Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 829
31 845
113
8f06b6d0621c6c16c9cd266f7a4cd81b82a9dfc3b58e73a192026ae49bbec5cb.png

1515b55d613463fa6a8115220e5988c4eb1f1f6b1a287fa5de926f84ac1fb0cc.png


Forrás
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
A politikai hírekkel nem tudunk mit kezdeni, mert mindenki - köztük én is - eltérő módon értelmezi őket, sokszor az érzelmei, hihedelmei és félelmei alapján befolyásolva.

Nem gondolom azt, hogy normális dolog, ha eltűnnek a tartalmak az amazon-ról.
Viszont azt is látni lehet, hogy az utóbbi évtizedben az információs hadviselés szintet lépett, és emberek millióit csatornázzák be a közösségi médián futótűzként terjedő "hírek". A facebook/twitter/youtube egy dologban érdekelt, hogy az emberek minél több percet töltsenek a monitor előtt. Ehhez az kell, hogy minél megosztóbb tartalmat kapjanak, hogy hergeljék őket. Ezek az oldalak a kattintások és a megtekintések alapján profilozzák, hogy mi érdekli az embereket, ezért egyénre lebontva lehet a tartalmat a felhasználó elé önteni.
A politikusok/érdekcsoportok pedig rárepültek erre, hiszen a tömegek irányítása így gyerekjáték azon az áron is, hogy nem a valóságot közvetítik a tömegek felé, hanem álhíreket.

Nincs erre felkészülve a társadalmunk, és a nagy kérdés, hogy meg tudjuk-e oldani.

Ráadásul egy hír visszaellenőrzésére esélyed sincs: naponta eljut hozzád mondjuk 100 hír, és ha esetleg már voltál közelről érintett egy politikai döntésben, vagy szituációban, akkor tudod, hogy milyen sok információdarabka alapján lehet a végleges döntést/véleményt kialakítani. Kívülállóként esélyed sincs eldönteni/rálátni, és innentől már csak az marad, hogy melyik forrásban bízol meg.

De itt a téma a koronavírus és a tudomány segít valamennyire objektíven láttatni ezt a témát.

Mint laikus, én sem értek hozzá.
Viszont látom a minőségi különbséget pl Laiki elemzései / egy "tisztán látó" - "vírus-realista" valóságtorzítása között.
És a következmények sajnos mindenkit érintenek: telnek megfele a kórházak, emiatt szigorítások jönnek, és a gazdasági - társadalmi problémák sokasodnak.

Egy ilyen helyzetben az olyan hírek terjedését, melyek a védekezést gyengítik azzal, hogy szándékosan hamis tényeket közölnek, szerintem nem szabad támogatni, mert a hülyeség gyorsan terjed, lásd Facebook-on a "vírus-realista" csoportok.

Csak a tisztán látásért 39,6 millió fertőzött a 27,2 millió "gyógyúltal" szembe ! A valóság meg ez a tegnap éjféllel bezárólag :
Tehát uszkve 2 millió a hír és valóság közötti különbség ! A gyökér arra se képes , hogy guglizzon !

Igen, ez így van, nem könnyű feladat egy ilyen összegzést számolgatni, és ezek sajnos eltérnek.
Igen, az sem jó, hogy a média nagy része napi szinten tolja a pánikot, sok ember kiég tőle.

A Python féle EN hírek milliói nem csípik a szemed ?

Én az EN hírekben nem láttam olyat, hogy vírussal kapcsolatban a tudományos állásponttal ellentétes dolgot propagáltak volna. Ha volt, akkor az baj.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and BJani

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
na erre kivancsi leszek, nem tudom sikerul-e torvenyt valtoztatni hozza, a meglatasom szerint lesz orszagos teszt, de nem lesz kotelezo.

Mindenkin elvégzik a koronavírus-tesztet Szlovákiában

Valamennyi szlovák állampolgárt antigéntesztnek vetnek alá, az országos tesztelés a választásokhoz hasonló módon zajlik majd. Ezt Igor Matovič szlovák kormányfő jelentett be ma délután, október 17-én – olvasható az Új Szó felvidéki magyar hírportálon.

https://index.hu/kulfold/2020/10/17...allampolgaron_elvegzik_a_koronavirus_tesztet/

„Országos tesztelés – helyénvaló lépés. A teszteket megvettük, mindenszentekre letesztelünk minden lakost, így fogjuk tudni, ki fertőzött és ki nem. Ezután már csak a fertőzöttek felelősségén múlik, betartják-e a karantént. Kérek mindenkit, vegyen részt a tesztelésén. Ui. Az antigéntesztek 4 euróba kerültek, az eredmény 20 percen belül ismertté válik” – írta a közösségi hálón Richard Sulík (SaS) gazdasági miniszter.

„Egyértelműen támogatom. A kormány már néhány hete készül rá, örülök, hogy végre elkezdhetjük” – mondta Milan Krajniak (Sme rodina) munkaügyi miniszter.

„A munkahelyek és a gazdaság megmentéséhez, valamint a normális élethez való visszatéréshez szemmel láthatóan radikális műveletre van szükség” – írta Veronika Remišová (Za ľudí) régiófejlesztési miniszter.

https://ujszo.com/kozelet/minden-szlovakiai-allampolgaron-elvegzik-az-antigen-teszteket-0
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A politikai hírekkel nem tudunk mit kezdeni, mert mindenki - köztük én is - eltérő módon értelmezi őket, sokszor az érzelmei, hihedelmei és félelmei alapján befolyásolva.

Nem gondolom azt, hogy normális dolog, ha eltűnnek a tartalmak az amazon-ról.
Viszont azt is látni lehet, hogy az utóbbi évtizedben az információs hadviselés szintet lépett, és emberek millióit csatornázzák be a közösségi médián futótűzként terjedő "hírek". A facebook/twitter/youtube egy dologban érdekelt, hogy az emberek minél több percet töltsenek a monitor előtt. Ehhez az kell, hogy minél megosztóbb tartalmat kapjanak, hogy hergeljék őket. Ezek az oldalak a kattintások és a megtekintések alapján profilozzák, hogy mi érdekli az embereket, ezért egyénre lebontva lehet a tartalmat a felhasználó elé önteni.
A politikusok/érdekcsoportok pedig rárepültek erre, hiszen a tömegek irányítása így gyerekjáték azon az áron is, hogy nem a valóságot közvetítik a tömegek felé, hanem álhíreket.

Nincs erre felkészülve a társadalmunk, és a nagy kérdés, hogy meg tudjuk-e oldani.

Ráadásul egy hír visszaellenőrzésére esélyed sincs: naponta eljut hozzád mondjuk 100 hír, és ha esetleg már voltál közelről érintett egy politikai döntésben, vagy szituációban, akkor tudod, hogy milyen sok információdarabka alapján lehet a végleges döntést/véleményt kialakítani. Kívülállóként esélyed sincs eldönteni/rálátni, és innentől már csak az marad, hogy melyik forrásban bízol meg.

De itt a téma a koronavírus és a tudomány segít valamennyire objektíven láttatni ezt a témát.

Mint laikus, én sem értek hozzá.
Viszont látom a minőségi különbséget pl Laiki elemzései / egy "tisztán látó" - "vírus-realista" valóságtorzítása között.
És a következmények sajnos mindenkit érintenek: telnek megfele a kórházak, emiatt szigorítások jönnek, és a gazdasági - társadalmi problémák sokasodnak.

Egy ilyen helyzetben az olyan hírek terjedését, melyek a védekezést gyengítik azzal, hogy szándékosan hamis tényeket közölnek, szerintem nem szabad támogatni, mert a hülyeség gyorsan terjed, lásd Facebook-on a "vírus-realista" csoportok.



Igen, ez így van, nem könnyű feladat egy ilyen összegzést számolgatni, és ezek sajnos eltérnek.
Igen, az sem jó, hogy a média nagy része napi szinten tolja a pánikot, sok ember kiég tőle.



Én az EN hírekben nem láttam olyat, hogy vírussal kapcsolatban a tudományos állásponttal ellentétes dolgot propagáltak volna. Ha volt, akkor az baj.

Te higgadtan szólsz hozzá, azt tisztelem.
Ami illeti az amazont/facebookot/twittwrt/youtubet, arra gondoltál e hogy ezek nem csupán haszonszerzési céllal lettek létrehozva esetleg a mélyállam részéről?
Ami az újságírók minősítetlen hozzáállását illeti, szerintem csak két magyarázat lehetséges. Vagy az újságírók végtelenül ostoba és rosszindulatú lények, vagy pedig pontosan végrehajtják a parancsait annak aki fizeti őket. Hasonló dolog felmerült már bennem a tudományos munkásokkal kapcsolatban is. Nem ennyire durván, de felmerült.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 944
113
na erre kivancsi leszek, nem tudom sikerul-e torvenyt valtoztatni hozza, a meglatasom szerint lesz orszagos teszt, de nem lesz kotelezo.

Mindenkin elvégzik a koronavírus-tesztet Szlovákiában

Valamennyi szlovák állampolgárt antigéntesztnek vetnek alá, az országos tesztelés a választásokhoz hasonló módon zajlik majd. Ezt Igor Matovič szlovák kormányfő jelentett be ma délután, október 17-én – olvasható az Új Szó felvidéki magyar hírportálon.

https://index.hu/kulfold/2020/10/17...allampolgaron_elvegzik_a_koronavirus_tesztet/

„Országos tesztelés – helyénvaló lépés. A teszteket megvettük, mindenszentekre letesztelünk minden lakost, így fogjuk tudni, ki fertőzött és ki nem. Ezután már csak a fertőzöttek felelősségén múlik, betartják-e a karantént. Kérek mindenkit, vegyen részt a tesztelésén. Ui. Az antigéntesztek 4 euróba kerültek, az eredmény 20 percen belül ismertté válik” – írta a közösségi hálón Richard Sulík (SaS) gazdasági miniszter.

„Egyértelműen támogatom. A kormány már néhány hete készül rá, örülök, hogy végre elkezdhetjük” – mondta Milan Krajniak (Sme rodina) munkaügyi miniszter.

„A munkahelyek és a gazdaság megmentéséhez, valamint a normális élethez való visszatéréshez szemmel láthatóan radikális műveletre van szükség” – írta Veronika Remišová (Za ľudí) régiófejlesztési miniszter.

https://ujszo.com/kozelet/minden-szlovakiai-allampolgaron-elvegzik-az-antigen-teszteket-0
Kérdés. Értelme? Letesztelnek nem pcrel ma, holnap meg elkapod. Hová is jutunk ezzel? Ha célirányosan tesztelnek, mondván beteg vagy, tüneted van, az ok. De ennek így sok értelme van?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 944
113
Észak-Olaszország reload

Románia
"PÉNTEK ESTE EGY VÁLSÁGOS ÁLLAPOTBAN MENTŐVEL ÉRKEZŐ KORONAVÍRUSOS PÁCIENS MÁR CSAK ÚGY JUTOTT LÉLEGEZTETŐGÉPHEZ, HOGY PONT AKKOR HALT MEG EGY BETEGÜK AZ INTENZÍV OSZTÁLYON."
https://index.hu/kulfold/2020/10/17/koronavirus_romania_egeszsegugy_kulfold_jarvany/
Magyar ellenzék: Minek a sok lélegeztető itthon? Jó drágán, blabla.
(Egy időben: Minek a sok lélegeztető, ha nincs hozzá szakember?!)

:D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 922
113
Ezek az oldalak a kattintások és a megtekintések alapján profilozzák, hogy mi érdekli az embereket, ezért egyénre lebontva lehet a tartalmat a felhasználó elé önteni.
Lehet tenni ellene!
Ne engedélyezd a böngészőnek az automatikus belépést sehova! Erre csak akkor van szükséged ha írni akarsz! Állítsd be a böngészőben a kukik (sütik) törlését kilépéskor!
Ne fusson egész nap a böngésződ, rendszeresen zárd be, szakítsd meg a nyomkövetési szálat!

Vannak persze más paraméterek is a követéshez, de ha a fentieket megteszed, akkor nagy többségüket kiiktattad.
Kényelmetlen? Nos, valamit valamiért. Ha nem lépsz, akkor mész tovább a neked kijelölt úton!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 944
113
Par oraja halt meg keresztapam, covidos volt, mellette cukros es vernyomas problemas, nyaron szivkoszoruer muteten atesett fizikailag legyengult, hetvenes evei vege fele tarto ember. Ket hetig volt beteg abbol 3 nap volt korhazban. Felesege (70+) aki otthon apolta szinten beteg volt, de mar jobban van, o egy napig volt lazas 8-10 napig pedig legyengult, mas tunete nem volt, minden izt erzett stb.
Sajnálom! :(
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Ami illeti az amazont/facebookot/twittwrt/youtubet, arra gondoltál e hogy ezek nem csupán haszonszerzési céllal lettek létrehozva esetleg a mélyállam részéről?

Nem tudom, szerintem inkább az üzleti modell hozza a mérgező viselkedést. Ha van egy cég, akkor általában tulajdonosi elvárás, hogy a profitot kell növelni. Ehhez kell bevétel, forgalom: rá venni az embereket, hogy használják a szolgáltatást. Elkezd növekedni, és lesz egy csomó döntési pont, amikor választani kell,hogy milyen irányba változzon a szolgáltatás, általában a legutolsó kis apró változtatásig bezárólag tesztelik és mérik, lásd: https://www.usernet.hu/blog/mi-az-az-ab-teszteles . És ha a mérés alapján az jön ki, hogy az tömegek elé szemetet kell önteni, hogy több időt töltsenek az szolgáltatással, és lássák a hirdetéseket, akkor az fog történni.
Illetve, ha megnézed ezeket a tudatbefolyásolással foglalkozó cégeket, azt látni, hogy mindegyik oldal használja őket:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cambridge_Analytica
https://en.wikipedia.org/wiki/Palantir_Technologies
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
S

Shektor11

Guest
Nem tudom, szerintem inkább az üzleti modell hozza a mérgező viselkedést. Ha van egy cég, akkor általában tulajdonosi elvárás, hogy a profitot kell növelni. Ehhez kell bevétel, forgalom: rá venni az embereket, hogy használják a szolgáltatást. Elkezd növekedni, és lesz egy csomó döntési pont, amikor választani kell,hogy milyen irányba változzon a szolgáltatás, általában a legutolsó kis apró változtatásig bezárólag tesztelik és mérik, lásd: https://www.usernet.hu/blog/mi-az-az-ab-teszteles . És ha a mérés alapján az jön ki, hogy az tömegek elé szemetet kell önteni, hogy több időt töltsenek az szolgáltatással, és lássák a hirdetéseket, akkor az fog történni.
Illetve, ha megnézed ezeket a tudatbefolyásolással foglalkozó cégeket, azt látni, hogy mindegyik oldal használja őket:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cambridge_Analytica
https://en.wikipedia.org/wiki/Palantir_Technologies

Ha jól értem, akkor azt állítod, hogy a nagy tech cégeknek érdekében áll elüldözni a jobboldali embereket (a társadalom kb. 50%-át) az oldalaikról?
Ráadásul a Google-tól kezde a twitteren át egészen a facebook-ig? Ez annyira szól üzletpolitikáról, mint a kínai Weibo.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Ha jól értem, akkor azt állítod, hogy a nagy tech cégeknek érdekében áll elüldözni a jobboldali embereket (a társadalom kb. 50%-át) az oldalaikról?
Ráadásul a Google-tól kezde a twitteren át egészen a facebook-ig? Ez annyira szól üzletpolitikáról, mint a kínai Weibo.

Ez már offtopic. Nem állítottam ilyet. Azt állítottam, hogy a cégeknek megosztó, csalogató, hamis tartalmat áll érdekükben tálalni az emberek elé, hogy sok időt töltsenek el vele. Lásd pl orvosok a tisztánlátásért csoport.
Szerintem nem akarják elüldözni a jobboldaliakat, mert egyrész kell a bevételhez az ő forgalmuk is, illetve a megrendelők őket is befolyásolni akarják. Ha megnézed Cambridge Analytica-t, akkor annak Steve Bannon volt az elnökhelyettese, és a cég Trump kampányában vett részt.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Kérdés. Értelme? Letesztelnek nem pcrel ma, holnap meg elkapod. Hová is jutunk ezzel? Ha célirányosan tesztelnek, mondván beteg vagy, tüneted van, az ok. De ennek így sok értelme van?

Fogalmam sincs. Viszont talan az a vezerlo gondolat, hogy azt a csaladot, aki az adott pillanatban virusos, karantenba rakjak, ezzel jelentossen vissza lehet szoritani a kinn jarkalo fertozo emberek, igy a fertozes szamat is. Azt irjak 15 perc alatt megvan az eredmeny, szoval azt meg is varhatjuk majd ott helyben. Szinten irjak, hogy 13 millio ilyen tesztet vettek, szoval 10 -15 nap mulva akar ujra letesztelhetik az orszagot ujra. Latjuk Kina is kompett 9 millios varosokat tesztel le, szoval en latok benne raciot.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezt sem fogjátok megtalálni a mainstream médiában!
A videóban beszél a PCR tesztek megbízhatatlanságáról, hogy 87.000 nővér nem akarja a leendő oltást beadatni magának, arról is, hogy a covid nem súlyosabb betegség mint az influenza stb.

Magyarul:
https://mediaforras.com/pert-indita...-fNJxrY96jgdz2ytKDlRCBSf3nfKMQglwxaqruM6V5q2Q
Hát igen. A teszt(ek) hibaarányáról sehol sem találtam eddig adatot. Abszolut pontos mérés nincs, mindig egy bizonyos hibaszázalékkal kell kalkulálni. De mennyi az annyi? Nem tudják az illetékesek? Nem akarják megmondani? Restellnek hazudni? Vagy mi?
Általam nagyon jól ismert tavaszi eset: az illető PCR-je pozitív, másnap negatív, harmadnap pozitív. Bepakolják gyűjtőtábor szerűségbe, 2 nap múlva negatív, 4 nap múlva negatív, 6 nap múlva negatív. De ezután legalább hazaviszik.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Szerintem nem akarják elüldözni a jobboldaliakat, mert egyrész kell a bevételhez az ő forgalmuk is, illetve a megrendelők őket is befolyásolni akarják.
Azt a lehetőséget is el tudod fogadni, hogy nem igazán kell a bevétel (legalábbis nem olyannyira) mert a háttér biztosítja az anyagiakat? És azt is, hogy a másik oldalt nem meggyőzni, hanem nevetségessé, megbélyegezetté akarja tenni? Ezt a célt pedig az általuk nagyon sok számban létrehozott kvázi-összeesküvés oldalak szolgálják.