Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 946
82 739
113
4315 fertőzött (+22)
83 kórházban (+/-0)
3 lélegeztetőgépen (-1)
497 aktív eset (+19)
3222 gyógyult (+2)
596 elhunyt (+1)
305133 mintavétel (+2384)
4953 hatósági házi karanténban (+740)
73u8wgnzc1xemv3ucjsb.jpeg
B+ ..
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
20 perces teszt 98.6%-os pontossággal.
Ha az antitesteket keresi, akkor a betegség 4-5-ik napjától szűr, vagy előbb?
https://www.portfolio.hu/uzlet/2020...-szupergyors-brit-koronavirus-tesztrol-441706

Valahogy ez lenne a jövő, ha olcso és amig nincs oltás.

Szerintem meg ez a múlt, "a veszett fejsze nyele". A britek már elcseszték a járványt. Nem a virtuális és valós háborúskodással kellene / kellett volna elfoglalniuk magukat, hanem a járvánnyal érkező, az egész világ megbékülését felkínáló lehetőséggel, de a világ nagy-része újra csak a szembenállásra és a gyűlölködésre szavazott. A világ menthetetlen, a britek pedig lassan de biztosan csúsznak egyre lejjebb. Hiába az Oxfordi vakcina, szerintem azzal is csak a feszültséget fogják szítani.

Mivel antitest tesztről van szó, ezért kizárt hogy a 4. - 5. napnál előbb kimutat bármit is. Amúgy egyes gyenge antitest választ adóknál akár 20 nap is kellhet a megfelelő immunválasz kimutatásra, és ez nagyon hosszú idő. Az új magyar automata mikroszkópos teszt fényévekkel jobb. (az AI által végzett, a napokban publikált új eljárásról beszélek) De másoknak is vannak ennél sokkal jobb antitestes gyors-tesztjeik, akár az oroszoknak is. A "brit tudósok" legenda már a múlté. Én nem tartom jelentősnek ezt a tesztet. Az EÜ dolgozóik kockázat csökkentésére (a vírusfertőzésen átesettek leválogatására) és a társadalmuk általános átfertőzöttség mérésre tartom csak alkalmasnak.

Várható volt, pedig elég ébernek tűnik a magyar fertőzöttségi monitorozás. Ebből is lehet látni, hogy nem lehet "bealudni" az eddigi eredményekre, amíg nem lesz legalább 40-50%-os a leoltottság. (ami ugye nem holnap meg nem is az ősz közepén lesz)
Már 50 ország venne az orosz COVID-os szérumból, az Avifavir-ból

109635518_2601595020170196_4768679381260739337_n.jpg

Valószínűleg mi is... :D:D De gyártanunk kéne, persze a licencelést / forgalmazást oroszország irányítaná. Így viszont hiába vannak gyógyszergyártási kapacitásaink, szűkebb a keresztmetszet ha csak oroszországban gyártják.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 098
113
20 perces teszt 98.6%-os pontossággal.
Ha az antitesteket keresi, akkor a betegség 4-5-ik napjától szűr, vagy előbb?
https://www.portfolio.hu/uzlet/2020...-szupergyors-brit-koronavirus-tesztrol-441706

Valahogy ez lenne a jövő, ha olcso és amig nincs oltás.

Eddig is volt vagy ezer féle gyorsteszt. Már 3,5-4 hónappal ezelőtt is volt. Ez legfeljebb csak az angoloknak újdonság.
A gyorsteszt csak a már lezajlott betegség kimutatására jó, akkor amikor a szervezet már termelt elég sok ellenanyagot. A 4. - 5. nap kb. az elméleti a minimum. Van akinek csak hetekkel később jelennek meg az antitestek a vérében. Az is változó, hogy kinek mennyi van a vérében. Mire lesz érdemi mennyiségű antitest, addigra a legtöbb esetben van tünet is.
A 98,6% legfeljebb a szenzitivitás és specifitás lehetne. De természetesen véletlenül sem a szenzitivitás és specifitást adják meg az erről szóló cikkekben, hanem "pontosságot", ami nehezen értelmezhető hétköznapi fogalom. Azonban még ha mind a szenzitivitás, mind a specifitás is 98,9% lenne, akkor is a jelenlegi, 5% körülre becsülhető angol átfertőzöttség (prevalencia) mellett véletlenszerű mintavételnél a pozitív prediktív érték (a pozitív teszteredmény megbízhatósága) csak 78,75%. Már ha a magukat otthon szűrögető népek 100%-ban helyesen végeznék a tesztet és értelmeznék az eredményt, ami a valóságban vélhetően nagyon távol lesz a 100%-tól. Azonban ha az elmúlt hónapokban tünetmentesek (márpedig a társadalom erős többsége ebből a csoportból kerül ki) szűrik magukat ilyen módon, ahol a prevalencia max. 1-2%-ra csökken, akkor a pozitív prediktív érték csak 42 - 59% lesz hibátlan tesztelés és eredmény értelmezés mellett is.
Szóval legfeljebb az átfertőzöttség mérésre lenne alkalmas, arra is csak akkor, ha reprezentatív mintán végeznék a tesztelést, nem pedig boldog - boldogtalan csinálná otthon attól függően hogy ki mennyire foglalkozik a kérdéssel. A gyorstesztek most csak ennyit tudnak. A kb. 100%-os szenzitivitás csak a PCR tesztek tudják. Nem véletlen, hogy a hivatalos adatok mindenhol PCR teszteken alapulnak.

A mainstream bulvársajtóban lehet olyat írogatni, hogy ez a teszt most aztán "game changer". De valóban csak egy újabb gyorsteszt, amiből már eddig is annyi volt, mint égen a csillag és erre alapozva nem igazán lehet védekezési stratégiát építeni. Nem ez a jövő, hanem a hatékony oltás kifejlesztése.
Hozzávetőleg annak a helyzetnek felel meg az ilyen tömeges otthoni COVID gyorsteszt eredménye, mintha terhességi tüneteket nem mutató, szexuális életet több - kevesebb rendszerességgel élő és esetleg még valamilyen módon védekező nők találomra terhességi gyosteszteket kezdenének otthon végezni és a biztonság kedvéért még a párjukat, a nagyszülőket és a szomszéd macskáját is letesztelnék. Azután elcsodálkoznak, hogy a teszt időnként a nagymamánál, a férfiaknál és a szomszéd macskájánál is mutatja azokat a bizonyos csíkokat.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 098
113
Kérdés, hol találták az új eseteket, egy góc volt (a csomagolóüzem) vagy máshol is megugrott?

A pénteki (ma reggel közölt) 22 új eset megyei eloszlása:
Borsod: 7
Csongrád: 5
Budapest: 3
Pest: 3
Győr: 1
Heves: 1
Somogy: 1
Hajdu: -1

Nem csak egy góc van. Hurcolják be külföldről. Várható volt, hogy nálunk is emelkedni fog az esetszám, ha körülöttünk mindenhol emelkedik. Meg egyébként is pénteki adatról van szó, ami hagyományosan a legerősebb nap a héten. A heti átlag most 12 új eset naponta. Ennek a 7 napos átlagnak a minimuma napi 3 új eset volt 4 héttel ezelőtt. A teszt pozitivitási arány 7 napos átlaga most 0,8%, aminek a minimuma 0,1% volt 4 héttel ezelőtt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Valótlan és félrevezető azt állítani, hogy minden negyedik koronavírusos beteg kórházban fertőződött meg, és 260, többségében idős, krónikus betegségtől szenvedő ember ezért halt meg - írta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) közleményben pénteken.
Megszólalt a Népegészségügyi Központ a kórházi koronavírusos fertőzésekről

Szombat reggelre meghaladta a 14 milliót a koronavírus-fertőzéssel regisztráltak száma a világban és már több mint 600 ezer haláleset köthető a vírushoz – derül ki a Johns Hopkins Egyetem legfrissebb adataiból. Európában a nyaralások beindulásával egyes régiókban ismét emelkedni kezdtek a fertőzések, emiatt Barcelonában újabb korlátozások léptek életbe, Franciaországban pedig kötelező lett a maszkviselés a nyilvános, zárt helyeken.
Koronavírus: beindultak a nyaralások, ismét nő a fertőzés több európai országban

