Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Nem igazán értem, hogy pontosan miért vannak tömegek a Pfizerre ráizgulva...
Véleményem szerint a Moderna jobb.
Mert a Pajszerre izgitanak. És a birka, azaz a tömeg 80%-a arra megy amerre megmondják.
Ennyi. Terelgetnek, szoktatgatnak.
Ha a komcsi-libsi banda nem járatta volna le a Kínai oltást, sokkal nagyobb lenne a kereslet utána. De hát lejáratta.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 557
113
Del Afrika kritizálja a tudománytalan megszorításokat az Omicron miatt
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha a komcsi-libsi banda nem járatta volna le a Kínai oltást, sokkal nagyobb lenne a kereslet utána. De hát lejáratta.
Akkor semmi összefüggés, az ogyéit megkerülő engedélyeztetés (btw ott ezzel a szputnyikot is erősen torpedózták pedig az végigment a vészhelyzeti engedélyezési procedúrán)
A beteges titkolózással?
A komcsi kína győzelmi jelentéseivel?
Maradjunk annyiban, hogy egyik kutya másik eb.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Mert a Pajszerre izgitanak. És a birka, azaz a tömeg 80%-a arra megy amerre megmondják.
Ennyi. Terelgetnek, szoktatgatnak.
Ha a komcsi-libsi banda nem járatta volna le a Kínai oltást, sokkal nagyobb lenne a kereslet utána. De hát lejáratta.
Az oldalon megszòlaló "oltásszkeptikusokat" bizonyára a "komcsi-libsi" banda bolondította be? Inkább a Drábik szintű konteókat gyanusítanám.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Ezt két nappal hamarabb is leírhattad volna, akkor harmadik oltásnak biztosan azt választom. :(
Már legalább kétszer leírtam, hogy én például AstraZeneca után mindenképp Moderna-t fogok kérni (és végül azt is kaptam) a 3,33-szoros hatóanyag tartalom és a kicsit magasabb hatékonysága miatt. (De ettől függetlenül a Pfizer is tökéletes ismétlő oltás! Egyébként sok kolléga is arra volt nálunk ráizgulva a céges a 3. oltásnál, mondjuk őket sem értem.)
 
W

Wilson

Guest

Közel hetvenszázalékos az átoltottság Magyarországon​



Az egész országban tovább nőtt az átoltottság, amihez az oltási akció is jelentősen hozzájárult. A jelenleg oltható 12 év feletti lakosság átoltottsága 69,7 százalékos. Az oltatlanokat továbbra is várják az oltópontokon – olvasható a kormányzati tájékoztató oldalon.
Az alábbi megyékben a legmagasabb az átoltottság:
  • Pest megyében 75,4 százalék,
  • Fejér megyében 72,4 százalék,
  • Budapesten 71,1 százalék.
A legalacsonyabb átoltottságú megyék:
  • Jász-Nagykun-Szolnok megyében 61,5 százalék,
  • Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 63,4 százalék,
  • Hajdú-Bihar megyében 63,9 százalék.
megyeiatoltottsag1201

Fotó: Koronavírus-tájékoztató oldal

A tájékoztatásban kiemelik, hogy az oltás minden megyében egyformán elérhető a kórházi oltópontokon és a háziorvosoknál is. A december 5-ig meghosszabbított oltási akcióhét alatt akár előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül is lehet menni a kórházi oltópontokra és egyes megyékben szakrendelőkbe is. Ez esetben a regisztrációt a helyszínen végzik el, az oltás érkezési sorrendben történik.
Azoknak, akik már korábban regisztráltak az interneten, továbbra is az időpontfoglalót javasolják, akár az első, akár az elmaradt második vagy a harmadik oltásukat akarják felvenni. Az oltópontok listája megyénként ide kattintva érhető el.
Magyarországon egyre több koronavírusos beteget azonosítanak, a csütörtök reggeli adatok szerint továbbra is több mint tízezer új fertőzöttje és több mint kétszáz áldozata volt a járványnak. Kórházban 7450 beteget ápolnak, közülük 550-en vannak lélegeztetőgépen.

Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy a 15 év alatti koronavírusos betegek száma jelentősen megugrott a negyedik járványhullámban, közülük pedig nagyon sokan szorulnak kórházi ellátásra. A szakember kitért arra is, hogy nagyon alacsony az átoltottság aránya a 12 és 15 év közötti korosztályban, ezt legalább kilencven százalékra kellene emelni.

 
  • Tetszik
Reactions: laiki and Blitz97

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Már legalább kétszer leírtam, hogy én például AstraZeneca után mindenképp Moderna-t fogok kérni (és végül azt is kaptam) a 3,33-szoros hatóanyag tartalom és a kicsit magasabb hatékonysága miatt. (De ettől függetlenül a Pfizer is tökéletes ismétlő oltás! Egyébként sok kolléga is arra volt nálunk ráizgulva a céges a 3. oltásnál, mondjuk őket sem értem.)
Akkor figyelmetlen voltam, ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Az oldalon megszòlaló "oltásszkeptikusokat" bizonyára a "komcsi-libsi" banda bolondította be? Inkább a Drábik szintű konteókat gyanusítanám.
Helyesbítek. Nem oltásszkeptikus vagyok, hanem mRNS alapú oltásszkeptikus. A kettő nem ugyanaz!
Kínai, orosz, Astra, Jansen jöhet!
Attól hogy nem eszem meg a számomra ismeretlen gombát, az nem azt jelenti, hogy gomba ellenes vagyok (különben nagyon kedvelem a vadonban található gombákat). Legfeljebb óvatosságnak lehet nevezni ebéli cselekedetem.
Nem mellékesen, nem arról volt szó, hogy lehet választani, hogy melyik oltást kérem. Vagy már ezt sem szabad? Csak és kizárólag a Pajszer a tuti? Kínaival pedig meg leszek bélyegezve?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Már legalább kétszer leírtam, hogy én például AstraZeneca után mindenképp Moderna-t fogok kérni (és végül azt is kaptam) a 3,33-szoros hatóanyag tartalom és a kicsit magasabb hatékonysága miatt. (De ettől függetlenül a Pfizer is tökéletes ismétlő oltás! Egyébként sok kolléga is arra volt nálunk ráizgulva a céges a 3. oltásnál, mondjuk őket sem értem.)
Én is 2 AZ után Modernát kaptam. Itt ez az előiràs.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Blitz97 and Wilson

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 811
113

The epidemiological relevance of the COVID-19-vaccinated population is increasing


High COVID-19 vaccination rates were expected to reduce transmission of SARS-CoV-2 in populations by reducing the number of possible sources for transmission and thereby to reduce the burden of COVID-19 disease. Recent data, however, indicate that the epidemiological relevance of COVID-19 vaccinated individuals is increasing. In the UK it was described that secondary attack rates among household contacts exposed to fully vaccinated index cases was similar to household contacts exposed to unvaccinated index cases (25% for vaccinated vs 23% for unvaccinated). 12 of 31 infections in fully vaccinated household contacts (39%) arose from fully vaccinated epidemiologically linked index cases. Peak viral load did not differ by vaccination status or variant type [
[1]
]. In Germany, the rate of symptomatic COVID-19 cases among the fully vaccinated (“breakthrough infections”) is reported weekly since 21. July 2021 and was 16.9% at that time among patients of 60 years and older [
[2]
]. This proportion is increasing week by week and was 58.9% on 27. October 2021 (Figure 1) providing clear evidence of the increasing relevance of the fully vaccinated as a possible source of transmission. A similar situation was described for the UK. Between week 39 and 42, a total of 100.160 COVID-19 cases were reported among citizens of 60 years or older. 89.821 occurred among the fully vaccinated (89.7%), 3.395 among the unvaccinated (3.4%) [
[3]
]. One week before, the COVID-19 case rate per 100.000 was higher among the subgroup of the vaccinated compared to the subgroup of the unvaccinated in all age groups of 30 years or more. In Israel a nosocomial outbreak was reported involving 16 healthcare workers, 23 exposed patients and two family members. The source was a fully vaccinated COVID-19 patient. The vaccination rate was 96.2% among all exposed individuals (151 healthcare workers and 97 patients). Fourteen fully vaccinated patients became severely ill or died, the two unvaccinated patients developed mild disease [
[4]
]. The US Centres for Disease Control and Prevention (CDC) identifies four of the top five counties with the highest percentage of fully vaccinated population (99.9–84.3%) as “high” transmission counties [
[5]
]. Many decisionmakers assume that the vaccinated can be excluded as a source of transmission. It appears to be grossly negligent to ignore the vaccinated population as a possible and relevant source of transmission when deciding about public health control measures.
Figure 1

Figure 1Vaccination rates and proportions of fully vaccinated people among symptomatic COVID-19 cases (≥ 60 years) in Germany between 21. July and 27. October 2021 based on the weekly reports from the Robert Koch-Institute
[
[2]
]
.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 781
26 869
113
Helyesbítek. Nem oltásszkeptikus vagyok, hanem mRNS alapú oltásszkeptikus. A kettő nem ugyanaz!
Kínai, orosz, Astra, Jansen jöhet!
Attól hogy nem eszem meg a számomra ismeretlen gombát, az nem azt jelenti, hogy gomba ellenes vagyok (különben nagyon kedvelem a vadonban található gombákat). Legfeljebb óvatosságnak lehet nevezni ebéli cselekedetem.
Nem mellékesen, nem arról volt szó, hogy lehet választani, hogy melyik oltást kérem. Vagy már ezt sem szabad? Csak és kizárólag a Pajszer a tuti? Kínaival pedig meg leszek bélyegezve?
Az, h válogatni lehet, csak és kizárólag nálunk fordult elő. Meg hogy időpontot választasz.

3.nak J&J-t akartam, de végül rábeszéltek h Pfizer, mert most az van, a többiből össze kéne várni több embert. Hát most már csak izomlázam van, éjjel lüktetve fájt a karom, meg hidegrázás, de nem folyamatosan, hanem vissza-visszatérően. Ez van, elintézem vele Passaut meg esetleg Portót, aztán visszatérek a kicsi sárgához.