Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113


1. Lehet nem is olyan szar ez a kormány és az egészségügy .

2. Még mindig csak a saját magam által hamisított statisztikáknak hiszek , bármelyik oldal , bármelyik nézetére lehet alátámasztást találni a neten .

3. Az USA közegészségügye (mivel nincs kötelező betegbiztosítás se) eléggé csapni való és kis kapacitású a lakossághoz mérten . Akinek pénze van és biztosítása az nincs bajban .
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Erről van szó, itt is sokszor volt téma, én meg különösen kiemeltem, hogy hogy mennyire fontos a nyár ellenére a belső zárt terekben a védelem, mert pillanatok alatt hatalmas járványgóc tud belőle kitörni, és ehhez elég egyetlen un. "szuper-fertőző", de egy sima, tüneteket nem mutató fertőző is simán elindíthatja a fertőzési lavinát. A napfény csak napközben véd a külső terekben, de felhőzet esetén szinte semmit, és ugye éjjel sincs védelem. A baktériumok ismeretlen nagyságú védelmet adnak, ahogy a gombák is, ezekre nem lehet alapozni. Ugyan így nem lehet alapozni a hőmérséklet pusztító / szárító hatására, mert az is mindig változó, eléggé bizonytalan terület. Szóval generális kérdés a zárt terekben a védelem fenntartása, ahogy arra már hónapokkal ezelőtt felhívtam a figyelmet, mint látható egyáltalán nem ok nélkül.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4333 fertőzött (+18)
82 kórházban (-1)
3 lélegeztetőgépen (+/-0)
514 aktív eset (+17)
3223 gyógyult (+1)
596 elhunyt (+/-0)
307846 mintavétel (+2713)
5486 hatósági házi karanténban (+533)
xqu95g78wlu571co0vmg.jpeg
4339 fertőzött (+6)
83 kórházban (+1)
5 lélegeztetőgépen (+2)
511 aktív eset (-3)
3232 gyógyult (+9)
596 elhunyt (+/-0)
310070 mintavétel (+2224)
5710 hatósági házi karanténban (+224)
gdqmsaw9tp4475c9p03g.jpeg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tegnap hivatalosan Covid-19 negatív voltam PCR torokvizsgálat alapján. Ma lett eredmény. :cool:

Korábbi fertőzöttség ?
Nekem már volt több mint 3 hete PCR tesztem, az hivatalosan negatív lett, bár erről semmit nem mondtak (de ha pozitív lett volna egyenesen az elkülönítőre kerülök, vagy házi karanténba), viszont én azt szeretném tudni, hogy a májusi tipikus 1 hét SARS-CoV-2 tünetes 1 hetem az vajon mi volt, mert szinte pontosan lefedett egy enyhe lefolyási tünetes COVID 19 fertőzést. Ugye abból a szempontból nem mindegy, hogy akkor nekem már most esetleg részleges védettségem is lehet tőle. Egyszerűbb lenne az élet a számomra, ha már így alakult. :cool::p (én szóltam anno mindenkinek, hogy 3 hétig messzire kerüljön mindenki, ha jót akar magának :D én nem tudom hol kaphattam meg az "ajándékot", sok helyen jártam)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Korábbi fertőzöttség ?
Nekem már volt több mint 3 hete PCR tesztem, az hivatalosan negatív lett, bár erről semmit nem mondtak (de ha pozitív lett volna egyenesen az elkülönítőre kerülök, vagy házi karanténba), viszont én azt szeretném tudni, hogy a májusi tipikus 1 hét SARS-CoV-2 tünetes 1 hetem az vajon mi volt, mert szinte pontosan lefedett egy enyhe lefolyási tünetes COVID 19 fertőzést. Ugye abból a szempontból nem mindegy, hogy akkor nekem már most esetleg részleges védettségem is lehet tőle. Egyszerűbb lenne az élet a számomra, ha már így alakult. :cool::p (én szóltam anno mindenkinek, hogy 3 hétig messzire kerüljön mindenki, ha jót akar magának :D én nem tudom hol kaphattam meg az "ajándékot", sok helyen jártam)
Vérvételes tesztem nem volt. Utazás miatt kellett PCR-t csináltatnom. Majd ha a következő utamról megjövök, akkor sztem csináltatok vérvételes tesztet ellenanyagra.
Most hogy nem ajánlott, úgy hozta az élet, hogy össze-vissza utaznom kell mint a hülyének.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 245
113
A nővérem is tanár vidéken (Borsod), június végén a főnök őket is összehívta egy záróértekezletre, 60 embert, maszk nélkül, nagy terembe. Erről a vírusveszély emlegetésével sem lehetett lebeszélni. Szerencsére nem történt gond, de remélem, ezek után óvatosan fogják kezelni az ilyen munkabeli helyzeteket. Az igazgatói titulushoz, úgy látszik, még kevésbé társul ész. "Rangot kapott, eszet hozzá nem" (Beatrice)

Sok balos szándékosan nem tartja be a szabályokat...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az elmúlt napokban Mezőkövesden és Miskolcon is növekedett a koronavírusos esetek száma. A mezőkövesdi helyzetről a Nemzeti Népegészségügyi Központ a Boon.hu-nak elárulta: az elvégzett PCR-vizsgálatok 42 főnél igazoltak Covid–19-fertőzést.
Negyvenkét koronavírusos beteget azonosítottak Mezőkövesden

Másodszor is megfertőzhetett a koronavírus egy izraeli orvost – jelentette a The Jerusalem Post című angol nyelvű izraeli újság hétfőn. A Tel-Aviv melletti Síba kórházban dolgozó doktornő három hónappal felgyógyulása után lett újra vírushordozó. A kórház szóvivője szerint az orvos tesztje azért lehetett ismét pozitív, mert testében még megmaradtak korábbi fertőzésének maradványai – írja az MTI.
Másodszor is megfertőződhetett koronavírussal egy izraeli orvos

A súlyos állapotú koronavírusos betegeken tesztelték a SNG001 néven ismert hatóanyagot tartalmazó, eddig asztma kezelésére felírt gyógyszert. A kutatók szerint az esetek 79%-ában a készítmény megakadályozta, hogy súlyosbodjon a fertőzés - írja a Sky News.
Egy már bevált asztmás gyógyszer segíthet felépülni a kritikus állapotban lévő koronavírusos betegeknek

Hiába voltak már június végén is aggasztó jelek, az Egyesült Államokban újból felszökött a fertőzések száma, és a napokban megugrott a halálos áldozatok száma is. De hogyan fordulhatott elő az, hogy a világ egyik legfejlettebb országa ilyen súlyos előzmények után sem tudta megfékezni a járvány ilyen fellángolását?
A koronavírus teljes erővel tért vissza Amerikába. De miért?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Vakcina hírek
A WHO legfrissebb vakcina fejlesztési listája
Most jelent meg nemrég a WHO legfrissebb hivatalos vakcina fejlesztési listája. (ugye ebben szerepelnek a WHO-val együttműködő vakcina fejlesztők, de a világban ennél mint tudjuk jóval több SARS-CoV-2 elleni vakcina fejlesztése folyik, amelyek nem szerepelnek ebben a listában) A harmadik fázisú humán tesztelésbe lépett vakcina jelöltek száma +1 jelöltel 24-re emelkedett. Az első és a második fő tesztelési fázisba lépett vakcinák száma +5-el összesen 142-re emelkedett. Így jelenleg a WHO-nál hivatalos bejelentés alatt összesen 166 db SARS-CoV-2 elleni vakcina jelölt végzi a tesztjeit, hogy hivatalosan is gyártható és felhasználható vakcina váljon belőle. (megj.: az első fő tesztelési fázis (tesztelés csoport) a laboratóriumi tesztelések, a második fő tesztelési fázis (tesztelés csoport) a humán genetikai modellel rendelkező tesztállatokon végzett tesztelés, ezen tesztelésesek sikeres befejezése után léphet csak egy egy vakcina jelölt a humán (embereken végzett) utolsó nagy tesztelési csoportba - mind a három tesztelési szakasz hasonlít egymásra, a tesztelés egy új csoportban legelőször mindig a toxicitási tesztekkel kezdődnek, csak ezek az akadályok sikere estén kezdődnek el a vakcina jelöltek funkcionális tesztjei, így a humán tesztelési fázisba eljutott vakcina jelölt tesztek az emberi tesztalanyokra csak minimális kockázattal járnak, de a harmadik fő humán tesztfázisban is a tesztek a toxicitási vizsgálattal kezdődnek, a funkcionális vizsgálatok figyelmen kívül hagyásával, a tesztelés csak ezek sikeres befejezése után folytatódhat)
A teljesen friss lista linkje (nem kell letölteni, új ablakban is megnyílik)
DRAFT landscape of COVID-19 candidate vaccines – 20 July 2020

Az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca cég közös AZD1222 nevű vakcina jelöltje (amit már gyártanak angliában és indiában)

Ma friss hírek jelentek meg a fejlesztőktől az eddig lezajlott tesztek eredményeikről. A rövid cikk beszámol róla, hogy csekély számú enyhe mellékhatás mellett a vakcina újabb sikeres teszteken van túl. (az eredeti hír Reuters) 1077 emberen végezték a teszteket, és sikeres ellenanyag termelésről számoltak be. Egyes brit médiák szerint a gyártó (a fejlesztő) még mindig nem jelentette ki biztosan, hogy a vakcina jelölt védettséget fog nyújtani a SARS-CoV-2 vírus ellen.
2020.07.20. Index
Komoly mellékhatások nélkül működik a brit koronavírus-vakcina

A hírek szerint az észak-koreai egészségügyi rendszer is vakcinát fejlesztett ki a SARS-CoV-2 vírus ellen, bár az országban a hivatalos állítások szerint nincs koronavírussal fertőzött személy.
Az Index híre a CNN híre alapján készült, amely feltételezésekre alapozva cáfolja annak létét és a lehetséges kifejlesztés valóságos voltát, főleg pénzügyi feltételek hiányában, és ezek alapján hamis hírnek minősíti a vakcina tényleges létét.
2020.07.20. Index
Észak-Koreában nincs koronavírus, de azért kifejlesztették a vakcinát
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4339 fertőzött (+6)
83 kórházban (+1)
5 lélegeztetőgépen (+2)
511 aktív eset (-3)
3232 gyógyult (+9)
596 elhunyt (+/-0)
310070 mintavétel (+2224)
5710 hatósági házi karanténban (+224)
gdqmsaw9tp4475c9p03g.jpeg
4347 fertőzött (+8)
78 kórházban (-5)
4 lélegeztetőgépen (-1)
494 aktív eset (-17)
3257 gyógyult (+25)
596 elhunyt (+/-0)
310930 mintavétel (+860)
6388 hatósági házi karanténban (+678)
3dbhvwltcttp8jrdxf3s.jpg