Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Minden, csak nem fideszes. A ballib sajtó nyomja az ürgét, mint süket a csengőt, mert a hivatalostól eltérő, alternatív álláspontja szokott lenni és rendkívül túlfejlett kritikai érzéke.
Jó, ennyire nem figyelem. Akkor ténylegesen is dinnye, nem csak az összevissza nyilatkozataiban.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) csütörtöki sajtótájékoztatóján azt közölte, hogy "nem áll rendelkezésre elegendő bizonyíték" ahhoz, hogy a koronavírus elleni negyedik oltás beadását javasolja.
Forrás: https://kuruc.info/r/64/239401/

A rohatt ótásellenesek. Cenzúrázni, leköhögni őket! :rolleyes:
“Cavaleri a sajtótájékoztatón ugyanakkor hangsúlyozta az oltási kampányok folytatásának fontosságát, többek között a harmadik oltás felvételét is, amely magas fokú védelmet nyújt a vírus okozta súlyos megbetegedés ellen.”
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
"Israel scientists say they have gathered the most convincing evidence to date that increased vitamin D levels can help COVID-19 patients reduce the risk of serious illness or death.

Researchers from Bar Ilan University and the Galilee Medical Center say that the vitamin has such a strong impact on disease severity that they can predict how people would fare if infected based on nothing more than their ages and vitamin D levels."

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Orbán: Magyarország tervezi a Pfizer koronavírus elleni tablettájának gyártását Debrecenben.
Orbán Viktor miniszterelnök adott interjút a Kossuth Rádió reggeli műsorában, ahol elmondta, hogy az oroszokkal közel a megegyezés a Szputnyik vakcina gyártásáról, az előfeltétele ennek, hogy év végén már a debreceni oltóanyaggyár működni kezdjen. A PFizer koronavírus gyógyszeréből Magyarország is beszerzést tervez, de emellett a debreceni gyárban gyárthatjuk is majd, erre jelentkezett Magyarország.

Szputnyik vakcina
Az oroszokkal közel a megegyezés a Szputnyik vakcina gyártásáról. Az előfeltétele ennek, hogy év végén már a debreceni oltóanyaggyár működni kezdjen.

Úgy látjuk, hogy Szputnyikból és Szputnyik Lightból nagy kereslet lesz.

A Debrecenben gyártott vakcinából nem csak a hazai ellátás megteremtése lenne a cél, hanem a vakcinát értékesítenénk is a világon. A Pfizer által gyártott koronavírus-gyógyszerből is szeretnénk beszerezni, és az is felmerült a miniszterelnök szavai szerint, hogy

▾hirdetés
DEBRECENBEN IS GYÁRTHATNÁNK EZT A GYÓGYSZERT. MAGYARORSZÁG ERRE JELENTKEZETT.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.600.411 fertőzött (+17.894)
4.451 kórházban (+110)
163 lélegeztetőgépen (+/-0)
227.899 aktív eset (-2.650)
1.330.876 gyógyult (+20.456)
41.636 elhunyt (+88)
6.366.402 kapott oltást (+1.152)
3,700,305 kapott harmadik oltást (+6.446)
10.161.911 mintavétel (+45.836)
23.192 hatósági házi karanténban (+1.333)
302covid_terkep0203.png
1.616.846 fertőzött (+16.435)
4.588 kórházban (+137)
168 lélegeztetőgépen (+5)
227.407 aktív eset (-492)
1.347.698 gyógyult (+16.822)
41.741 elhunyt (+105)
6.369.089 kapott oltást (+2.687)
3.712.974 kapott harmadik oltást (+12.669)
10.207.444 mintavétel (+45.533)
25.718 hatósági házi karanténban (+2.526)
8e145bc42d38314b36a81f8e4c10c3bb.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Sztrm nem. Meghallgattam. Volt a gyógyszer, aminek gyártására uniós kereteken belül pályázunk. És a vakcinát is emlitette.

De ne zárjuk ku, hogy félreértettem.
Bevallom, én csak leiratot olvastam róla, de azokban vakcina gyártást nem említettek.

Én örülnék a legjobban, ha mRNS alapú vakcina is gyártásra kerülne itthon.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Bevallom, én csak leiratot olvastam róla, de azokban vakcina gyártást nem említettek.

Én örülnék a legjobban, ha mRNS alapú vakcina is gyártásra kerülne itthon.
Nem volt róla szó, hogy idejön, de talán a ruszkikkal szemben hozta fel példának. Ott kapacitás gondok vannak, ezért jöhet ide a Szputnyik. Míg az amcsik, Pfizer, ezt házon belül megoldja.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97