Mióta 2020 januárjában először sikerült beazonosítani a Covid-19-betegséget okozó SARS-CoV-2 vírus örökítőanyagát, óriási verseny kezdődött a koronavírus elleni védőoltás kifejlesztéséért. Nem hiába, egy hatásos vakcina forgalomba kerülése óriási eredmény lenne a járvány elleni küzdelemben Az emberiség legalább egy részének immunizálásával ugyanis jóval szabadabbá és félelemmentesebbé válhatnának COVID felforgatta hétköznapjaink. A járvány szempontjából legveszélyeztetettebb csoportokat pedig hatékonyabban lehetne védeni a megfertőződéstől. Gyors emlékeztetőként, a védőoltások általában a gyengített vagy elölt kórokozókat tartalmazzák, és a szervezetbe juttatva immunválaszt idéznek elő az adott vírusra vagy baktériumra. Így amikor ereje teljében lévő kórokozóval fertőződünk, szervezetünk már védett lesz ellene. A koronavírus estében ebben a vakcináért folytatott hajszában jelenleg összesen 163 különböző kutatás vesz részt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb, a július 15-i állapotot mutató adatbázisa szerint. Ezek közül 140 olyan, amelyben a vakcina még nincs a klinikai tesztelés szakaszában: egyelőre még csak állatokon (egereken vagy majmokon) próbálják ki őket, hogy lássák, kiváltanak-e valamilyen immunválaszt. 23 vakcinát viszont már embereken tesztelnek.
23 COVID-vakcinát már embereken tesztelnek, de az optimista becslések is csak 2021 elejére ígérnek elérhető védőoltást
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
23 COVID-vakcinát már embereken tesztelnek, de az optimista becslések is csak 2021 elejére ígérnek elérhető védőoltást

Ez így nem igaz ! Ugyanis az a lista 13.-i, és én már az itteni publikálás előtt átadtam Zeal-nak (amire egyébként utalt is, bár én nem kértem rá). Amit meg a 444 cikkbe írnak olybá tűnik, mintha errefelé is olvasgatnának időnként, amit egyébként nem tesznek rosszul ha így esetleg tényleg így lenne. :rolleyes::D (szóval a félredátumozások arra utalnak, hogy itt is olvasgatnak nálunk... :p)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez így nem igaz ! Ugyanis az a lista 13.-i, és én már az itteni publikálás előtt átadtam Zeal-nak (amire egyébként utalt is, bár én nem kértem rá). Amit meg a 444 cikkbe írnak olybá tűnik, mintha errefelé is olvasgatnának időnként, amit egyébként nem tesznek rosszul ha így esetleg tényleg így lenne. :rolleyes::D (szóval a félredátumozások arra utalnak, hogy itt is olvasgatnak nálunk... :p)

Elnézést kérek, de a bizonyítást nem tettem hozzá, így azt most pótolom. :)
Tehát az a vakcina fejlesztési lista az július 13.-i publikálású, de mint korábban már említettem, néha olyan kupleráj van a WHO oldalán, hogy van amikor azt a listát sem teszik nyilvánosan elérhetővé, amit már feltöltöttek napokkal korábban a publikáláshoz egy mappába. Az is előfordult már többször, hogy nem egy helyre, hanem máshová töltik fel a következő ugyan olyan tárgyú anyagot. Ez van sajnos... :D

Szóval arra példának nagyon jó ez vakcina fejlesztési lista, hogy a 2 nappal korábban feltöltött PDF-hez csak jókora késéssel tettek egy mindenki által elérhető linket. Namost én már 13.-án is olvastam ezt az anyagot, amikor még nem volt hozzá link, de ennek a részleteit most hagyjuk, hogyan van ez... :rolleyes::D:D A lényeg, hogy senkinek nem kell keresgélni a WHO oldalán, mindig hozom ide nektek. (most volt egy kis szünet benne mert nem voltam)

Tehát itt van a 15.-én a WHO oldalán új postban kirakott vakcina lista, ami egyébként már 2 napja ott volt a háttérben, csak éppen még nem volt hozzá link... :D:D (de azért én már olvasgattam, ilyen link nélküli volt pld. a humán genomos tesztállat lista a vakcina fejlesztők részére, mint a WHO-tól segítség, azt is kiraktam itt korábban)
Az ominózus vakcina fejlesztési lista PDF amiről szó van, ezt nem kell letölteni, ablakban nyílik meg, lekopasztottam a linket.
DRAFT landscape of COVID-19 candidate vaccines – 13 July 2020
 
  • Tetszik
Reactions: diab15260829

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/fertotlenito-lesz-a-borokbol-8394696/

"Fertőtlenítő lesz a borokból

...
A koronavírus-járvány miatt még mindig a pincékben pihen a hazai és az európai uniós borászok készleteinek java, holott lassan megkezdődik a szüreti időszak. A feleslegtől a lepárlóüzemek szabadíthatják meg a termelőket, a válságmentő intézkedésre itthon mintegy 2,5 milliárd forint áll rendelkezésre. A szakemberek szerint a támogatás 250 ezer hektoliter bor lepárlását biztosíthatja.

..."


Meddig lehet még fokozni a drámát? Csapás csapás után. Nehéz ilyenkor megszólalni... :p
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/fertotlenito-lesz-a-borokbol-8394696/

"Fertőtlenítő lesz a borokból

...
A koronavírus-járvány miatt még mindig a pincékben pihen a hazai és az európai uniós borászok készleteinek java, holott lassan megkezdődik a szüreti időszak. A feleslegtől a lepárlóüzemek szabadíthatják meg a termelőket, a válságmentő intézkedésre itthon mintegy 2,5 milliárd forint áll rendelkezésre. A szakemberek szerint a támogatás 250 ezer hektoliter bor lepárlását biztosíthatja.

..."


Meddig lehet még fokozni a drámát? Csapás csapás után. Nehéz ilyenkor megszólalni... :p

Az egri bikavér, a zweigelt és még néhány vörösbor lepárlása ellen a leghatározottabb tiltakozásomat jelentem be ! Mindennek van egy határa amit elviselek, de ezekkel jócskán túlmennének rajta... :rolleyes::D:D:p A legjobb magyar vörösborokból nem lehet később valami olcsó bóvli pancsolt tescos és hasonló céghálózatos tömegszesz alapanyag. Itt jegyezném meg, hogy az Úr is a kiemelt növényekhez sorolja a szőlőt, bár nem okvetlenül annak szeszgyártásra alkalmas mivolta miatt, hanem az emberi szervezetre gyakorolt jó hatásai okán. Mondjuk a jó vörösbor is az egyik ilyen jó hatása, ez kétségtelen... :p
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
4315 fertőzött (+22)
83 kórházban (+/-0)
3 lélegeztetőgépen (-1)
497 aktív eset (+19)
3222 gyógyult (+2)
596 elhunyt (+1)
305133 mintavétel (+2384)
4953 hatósági házi karanténban (+740)
73u8wgnzc1xemv3ucjsb.jpeg
4333 fertőzött (+18)
82 kórházban (-1)
3 lélegeztetőgépen (+/-0)
514 aktív eset (+17)
3223 gyógyult (+1)
596 elhunyt (+/-0)
307846 mintavétel (+2713)
5486 hatósági házi karanténban (+533)
xqu95g78wlu571co0vmg.jpeg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Elemezzünk !

USA : 46 603 813 elvégzett teszt , 3 833 597 kimutatott fertőzés (ennek a 90+% semmilyen tünetet NEM produkál és 2-3% betegszik meg valamilyen szinten) , 142 848 halott (ugye ennek is túlnyomó része másban halt meg de mivel a szervezetében kimutatható volt a vírus így mind COVID áldozatnak jegyzett ) .

Azért hoztam az USA-t mert velük riogatnak a legjobban !

A teszteltek 8.2% hordozza a vírust és a teszteltek 0,3% halt meg úgy , hogy a szervezetében kimutatható volt a vírus ! Ez még akkor se járvány ha készpénznek vesszük az adatokat . De ha a valós számokból indulunk ki és csak azt vesszük betegnek aki legalább tüneteket produkál és azt írjuk a halálozási számlára ami közvetlenül a COVID miatt halt meg akkor gyakorlatilag a teszteltekből egy 0,082 megbetegedés és a halottakból 0,003% halálozás !

Lehet kombinálni az össz lakosság számához ott legfeljebb a hordozók aránya fog változni a valós betegeké és halottaké NEM (hiszen az összeset ismerjük ) és olyan alacsony számokat fogunk kapni ami nagyon is az átbaszás és szívatás irányába mutat !

De nyugodtan RETTEGJ , FÉLJ ÉS BORZADJ.............!

Azért arra is kíváncsi lennék , hogy az átlagos halálozási mutatókra miképpen hat ez a mutatvány ! Csak jelzem az I. negyedévben 2%-al kevesebben haltak meg itthon mint tavaly !

Hajrá Magyarország ! Hajrá Magyarok ! Kérjük vissza a rendes életünket ! További szép napot a hívőknek is !
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus and b4l4g3

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
De nyugodtan RETTEGJ , FÉLJ ÉS BORZADJ.............!

Azért arra is kíváncsi lennék , hogy az átlagos halálozási mutatókra miképpen hat ez a mutatvány ! Csak jelzem az I. negyedévben 2%-al kevesebben haltak meg itthon mint tavaly !

Hajrá Magyarország ! Hajrá Magyarok ! Kérjük vissza a rendes életünket ! További szép napot a hívőknek is !
Amíg korlátozások voltak, addig az utakon is kevesebben haltak meg. Vízi balesetben is ....stb.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Elemezzünk !

USA : 46 603 813 elvégzett teszt , 3 833 597 kimutatott fertőzés (ennek a 90+% semmilyen tünetet NEM produkál és 2-3% betegszik meg valamilyen szinten) , 142 848 halott (ugye ennek is túlnyomó része másban halt meg de mivel a szervezetében kimutatható volt a vírus így mind COVID áldozatnak jegyzett ) .

Azért hoztam az USA-t mert velük riogatnak a legjobban !

A teszteltek 8.2% hordozza a vírust és a teszteltek 0,3% halt meg úgy , hogy a szervezetében kimutatható volt a vírus ! Ez még akkor se járvány ha készpénznek vesszük az adatokat . De ha a valós számokból indulunk ki és csak azt vesszük betegnek aki legalább tüneteket produkál és azt írjuk a halálozási számlára ami közvetlenül a COVID miatt halt meg akkor gyakorlatilag a teszteltekből egy 0,082 megbetegedés és a halottakból 0,003% halálozás !

Lehet kombinálni az össz lakosság számához ott legfeljebb a hordozók aránya fog változni a valós betegeké és halottaké NEM (hiszen az összeset ismerjük ) és olyan alacsony számokat fogunk kapni ami nagyon is az átbaszás és szívatás irányába mutat !

De nyugodtan RETTEGJ , FÉLJ ÉS BORZADJ.............!

Azért arra is kíváncsi lennék , hogy az átlagos halálozási mutatókra miképpen hat ez a mutatvány ! Csak jelzem az I. negyedévben 2%-al kevesebben haltak meg itthon mint tavaly !

Hajrá Magyarország ! Hajrá Magyarok ! Kérjük vissza a rendes életünket ! További szép napot a hívőknek is !

Figyelj nem akarok beleszólni az elemzéseidbe, de erősen ajánlanám, hogy egy kissé jobban nézz szét a világban, és ne ilyen szemellenzősen próbáld meg nézni a dolgokat. Ez a vírus egy nagyon veszélyes dolog, akkor is, ha te ezt nem vagy hajlandó világosan látni. Jelenleg egy un. "orosz rulettet" játszunk a vírussal, és senki nem tudja, mi lesz a vége. Abban pedig baromi nagy szerencsénk volt, hogy csak egy ilyen "próbavírus" szakadt a nyakunkba, és nem egy igazi gyilkos, mert akkor lehet hogy te sem itt irogatnál, hanem már rég "alulról szagolnád az ibolyát", és esélyed sem lenne egy szót is beleszólni hogy mi legyen, hallatni a véleményedet. Amúgy meg a hírek szerint már megjelent az 5x-ös fertőzőképességű mutánsa is amerikában, ami a számítások szerint el fogja özönleni a világot, átvéve a jelenlegi variánsok helyét mindenütt. Ha valamilyen véletlen folytán ez tovább mutálódna nagyobb mortalításúra, könnyen úgy járhatsz mint nemrég az a tulok, aki a Covid járvány felszámoló bulin a vírussal fertőződött, aztán 3 héttel később ki is nyírta a hülyét. Ma már ő sem követeli a szankciók feloldását... :D valamely érdekes okból... ;) Amúgy meg pár hónapot kell visszalapozni, az olaszok, spanyolok, franciák, britek, stb. sem tudta elképzelni, hogy náluk is hullani kezdenek majd az emberek, úgy ahogy te, aztán mégis megtörtént. Ha pedig a vírus nagyon ki akar veled baxni, nem fogsz belehalni, csak súlyos szervkárosodásokkal egy élő halottat csinál belőled. Könyörögni fogsz a halálért is... Sajnálom, de nem is tudod hogy miket beszélsz. Ez az egész járvány egyáltalán nem játék. És ha pár hónap múlva egy gyilkos mutációja elkezdi halomra ölni a világot mit mondanál ? JAJJ... ÉN ERRE NEM IS GONDOLTAM, HOGY EZ IS MEGTÖRTÉNHET... !!! Vagy mi a faxt nyögnél akkor ki ? A saját életeddel úgy, olyan felelőtlenül játszhatsz, ahogy csak akarsz. Mehetsz fától fáig, és mondogathatod, próbálhatod, hogy "úgy is letörik ez az ág is, ha rálógatod magad egy kötélen". De arra nem kényszerítheted rá a többieket, hogy ők is ezt csinálják. Ha majd egy ág mégsem szakad le, röviden befejeződik a játékod, a többiek meg jót röhögnek a hülyeségeden. DE Utoljára... :)

Itt van Ázsiába Szakadtam tanár úr youtube csatornája, aki remekül összefoglalta egy videoban, miért életveszélyes a mostani járvány is, akárcsak az 1918-as spanyol nátha járvány, ami a végére iszonyatos pusztítással járt a világban. Azt is rengetegen túlélték, SŐŐŐT az elején nem is volt olyan halálos, nem látszott mennyire veszélyes, ahogy a mostani COVID 19 járvány. Ha még ez az alapos indoklás után is fenntartod az őrült véleményedet, hogy nyugodtan engedjük be hozzánk is "a trójai falovat", és "hű de jó lesz az nekünk", akkor nincs más hátra, mint gratulálni szeretnék neked, hogy mielőbb szerezz be magadnak és a családodnak egy SARS-CoV-2 fertőzést. Gyógyszer meg ellátás nektek nem is kell, mert ti úgy is titánok vagytok. :rolleyes::) Még egy közmondást tennék ide a végére - "Könnyű más farkával (a) csalánt verni !" :) Amúgy nem haragszom én rád, csak szeretném ha átgondolnád kicsit a dolgokat, hogy mit próbálsz erőltetni. Nem mindenkit sikerül, pld. van (sokan csak voltak mert már belehaltak) youtube extrém őrült is, akik naponta az életüket kockáztatják, aztán naponta hagyják ott a fogukat is közülük. Oké, semmi gond, a saját farkukkal verik csallánt. Nem kényszerítik a többiekre. De te ezt kéred tőlünk... :) Én most megígérem neked, hogy ez volt az első és az utolsó ebben az ügyben, hogy megpróbáljalak elgondolkodásra bírni. Ha még 100x fogsz érvelni minden korlátozás felszámolása mellett, akkor sem fogok egy sort sem írni ellene. :) De szerintem hidd el nekem, hogy a világ sokat tanult hozzáértő szakemberei (köztük a magyar víruskutatók is) nem "véletlenül" és "alaptalanul" tartatják fent a biztonsági intézkedéseket, így nálunk is. Már csak egy 7-8 hónapot kell kibírni, és már nincs teljes zárlat, csak azok az intézkedések, amik elkerülhetetlenek.

2020. jún. 21. - Újhullám - Miért tartanak a szakemberek a második hullámtól? Lesz ilyen egyáltalán? A mai videóban erre keressük a választ.

 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Elemezzünk !
Azért arra is kíváncsi lennék , hogy az átlagos halálozási mutatókra miképpen hat ez a mutatvány ! Csak jelzem az I. negyedévben 2%-al kevesebben haltak meg itthon mint tavaly !

Meglátszik a statisztikákban az is, hogy nálunk kevesebben halnak meg, meg az is, hogy a problémás országokban többen:
https://euromomo.eu/graphs-and-maps

USA a CDC adatai alapján:
https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid19/excess_deaths.htm

FYI az utóbbi pár napban kórházak kezdenek megtelni a Fox News szerint:
https://www.foxnews.com/media/houston-hospitals-stretched-to-their-limits
https://www.foxnews.com/us/military-medics-california-texas-coronavirus
https://www.foxnews.com/us/texas-arizona-refrigerated-trucks-morgues-coronavirus-deaths
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Abban pedig baromi nagy szerencsénk volt, hogy csak egy ilyen "próbavírus" szakadt a nyakunkba, és nem egy igazi gyilkos, mert akkor lehet hogy te sem itt irogatnál,


Na látod erre vártam részedről ! Köszi ! Pont azt mondod mint én csak túlpánikolod a mostani helyzetet !

Tetszik a megfogalmazás is " próbavírus " ! Ízlelgetem és határozottan tetszik ! Még azt is elismerem , hogy egy valódi "gyilkos vírus" előtt letolt gatyában álltunk sőt még részben állunk is ! De a természet magától NEM alkot egyik napról a másikra ilyeneket ! Az ilyen vírusokért mindig az ember a felelős ! De egy "próbavírusért " ne szopassuk már agyon a világot és ne álljunk már vigyázzba , hogy mikor jön már . Az árkot akkor kell átugrani amikor oda érünk , amit tehettünk megtettük ! De nem kell túltolni Béláim az égben mert már tudjuk , hogy ez csak egy "próbavírus" volt . Ha valakinek jót tesz akkor én is komolyan vettem az elején de a mostani információk alapján szimplán lépjünk tovább és éljük az életünket és ne rettegjünk meg agyaljunk hülyeségeken !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Amíg korlátozások voltak, addig az utakon is kevesebben haltak meg. Vízi balesetben is ....stb.


Ez is igaz de ha megnézzük azt , hogy átlagosan idehaza az első félévben 65-70000 ember szokott meghalni akkor az 596 fő még 1% sincs tehát hiba határon se számítható . De az igazi meglepi akkor lenne ha pontosan tudhatnánk azt , hogy ebből az 596 főből mennyi a vírus áldozata mert ugye a java "csak" hordozó volt és más szervi vagy akkut megbetegedésbe halt bele (a Szlovákok meg csak azt írták a COVID számlájára ami oda való , látható is a számokon ) . Tehát még mindig ott tartok ( tiszteletben tartva az elhunytakat és hozzátartozóikat) , hogy az elején betojtunk , bepánikoltunk , rájöttünk milyen kiszolgáltatottak vagyunk , hoztunk egy csomó intézkedést (jót vagy rosszat/feleslegeset) , elköltöttünk egy hátizsák pénzt , rendeztük a sorainkat , világossá vált a helyzet (mármint , hogy az egész nem olyan szintű baj mint gondoltuk) , elkezdtük a lazítást és most már ideje lenne visszakapni az életünket !