Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
"Volt itt reges - reges fejtegetes arrol, hogy kit, hogyan szamol Magyarorszag es Szlovakia a COVID halottai koze. Most egyertelmuen kiderult, hogy Szlovakiaban azokat szamoljak csak a COVID halottak koze, akik egyertelmusithetoen amiatt haltak meg, szoval nem eleg ha fertozottek voltak, az elsodleges halal oknak a COVID fertozesnek kellett lennie. Szoval tevedtem es megkovetek mindenkit, aki az elejetol ezt allitotta." (A linket mellékeltem az előbb.)
"Most egyertelmuen kiderult, hogy Szlovakiaban azokat szamoljak csak a COVID halottak koze, akik egyertelmusithetoen amiatt haltak meg, szoval nem eleg ha fertozottek voltak, az elsodleges halal oknak a COVID fertozesnek kellett lennie. Szoval tevedtem es megkovetek mindenkit, aki az elejetol ezt allitotta."

Azt írja, hogy csak azokat számolják a covid áldozatai közé, akik egyértelműen abban haltak meg. Ennek minden normális országban így kellene működnie. Tehát nem számolták oda azokat, akik mondjuk a pozitív covid teszt után meghaltak szívrohamban. (mint egyes országokban) Azok trükköznek, akik nem így számolnak. Ebben mi a trükközés?
 
S

Shektor11

Guest
Ha századszor linkeled, akkor sem lesz veszélytelen és továbbra sem csodaszer.

Nem vagy hajlandó végigolvasni egy olyan cikket, ami az ilyen zseniket kritizálja, akkor most erre mit mondjak?

Ja, majd úgy boncolnak ahogy te kéred és úgy dokumentálnak, hogy te is megértsd. :rolleyes:
"A Dvitaminszint 37,5–50 nmol/lről 75–100 nmol/lre történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%kal, az 1es típusú diabetes előfordulását 78%kal, az összes daganat gyakoriságát 35%kal, az influenzás megbetegedések számát 90%kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció Dvitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének." https://dentocal.hu/download/d-vit-...yfMFB1PAWdETi_6ER_0YbZZgZCV4Zfr1w_bs0IwaP5HfU

Nem, nem csodaszer, de ha nincs belőle elég, akkor az garantált szívás..Már pedig 10-ből 9 embernek nincs belőle elég télen. Nyáron sem sokkal jobb a helyzet. Túladagolni pedig 4000 NE-nél gyakrolatilag nem lehet, illetve szedés előtt meglehet mérni a D-vitamin szintet.A víz sem csodaszer, pedig megmenti a szomjazó életét.
Dokumentálni pedig csak egzaktan. Semmi értelme olyanokat oda számolni, akikről nem lehet bebizonyítani, ez csak felesleges pánikot és félelmet gerjeszt. Az ilyen torzított adatokat pedig nem lehet komolyan venni, intézkedéseket erre alapozni pedig végképp nem.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 825
113
Ne a WHO akarja már eldönteni, hogy kit tekintsenek annak, meg kit ne. Tekintsék azt halottnak, akiről be lehet bizonyítani, hogy abban halt meg. Mint Szlovákiában. Minden más módszer értelmetlen, mert ha a WHO módszere olyan módszer, amivel ki lehetne mutatni, hogy Szlovákiában több százan haltak meg, annak nincs semmi értelme, mert nem egzakt. És jogosan feltételezem, hogy olyan módszer, mert már a H1N1 járvány ideje alatt is arra törekedtek, hogy minél nagyobb pánikot keltsenek.
Ilyen utóélettel pedig nyilvánvaló, hogy az emberek egy jelentős része nem fog megbízni a WHO-ban.
Basz.i kinek a referenciáját fogadnád el, hogy ne akarj vitatkozni a statisztikáról? Add meg a referencia tartományt és a min. elfogadók listáját . Aztán lehet összehasonlítanod
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Már van hiteles statisztikai adat, a COVID-19 el sújtott idei évben az elmúlt év azonos időszakához képest a halálozások száma Magyarországon 3733 fővel csökkent.
Az ok nagy valószínűséggel a gyerekek izolálása volt, ami a jelentősen csökkentette a veszélyeztettet egyének (öregek, krónikus betegek) bármilyen fertőződés útján bekövetkező megbetegedését, így halálát.

Gyerekeimnek pedig javaslok egy doktorit, már évek óta mondják hogy a sulit be kéne zárni.:)

https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh001.html

Inkább nézzed meg a 2015-ös hazai halálozási statisztikákat. Abban az évben erős volt az influenza nálunk és 5 500 fő volt a túlhalálozás. A lőtéri kutya nem foglalkozott vele.
 
S

Shektor11

Guest
Basz.i kinek a referenciáját fogadnád el, hogy ne akarj vitatkozni a statisztikáról? Add meg a referencia tartományt és a min. elfogadók listáját . Aztán lehet összehasonlítanod
Ilyenekét biztos nem: https://pestihirlap.hu/2020/08/13/koronavirus-angliaban-uj-modszerrel-szamoljak-a-halaleseteket/

A legalapvetőbb elvárásról van szó. Arról, hogy azokat tekintsék koronavírus áldozatnak, akik bizonyíthatóan abban haltak meg. Hasonlóan ahogy azt az influenza esetén csinálni szokták. Ott sem számolják bele azokat, akik az influenza diagnózisa után meghalnak valami másban.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Ilyenekét biztos nem: https://pestihirlap.hu/2020/08/13/koronavirus-angliaban-uj-modszerrel-szamoljak-a-halaleseteket/

A legalapvetőbb elvárásról van szó. Arról, hogy azokat tekintsék koronavírus áldozatnak, akik bizonyíthatóan abban haltak meg. Hasonlóan ahogy azt az influenza esetén csinálni szokták. Ott sem számolják bele azokat, akik az influenza diagnózisa után meghalnak valami másban.

Most akkor ki halt meg COVID-ban?
Akinek ARDS-e van és SARS CoV2 poz?
Akinek strok-ja van és poz? Van tüdőembolia? Vagy szívinfarktus? SARS CoV2 trombózishajlamot okoz.
Akinek bacteriális tüdőgyulladása van és pozitív? SARS CoV2 immunszuporessiot okoz (alacson limfocita, CD4)
Vagy aki COVID tüdőgyulladással kezdett és a 13. ITO szövődménybe hal bele 3 hónap múlva?
Vagy a 90 éves, aki SARS CoV2 pozitiv, lerobban és csendesen meghal?
Vagy mind?
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
S

Shektor11

Guest
Most akkor ki halt meg COVID-ban?
Akinek ARDS-e van és SARS CoV2 poz?
Akinek strok-ja van és poz? Van tüdőembolia? Vagy szívinfarktus? SARS CoV2 trombózishajlamot okoz.
Akinek bacteriális tüdőgyulladása van és pozitív? SARS CoV2 immunszuporessiot okoz (alacson limfocita, CD4)
Vagy aki COVID tüdőgyulladással kezdett és a 13. ITO szövődménybe hal bele 3 hónap múlva?
Vagy a 90 éves, aki SARS CoV2 pozitiv, lerobban és csendesen meghal?
Vagy mind?
Ha valakinek strokeja van, és belehal, az nem covid áldozat. Az a covid áldozat, akiről belehet bizonyítani. Vizsgálják meg, ha kell boncolják fel. Ha nem ez történik, akkor bármelyik betegséget belehet állítani veszélyesnek tetszés szerint.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 468
113
Ez a buta szöveg valami becsípődésed. Nagyon gáz, csak szólok.
Itt senki sem retteg. Ez csak a te fejedben létezik...
No, én pl. retteghetnék.
Rokony megérkezett csütörtökön külföldről, persze nem repcsivel, hanem busszal, anyósom ment elé szomszéddal. Mondom bravó. Anyósom, aki nincs jó formában ... Nos, a rokony (anyósom testvére) át a full Balkánon, két papírral, hogy "nem bűnös", elfogadták, átengedték a határon, rendben volt minden. Másnap anyóséknál talizott vele a nejem, de maszk nélkül. Puszilkodás a rokony kapcsán nem volt, másfél méter meg volt, de maszk nem volt. Bár megbeszéltük, hogy felveszi, meg rohadtul nem kellett ez most neki, mármint a látogatás, jövő hétig ráért volna, család miatt is lutri, ahogy írtam, a szüleim nincsenek jó formában, a fiam se az a Jim Jupiter, és akár retteghetnék is, de eddig semmi, szerencsére. De azért végiggondolva át a Balkánon, egy csomagtérben a cuccok, közös klotyó, benzinkutak, miegymás, és bármennyire is vigyázott, mégis idegesít, de tenni így utólag nem tudok semmit. De azért bosszantó, hogy mi van ha!?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Ha valakinek strokeja van, és belehal, az nem covid áldozat. Az a covid áldozat, akiről belehet bizonyítani. Vizsgálják meg, ha kell boncolják fel. Ha nem ez történik, akkor bármelyik betegséget belehet állítani veszélyesnek tetszés szerint.

A járvány alatt megtiltották a boncolásokat... Azt meg nem tudom, egyáltalán el lehet-e különíteni a SARS CoV2 okozta stroke-ot/tüdőemboliát/szívinfarktust az egyébtől boncolással+szövettannal...
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
No, én pl. retteghetnék.
Rokony megérkezett csütörtökön külföldről, persze nem repcsivel, hanem busszal, anyósom ment elé szomszéddal. Mondom bravó. Anyósom, aki nincs jó formában ... Nos, a rokony (anyósom testvére) át a full Balkánon, két papírral, hogy "nem bűnös", elfogadták, átengedték a határon, rendben volt minden. Másnap anyóséknál talizott vele a nejem, de maszk nélkül. Puszilkodás a rokony kapcsán nem volt, másfél méter meg volt, de maszk nem volt. Bár megbeszéltük, hogy felveszi, meg rohadtul nem kellett ez most neki, mármint a látogatás, jövő hétig ráért volna, család miatt is lutri, ahogy írtam, a szüleim nincsenek jó formában, a fiam se az a Jim Jupiter, és akár retteghetnék is, de eddig semmi, szerencsére. De azért végiggondolva át a Balkánon, egy csomagtérben a cuccok, közös klotyó, benzinkutak, miegymás, és bármennyire is vigyázott, mégis idegesít, de tenni így utólag nem tudok semmit. De azért bosszantó, hogy mi van ha!?
Ne rettegj, engedd el. Nagyon komolyan mondom. A stressznél semmi nem rombolja jobban az immunrendszert.
 
S

Shektor11

Guest
A járvány alatt megtiltották a boncolásokat... Azt meg nem tudom, egyáltalán el lehet-e különíteni a SARS CoV2 okozta stroke-ot/tüdőemboliát/szívinfarktust az egyébtől boncolással+szövettannal...
Nem mindenhol. Szlovákiában például boncolnak. A számok is olyanok.
Emelett érdemes feleveníteni a német kórboncnok tapasztalatait is:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Rokony megérkezett csütörtökön külföldről,
Hozhatott volna ajándékba egy yolo-pólót. :p
sgt4zbqtvjkrupjafn3l.png
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Négy és fél hónapos csúcson volt szombaton Ausztriában az újonnan regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma; közülük nagyjából minden harmadik külföldi nyaralásból tért haza - közölte az osztrák egészségügyi minisztérium.
Ausztria: minden harmadik új koronavírusos külföldi nyaralásból jött haza

Folytatódott a koronavírus-fertőzöttek számának növekedése Olaszországban; szombaton 629 új megbetegedést és hat elhunytat regisztráltak. Németországban 1415 új fertőzöttről adott hírt a Robert Koch intézet.
Koronavírus: növekszik a fertőzöttek száma Olaszországban és Németországban
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Boldogkői Zsolt virológus-genetikus a másik cikkben igen alaposan kivesézi Tamasi doktor videoját, de Letoha Tamásról is hallunk néhány részletet, amiből pld. én már tudom, hogy eléggé gázosak ezek után az állításai. Én már először is csodálkoztam, hogy a nézetei után istenítik egyesek.

Amúgy a vírusjárvány paradoxonra már februárban vagy márciusban figyelmeztettek. Ha jó lesz a védekezés, az lesz a baj, degradálni fogják a veszélyességét, ha rossz lesz a védekezés, akkor a vádaskodás fog menni. Szóval a "nép" részéről jól semmiképpen nem fog alakulni, ezt már előre lehetett tudni. Valami német professzor volt aki erre figyelmeztetett már előre ha jól emlékszem.

Itt most nálunk a jó védekezés miatt bagatelizálás folyik. Hát amit meg a Tamás doktorról mondtam, szóval a az orvosok akarják leginkább deresre húzni, mert lejáratja az orvosokat azzal, ahogy orvosként viselkedik és nyilatkozik. De a másik is... :)

Ezeket a reakciókat elég könnyű megjósolni. A nép 80%-a hülye birka. Tudom, hogy bunkó vagyok, de ha polkorrekten akarom megfogalmazni akkor azt mondjuk rájuk, hogy befolyásolható személyiségű, akik sok esetben igénylik is az iránymutatást. Na most vannak helyzetek amikor rettenetesen könnyű "felülről" átnyomni egy gondolatot (pl. egy menő reklám), és van amikor a nyáj egymást győzi meg a hülyeségről a csordaszellem miatt, mivel az az út a könnyebb, egyszerűbb az alternatíva pedig bonyolultnak tűnik, macerás, felforgatja az életünket stb. Kb mint most a maszkviselés. A maszkviselés nyűg így a sok hülye könnyebben alkalmazkodik és magáévá teszi azokat a gondolatokat, hogy "áá nem is kell az, különben is kitaláció az egész". A 80% egyébként kb valós szám, millió átfogó személyiségteszt bizonyítja, ha valaki tanult pszichológiát, marketinget valamilyen értékesítést felsőszinten akkor különböző mértékben de érinthették ezeket.

Ha rajtam múlna én kötelezővé tenném az oltás beadását, de nem mindenkinek. A rendőrségnek jobban rá kellett volna állni azokra akik nem viseltek maszkot, akik leszarták az egészet, tömegrendezvényt tartottak, nem a kijelölt idősávba ment vásárolni, álhíreket terjesztett a neten stb. Na ezekről kellene egy lista és azonnal letiltani őket a vakcináról, és kizárni őket az egész TB rendszerből. Ezentúl bármi baja van, takarodjon magánrendelésre az államtól semmilyen segítségre ne számítson.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Basz.i kinek a referenciáját fogadnád el, hogy ne akarj vitatkozni a statisztikáról? Add meg a referencia tartományt és a min. elfogadók listáját . Aztán lehet összehasonlítanod

Aranyapám én állandóan a hivatalos COVID19 oldal ( https://www.worldometers.info/coronavirus/ ) adatait veszem alapul és azokból számolok a számításaim pofon egyszerűen ellenőrizhetőek . Mégis minden hívő "lehülyéz" miattuk ! Pedig a számok nem hazudnak mert 2x2 az mindig 4 lesz egy normális világban ! Amúgy tehetek én róla , hogy a hivatalosnak elfogadott oldal számai engem/minket igazolnak ! (Szun-Ce mondja az ellenségre a legnagyobb csapást úgy teheted ha a saját fegyverét fordítod ellene )
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A járvány alatt megtiltották a boncolásokat... Azt meg nem tudom, egyáltalán el lehet-e különíteni a SARS CoV2 okozta stroke-ot/tüdőemboliát/szívinfarktust az egyébtől boncolással+szövettannal...


Na látod ez a baj , hogy megtiltották ! Miért ? Kinek az érdekében ? Merthogy már látszik az , hogy a halálozási szám miatt nem okozott volna túlterhelést sehol tehát nyugodtan lehetett volna boncolni . És ha boncolnak akkor nyilván pontosabb képet kaptunk volna csak akkor valszeg nem tudták volna ugyan így bexaratni a jónépet !
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ez a buta szöveg valami becsípődésed. Nagyon gáz, csak szólok.
Itt senki sem retteg. Ez csak a te fejedben létezik...


Látom nem ismered se a szarkazmust se a Süsü a rémisztő mesét ! A lényege csak , hogy ne csak becsípődésnek vedd (azt hittem vagy azon a szinten , hogy nem kell elmagyaráznom de megteszem) ! Süsü már régen ott él a palotában és mindenki imádja , de pénzügyi gondok sötét felhői gyűlnek a király feje fölött . A kancellár kitalálja , hogy majd Süsü mint rettentő lesz a fő attrakció . A baj csak az , hogy mindenki ismeri Süsüt és tudja , hogy e jó fej ezért el kell terjeszteni róla (az akkori média a pletyka és a közalkalmazottak által) , hogy rémisztő , meg szörnyen nagy a foga , tüzet okád etc. Na ezt a hasonlatot nem tudtad (tudom túl szofisztikált) csak a "becsípődéses" kommenteddel lereagálni . Nem baj nem vagyunk egyformák ebben a világban !

 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
4877 fertőzött (+24)
63 kórházban (-1)
6 lélegeztetőgépen (0)
664 aktív eset (+8)
3606 gyógyult (+16)
607 elhunyt (0)
375685 mintavétel (+2998)
8526 hatósági házi karanténban (+819)
3wzg2doigpck75ukx3zo.png
4916 fertőzött (+39)
62 kórházban (-1)
6 lélegeztetőgépen (0)
686 aktív eset (+21)
3623 gyógyult (+17)
608 elhunyt (+1)
378608 mintavétel (+2923)
8104 hatósági házi karanténban (-422)
4xflovukne51u6z95lhs.png