Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
"Most egyertelmuen kiderult, hogy Szlovakiaban azokat szamoljak csak a COVID halottak koze, akik egyertelmusithetoen amiatt haltak meg, szoval nem eleg ha fertozottek voltak, az elsodleges halal oknak a COVID fertozesnek kellett lennie. Szoval tevedtem es megkovetek mindenkit, aki az elejetol ezt allitotta."

Ebben mi a trükközés? Azt írja, hogy csak azokat számolják a covid áldozatai közé, akik egyértelműen abban haltak meg. Ennek minden normális országban így kellene működnie. Tehát nem számolták oda azokat, akik mondjuk a pozitív covid teszt után meghaltak szívrohamban. (mint egyes országokban) Azok trükköznek, akik nem így számolnak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
*konszenzus akart az lenni, nem kongresszus.
Tehát ha nincs elég áldozat akkor gyártunk magyarázatot ! Azon bizonyos viccben szereplő cigánynak is volt kifogása , hogy sötét volt ! Értem én , hogy benzin de mitől megy ?

Egy ilyen "járványtagadó hívőnek" mindegy hogy mi történik, semmi nem lesz jó, mert csak azt látod amit látni akarsz, azt a képet, ami nem a valóságban van, hanem ami az agyadba beleégett a saját elvakultságodról. Számodra már nem létezik a külvilág, olyan vagy mint a rettegők, mindenhol árnyakat és szellemeket látsz, akik csak téged akarnak megtámadni, csak rád lesnek. Többféle kifejezéssel is meg lehet ezt nevezni, én csak kényszerképzetes hisztéria szindrómának hívnám. Tehát nem mások rettegnek, ahogy te szoktad állítani, hanem te vagy aki rettegsz.
Meg kellene nézni a 2018,2017 stb évek halázási adatait is. De ha elfogadjuk, hogy a lezárásoknak a következménye ez, akkor ezen logika mentén minden évben meglehetne menteni pár ezer főt a lezárásokkal. Az ára az, hogy tönkretesszük a maradék 99% életét. Ez nem egy járható út. Sokkal észerűbb lenne, ha csoportokat alakítanánk, akik bevásárolnak, stb. az idősek helyett. De ezt is csak önkéntes alapon tudom elképzelni, senkire sem szabad ráerőltetni a "védelmet".

Ez így nem reális ahogy írod. Véget kell vetni a COVID-19 járványnak. Én sem akarom hogy soká tartson még, csak a befejezéséről is gyökeresen más a véleményünk, és nem közelíthető egymáshoz. Az előbb említett paradoxon most is él, a túl jó védekezés sokaknál a járvány elbagatelizálásához vezetett, ahogy a mai egyik cikk grafikonjában is van. Egyébként más tényezők is vezethettek az említettek mellett a statisztikák javulásához, például az idősek bezárkózásuk miatt kevesebb influenzát kaptak el, az is leállt, így javítva a statisztikát. Meg jobban vigyáztak is magukra sokan közülük.

Válaszoltam egy korábbi kérdésedre számokkal, de ma is ignoráltad...
Nem számíthatsz tőle másra, egyfolytában ezt csinálja. :D Az okára már hoztam az évezredes válaszokat a Példabeszédek könyvéből. Nem a vallástól igaz az ami benne van.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

Őrnagy azt mondta (amit más Szlovákiában élő ismerősöm is) , hogy ők boncoltak és ténylegesen csak a vírus miatt meghaltakat jegyezték be !

Volt itt reges - reges fejtegetes arrol, hogy kit, hogyan szamol Magyarorszag es Szlovakia a COVID halottai koze. Most egyertelmuen kiderult, hogy Szlovakiaban azokat szamoljak csak a COVID halottak koze, akik egyertelmusithetoen amiatt haltak meg, szoval nem eleg ha fertozottek voltak, az elsodleges halal oknak a COVID fertozesnek kellett lennie. Szoval tevedtem es megkovetek mindenkit, aki az elejetol ezt allitotta.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Válaszoltam egy korábbi kérdésedre számokkal, de ma is ignoráltad... Pedig én is kérdeztem párat. :rolleyes:

A szlovák adatokról: Ha valahol eltérés van a várthoz képest, akkor azért mindenkiben felmerül, hogy ott máshogy számolhatnak. Hogy ez valami turpisság, vagy módszertani különbözőség, az mindegy. Csak akkor lenne érdekes, ha szakmai vitát generálna, de itt nem erről volt szó.
Csak kapaszkodtok mindenféle kiragadott számokba , de ha választ kaptok a felmerült kérdésekre, akkor sem azt mondjátok, hogy "oké, lehet tévedtem", hanem ignoráljátok a választ és floddoltok a következő buta számsorral...


Igen Ők jól számoltak és nem vettek bele mindenkit aki csak hordozó volt !
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Shektor11

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Táplálékkiegészítőket nem bűn árulni, sőt nagyon is jó dolog. Ne kelljen 26.000-edjére idéznem a D-vitaminról szóló kongresszust.
Nem kellene ezt a D-vitamint fetisizálni, mert nem jó mindenre, és komoly mellékhatásai vannak a túladagolásának. Tudnék horror sztorikat mesélni... Mindig van valami aktuális csodaszer, amivel az arra fogékonyakat lehet kábítani. :rolleyes:
Semmi szakmai érvet nem hozott fel Letoha Tamás szavai ellen, csak személyeskedett.
Mert nem érdemes vele foglalkozni. Felejtős az egész figura.
Aztán átfutottam a cikkét, nagyvonalúan átugrotta Dr. Letoha Tamás érveit, és áttért Dr. Gődényre és Dr. Tamasira. Ezek után én nem fogom részletesen elolvasni a cikkét, ennyi elég is volt belőle
Akkor maradj a szélhámosoknál! Van aki csak a saját kárán tanul...
Ebben mi a trükközés? Azt írja, hogy csak azokat számolják a covid áldozatai közé, akik egyértelműen abban haltak meg. Ennek minden normális országban így kellene működnie. Tehát nem számolták oda azokat, akik mondjuk a pozitív covid teszt után meghaltak szívrohamban. (mint egyes országokban)
Jaj, hagyjuk már ezt az okoskodást! Ha ez egy új vírus és még ismeretlen a betegség lefolyása, akkor a patológus hogyan dönthette el, ki az akit koronás áldozatnak kell tekinteni? Ezért jobb az ahogy a legtöbb helyen csinálták, hogy a koronás halottakat automatikusan ide kell sorolni. Igaz, így bele kerül néhány olyan fertőzött beteg is a statokba, pl. akit egy autó ütött el, de ezt majd utólag kitisztítják az adatokból. Kár ezen rugózni, mert csak kevés ilyen beteg lesz.
Megjegyzem mivel trombusokat okoz a vírus, így inkább bele kellett volna számolni a koronás infarktusos halottakat... :rolleyes:
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Jaj, hagyjuk már ezt az okoskodást! Ha ez egy új vírus és még ismeretlen a betegség lefolyása, akkor a patológus hogyan dönthette el, ki az akit koronás áldozatnak kell tekinteni? Ezért jobb az ahogy a legtöbb helyen csinálták, hogy a koronás halottakat automatikusan ide kell sorolni. Igaz, így bele kerül néhány olyan fertőzött beteg is a statokba, pl. akit egy autó ütött el, de ezt majd utólag kitisztítják az adatokból. Kár ezen rugózni, mert csak kevés ilyen beteg lesz.
Megjegyzem mivel trombusokat okoz a vírus, így inkább bele kellett volna számolni a koronás infarktusos halottakat...


Neked lehet , hogy jobb és szeretsz felesleges korlátozások között élni de ez ne legyen már kötelező ! Ha szeretsz rettegni meg félni nézzél horror filmet . Vagy tudod mit az még vírusos is ! A Legenda vagyok Will Smith-től ! Új vírus ? Okoskodás ? Lenézed a patológiát ? Jobb ha minden halott ide van sorolva ? Kinek jobb ? Neked lehet mert erre "gerjedsz" de engem meg a hozzám hasonlóakat az irritál , hogy hülyének vagyunk nézve nem kicsit ! Nagyon !

Utólag kitisztítják mi ? Hu vazze most azért egy kisebb világ dűlt össze bennem eddig tök jó fejnek és értelmesnek gondoltalak !
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest
"Ha ez egy új vírus és még ismeretlen a betegség lefolyása, akkor a patológus hogyan dönthette el, ki az akit koronás áldozatnak kell tekinteni?"

Boncolással, de az a legtöbb helyen tiltva van, nehogy pontos adatokat kapjunk. A D-vitamin pedig nem csodaszer, ez egyike a sok vitaminnak.Eléggé nehéz túladagolni. Ha valaki napi 4000 NE-t szed, semmi baja nem lesz, ellenben sok betegséget megelőzhet vele. Egyébként mindegyik vitamin fontos, nem lehet közöttük fontossági sorrendet felállítani.

"Ezért jobb az ahogy a legtöbb helyen csinálták, hogy a koronás halottakat automatikusan ide kell sorolni."

Így keletkeznek a tévhitek. Számolják azokat oda, akikről be is lehet bizonyítani, hogy abban haltak meg. Máshogy nem lehet pontos képet kapni.

"Mert nem érdemes vele foglalkozni. Felejtős az egész figura."
Érvek? Mert mást mond mint a mainstream? Ha valaki nem hoz cáfolatokat, csak személyeskedik, arról joggal feltételezem, hogy nincs is semmilyen cáfolata. A szerző saját magát minősíti ezzel.
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
317
1 560
93
Meg kellene nézni a 2018,2017 stb évek halálozási adatait is. De ha elfogadjuk, hogy a lezárásoknak a következménye ez, akkor ezen logika mentén minden évben meglehetne menteni pár ezer főt a lezárásokkal. Az ára az, hogy tönkretesszük a maradék 99% életét. Ez nem egy járható út.

Ahol ez a statisztika volt, ott van az is.
Elvileg meg lehetne, gyakorlatilag meg - az általad kicsit másként megfogalmazott- társadalmi, gazdasági szükségszerűségből szerintem sem lehet.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 159
113
Nem ismerem a WHO ajánlását, de mivel egy korrupt, megbízhatatlan szervezetnek tartom , ezért őszintén szólva nem is nagyon érdekel mit ajánlanak:
https://www.vg.hu/vallalatok/h1n1-vilagbotrany-a-kommunikacios-manipulacio-eloszele-301328/
Úgy tűnik ez bonyolult volt neked.
A WHO-nak van egy ajánlása, hogy a halottak közül kit tekintsenek a vírus áldozatának.
Teljesen mindegy, hogy ez mennyire jó vagy sem, és a WHO hülye-e vagy sem. Ha követné mindenki, akkor az egyes országok adatai érdemben összehasonlíthatók lennének. E nélkül viszont nem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Neked lehet , hogy jobb és szeretsz felesleges korlátozások között élni de ez ne legyen már kötelező ! Ha szeretsz rettegni meg félni nézzél horror filmet . Vagy tudod mit az még vírusos is ! A Legenda vagyok Will Smith-től ! Új vírus ? Okoskodás ? Lenézed a patológiát ? Jobb ha minden halott ide van sorolva ? Kinek jobb ? Neked lehet mert erre "gerjedsz" de engem meg a hozzám hasonlóakat az irritál , hogy hülyének vagyunk nézve nem kicsit ! Nagyon !

Utólag kitisztítják mi ? Hu vazze most azért egy kisebb világ dűlt össze bennem eddig tök jó fejnek és értelmesnek gondoltalak !
Mi ez az összevissza hablaty? Látom nem tudsz válaszolni, és jön az indulatos floddolás meg a személyeskedés... Ciki!
Akkor írjuk vagy kívánjuk neked , hogy életed végéig " rettegj , félj és borzadj ........" ? Ne már !
Ez a buta szöveg valami becsípődésed. Nagyon gáz, csak szólok.
Itt senki sem retteg. Ez csak a te fejedben létezik...


Boncolással, de az a legtöbb helyen tiltva van, nehogy pontos adatokat kapjunk.
Te sem sok boncoláson voltál. Az nem egy igazságügyi korbonctani vizsgálat, hanem csak egy általános vizsgálat, ami csak a halál közvetlen okát keresi, de hogy azt egy vírus vagy bármi más okozta, azt ott még nem lehet megmondani.
Eléggé nehéz túladagolni. Ha valaki napi 4000 NE-t szed, semmi baja nem lesz, ellenben sok betegséget megelőzhet vele.
Jaj, ne kezd már megint!. Annyira unom az ilyen hívők orvosi tanácsait. (Ismerősömék gyerekének a veséje szállt el miatta. Pár évre rá meg is halt...)
Így keletkeznek a tévhitek. Számolják azokat oda, akikről be is lehet bizonyítani, hogy abban haltak meg. Máshogy nem lehet pontos képet kapni.
Mondja az, aki szélhámosoktól szerzi az infóit. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and csibeszke
S

Shektor11

Guest
Úgy tűnik ez bonyolult volt neked.
A WHO-nak van egy ajánlása, hogy a halottak közül kit tekintsenek a vírus áldozatának.
Teljesen mindegy, hogy ez mennyire jó vagy sem, és a WHO hülye-e vagy sem. Ha követné mindenki, akkor az egyes országok adatai érdemben összehasonlíthatók lennének. E nélkül viszont nem.

Ne a WHO akarja már eldönteni, hogy kit tekintsenek annak, meg kit ne. Tekintsék azt halottnak, akiről be lehet bizonyítani, hogy abban halt meg. Mint Szlovákiában. Minden más módszer értelmetlen, mert ha a WHO módszere olyan módszer, amivel ki lehetne mutatni, hogy Szlovákiában több százan haltak meg, annak nincs semmi értelme, mert nem egzakt. És jogosan feltételezem, hogy olyan módszer, mert már a H1N1 járvány ideje alatt is arra törekedtek, hogy minél nagyobb pánikot keltsenek.
Ilyen utóélettel pedig nyilvánvaló, hogy az emberek egy jelentős része nem fog megbízni a WHO-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria
S

Shektor11

Guest
"Mondja az, aki szélhámosoktól szerzi az infóit."

Eddig semmilyen meggyőző érvet nem halottam, ami miatt azt kéne gondolnom Dr. Letoha Tamásról, hogy szélhámos.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
S

Shektor11

Guest
"Te sem sok boncoláson voltál. Az nem egy igazságügyi korbonctani vizsgálat, hanem csak egy általános vizsgálat, ami csak a halál közvetlen okát keresi, de hogy azt egy vírus vagy bármi más okozta, azt ott még nem lehet megmondani."

Akkor ne boncoljanak, de nehogy már fűt-fát covid halottnak tüntessenek fel, akik nem is abban haltak meg. Tüntessék fel azt, aki bizonyíthatóan abban halt meg. Mást nem lehet komolyan venni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem az én tanácsom. A 20 orvos professzor által kiadott D-vitamin kongresszusa, amelyet többek között Dr. Merkely Béla is készített: https://dentocal.hu/download/d-vit-...yfMFB1PAWdETi_6ER_0YbZZgZCV4Zfr1w_bs0IwaP5HfU
Ha századszor linkeled, akkor sem lesz veszélytelen és továbbra sem csodaszer.
Eddig semmilyen meggyőző érvet nem halottam, ami miatt azt kéne gondolnom Dr. Letoha Tamásról, hogy szélhámos.
Nem vagy hajlandó végigolvasni egy olyan cikket, ami az ilyen zseniket kritizálja, akkor most erre mit mondjak?
Akkor ne boncoljanak, de nehogy már fűt-fát covid halottnak tüntessenek fel, akik nem is abban haltak meg. Tüntessék fel azt, aki bizonyíthatóan abban halt meg. Mást nem lehet komolyan venni.
Ja, majd úgy boncolnak ahogy te kéred és úgy dokumentálnak, hogy te is megértsd. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 732
113
Őrnagy azt mondta (amit más Szlovákiában élő ismerősöm is) , hogy ők boncoltak és ténylegesen csak a vírus miatt meghaltakat jegyezték be !

"Volt itt reges - reges fejtegetes arrol, hogy kit, hogyan szamol Magyarorszag es Szlovakia a COVID halottai koze. Most egyertelmuen kiderult, hogy Szlovakiaban azokat szamoljak csak a COVID halottak koze, akik egyertelmusithetoen amiatt haltak meg, szoval nem eleg ha fertozottek voltak, az elsodleges halal oknak a COVID fertozesnek kellett lennie. Szoval tevedtem es megkovetek mindenkit, aki az elejetol ezt allitotta." (A linket mellékeltem az előbb.)
 
S

Shektor11

Guest
Ha századszor linkeled, akkor sem lesz veszélytelen és továbbra sem csodaszer.

Nem vagy hajlandó végigolvasni egy olyan cikket, ami az ilyen zseniket kritizálja, akkor most erre mit mondjak?

Ja, majd úgy boncolnak ahogy te kéred és úgy dokumentálnak, hogy te is megértsd. :rolleyes:

Te figyelj már, mutass már rá a cikk azon pontjára, ahol Dr. Letoha Tamás felvetéseit megcáfolja? Végigolvastam, nincs ilyen, az egyetlen, amit felhozott érvként, hogy táplálékkiegészítőket gyárt és egoista. A személyeskedésen kívül nem futotta többre. Akkor most vannak érvei vagy nincsenek? A kérdés költői volt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU