Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
2020. Július 25.: “Én voltam az egyik szószólója annak, hogy a coviddal kapcsolatos hírek kamu! Hát nem az! Elkaptam! Borzasztó érzés! Vigyàzzatok magatokra, tartsátok be szabàlyokat, higgyétek el nekem, hogy nagyon megéri!“

tíz nappal később ...

“Legyengült teste nem volt képes tovább harcolni a betegséggel. Fájdalommal búcsúzunk tőle. Emléke szívünkben örökké él.”
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/...tte-hogy-a-covid-kamu-erre-belehalt-a-covidba
Ez az egyetlen hírforrás idáig, amely méltóztatott kitenni magát a posztot is. Szomorú eset, az embereknek komolyabban kellene venni az egészségtudatos életet. Emberünk például már a profilképén kapásból cigivel pózol. Illetve ilyen cikkeket bármilyen járvány ideje alatt lehetne írni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Egyesek szerint a Covid-19 egy fedősztori és olyan betegségeket akarnak elmismásolni, amelyeket az ún. "műélelmiszerek", vagy "mesterséges táplálékok" okoznak
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Aztán vagy igaz vagy nem , ezt innen nem tudom megállapítani de ismerve a face legsötétebb bugyrait mindig kétségeim vannak az ott megjelenő hírekkel ! Ha igaz akkor az Isten nyugosztalja ! De a teljes igazságot sosem tudjuk meg , az esetleg a meglévő betegségeit se ! Nem állítottam , hogy teljesen veszélytelen , mint ahogyan a sima influenza vagy egy rutin műtét is hordozhat kockázatokat ! A számok és az általam folyamatosan gyűjtött információk csak annyit erősítettek meg bennem , hogy pont annyira kell félni tőle mint az influenzától vagy a kórházi fertőzéstől ! Te is abban hiszel aminek és amiben akarsz hagyd meg nekem is ezt az opciót !
117080500_10223635189766914_9012670643328693041_n.jpg
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Egyesek szerint a Covid-19 egy fedősztori és olyan betegségeket akarnak elmismásolni, amelyeket az ún. "műélelmiszerek", vagy "mesterséges táplálékok" okoznak

Ezzel az a gondom, hogy eddig nem volt gond a muelelmiszerekkel? hirtelen most ősztől lett vele akkora gond, hogy egy egesz vilagot recesszioba ranto intezkedescsomaggal, karantennal kell ra reagalni?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4696 fertőzött (+43)
73 kórházban (+4)
6 lélegeztetőgépen (0)
595 aktív eset (+35)
3499 gyógyult (+8)
602 elhunyt (0)
360772 mintavétel (+2335)
7184 hatósági házi karanténban (+401)
97851fc675b8bde12846de545b2e52d0.jpg
4731 fertőzött (+35)
61 kórházban (-12)
6 lélegeztetőgépen (0)
601 aktív eset (+6)
3525 gyógyult (+26)
605 elhunyt (+3)
362660 mintavétel (+1888)
7574 hatósági házi karanténban (+390)
3d498uff7zyvk04rt7ae.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Ezzel az a gondom, hogy eddig nem volt gond a muelelmiszerekkel? hirtelen most ősztől lett vele akkora gond, hogy egy egesz vilagot recesszioba ranto intezkedescsomaggal, karantennal kell ra reagalni?
Azt mondják, hogy eddig is volt (nem véletlenül vannak majdnem mindenre ráírva, hogy ilyen, meg olyan mentes). Azért az érdekes, hogy már egyes tojásokon is megjelent a felirat, hogy GMO mentes. Én nem vagyok élelmiszeripari szakember, de azt látom, hogy valami nincsen rendben és egyre jobban. Van ismerősöm, aki komolyan benne van a mezőgazdasági dolgokban, Ő azt mondja, hogy sajnos nem azokat a fajtákat tartják a növényeknél és az állatoknál, ami jó és egészséges, hanem azokat, amik nagy hozamúak. Tehát csak a profit számít egyedül. Pl. van egy tehénfajta, ami kétszer akkora, kétszer annyi tejet ad, mint a magyar szürke marha, de a tejében olyan anyag van, amit egyáltalán nem tud feldolgozni az emberi szervezet, amely nagyon komoly bajok forrása lehet később és ez csak egy a sok közül.
Le lehet itt hülyézni embereket, főleg, hogy nem jártasak a témában, de azért csak óvatosan!!! Még a szakemberek is megosztottak sok mindenben, a laikusok meg kapkodják a fejüket.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Várható vokt, hisz hetek óta szinte egész Európában a legalacsonyabb számokat produkáltuk.
Egyébként erős a határforgalom. Vendégmunkasok is jönnek haza szabizni, kifelé látogatni is, plusz nyaralók is sűrűn forognak. Meg néhány lappanhó vírus is beindulhatott.
Reméljük szeptemberig 50 alatt tartjuk.

Ha mindenki betartja a maszkviselés a távolságtartás és a higénia szabályait (és lássuk be ezek egyáltalán nem betarthatatlan dolgok) akkor az átlagember ami tőle elvárható azt megtette a vírus elleni küzdelemben.
 
W

Wilson

Guest
Azt mondják, hogy eddig is volt (nem véletlenül vannak majdnem mindenre ráírva, hogy ilyen, meg olyan mentes). Azért az érdekes, hogy már egyes tojásokon is megjelent a felirat, hogy GMO mentes. Én nem vagyok élelmiszeripari szakember, de azt látom, hogy valami nincsen rendben és egyre jobban. Van ismerősöm, aki komolyan benne van a mezőgazdasági dolgokban, Ő azt mondja, hogy sajnos nem azokat a fajtákat tartják a növényeknél és az állatoknál, ami jó és egészséges, hanem azokat, amik nagy hozamúak. Tehát csak a profit számít egyedül. Pl. van egy tehénfajta, ami kétszer akkora, kétszer annyi tejet ad, mint a magyar szürke marha, de a tejében olyan anyag van, amit egyáltalán nem tud feldolgozni az emberi szervezet, amely nagyon komoly bajok forrása lehet később és ez csak egy a sok közül.
Le lehet itt hülyézni embereket, főleg, hogy nem jártasak a témában, de azért csak óvatosan!!! Még a szakemberek is megosztottak sok mindenben, a laikusok meg kapkodják a fejüket.

Kétségkívül van igazság a mondanivalódban,de a nagyüzemi módszerek nélkül esélytelen lenne a megfelelő mennyiségú élelmiszerek előállítása.ha már a tojás akkor itt egy jó cikk a témáról.

https://www.hellovidek.hu/gazdasag/...tenyleg-jobb-a-szabadtartasbol-szarmazo-tojas
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Kétségkívül van igazság a mondanivalódban,de a nagyüzemi módszerek nélkül esélytelen lenne a megfelelő mennyiségú élelmiszerek előállítása.ha már a tojás akkor itt egy jó cikk a témáról.

