1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. moreau

moreau New Member

Én ezt továbbra sem értem. Eléggé sokszor elmondták már szerintem hogy a vírus a lappangási időben is fertőzhet, vagyis tünetmentes ember is átadhatja a vírust még egészséges embernek. Te tulajdonképpen ezt tudod cáfolni bizonyíthatóan (klinikai kísérlet, stb)?

laiki likes this.
  2. Shektor11

Shektor11 Well-Known Member

Ezt is elmondták: https://elemi.hu/who-megsem-fertoznek-a-tunetmentes-betegek/

3. moreau

moreau New Member

teglasi80, ghullaire and zeal like this.
  4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Aztán lehet,hogy a következő héten a legújjabb kutatási eredmények hatására ezt is megcáfolják.Az viszont bizonyított tény,hogy egy beteg koronavírussal fertőzőtt egyén egézséges embereket képes megfertőzni és ennek a kockázatát a helyes maszk viselés csökkenti.

laiki and ghullaire like this.
  5. Shektor11

Roppant megbízható az a WHO, aminek a legnagyobb támogatóját Bill Gates-nek hívják. Szerinted kinek az érdekeit képviseli ez a szervezet? Az egész emberiségét, vagy azokét, akik pénzelik?

6. Shektor11

Aki beteg, az maradjon otthon. A többieket meg hagyják békén.

Septimus likes this.
  7. diab15260829

diab15260829 Member

Aki "tünetmentes" volt, annak is voltak már napokkal azelőtt panaszai.
    „A legtöbb tünetmentesnek hitt betegről végül kiderül, hogy nem egészen tünetmentesek” – mondta Van Kerhove. „Amikor újra kikérdeztük őket, a legtöbben azt mondták, hogy igazából nem éreztem túl jól magam, de nem gondoltam, hogy érdemes lenne megemlíteni. Csak enyhe hőemelkedést vagy fájdalmat tapasztaltam, nem gondoltam, hogy az is számít.”

https://www.vajma.info/cikk/tukor/8...avirus-de-mit-is-jelent-a-tunetmentesseg.html

laiki, ghullaire and zeal like this.
  8. Wilson

Wilson Well-Known Member

Csak az a baj,hogy ez a való életben nem működik.Sokan nincsenek tudatában annak,hogy betegek mert annyira változatos tüneteket produkál a vírus.És így vígan fertőznek a legjobb módszer arra,hogy ezt a kockázatot lecsökkentsuk az a higéniás szabályok betartása és a helyes maszk használat.

laiki and zeal like this.
  9. milagro

milagro Well-Known Member

1. Ha nem vagyok beteg, nincs mit átadni.
    2. Ha nincs tünet sem (köhögés, tüsszentés), nincs is mivel átadni!
    ..
    De mint azt írtam is fentebb, másfél hét összezárva egy igazoltan koronavírusos köhögővel se garancia a megfertőződésre!
    ..
    Lappangási időben is fertőzhet, ha célzottan köpködsz pl., az igaz. Na meg a nyelves csók is szóba jöhet, az is igaz!
    ..
    Azt vedd észre, hogy a félelmet igyekeznek benned elültetni, hogy mindenkit potenciális vírusgazdának tekints a szeretteid közül is!
    Szexelni is maszkban kell majd?

Shektor11 likes this.
  10. zeal

zeal Well-Known Member

Már régen átírták az eredeti cnbc cikket, csak máshol már nem lett kijavítva:
    "Correction: This article was updated to include a more complete explanation of asymptomatic and pre-symptomatic transmission as well as to change the headline. An earlier version of the headline should have said most asymptomatic coronavirus patients aren’t spreading new infections. The word “most” was inadvertently omitted.
    "

Ahhoz képest, hogy pl. Ausztriában már 5000 fölé nőtt az a fertőzési lánc, ami egyetlen ún. szuperfertőző csapostól indult. Neki sem voltak tünetei. :rolleyes:

11. milagro

Rendben! A "nem éreztem túl jól magam, de nem gondoltam..." kategória, az hordjon maszkot, OK!
    És a hőemelkedés is érezhető már!

12. milagro

De ha jól tudom, ott volt valamilyen játék egy nyálas ping-pong labdával. Nem jól emlékszem?

13. Shektor11

Ha ennyire ellentmondó kutatások születnek, akkor azért csak nem lehet annyira fertőző. Hozzávenném még a személyes tapasztalataimat is: továbbra sem ismerek senkit sem, még ismerősöm ismerősének az ismerőse szintjén sem, aki elkapta volna a covid-ot. Félév eltelt. Ha olyan nagyon-nagyon fertőző lenne, akkor azért eléggé nehéz lenne letagadni , hogy mennyire fertőző.

14. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nézd én azt nem értem miért olyan bonyolult betartani a maszk viselés szabályait nincs benne semmi betarthatatlan.

laiki, ghullaire and SilvioD like this.
  15. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nekem viszont van akkor ez így 1:1:).Az a baj,hogy az emberi természet már csak olyan ha sokszor hiába riogatják a farkassal akkor egy idő után már nem hisz a létezésében.

16. Shektor11

Az emberek többségének nincs. De, ha még lenne is, az se jelentené automatikusan azt, hogy ez egy mindenkire veszélyes vírus lenne. Az utolsó mondatodra reagálva pedig, én tudom, hogy létezik koronavírus. Hiszen: "Amit már mondtam Nektek is, hogy a felső légúti fertőzések kb 30%-ért eddig is koronavírusok voltak a felelősek."
    https://szeged365.hu/2020/05/08/dr-...vanyt-gyakorlatilag-legyozte-interju-hanggal/

17. Wilson

Wilson Well-Known Member

Az a szerencsénk,hogy nálunk nem alakult ki olyan súlyos helyzet mint máshol és ahoz,hogy ez így maradjon csak néhány nagyon egyszerű szabályt kell betartani.Mi ebben a nehéz?

laiki, ghullaire and diab15260829 like this.
  18. moreau

moreau New Member

Allergiaszezonban merész kijelentés a 2. pont.

Nekem is van ismerősöm, akinél a kissrác marciusi betegsége után 1 honappal aktív poz lett a tesztje, két héttel később pedig negatív ( a család többi tagja negatív lett, pedig a teszt előtti héten már nem különítették el a srácot) de ez inkabb a teszt minőségét kérdőjelezi meg nálam.

Ezzel a félelemkeltéssel talán összeállt a kép bennem. Azért nem hordasz maszkot mert Te rájöttél a tervükre!

bartinieffektus and zeal like this.
  19. Shektor11

Én betartom a szabályokat, attól függetlenül, hogy értelmetlennek találom őket. De vitatom is őket, mert emberi jogi szempontból olyan szinten aggályos, ami történik, hogy amellett nem lehet elmenni szó nélkül. Gyakorlatilag a koronavírusra hivatkozva akarják megfosztani az embereket a szabadságjogaiktól. Ami még idegesítő, hogy rám akarják erőltetni ezt a mindent átható félelmet, amiből köszönöm, de nem kérek.

20. jani22

jani22 Well-Known Member

laiki likes this.

Ezen oldal megosztása