Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Ma voltam Praktikerben ketszer, ott kb 40% ha hordott maszkot. Melosok nagy reszen volt.
Voltam Aldiban par karton tejert meg szinten par karton narancsleert. Ott ha 10% velem egyutt maszkos volt, melosokon semmi. Utana Spar liliomert meg tarjaert, na liliom mar nem volt meg tarja sem, maszkosok szinten 10% vagy alatta. Melosok kozul volt akin volt, volt akin nem. Utana Penny par karton sorert meg bree sajtert, elvetve egy ket maszkos, max 5%, eladokon semmi.
Utana CBA grilltalcaert es tarjaert, ott is kb 10-15% maszkos, eladokon volt maszk.
Ket het mulva ujabb kor, kivancsi leszek...
Szerintem ez katasztrófa. Nem azért mert nem hordják, van egy elképzelésük, hanem mert egyszerűen másokat úgy leszarnak, hogy csak nézek. A kasszást, a rakodót, a vevőket, mert én én én én, vagyis "Ő".
De ha büntiznének a rendőrök, fejenként kapnának 50ks büntit, tuti telesírnák az összes médiát a diktatúráról, pedig: van egy rendelet, és tessék betartani. Ennyi.
Ha én leszarnám a főkretén rendeleteit és 50el "száguldoznék" 30as helyen, megbüntetnének? Ja. Helyesen. Felelőtlen geci nép vagyunk. Lehet vélemény maszkról, vírusról, de elképesztő ahogy egyesek BÁRMILYEN társadalmi szituációt kezelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem ez katasztrófa. Nem azért mert nem hordják, van egy elképzelésük, hanem mert egyszerűen másokat úgy leszarnak, hogy csak nézek. A kasszást, a rakodót, a vevőket, mert én én én én, vagyis "Ő".
De ha büntiznének a rendőrök, fejenként kapnának 50ks büntit, tuti telesírnák az összes médiát a diktatúráról, pedig: van egy rendelet, és tessék betartani. Ennyi.
Ha én leszarnám a főkretén rendeleteit és 50el "száguldoznék" 30as helyen, megbüntetnének? Ja. Helyesen. Felelőtlen geci nép vagyunk. Lehet vélemény maszkról, vírusról, de elképesztő ahogy egyesek BÁRMILYEN társadalmi szituációt kezelnek.

Miert gond?

a nagy O fagja elkapni a virust, a nagy O csaladja fog a korhazban heverni. A nagy O-t fogjak a haverjai szidni (esetleg felpofozni) ha elkapjak tole.

aki meg vigyaz magara annak sokkal nagyobb a lehetosege hogy problemamentesen kihuza magat ebbol a sz@rbol.

regen sajnaltam az ilyeneket, de mostma nem, aki maganak keresi a bajt, meg is erdemli. Ha rinyal aztan..hat ki nem szarja le.

amugy meg megertem azokat is, a politikusok vigyaznak? - nem! szarnak ra mindenre es okoskodnak egesz nap. van maszk rajtuk? betartjak az a torvenyeket amit sajat maguk meghoznak? NEM. Meg az egyszeru embereket ugyan azert buntetik, ok abbol nem kapnak.

majd ha lesz normalis peldakep, akor az emberek is normalisabbak lesznek, igy milyenek "vezetnek" minket vilagszerte max csak meg hulyebbek lesznek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
2863 fertőzött (+88)
983 kórházban (-15)
49 lélegeztetőgépen (+5)
1931 aktív eset (+49)
609 gyógyult (+28)
323 elhunyt (+11)
76331 mintavétel (+3380)
10384 hatósági házi karanténban (+185)
202005012.jpg

Ez alapján ha Pest megye a zónában van, akkor Fejér és Komárom-Esztergom miért nem?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Lelepleződött a koronavírus egyik trükkje, célzott kezelések jöhetnek
"A friss tanulmány szerzői kínai koronavírusos pácienseket vizsgáltak, és kimutatták, hogy a súlyosan megbetegedett személyek vérében rendkívül alacsony volt az egyik fehérvérsejttípus, a T-limfociták (vagy más néven T-sejtek) száma. A T-sejtek elsődleges feladata az adott kórokozó specifikus elpusztítása. Értelemszerűen ha kevés van belőlük, az csökkenti a szervezet védekezőképességét.

Nem ez volt azonban a kutatás egyetlen megfigyelése. Azt is megállapították, hogy a vizsgált betegek mintáiban magas volt egy bizonyos fehérje, a citokin koncentrációja. E molekulák az immunrendszer vészjelzői, feladatuk, hogy az immunsejteket a fertőzés helyére toborozzák, így azok elpusztíthatják a fertőzött szöveteket, és ezzel a kórokozókat.

Baj akkor van, ha a citokin-szint túlságosan megemelkedik, ekkor már nem csak a beteg szövetek válnak az immunválasz célpontjává, hanem az egészségesek is. Ezt az életveszélyes folyamatot hívjuk citokin-viharnak.

A publikáció szerzői azt találták, hogy a koronavírus nem közvetlenül az immunsejteket támadja, hanem citokin-vihar előidézésével „fárasztja ki" a T-limfocitákat."
https://www.origo.hu/tudomany/20200...virus-a-tsejtek-kifarasztasara-torekszik.html
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Ez alapján ha Pest megye a zónában van, akkor Fejér és Komárom-Esztergom miért nem?
Hétfőtől látni fogod. Jönnek a területi bontások. Vsz ott lesz a válasz. Szerintem, Fejér és KE főleg a Budapestre ingázás miatt olyan, amilyen.

Egyébként, országosan nevetséges ahogy nem tudják betartatni xy majommal, hogy ezt-vagy azt megtegye. De ha teszem azt én mondjuk lemennék vidékre segíteni egy rokonom családjának (mozgássérültek), akik pont tegnap költöztek végre a "már szeptemberben kész kellett volna hogy legyen saját házukba, csak ugye az építtetők", akkor tuti megállítanának, és máris kapnám a bírságot. De alapköcsögöt, boltban, maszk nélkül, tuti nem fogják.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ez alapján ha Pest megye a zónában van, akkor Fejér és Komárom-Esztergom miért nem?
Gondolom mert ott lokalizáltak az esetek. Egy kórház vagy az idősotthonok megdobhatják az esetszámot, de az nem jelent akkora veszélyt, mintha ugyanannyi fertőzött csak úgy a random esetekből jönne össze.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
"De emlékezzünk a ma hőseire is, akik a mostani koronavírus közepette a frontvonalban veszik fel a küzdelmet! Gondozzák szeretteinket, gyógyítanak minket, működtetik a város, az országot. Köszönet érte!" (KG)

Ez komolyan így van kint a facebookon. :)

"működtetik a város"
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Szegény szlovákok is felkészülnek?

Szlovakiaban az szinte az osszes halott (talan 2 kivetelevel) az idosotthonokbol kerult ki. Tesztelil sorban az idosotthonokat eddig szerencsere csak 2 db olyan volt, ahol talaltak fertozottet, ebbel a kettobol van a 20 halott.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Miert gond?

a nagy O fagja elkapni a virust, a nagy O csaladja fog a korhazban heverni. A nagy O-t fogjak a haverjai szidni (esetleg felpofozni) ha elkapjak tole.

aki meg vigyaz magara annak sokkal nagyobb a lehetosege hogy problemamentesen kihuza magat ebbol a sz@rbol.

regen sajnaltam az ilyeneket, de mostma nem, aki maganak keresi a bajt, meg is erdemli. Ha rinyal aztan..hat ki nem szarja le.

amugy meg megertem azokat is, a politikusok vigyaznak? - nem! szarnak ra mindenre es okoskodnak egesz nap. van maszk rajtuk? betartjak az a torvenyeket amit sajat maguk meghoznak? NEM. Meg az egyszeru embereket ugyan azert buntetik, ok abbol nem kapnak.

majd ha lesz normalis peldakep, akor az emberek is normalisabbak lesznek, igy milyenek "vezetnek" minket vilagszerte max csak meg hulyebbek lesznek.
Mert bármekkora barom is, mert az, sajnálom, mert ember, még akkor is, ha nem érdemelné meg. Pár napja meghalt egy másik ismerős is, mint kiderült az első ismerősömmel együtt fertőződtek meg, aki korábban halt bele ebbe a szarba. Ameddig a népek nem érzik saját magukon a bajt, nem fogják fel, de tényleg van a kelet európaiban a kommunista rendszer okán olyan tulajdonság, hogy őt senki se szabályozza. Persze, ha baj van, megy a hiszti, de addig marha kemény mindenki.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Miert gond?

a nagy O fagja elkapni a virust, a nagy O csaladja fog a korhazban heverni. A nagy O-t fogjak a haverjai szidni (esetleg felpofozni) ha elkapjak tole.

aki meg vigyaz magara annak sokkal nagyobb a lehetosege hogy problemamentesen kihuza magat ebbol a sz@rbol.

regen sajnaltam az ilyeneket, de mostma nem, aki maganak keresi a bajt, meg is erdemli. Ha rinyal aztan..hat ki nem szarja le.

amugy meg megertem azokat is, a politikusok vigyaznak? - nem! szarnak ra mindenre es okoskodnak egesz nap. van maszk rajtuk? betartjak az a torvenyeket amit sajat maguk meghoznak? NEM. Meg az egyszeru embereket ugyan azert buntetik, ok abbol nem kapnak.

majd ha lesz normalis peldakep, akor az emberek is normalisabbak lesznek, igy milyenek "vezetnek" minket vilagszerte max csak meg hulyebbek lesznek.

Szerinted az NEM GOND, hogy ezaltal terjed a fertozes? A nagy O megfertozi a csaladjat, azok a szomszedokat, azok a sajat rokonsagot. Gondold csak vegig. A maszk az az alap. Szlovakiaban mar tobb mint egy hete csak 1 szamjegyu fertozottet talalnak napi 5000 tesztbol es ebben nagy szerepe van annak, hogy marciustol csak maszkban lehet elvileg kimenni az utcara, boltba, barhova. Es az emberek nagyon nagy szazalekban betartjak, csokken a fertozes. Lehet a halottak szamat kozmetikazzak (szerintem nem), de a fertozottek szamat semmikep sem.

Szlovakia majus 1.

uj tesztek 5150 !!!, osszes 91.072
uj fertozott 7, osszesen 1403
uj gyogyult 34, osszesen 558
uj halott 0, osszesen 23
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and laiki

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Van olyan magyar megye, ahol tizenkilenc napja egyetlen koronavírus-fertőzöttet sem regisztráltak, de a megyék többségére igaz, hogy április utolsó két hetében nem haladta meg az ötöt új esetek száma. Pedig az előző 14 napban országszerte a hivatalos adatok szerint összesen 1123 fertőzöttet azonosítottak be. Az új esetek 92 százaléka azonban mindössze öt megyére és a fővárosra koncentrálódott. Mindez jól mutatja, hogy – legalábbis az operatív törzs által közölt hivatalos számok szerint – az ország különböző pontjai között jelentős eltérések vannak, a járvány kiterjedtségében. Ugyanakkor az is jól látszik, hogy nem kizárólag Budapesten és környékén indokolt az óvatosság.
Olyan megyékben is lazítják a korlátozásokat, ahol gyorsan nő a fertőzések száma
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Üzletembereknek már nem kötelező a karantén Magyarországon

Lazít a kormány az ország határainál is, újra korlátozás nélkül beléphetnek ugyanis külföldi állampolgárok Magyarország területére, de csak ha cseh, lengyel, német, osztrák, szlovák vagy koreai állampolgárok, és a belépés során valószínűsíteniük kell az üzleti célú utazás tényét, írja az mfor.hu.

Az erról szóló kormányrendelet csütörtök éjjel jelent meg. Március 17-e óta személyforgalomban külföldi állampolgár nem léphetett be az országba, csak a rendészeti országos rendőrfőkapitány-helyettes külön engedélyével.

A Csehországban, Lengyelországban, Ausztriában, Németországban, Szlovákiában vagy a Koreai Köztársaságban tett üzleti utazás után már korlátozások nélkül beléphetnek Magyarországra a magyar állampolgárok, ha olyan belföldi vagy a felsorolt országokban bejegyzett cégek vezető tisztségviselői vagy munkavállalói, ha a felsorolt államok legalább egyikében bejegyzett más céggel vállalkozási kapcsolatban áll.

Eddig a határon egészségügyi vizsgálat volt, ami után COVID-19 fertőzés gyanú esetén kijelölt karanténba kellett vonulni, vagy ha nem volt gyanú, akkor is 14 napra hatósági házi karanténba. Az nem derül ki, hogy miért pont ezeket az országokat érinti a lazítás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Van olyan magyar megye, ahol tizenkilenc napja egyetlen koronavírus-fertőzöttet sem regisztráltak, de a megyék többségére igaz, hogy április utolsó két hetében nem haladta meg az ötöt új esetek száma. Pedig az előző 14 napban országszerte a hivatalos adatok szerint összesen 1123 fertőzöttet azonosítottak be. Az új esetek 92 százaléka azonban mindössze öt megyére és a fővárosra koncentrálódott. Mindez jól mutatja, hogy – legalábbis az operatív törzs által közölt hivatalos számok szerint – az ország különböző pontjai között jelentős eltérések vannak, a járvány kiterjedtségében. Ugyanakkor az is jól látszik, hogy nem kizárólag Budapesten és környékén indokolt az óvatosság.
Olyan megyékben is lazítják a korlátozásokat, ahol gyorsan nő a fertőzések száma
Bírjátok ki hétfőig. Ott lesznek az adatok településenként!

Ráadásul, ameddig a népek még a maszkot se veszik fel, a másfél méterről már nem is beszélve, miről is hadovál a G média? A Vadhajtásokon fent van a mai roncsrandi a Ligetben. Vajon melyiknek volt közülük különös indoka, hogy elhagyja az otthonát?