Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Várható volt . Mint embert sajnálom de mint seggfej , öntelt , büntetett előéletű pojácát már kevésbé ! Azért az elgondolkodtató , hogy 2 oltás után a 3. előtt -tehát nem volt vírus és oltás ellenes - ez így ebben a formában megtörtént !

Ugyanis csak összegezném a hívők mantráit ! Az oltás kell mert bár megfertőződhet az oltott de megakadályozza a súlyosabb megbetegedést és szinte biztos , hogy nem halbele a páciens ! Na most itt nem ez volt a forgató könyv !

Nyugodj békében Roli jó szinkron hang voltál !
Egyrészt azt is minden ilyen alkalommal elmondja szinte minden "hívő", hogy az oltás nem 100%, tehát mindig lesz kivétel.
Másrészt, ha épp a harmadikat készült felvenni, az azt jelenti, hogy fél éve, vagy még régebben kapta a másodikat, tehát gyakorlatilag már oltatlannak minősült.
Ez a része nem különösebben elgondolkodtató.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
Frederic Sinistra, háromszoros kickbox világbajnok, covid-tagadó, belehalt a covidba

Meghalt a 40 éves oltásellenes világbajnok....​

2021.12.27. 06:37

Negyvenéves korában meghalt Frederic Sinistra kickboxvilágbajnok. Egybehangzó sajtóértesülések szerint a 40 éves sportoló halálát akut légszomj okozta.
A korábban Belgium legerősebb embereként is emlegetett Sinistrát november végén szállították kórházba koronavírus-fertőzéssel.

A De Morgen című belga újság korábban arról írt, hogy a kickboxoló vírustagadó volt, egyetlen oltást sem kapott. Állítólag a „Covid” és a „korona” szavak kiejtését is kerülte, és kórházba is csak azért ment, mert végül a menedzsere meggyőzte.
A december 4-re tervezett bunyóját november 26-án lemondták, ekkor a közösségi oldalán azt írta, hogy még erősebben fog visszatérni.
A helyi lapok szerint Sinistra aztán saját felelősségére otthonában lábadozott tovább, de állapota nem sokat javult és december 16-án meghalt – ezt felesége december 26-án közölte.

Sinistra világ- és Európa-bajnok volt, 2004-ben országos bajnok Belgiumban. Profi pályafutása során 48 meccséből 39-et megnyert.

A belga kormány vasárnaptól vezetett be új intézkedéseket, többek között a kulturális intézmények sem nyithatnak ki, ezért Brüsszelben tüntetést is szerveztek.


 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

Háát. Én csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok. Ez most úgy jött ki nekik, hogy az összes oltást elosztották a lakossággal? Úgy kevés. Vagy úgy, hogy mindenkit figyelembe vettek, aki valaha kapott legalább egyet, hiába járt már le a védettségi időszaka... talán így lehet, bár így is picit magasnak tartom összeurópai szinten. A gond az, hogy ez a hamis védettség illúzióját sugallja, mert ez nem azt jelenti, hogy a lakosság 78%-a védett... mert mint tudjuk nem egy életre immunizál ez az oltás... ez olyan Orbános "EU jobban teljesít" óriásplakátos szlogen így, ebben a formában... ez van, politikusok... az ősi mesterség szabályai örökök és megváltoztathatatlanok, csak az újszülötteket tudják etetni...
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Lehet, hogy a negyedik világháborút botokkal és kövekkel fogják vívni, de a harmadikat - egyre inkább úgy tűnik - hogy billentyűzetekkel:

269904804_4391292837660444_5429378597022597819_n.jpg


Agyhalál.
És habosítják, osztják, nyelik...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Várható volt . Mint embert sajnálom de mint seggfej , öntelt , büntetett előéletű pojácát már kevésbé ! Azért az elgondolkodtató , hogy 2 oltás után a 3. előtt -tehát nem volt vírus és oltás ellenes - ez így ebben a formában megtörtént !

Ugyanis csak összegezném a hívők mantráit ! Az oltás kell mert bár megfertőződhet az oltott de megakadályozza a súlyosabb megbetegedést és szinte biztos , hogy nem halbele a páciens ! Na most itt nem ez volt a forgató könyv !

Nyugodj békében Roli jó szinkron hang voltál !
Nekem azóta tünt fel a látványos Elhalalozas mióta oltás van .3000 ezer ember dolgozik a gyárban ahol én is,a koronás oltatlanok elvannak tappenzen 2 hétig otthon és oké csak úgy mint a a család nálunk tavaly.De mi lesz a már beoltottakkal ? A munkások körében ez nagy ijjesztő mostanság.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Egyrészt azt is minden ilyen alkalommal elmondja szinte minden "hívő", hogy az oltás nem 100%, tehát mindig lesz kivétel.
Másrészt, ha épp a harmadikat készült felvenni, az azt jelenti, hogy fél éve, vagy még régebben kapta a másodikat, tehát gyakorlatilag már oltatlannak minősült.
Ez a része nem különösebben elgondolkodtató.
Ez igaz, de durva 2 olrással is ha elvitte a covid. Már ha nem más betegségre erősített rá, amik korábban legyengítették.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
igaz, de durva 2 olrással is ha elvitte a covid
Meg még mennyit fog!! De aki 4 hónappal ezelőtt vette fel a másodikat már azt is oltatlannak állítsák és még oltasellenesenek hogy a számok szebbek legyenek az oltottak számára és az oltatlanok megfelemlìtesere.Hiaba vagyok oltott ha 2 hónap után már oltatlan leszek!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
De Morgen című belga újság korábban arról írt, hogy a kickboxoló vírustagadó volt, egyetlen oltást sem kapott.
Írni mindent lehet ,igen ha egy gyuros keksz hal meg akkor annál jobban el lehet adni azt hogy : áááá ő hitt az egészségeben és vírus tagadó .Csak azt felejti el a sok birka hogy oltás nélkül te még a kondi terem közelébe sem mehetel nem hogy edzososkodni +meg utazgatni.
 
W

Wilson

Guest
Írni mindent lehet ,igen ha egy gyuros keksz hal meg akkor annál jobban el lehet adni azt hogy : áááá ő hitt az egészségeben és vírus tagadó .Csak azt felejti el a sok birka hogy oltás nélkül te még a kondi terem közelébe sem mehetel nem hogy edzososkodni +meg utazgatni.
Szerintem azért ha egy kigyúrt ismert sportoló halálozott el covid fertőzésben,aki bevallottan vírus és oltástagadó, az hírértékű esemény mêg ha tragikus is....
 
K

kamm

Guest
Szerintem ez már büntetőjogi kategória
Nem tudom, ez valoban messze túlzás, de engem mindig zavart mindenféle cenzúra (mert még emlékszem a régi rendszerre ill. a FB auto-cenzuraja is vérlázító.)

Ez érdekes kérdés, mit lehet az ilyen, láthatóan kevéssé iskolázott, műveletlen, de feltuzelt emberekkel...? :(
 

bagolyember

Member
2010. május 21.
14
38
13
Sziasztok! Mint eddigi passzív olvasó, gondolom megosztom a személyes covid tapasztalataimat. Végül "sikerült" benyelnem nekem ki a cuccot. Nekem ez volt: 2-3 nap tünetmentes lappangás utána orrfolyás, torokkaparás, fáradt szemek, rossz közérzet. Ritkán enyhe fájdalom az ízületekben. Gyorsteszt mutatta ki. Láz nem volt, légzés normál, ízérzékelés rendben (eddig). Első negatív gyorsteszt a 8. napon. Még folytatom az izolációt a biztonság kedvéért (orvosnak jelentettem, de nem nagyon izgatta, sanszos hogy semmilyen statisztikába nem került bele). Úgy tűnik én szerencsésen megúsztam, a legrosszabb része a lélektani oldala volt (a karácsonyi időszak és tervezett pihenés kompletten ment a kukába eddig). Maga a betegség egy enyhe/közepes megfázás (de ezzel nem bagatelizáli akarom, csak nekem ezt dobta a gép). Ja ami még fontos: két Shinopharm és egy Janssen volt a védelem mesterséges vonala a sok sport, vitaminok, fokhagyma…stb mellett. Ismerettségi körömben jelenleg nagyon sok az eset, de enyhe hőemelkedésnél többről nem tudok. Jó egészséget mindenkinek, és köszi a napi tájékoztatást, hosszú idő óta ezzel nyitom a napot.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Izrael: a legalább 5 hónappal a második után beadott Pfizer emlékeztető oltás 90%-kal csökkentette a COVID-eredetű halálozást az emlékeztető oltásban nem részesültekhez képest
A New England Journal of Medicine 12. 23-i számában jelent meg egy rövid tanulmány erről. Összesen 843.208 személy adatait elemezték, akik közül 758.118 (90%) kapott emlékeztető oltást egy 54 napos időszak alatt. COVID-19 miatt az emlékeztető oltást kapók közül 65-en (0,16/100.000 fő), míg az emlékeztető oltásban nem részesültek közül 137 ember (2,98/100.000 fő) hunyt el.
A szaklapokban még jelennek meg klinikai vizsgálatok és egyéb tanulmányok, mert az átfutási idejük most ért véget, de az omikron variáns ezeket hamarosan múltidőbe fogja tenni.
Hivatkozás: Ronen Arbel, Ariel Hammerman, Ruslan Sergienko et al.: BNT162b2 Vaccine Booster and Mortality Due to Covid-19. N Engl J Med 2021; 385:2413-2420, DOI: 10.1056/NEJMoa2115624
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2115624..
 
  • Tetszik
Reactions: bel

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Nem tudom, ez valoban messze túlzás, de engem mindig zavart mindenféle cenzúra (mert még emlékszem a régi rendszerre ill. a FB auto-cenzuraja is vérlázító.)

Ez érdekes kérdés, mit lehet az ilyen, láthatóan kevéssé iskolázott, műveletlen, de feltuzelt emberekkel...? :(
Valamilyen szintű cenzúra azért kell, mert mindig vannak, akik kihasználják az egybites emberek hiszékenységét, tudatlanságát. És ha e célból még legálisan, széles körben terjeszthetik is a "tanaikat" az azért durván káros tud lenni a társadalomra, sőt, adott esetben az egész világra (volt néhány példa erre a világtörténelemben).
Igazából ebben a témában is a kritikus tényező a kormány önmérséklete, illetve az, hogy tényleg jót akarjanak a vezetők, és ne csak maguknak.