunk előttről is vannak történelmi épületei. Sok-száz éve Kína 4 legnagyobb városa közé tartozik. Az első filmünk címe: "Ilyen gyönyörű volt WUHAN City Kínában a COVID-19 ELŐTT"


Virtuális utazásunk következő videoja egy hosszabb, 28 perces turisztikai film, még 2018 februárjában került fel a youtube-ra. Szerintem nagyon kellemes, élvezetes filmet készítettek az alkotói. A címében humorosan Chikcago-ra asszociálnak. Sokrétűen igyekeznek bemutatni Wuhan-t.


Még a következő rövid 3 perces video is egy több ezer éve fejlődő hihetetlen metropolist mutat 2019 decemberéből, a járvány előttről.


Ez pedig már a "The dark side of WUHAN", vagyis Wuhan sötét oldala. A 18+ jelzésem és a letakarásos figyelmeztetésem a spoilerrel egyáltalán nem "véletlen". Akik érzékenyek a brutális tartalmakra azoknak nagyon nem ajánlott ezt meg a Wuhani piacról, mert lehet, hogy hosszú időn felbukkan belőle a képek az álmaiban, szóval tényleg csak az erős személyiséggel rendelkezők nézzék meg ha akarják. Viszont a valósághoz ez sajnos ugyan úgy hozzátartozik, mint a városról készült csodálatos videok. Már 4 hónapja fent van a youtude-on, és nem vették le. Szerintem pontosan ezért, amit az előbb is írtam. Nem várok kommenteket a videora, és nem is válaszolok rájuk ha lesznek.
Egy dolog egészen biztos: ezen a módon, ahogy ezen a videon látszik, így már soha többé nem folytatódhat ennek a Wuhani piacnak működése. Ha valaki azt mondja, hogy itt aztán kígyót békát patkányt ehetsz és vehetsz, azt szó szerint kell érteni. Szerintem jelentősen változik majd ez a kép a jövőben.


Az virtuális utazás utolsó videoja 2020 február 4.-i keltezésű, ez már nem brutális. A címmel ellentétben ez is leginkább a "street food"-dal, vagyis az utcai élelmiszer árusítással foglalkozik. A video elején és végén a lezárás utáni kihalt utcákat piacokat láthatjuk, a köztes részben pedig azt az időt, amikor ezeken az utcákon és elárusító helyeken is még nyüzsgött az élet. Nekem az a rész tatszik rajta, ahol a kapualjban sütik a hatalmas tészta tekercseket (sült tészta), na attól nagyon megéheztem egy pillanat alatt.

Szerintem érdemes végigjárni ezt a virtuális túrát az események után, aki még nem tette meg. Én a magam részéről a szörnyű piacról szóló video után sem hiszem, hogy innen indult volna el a járvány. Erre utaló adatok már napvilágot láttak, hogy az első fertőzöttek kb. talán 50%-a soha nem is járt ennek a piacnak a környékén se, amit a járvány kiinduló pontjának tekintettek nagyon sokáig. Későn zárták le a várost, ez tény. Viszont mint a képeken is látható, egy szigorú lezárás nélkül (vasszigorral betartatott kijárási tilalom hiányában) egész kínára kiterjedt volna a járvány, ahogy az először nyugateurópánban, majd mostan lassanként az egész világon látjuk szétterjedni a szemünk előtt. Részemről nincs sem "happy end", sem pedig elítélő nyilatkozat a történtekről. Az élet már sosem lesz olyan mint azelőtt, ez biztos. De erre azt mondom, hogy ez egyáltalán nem is baj. Tanulnunk kell a történtekből, és milliónyi tanulni valót adott nekünk ez a járvány, emberekről, politikáról, politikusokról, a világ működéséről, gazdaságról, az élet és a munka fontossági sorrendjéről, a fegyelemről, emberségről, de az emberi ostobaságról és hülyeségről is, és a sort még napokig folytathatnám.

Bevallom őszintén, hogy van még egy 6 perces video a youtube-on amit postolni akartam, ami egészen elképesztően szörnyű, de azt nem akartam linkelni, még spoilerbe és figyelmeztetésekbe ágyazva sem. Amúgy egyáltalán nem kellett keresnem a videokat, az első lekérésben szinte az összes szerepelt. Ezt nem tudom minek köszönhettem, de azonnal elém tette a youtube. Én már az őskortól a tagja vagyok, legalább 15 éve, amikor semmi közük nem volt a google-hez. Szóval van igazán mellbevágó video is. Ha valaki nem találná, de a youtube nem rejtegeti senki elől, nyilvános, annak elküldhetem a linkjét privátban. De szerintem bőven elég ez is amit mellékeltem. Egyáltalán nem volt célom a megdöbbentés, csak a valóságot szerettem volna bemutatni. A tényeket pedig nem érdemes és nem is szabad tagadni. Ez az én álláspontom mindig. Az elejében előforduló nyelvtani hibákat nem tudom már javítani, túl kevés az 5 perces időablak a javításra, nekem meg általában nincs időm átolvasgatni többször. Ez van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Bevallom őszintén, hogy van még egy 6 perces video a youtube-on amit postolni akartam, ami egészen elképesztően szörnyű, de azt nem akartam linkelni, még spoilerbe és figyelmeztetésekbe ágyazva sem. Amúgy egyáltalán nem kellett keresnem a videokat, az első lekérésben szinte az összes szerepelt. Ezt nem tudom minek köszönhettem, de azonnal elém tette a youtube. Én már az őskortól a tagja vagyok, legalább 15 éve, amikor semmi közük nem volt a google-hez. Szóval van igazán mellbevágó video is. Ha valaki nem találná, de a youtube nem rejtegeti senki elől, nyilvános, annak elküldhetem a linkjét privátban. De szerintem bőven elég ez is amit mellékeltem. Egyáltalán nem volt célom a megdöbbentés, csak a valóságot szerettem volna bemutatni. A tényeket pedig nem érdemes és nem is szabad tagadni. Ez az én álláspontom mindig. Az elejében előforduló nyelvtani hibákat nem tudom már javítani, túl kevés az 5 perces időablak a javításra, nekem meg általában nincs időm átolvasgatni többször. Ez van.

Hát amit belinkeltél, azon nem láttam semmi különöset. Élő halat nálunk is lehet venni, élő csirkét is lehetett korábban. Jó, itt vannak kígyók stb. is.
 
S

Shektor11

Guest
Megígértem, hogy nem fogok ide írni többet, de muszáj kivételt tennem, mert a WHO bűneiről van szó. A WHO szándékosan blokkolja a koronavírus ellen hatásos gyógyszereket: https://ujvilagtudat.blogspot.com/2020/05/az-egeszsegugyi-vilagszervezet-20.html
Madagaszkár elnöke nyilatkozik a témában:

Ez nem az első eset, amikor szándékosan blokkolnak egy ígéretes szert: https://hvg.hu/tudomany/20200525_Felfuggesztette_a_WHO_a_hidroxiklorokin_klinikai_tesztjet

Miért is gyűlölik a WHO-t és Bill Gates-t Afrikában? Kenya egyik volt minisztere elmondja:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Raila_Odinga

Bill Gates (=WHO) vesztegetési ügye Nigériában: https://dailypost.ng/2020/05/04/bil...sage-of-compulsory-vaccine-bill-cupp-alleges/
Magyarul: https://ujvilagtudat.blogspot.com/2020/05/bill-gates-allitolag-10-millio-dollart.html
Ugyanaz a gusztustalan korrupció megy, mint a H1N1 idején: https://index.hu/kulfold/2010/08/11...ogyszergyarak_tamogattak_ot_bizottsagi_tagot/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hát amit belinkeltél, azon nem láttam semmi különöset. Élő halat nálunk is lehet venni, élő csirkét is lehetett korábban. Jó, itt vannak kígyók stb. is.
Átküldöm privátban, akkor majd láthatsz olyanokat is, amiket talán nem tudnál elképzelni. De nem akartam azzal indulatokat kiváltani, így lekerült a közlendő listáról. Én soha nem szeretném azt postolni. A jövőben viszont ennek vége, ilyen piacozás többet nem lesz Wuhan-ban mint ami volt (és szerintem máshol sem kínában), ezt világosan megmondták már a teljes zárlat alatt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Átküldöm privátban, akkor majd láthatsz olyanokat is, amiket talán nem tudnál elképzelni. De nem akartam azzal indulatokat kiváltani, így lekerült a közlendő listáról. Én soha nem szeretném azt postolni. A jövőben viszont ennek vége, ilyen piacozás többet nem lesz Wuhan-ban mint ami volt (és szerintem máshol sem kínában), ezt világosan megmondták már a teljes zárlat alatt.

Megnéztem. Egyes kommentelők kétségbe vonják, hogy a videó kínai. Ahogy az a bizonyos denevérevős videó sem volt kínai anno. Egyébként láttam már hasonló videót meg rosszabbat is (vágóhíd, élve nyúzás és egyebek), meg anno a rotten.com galériáit, szóval nem nagyon tud már meglepni semmi sem. Bár nem keresem az ilyeneket.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Megnéztem. Egyes kommentelők kétségbe vonják, hogy a videó kínai. Ahogy az a bizonyos denevérevős videó sem volt kínai anno. Egyébként láttam már hasonló videót meg rosszabbat is (vágóhíd, élve nyúzás és egyebek), meg anno a rotten.com galériáit, szóval nem nagyon tud már meglepni semmi sem. Bár nem keresem az ilyeneket.
Szóval... ez is egy álláspont. Viszont a videot a youtube (goggle) 1,5 millió megtekintés és 4 hónap után sem tekinti hamisnak. Különösen azok után elgondolkodtató ez, hogy azóta bizonyára rengeteg bejelentés érkezett rá, sőőőt a fél világra kiterjedt ez a vírus borzalom, úgy hogy biztos hogy leellenőrizték, talán többször is. Másrészt ez az ominózus video a legfontosabb pontját, az állítólagos kiindulási pontját érinti a járványnak, úgy hogy rendkívül kínos lenne a google-nek, ha kiderülne róla hogy hamis, máshol forgatták, nem ott. Ez jelen esetben nem egy kis tévedés lenne, hanem egy hatalmas baki. Egyébként láttam én is 100x rondább videokat is ennél, pedig én sem kerestem, de azon nem állatok voltak. Erről nem is vagyok hajlandó beszélni, mert nem is akarok, és mert úgy sem hinné el nekem senki, hogy ilyen létezik. Azokat igen rövid idő alatt törölték is. Szóval részemről ez a téma túl van tárgyalva, azt hiszem elég erős érveket hoztam. Megdönthetetlen bizonyítéka pedig senkinek nincs egyenlőre... ;) (nem csak nekünk) Ez van. :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Szóval... ez is egy álláspont. Viszont a videot a youtube (goggle) 1,5 millió megtekintés és 4 hónap után sem tekinti hamisnak. Különösen azok után elgondolkodtató ez, hogy azóta bizonyára rengeteg bejelentés érkezett rá, sőőőt a fél világra kiterjedt ez a vírus borzalom, úgy hogy biztos hogy leellenőrizték, talán többször is. Másrészt ez az ominózus video a legfontosabb pontját, az állítólagos kiindulási pontját érinti a járványnak, úgy hogy rendkívül kínos lenne a google-nek, ha kiderülne róla hogy hamis, máshol forgatták, nem ott. Ez jelen esetben nem egy kis tévedés lenne, hanem egy hatalmas baki. Egyébként láttam én is 100x rondább videokat is ennél, pedig én sem kerestem, de azon nem állatok voltak. Erről nem is vagyok hajlandó beszélni, mert nem is akarok, és mert úgy sem hinné el nekem senki, hogy ilyen létezik. Azokat igen rövid idő alatt törölték is. Szóval részemről ez a téma túl van tárgyalva, azt hiszem elég erős érveket hoztam. Megdönthetetlen bizonyítéka pedig senkinek nincs egyenlőre... ;) (nem csak nekünk) Ez van. :)

Az nem jelent semmit, hogy a youtube nem törölte, de nyilván van ilyen Kínában, bár egy kínai feliratot sem látni az egész videóban, se másmilyet, se árak kiírását, szóval nem "normál" piac. Jó, én is láttam kivégzéses, nyakvágós és egyéb videót is, ahogy szerintem sokan... amióta elterjedt az internet. 15-20 éve még könnyebben is belebotlott ilyenekbe az ember véletlenül is, mint ma, amikor az emberek cenzúrázott felületeket használnak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
3892 fertőzött (+16)
417 kórházban (-2)
25 lélegeztetőgépen (+/-0)
1209 aktív eset (+6)
2156 gyógyult (+9)
527 elhunyt (+1)
187965 mintavétel (+1985)
11226 hatósági házi karanténban (+314)
apqhzxhdpqqr21va2nfq.jpg
3921 fertőzött (+29)
427 kórházban (+10)
24 lélegeztetőgépen (-1)
1229 aktív eset (+20)
2160 gyógyult (+4)
532 elhunyt (+5)
189969 mintavétel (+2004)
11159 hatósági házi karanténban (-67)
wgfzteemsw2fww3e1qmz.jpg
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 892
11 247
113
A mai adat erdekes a nagy tesztszam miatt (gyanitom napi rekord), igy berakom, ugysem volt mar par napja allapot jelentes.

Szlovakia junius 1.

6418 uj teszt, osszesen eddig 179 293
0 uj fertozes, osszesen eddig 1 522
4 uj gyogyult, osszesen eddig 1 372
0 uj halott, osszesen eddig 28

aktiv esetek szama: 122
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az új koronavírus (SARS-CoV-2) hatására soha nem látott ütemű tudományos kutatás indult meg. A tízezernél is több új tudományos közlemény fontos kérdésekben hozott szakértői szemléletváltást. A korábbiaktól eltérő, új ismeretekből kiemelkedik a tünetmentes fertőzők szerepe és a levegővel (aeroszollal) való terjedés. A levegő szerepéről, a maszkviselésről, a távolságtartás szabályairól – összességében a biztonságra törekvő magatartás fontosságáról szóló új ajánlásokat Makara Gábor akadémikus foglalta össze az mta.hu számára.
Rengeteg mindent rosszul tudtunk a koronavírusról – ezek az új ajánlások
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Müller mondta a mai tájékoztatóban, hogy több mint ezer még a járvány előtti légúti mintát vizsgáltak koronavírusra. Egyetlen pozitív minta volt köztük, amit március 12-én vettek le.