Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
Ez sajna nő. Nyár van. Külföldről hurcoljuk be. Mert nem bírják ki egyesek, hogy NE menjenek legalább idén - mondjuk - görögbe ...

meg ugy horvatorszagba is. Ok is lefekszenek, csak valamicske penzt osszetarhaljanak a turista szezonbol. Ertem oket, lassan minden orszag bealdozza a fertozes fekentartasat a gazdasag oltaran.

itt szlotakiaban is ugye a lazitasoknal vegig emlegettek, hogy de bezzeg ha a heti gordulo atlah 25 fole megy akkor aztan visszalepnek 1 szintet. Ehhez kepest jelenleg ez az atlag 43 !!! es nem tortent semmi. Hosszu hosszu ido utan ujra van aldozat is, raadasul harom darab, mindez annak ellenere, hogy nagyon nagyon buveszkednek itt, hogy kit is irjanak a COVID halottak koze, az egyik halottat tobb mint 1 hetes huzakodas utan raktak fel a listara. Szoval itt is ugy latszik az engedjuk el, majd lesz valami hozza allas rajzolodik ki szamomra.

ez meg mar csak meg egy szepseg: Az egyik Magas Tatrai vendeglo szakacsa korona virusosan dolgozott.

https://spis.korzar.sme.sk/c/224623...tatranskom-hrebienku-ma-covid-19.html?ref=trz
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 882
113
Plusz jön a szeptember amikor elkezdődik az iskola, és a szám megint drasztikusan emelkedni fog. Asszem megint lehet menni vissza home office-ba melózni.
Ez van. Én pár hét óta kicsit már mondjuk depis vagyok lassan attól, hogy március 4. óta mindenki kb. itthon, meg itthon volt hónapokon át, a szabikból sem maradt semmi. Örültünk, hogy 5 kemény éjszakára el tudtunk menni nyaralni a gyerekekkel, ami annyiban volt más, mint itthon eddig, hogy csak én vittem mobilt, amit nem kaptak meg, tablet, laptop a közelünkben sem volt. :) De ez csak 6 nap volt. Most talán ehhez jön ez a hétvége, ha összejön, szintén közösen a gyerekekkel, aztán én megyek melóból útra, ha majd a nejem, majd mindketten 1xerre, és szeptember. Aztán minden kezdődik elölről.

De még mindig jobb, mint ha háború lenne, vagy egy baszott nagy robbanás, mint Bejrútban! Itthon szerencsére BuTapesten csak ellenzék van, ami ugyan nagyon veszélyes, de szerencsére budai vagyok, sok vizet nem kavarHATnak be ott ahol lakom, de azért néha átmegyek Pestre, és az kemény, sokszor csak fogom a fejem "Mi folyik itt Gyöngyösön!". Ennek ellenére ezt az évet remélem valahogy (még) kibírjuk, csak egészség legyen!

(Mondom ezt úgy, hogy apósom végigcsinálta anyósommal a kórházat, majd pár hete egy banális baromság miatt elvesztettük ... Most jönnek majd rokonyok a temetésére, természetesen külföldről ... Szóval mivel a korona azért öl, oda kell figyelni. Jönnek pirosból is, már előre tervezek, hogy mit nyerünk azon amin tuti vesztünk ... A nejem persze fullra az érzelmei után megy, segíteni akar minden idejövőnek, stb, viszont én nem tehetem sem az anyós, sem a szülők, sem pedig a gyerekeim miatt, hogy ne fogjam vissza, mert a sok pirosból érkező miatt észnél kell lenni. Úgy kell rokonyozni, hogy ne krepáljunk be a dominó miatt, ami nemrég ledőlt.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
Jo elengedik a gazdasag kedvejert. Meg orokolnek is az orokosok. A felszabadulo esetleges kp igen csak kicsit mozzint a gazdasagi mutatokon. Majd kiesik egy csomo fizetokepes polgar es feltellik az ingatlanpiac ami az epitoipart csapja vissza ami nagyon sok minden mast... Es ez csak egy szempont.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Az influenza oltásokról annyit , hogy a feleségem és az anyám beoltatta egyszer magát , mindkettő abban az évben olyan beteg lett az influenzától , hogy majdnem kórház lett a vége . Azóta se oltatunk és az elmúlt években én nem voltam influenzás de ők is csak enyhe tüneteket produkálnak és nem kell orvoshoz se mennünk !

Én nem vagyok oltásellenes, de az influenzaoltással már én is nagyon megjártam. Egyszer oltattam be magam, de utána 2 hétig olyan beteg voltam, mint még soha. És az egy hagyományos szezonális influenzaoltás volt, ki tudja hány évtized alatt kifejlesztve, nem pedig egy 6-12 hónap alatt összedobott Covid-19 oltás. Én a saját tapasztalatom alapján senkinek nem ajánlom, hogy 5 éven belül beoltassa magát Covid-19 ellen, mert ki tudja hogyan heftelték össze és az alany szervezete is hogy reagál majd rá. Eléggé orosz rulett.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Én nem vagyok oltásellenes, de az influenzaoltással már én is nagyon megjártam. Egyszer oltattam be magam, de utána 2 hétig olyan beteg voltam, mint még soha. És az egy hagyományos szezonális influenzaoltás volt, ki tudja hány évtized alatt kifejlesztve, nem pedig egy 6-12 hónap alatt összedobott Covid-19 oltás. Én a saját tapasztalatom alapján senkinek nem ajánlom, hogy 5 éven belül beoltassa magát Covid-19 ellen, mert ki tudja hogyan heftelték össze és az alany szervezete is hogy reagál majd rá. Eléggé orosz rulett.
Én egyszer qrvára beszoptam az infulenzát. Azóta, ha nem felejtem el oltatom magam, idén tutira. Sose volt semmi gondom.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Ez van. Én pár hét óta kicsit már mondjuk depis vagyok lassan attól, hogy március 4. óta mindenki kb. itthon, meg itthon volt hónapokon át, a szabikból sem maradt semmi. Örültünk, hogy 5 kemény éjszakára el tudtunk menni nyaralni a gyerekekkel, ami annyiban volt más, mint itthon eddig, hogy csak én vittem mobilt, amit nem kaptak meg, tablet, laptop a közelünkben sem volt. :) De ez csak 6 nap volt. Most talán ehhez jön ez a hétvége, ha összejön, szintén közösen a gyerekekkel, aztán én megyek melóból útra, ha majd a nejem, majd mindketten 1xerre, és szeptember. Aztán minden kezdődik elölről.

De még mindig jobb, mint ha háború lenne, vagy egy baszott nagy robbanás, mint Bejrútban! Itthon szerencsére BuTapesten csak ellenzék van, ami ugyan nagyon veszélyes, de szerencsére budai vagyok, sok vizet nem kavarHATnak be ott ahol lakom, de azért néha átmegyek Pestre, és az kemény, sokszor csak fogom a fejem "Mi folyik itt Gyöngyösön!". Ennek ellenére ezt az évet remélem valahogy (még) kibírjuk, csak egészség legyen!

(Mondom ezt úgy, hogy apósom végigcsinálta anyósommal a kórházat, majd pár hete egy banális baromság miatt elvesztettük ... Most jönnek majd rokonyok a temetésére, természetesen külföldről ... Szóval mivel a korona azért öl, oda kell figyelni. Jönnek pirosból is, már előre tervezek, hogy mit nyerünk azon amin tuti vesztünk ... A nejem persze fullra az érzelmei után megy, segíteni akar minden idejövőnek, stb, viszont én nem tehetem sem az anyós, sem a szülők, sem pedig a gyerekeim miatt, hogy ne fogjam vissza, mert a sok pirosból érkező miatt észnél kell lenni. Úgy kell rokonyozni, hogy ne krepáljunk be a dominó miatt, ami nemrég ledőlt.)
Én is csak belföldön nyaraltam, pár napot, eszembe nem jutna most külföldön nyaralni. Amúgy meg ne is mond... Nekem a hócipőm tele van már azzal ami itt Budapesten folyik, agyrém. De hála istennek ősszel húzok ki Dunakeszire lakni, elég volt már ebből az őrületből ami itt van, Újpestnél tovább meg nem nagyon megyek beljebb.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113


Nézőpont kérdése minden ! Több mint 2 millió fertőzött Indiában igaz több mint 1,4 már "meggyógyult " mindez egy 1,353mrd lakosú országban ! Tényleg hír az már nem érdekes , hogy % qrva jól állnak igaz qrva keveset is tesztelnek !

Románia , Bulgáriával együtt Európa szégyene is lehetne ha nem tudnánk , hogy ők bíza keményen a Balkán igen balkáni állapotokkal !
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Németország és Franciaország kiszállt a WHO átalakításáról szóló tárgyalásokból, mert elfogadhatatlannak tartják, hogy azt az Egyesült Államok vezesse, miközben Amerika egyértelműen nyilatkozott a kilépési szándékáról. Donald Trump szeptemberre szerette volna végrehajtani a szervezet reformját, ez erősen kérdésessé vált.
Németország és Franciaország kihátrál az Egészségügyi Világszervezet (WHO) megreformálásáról szóló tárgyalásokból, mert megelégelték az Egyesült Államok kísérleteit a tárgyalás irányvonalának vezetésére, miközben Amerika már a szervezet elhagyásáról döntött - tudta meg három tisztviselőtől a Reuters. A lépés Donald Trump szempontjából sem kedvező - a G7 soros elnökeként Trump azt remélte, hogy szeptemberre, két hónappal az elnökválasztás átfogó terv készület az Egészségügyi Világszervezet megreformálására. Trump júliusban közölte hivatalosan, hogy az Egyesült Államok kilép a szervezetből, mert szerinte az túl szoros kapcsolatban áll Kínával, és helytelenül kezelte a koronavírus-járványt. A WHO visszautasította a kritikát. Az európai kormányok szintén kritikát fogalmaztak meg a WHO-val szemben, de nem mentek olyan messzire, mint Trump. A kilépésük a tárgyalásokból pedig annak tudható be, hogy megelégelték az Egyesült Államok kísérletét a tárgyalások dominálására. A lap szerint az egyik európai tisztségviselő úgy fogalmazott, hogy senki nem akarja, hogy belerángassák egy olyan reformtárgyalásba, amelyet egy, a szervezetből már kilépő ország dominálna.
Németország és Franciaország beintett a WHO reformjának Amerika miatt
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Megint kiüt a járvány 1-2 nyugati országot.
Napi új eset
Spanyolo. 4507
Franciao. 2288
Belgium 858 (11 millios lakosságra!!!)

Lassan besárgulnak a franciák meg a belgák is.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and laiki

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
4621 fertőzött (+24)
72 kórházban (-2)
6 lélegeztetőgépen (-2)
555 aktív eset (+21)
3464 gyógyult (+1)
602 elhunyt (+2)
355467 mintavétel (+2921)
7092 hatósági házi karanténban (-135)
a3nni8h92q3q5rod7807.jpeg

4653 fertőzött (+32)
69 kórházban (-3)
6 lélegeztetőgépen (0)
560 aktív eset (+5)
3491 gyógyult (+27)
602 elhunyt (0)
358437 mintavétel (+2970)
6783 hatósági házi karanténban (-309)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/techtud/2020/08/07...oltas_orban_viktor_europai_unio_versenyfutas/
"Milyen vakcinából rendelt ötmilliót a kormány?
Orbán Viktor miniszterelnök a szokásos péntek reggeli interjújában azt mondta a Kossuth Rádión, hogy Magyarország egy közös európai uniós program keretében már lefoglalt ötmillió adag koronavírus elleni vakcinát, hogy majd ha lesz ilyen, biztosan jusson belőle nekünk is. Részleteket azonban nem mondott, így azt sem derült ki, pontosan melyik vakcinára vonatkozik a foglalás és milyen feltételekkel..."

https://magyarnemzet.hu/belfold/orban-viktor-ha-lesz-vakcina-nalunk-is-lesz-video-8489862/

 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2020/08/07/ukrajnaban-egyre-tobb-a-koronavirus-sulyos-formaja/
2020.aug.07/17:27
"Ukrajnában nő a koronavírus halálos áldozatainak száma.
Makszim Sztepanov pénteki sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy ugyan csak a súlyos állapotban lévő betegeket viszik kórházba, a számuk napról-napra nő.
Az egészségügyi miniszter kifejtette, az elmúlt 24 órában 33 ember hunyt el a vírusfertőzés következtében az országban. Rendkívül aggasztónak nevezte a napi esetszám növekedést, ami szerinte az emberek felelőtlen magatartásának, az előírások ignorálásának a következménye. Az infektológusokkal konzultálva kiderült, mondta, hogy egyre több a betegség súlyos formája, megváltozott a lefolyása, mind többen szorulnak kórházi ellátásra..."
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
https://index.hu/techtud/2020/08/07...oltas_orban_viktor_europai_unio_versenyfutas/
"Milyen vakcinából rendelt ötmilliót a kormány?
Orbán Viktor miniszterelnök a szokásos péntek reggeli interjújában azt mondta a Kossuth Rádión, hogy Magyarország egy közös európai uniós program keretében már lefoglalt ötmillió adag koronavírus elleni vakcinát, hogy majd ha lesz ilyen, biztosan jusson belőle nekünk is. Részleteket azonban nem mondott, így azt sem derült ki, pontosan melyik vakcinára vonatkozik a foglalás és milyen feltételekkel..."

https://magyarnemzet.hu/belfold/orban-viktor-ha-lesz-vakcina-nalunk-is-lesz-video-8489862/


Az EU tudtommal az Oxfordi vakcinára kötött megállapodást, ami várhatóan a legelsők között lesz elérhető. Kötött még más lehetséges vakcinákra is, de valószínűleg arról volt szó. Orbánnak inkább azt kellett volna elintéznie, hogy nálunk is legyen előre gyártás legalább két vakcina jelöltből, mert még csak ilyenek vannak egyenlőre, amíg a teszteket sikeresen végig nem járják. Mondtam már előre, hogy az orosz vakcina jelöltek ott lesznek az élbolyban, ahogy a gyógyszerek és tesztek is, és úgy is lett. Azokkal is tárgyalni kéne. Az EU meg meghirdette a "fogjunk össze a járványban a világon, nincs már hidegháború", aztán mégis van, náluk is, sőőőt erősebb mint korábban. Ez a járvány kérdésekben is igaz sajnos.

Más.

Most még ősz sincs, de már sorra robbannak be a járványok, meg a világban is tombol, nem is kicsit. Persze "a doktor Kőműves" "hirdeti az igét" továbbra is itt, hogy nincs is járvány, sehol a világon. Mert megteheti, nincs kitéve innen(sem). :D:D:D:cool: Akkor csak hajrá, én nem térek vissza a topicba, had nyomuljanak csak az ilyen balf... és képzetlen "tankok". Akiknek még most sem esett le azt nem tudom sajnálni, legyen az ő baja. Kéne még ide vagy 20 ilyen járványtagadó "tank", egy nem elég nekünk. :D:p Na hagyjuk... :D
Megint kiüt a járvány 1-2 nyugati országot.
Napi új eset
Spanyolo. 4507
Franciao. 2288
Belgium 858 (11 millios lakosságra!!!)

Lassan besárgulnak a franciák meg a belgák is.

Majd a mi "tankunk" az "megmagyarázza", meg "megoldja". :rolleyes: Ha meg nem tudja és belobban a járvány, őt nem "zavarja" pár százezer halott, majd fordít egyet a köpönyegén, és ő fog itt a legjobban "felelősökre" mutogatni, mert mindenhez IS ért, mint anno Mekk Elek. :D
Nem nem védőoltás kell mert nem a vírus a halálos hanem....

Köszönjük a hasznos tanácsokat tank Úr ! Kezdeményezze a felvételét Orbán válságstábjába, mert azok az egyetemi professzorok nem értenek semmihez !!! Valakinek át kéne venni az irányítást helyettük, meg Orbánt felhomályosítani, hogy milyen jó nekünk az, ha elengedjük a járvány elleni védekezést ! (és bedől az országunk is mint a többi akik csesztek rá...:rolleyes:)
"Szerinte" "csak" "Nézőpont kérdése minden". Na én is ezt mondom, csak az övé éppen a katasztrofálisan rossz nézőpont. :)
Nézőpont kérdése minden ! Több mint 2 millió fertőzött Indiában igaz több mint 1,4 már "meggyógyult " mindez egy 1,353mrd lakosú országban ! Tényleg hír az már nem érdekes , hogy % qrva jól állnak igaz qrva keveset is tesztelnek !

Románia , Bulgáriával együtt Európa szégyene is lehetne ha nem tudnánk , hogy ők bíza keményen a Balkán igen balkáni állapotokkal !
Tank úr majd eltudja dönteni azt is ha bedurran "a remek tanácsaira", sőt azt szeretné, ha a járvány elengedésével Bulgáriát ééés Romániát is "leelőznénk", persze hátulról. Hát ebből nemeszik tank úr ! :p (akkor mi mik is lennénk ??? európa szuperszégyene ??? ez lenne a célod tank úr ??? ezért kéne hagynunk a járvány pusztításának beindulását ??? beszéld meg tank úr Orbánnal !!!! :D:D:p:cool:)
Szóval ez csodálatos, most Románia és Bulgária van soron. Mindig kell valami ellenség, pláne egy tank úrnak.
Amúgy ahogy szokták mondani ? "Láttam én már éjjeliőrt nappal meghalni". Szóval a sors szokott csúnya fricskákat adni, mint az US-ben a járványtagadó buli után 3 héttel a SARS járványba elhunyó esete. :) Nem egy ilyen volt, és lesz ilyen még, itthon is. Aztán "problem solved"...
Én nem vagyok oltásellenes, de az influenzaoltással már én is nagyon megjártam.

Apropó oltásellenesség: nem tudod véletlenül, hányan haltak meg és hányan nyomorodtak meg a legutóbbi kanyaró járvány miatt ? Ami az oltásellenesek miatt tört ki ? Persze, nem kell oltás, semmire, mert minek, ugye...? És hány gyerek is halt bele "a felnőttek" (a felelőtlenek !) hülyeségébe ? Ja, hogy sokan hittek "a fény evésben" is, amíg az egész család börtönbe nem került a végén... amit persze nagyon meg is érdemeltek !

"Csudálatos" topicot varázsolnak ebből azok, aki nem lettek megrendszabályozva. Szeretnék gratulálni ehhez. (sosem fognak megváltozni, ugye "kutyából nem lesz szalonna") Én továbbra sem veszek részt itt a munkában, csak távolról figyelem a lepusztítását. Most mondjam azt, hogy egyébként semmi furcsát nem találok ? Az egész világ megbolondul lassan, méé' pont itt ne fordulna elő ilyen ? Majd jön a tank úr, és kőműveskanállal elsimítja a problémákat... "jóvanazúgymee'minembukunkbeleajárványbahamindentszabadonengedünkmintahogymásokbelebuktak"... :D:D:D:cool: További jó "tankos szórakozást" mindenkinek :cool::p (mee' jóvanazúgyakkoris... :rolleyes:)