https://www.hellovidek.hu/gazdasag/...tenyleg-jobb-a-szabadtartasbol-szarmazo-tojas
22-es csapdája. Van mit enni, csak utána nincs egészség. Talán nem kellene kiengedni az országból a jó minőségű (olcsó) élelmiszereket és helyette behozni a "szar"-t jó drágán, mint ahogyan most csinálják.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Azt mondják, hogy eddig is volt (nem véletlenül vannak majdnem mindenre ráírva, hogy ilyen, meg olyan mentes)
Kik mondják? Komolyan ki a f@szom mondja? A nők lapja olvasóközönsége vagy ki? Mi volt a gond eddig velük? Legfeljebb akkor fogsz meghalni egy babkonzervtől ha valaki erősen fejbevág vele.
Azért az érdekes, hogy már egyes tojásokon is megjelent a felirat, hogy GMO mentes
Érdekes? Ez most úgy hangzik mintha valami titkos összeesküvés része lenne. Szerintem egyáltalán nem érdekes. Megjelentek egy ideje a GMO növények, vannak érvek pro kontra mellettük és ellenük, ez egy külön téma lehetne úgyhogy nem megyek bele. A retardált emberek miatt került rá amúgy a felirat a tojásra. A többség miatt, akik miatt vannak reklámok is a tévében. A befolyásolható birka hányada az emberiségnek.
Én nem vagyok élelmiszeripari szakember, de azt látom, hogy valami nincsen rendben és egyre jobban.
Na mond el légyszíves, mi nincs rendben!
Van ismerősöm, aki komolyan benne van a mezőgazdasági dolgokban, Ő azt mondja, hogy sajnos nem azokat a fajtákat tartják a növényeknél és az állatoknál, ami jó és egészséges, hanem azokat, amik nagy hozamúak. Tehát csak a profit számít egyedül. Pl. van egy tehénfajta, ami kétszer akkora, kétszer annyi tejet ad, mint a magyar szürke marha, de a tejében olyan anyag van, amit egyáltalán nem tud feldolgozni az emberi szervezet, amely nagyon komoly bajok forrása lehet később és ez csak egy a sok közül.
Ez konkrétan nem igaz. Ha csak egyedül profit számítana akkor ténylegesen rákkeltő szarokat ennél innál bármit is veszel a boltban. A profit IS számít. Ezen most meg kell lepődni? A profit mellett számít a te egészséged is. Vannak szabályok előírások, hogy mit lehet és mit nem. Azon meg ne lepődjünk meg ha a vállalkozások többsége olyan fajtájú tehenet/tyúkot/akármit tenyészt amelyik a legtöbb tejet/tojást/akármit adja per darab.

Szerencsések vagyunk akik Európában élnek mert nálunk a legszigorúbbak ilyen téren a szabályok az egész világon, vagyis a mi piacunk a legbiztonságosabb ilyen szempontból. Nyugodt lehetsz, hogy bármit is veszel meg a boltban attól nem lesz semmi bajod. Persze itt meg kell jegyezni a baleseteket is, mert van amikor véletlenül olyan anyag kerül be egy termékbe ami káros, egyenesen mérgező. De ez kb a 0,001%.

Mivel én b@szott hülye vagyok a főzéshez így kevés kivételtől eltekintve szinte csak instant kajákat és konzerveket eszem. Hamarabb fogok megtanulni kezelni egy űrhajót mint a tűzhelyet. Makk egészséges vagyok, egyiktől se volt még soha semmi bajom, ha lenne hosszú távú negatív hatása az már régen jelentkezett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: monster

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által végzett szennyvízvizsgálatok a 32. héten Budapesten és Debrecenben is enyhén növekedő tendenciát mutattak ki a SARS-CoV-2 vírus örökítőanyagának mennyiségében - írja a hivatal sajtóközleményben.
Egyre több a koronavírus-örökítőanyag a magyar szennyvízben

Az utóbbi hét napban emelkedik az új koronavírus-fertőzöttek száma. A megbetegedések havi átlaga mostanra meghaladta a márciusi értékeket. „Teszt! Még több teszt és maszkviselés!” – reagált lapunknak Kemenesi Gábor virológus arra, hogy az elmúlt hét napban nő az új koronavírus fertőzöttek száma. Vasárnap reggel 43 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a vírust, ezzel vasárnap este 4696 a beazonosított fertőzöttek száma. Ennyi új esetre utoljára 81 napja, május 21-én volt példa. Bár az új fertőzések száma továbbra is nagyon alacsonynak mondható, az elmúlt napok jelentései egyértelműen a járvány terjedésének gyorsulásáról számolnak be. Most az esetszámok havi átlaga (21,3) több mint márciusban (18,1) volt, amikor is bezárták az országot. „Aggasztónak találom az esetszám növekedést, ráadásul baj az is, hogy nem egy-egy góc pontról beszélünk. Az új esetek nem egyetlen eseményhez köthetők, hanem az ország különféle helyein találtak rá az új pozitív esetekre. Ez azt jelenti, hogy új fertőzési láncolatok indultak el. Ennek meg az a következménye, hogy még több új fertőzés lesz.” Kemenesi Gábor nem tudta megmondani, hogy mi az oka az esethalmozódásnak. Szerinte most ugyanis arra sem hivatkozhatunk, mint az első hullám kezdetén, amikor a vendégmunkások tömegesen jöttek haza Magyarországra, mert most nem volt olyan esemény, ami ezt erősítené. Ám, tény, hogy egy emelkedő tendencia elején vagyunk, amire, ha nem vigyázunk, szeptemberre ismét elrendelhetik a korlátozásokat. Ahhoz, hogy ez ne történjen meg, kezelhető szinten kell tartani a járványt. Most az a legfontosabb, hogy ne lankadjon az emberek ébersége, tartsák be a megelőzéshez szükséges szabályokat, így a megfelelő fizikai távolságot, hordják a maszkot és mossanak kezet!
"Új fertőzési láncolatok indultak el"


 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Ha mindenki betartja a maszkviselés a távolságtartás és a higénia szabályait (és lássuk be ezek egyáltalán nem betarthatatlan dolgok) akkor az átlagember ami tőle elvárható azt megtette a vírus elleni küzdelemben.
Sajnos nem mki tartja be, de ez így van mhol. A közelmúltban Magyarországon kívül 4 országban is jártam. Meló + szabi. (Tudom a Balcsin kellett volna)

Az a tapasztalatom, hogy az utóbbi hetekben itthon ebben a maszkviselésben nem állunk xarul. Újra elkezdték hordani az emberek a boltokban.

Ami meglepő, ezt tényleg nem hittem, de a németek (őslakosokkal találkoztam csak videken) nagyon durván betartják. Már a kocsiból kiszállva felveszik. A hotelekben a svedasztalhoz adnak kesztyűt, orrba-szájba fertőtlenítőszer. Sztem ez is lehet a titka, náluk miért nem volt olyan durva. Persze ott is van maszk elleni hőbörgés.

Ausztrai, csak benzinkutak, szintén pozitív, viszont a lepukkantabb megállóknál tele van átutazó romanokkal, balkaniakkal meg törökökkel. Nah ott semmi. Nagyon gáz volt!!

Ciprus. Elég jól betartják, talán hozzánk tudnám hasonlítani. Viszont hétvégén van heringezés a parton, amikor a helyiek lejönnek, de amúgy harmadannyi turista van mint szokott vagy még kevesebb.

Belgium. Nagyon vegyes. Amilyen társadalom. A nagyvárosokban rengetegen élnek az utcán nyáron, szép kis vírustanyák. A koldusmaffia 120%-on dolgozik. Ahogy látom a számokból megint náluk a legxarabb Európában az 1 millióra vetített esetek száma. Fasza lesz újra....
 
S

Shektor11

Guest
Kik mondják? Komolyan ki a f@szom mondja? A nők lapja olvasóközönsége vagy ki? Mi volt a gond eddig velük? Legfeljebb akkor fogsz meghalni egy babkonzervtől ha valaki erősen fejbevág vele.



Ez konkrétan nem igaz. Ha csak egyedül profit számítana akkor ténylegesen rákkeltő szarokat ennél innál bármit is veszel a boltban. A profit IS számít. Ezen most meg kell lepődni? A profit mellett számít a te egészséged is. Vannak szabályok előírások, hogy mit lehet és mit nem. Azon meg ne lepődjünk meg ha a vállalkozások többsége olyan fajtájú tehenet/tyúkot/akármit tenyészt amelyik a legtöbb tejet/tojást/akármit adja per darab.

Mintha az emberek nem rákkeltő szarokat ennének és innának.
 
S

Shektor11

Guest
"Anders Tegnell, a svéd közegészségügyi hivatal járványügyi szakértője kedden a svéd közszolgálati rádióban azt nyilatkozta, hogy a hivatala a maszk ajánlásához további kutatási eredményeket vár, amelyek bizonyítják a viselés előnyeit."
https://24.hu/kulfold/2020/08/05/svedorszag-maszkviseles-szakerto/

Amennyire irracionálisan kezelik a migránsválságot, annyira racionálisan kezelik a járványhelyzetet.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU