Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4768 fertőzött (+22)
64 kórházban (+2)
5 lélegeztetőgépen (0)
634 aktív eset (+20)
3529 gyógyult (+2)
605 elhunyt (0)
366356 mintavétel (+2897)
7730 hatósági házi karanténban (+238)
ok95w0nm4ootkg9dceq3.png
4813 fertőzött (+45)
66 kórházban (+2)
5 lélegeztetőgépen (+/-0)
645 aktív eset (+11)
3561 gyógyult (+32)
607 elhunyt (+2)
369545 mintavétel (+3289)
7613 hatósági házi karanténban (-117)
quxpnc2ktf7ksn0gx4tr.png
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Ez egyesek szerint akik itt ténykednek ez semmi. Sőt el sem lehet kapni.
Te nem akarsz lájkolni nekik ? (vannak itt akik szoktak, csak azért mondom) Segítenek kicsinálni a járványvédelemben dolgozók munkáját. Úgy szeretnének már látni szerencsétlenek 30-40000 fertőzöttet, mert szerintük nincsenek is. Igaz hogy ez az ország aláásása, de még nem láttam szinte senkit (rajtam kívül), aki szólt volna nekik hogy most már el lehet innen húzni... Szedjétek már össze magatokat. Vagy nem kell azt mondani hogy ez sok. Tank úr szerint ez semmi. Majd ha 100000-en lesznek, azt várja.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ez egyesek szerint akik itt ténykednek ez semmi. Sőt el sem lehet kapni.
Te nem akarsz lájkolni nekik ? (vannak itt akik szoktak, csak azért mondom) Segítenek kicsinálni a járványvédelemben dolgozók munkáját. Úgy szeretnének már látni szerencsétlenek 30-40000 fertőzöttet, mert szerintük nincsenek is. Igaz hogy ez az ország aláásása, de még nem láttam szinte senkit (rajtam kívül), aki szólt volna nekik hogy most már el lehet innen húzni... Szedjétek már össze magatokat. Vagy nem kell azt mondani hogy ez sok. Tank úr szerint ez semmi. Majd ha 100000-en lesznek, azt várja.
Én nem mentem - nem is fogok - bele ebbe a vitába, mert nekem megvan a véleményem erről. Hozzám közel álló ember elkapta a vírust, hála istennek felépült, elég szarul volt (kb az életéért küzdött). Szóval innentől kezdve engem nem nagyon izgat, hogy ide ki mit ír le, hogy szerinte ez kamu vagy sem.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Én nem mentem - nem is fogok - bele ebbe a vitába, mert nekem megvan a véleményem erről. Hozzám közel álló ember elkapta a vírust, hála istennek felépült, elég szarul volt (kb az életéért küzdött). Szóval innentől kezdve engem nem nagyon izgat, hogy ide ki mit ír le, hogy szerinte ez kamu vagy sem.

Igazából nem az a gond, hogy mit hisz, aki azt hiszi, hogy kamu, hanem az, hogy terjeszti is ezt, és mivel az embereknek szimpatikus a gondolat, hogy nincs semmi gond, ez abba az irányba tol sokakat, hogy lehet szarni az egészbe. És ők is terjeszteni kezdik. Ezért veszélyes ez a dolog.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Én nem mentem - nem is fogok - bele ebbe a vitába, mert nekem megvan a véleményem erről. Hozzám közel álló ember elkapta a vírust, hála istennek felépült, elég szarul volt (kb az életéért küzdött). Szóval innentől kezdve engem nem nagyon izgat, hogy ide ki mit ír le, hogy szerinte ez kamu vagy sem.

Akkor csak hajrá, dugd csak nyugodtan a fejed továbbra is a homokba. Amúgy ez nem vita, ezek tények. Ilyen alapon a kémkedés sem bűn az ország ellen, "mee' neki csak más a nézete..." Kb. akkor itt is annak kell jönni mint az US-ben. "Mert megérdemeljük", azért. Illetve bocs, ÉÉÉN NEM ! ;) Akkor ezt is tisztáztuk. :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Akkor csak hajrá, dugd csak nyugodtan a fejed továbbra is a homokba. Amúgy ez nem vita, ezek tények. Ilyen alapon a kémkedés sem bűn az ország ellen, "mee' neki csak más a nézete..." Kb. akkor itt is annak kell jönni mint az US-ben. "Mert megérdemeljük", azért. Illetve bocs, ÉÉÉN NEM ! ;) Akkor ezt is tisztáztuk. :)
Ajjaj.. Te ma nagyon bal lábbal kelhettél fel, hogy így hirtelen a semmiből nekem esel :) Szerintem nyugodjál meg mert attól megnyugszol :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyre inkább kimutatható a koronavírus örökítő anyaga a szennyvízben, a koronavírus-fertőzés hamarosan a közösségi terjedés fázisába léphet - mondta Pándics Tamás, a Nemzeti Népegészségügyi Központ főosztályvezetője az M1 aktuális csatornán szerda este. A szakértő ugyanakkor azt is hangoztatta egy másik műsorban szerdán, hogy pánikra semmi ok, a lakosság felelősségteljes magatartása és az önmérséklet viszont fontos.
Új fázisba léphet Magyarországon a koronavírus-fertőzés

Nem ismerjük a vírust, így a vírussal elleni védettség változását sem. Erről Falus András immunológus, az MTA tagja beszélt az ATV Start című műsorában. Az akadémikus szkeptikus az oroszok által kifejlesztett vakcinával kapcsolatban, mert mint mondta, nem tudunk semmit a gyártási és a tesztelési folyamatról. Falus András hozzátette: több ezer embereken, hónapokon át kellene kipróbálni a gyógyszereket, mielőtt forgalomba kerülnek, és nem tudjuk, hogy mindez megtörtént-e a bejelentett orosz vakcina esetében. Azt sem tudjuk – tette hozzá a szakember – hogy az elkészült oltóanyag fél évre, vagy egy életre ad-e a vakcina védelmet. Ami a járvány esetleges második hullámát illeti, Falus András szerint a kormányok és a társadalom reakciója mind tesztelés-, mind maszk-, mind távolságtartás ügyben létfontosságú lesz. Mint mondta: nem ismerjük a vírus szezonalitását, így nem tudjuk azt sem, hogy mennyire fog terjedni november környékén, amikor hideg lesz és többet leszünk zárt térben.
Itthon és külföldön is növekszik a koronavírus fertőzöttek száma
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ajjaj.. Te ma nagyon bal lábbal kelhettél fel, hogy így hirtelen a semmiből nekem esel :) Szerintem nyugodjál meg mert attól megnyugszol :)

Ó... hát persze. :):cool: Mást nem üzentek ? :D:p
Amúgy mit kell itt jajveszékelni meg "aggodalmaskodni", ha úgy is xarsz egészre nagy ívben ? Nem szeretem a képmutatókat. (IS) Ennyi az egész. :):p
Ez alapján megismertelek. A Hofi mondta - "Lakva ismeri meg az ember a másikat". Szóval van ennek a népi bölcsességnek alapja.
Üdv.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
"Európa legnagyobb COVID 19 konferenciája Budapesten. Élő közvetítéssel.
Előadók között Bodo Schiffmann, Heiko Schöning, Gődény György, Pócs Alfréd, Tamasi József..."

Elérhető lesz magyar, angol és német nyelven is. Jövőhéten augusztus 21-én!


No comment. De azért van egy kis rálátásom. Valahogy nem csodálkozom hogy pont ők szervezték meg. De azért ennél sokkal többet néztem ki belőlük. Kár volt. A másik csoportot is hívhatták volna. (akiktől éppen öt éve különváltak, de úgy-látom nincs különbség köztük, az egyik 19, a másik 1 híján 20, avagy az egyik kutya, a másik eb...)
 
S

Shektor11

Guest
No comment. De azért van egy kis rálátásom. Valahogy nem csodálkozom hogy pont ők szervezték meg. De azért ennél sokkal többet néztem ki belőlük. Kár volt. A másik csoportot is hívhatták volna. (akiktől éppen öt éve különváltak, de úgy-látom nincs különbség köztük, az egyik 19, a másik 1 híján 20, avagy az egyik kutya, a másik eb...)
Melyik másik csoportot?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Melyik másik csoportot?

Nem magyarázom. Ezek szerint te nem ismered őket. Én igen, tudom hogy miről beszélek. Neveket sem fogok említeni. sem mást. Jó szórakozást a rendezvényen ! :) (ez egy szabad ország, mindenki azt gondol, azt csinál amit akar - kivétel amit a törvény tilt, de ezt a konferenciát és ezeket a nézetek nem tiltja, csak rendkívüli helyzet alkalmával, az meg most nincs, és remélem nem is terjed odáig a járvány, hogy újra be kelljen vezetni - úgy hogy "szabad a vásár"... ;))
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Egy a lényeg a vírus kinyaralta magát a két hónap alatt és most újult erővel támad.... Amúgy jofej ez a covid, hagyott minket is nyaralni egy kicsit adott 2 hónapot hogy rapihenjunk az újabb "hullámra" igaz hogy az emberek egymás hegyen hátán voltak szinte mindenhol, újra mehetett a zabalas az éttermekbe de valamiért eddig nem fertőzött ez a jofej covid... Most hogy jön a suli, vége a vakációnak újra belelendul és gocokat alakít ki amiből újra jöhet ellenünk.... Mind1 csak érdekes dolgok ezek....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy a lényeg a vírus kinyaralta magát a két hónap alatt és most újult erővel támad.... Amúgy jofej ez a covid, hagyott minket is nyaralni egy kicsit adott 2 hónapot hogy rapihenjunk az újabb "hullámra" igaz hogy az emberek egymás hegyen hátán voltak szinte mindenhol, újra mehetett a zabalas az éttermekbe de valamiért eddig nem fertőzött ez a jofej covid... Most hogy jön a suli, vége a vakációnak újra belelendul és gocokat alakít ki amiből újra jöhet ellenünk.... Mind1 csak érdekes dolgok ezek....

Nézd az előnyét! Ha ez igaz, akkor mivel jövőre is lesz nyár (bár már semmi sem biztos) - a vírus megint nyaralni fog :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Egy a lényeg a vírus kinyaralta magát a két hónap alatt és most újult erővel támad.... Amúgy jofej ez a covid, hagyott minket is nyaralni egy kicsit adott 2 hónapot hogy rapihenjunk az újabb "hullámra" igaz hogy az emberek egymás hegyen hátán voltak szinte mindenhol, újra mehetett a zabalas az éttermekbe de valamiért eddig nem fertőzött ez a jofej covid... Most hogy jön a suli, vége a vakációnak újra belelendul és gocokat alakít ki amiből újra jöhet ellenünk.... Mind1 csak érdekes dolgok ezek....

Hát igen, ezért is hívják ezeket hullámoknak. Évszázadok óta...
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
316
1 556
93
Itt a válasz 0 IQ-s szerencsétlen flótás !
Azért van az összlakossághoz képest ilyen kevés fertőzött, MERT EZÉRT RENGETEG EMBER MEGDOLGOZOTT AZ ORSZÁGBAN, ÉS RENGETEG ENERGIÁBA, FEGYELEMBE ÉS 7/24-ES KITARTÓ MUNKÁBA KERÜLT, HOGY EZ ÍGY LEGYEN !!!!!!! AMIT TE LE SE XARSZ !!!! SŐŐŐT BELE AKARSZ ROTTYANTANI A KÖZEPÉBE !!!! SZÉGYEN AMIT ITT CSINÁLSZ !!! (hány ampulla volt az esti "adagod" ?)

Ahhoz hogy ilyen alacsonyan lehessen tartani a fertőzöttek számát, 7730-an voltak tegnap hatósági házi karanténban !!!!!!! Volt amikor ez a szám a 12000-et is elérte !!!!! Nem "ingyen" van ez az eredmény, hanem sokan megdolgoztak érte, és sok áldozatoz hoztak érte !!!!!!!!

De te minden áron ki szeretnéd nyírni Magyarországot úgy látom. Hogy itt is olyan legyen mint az US-ben, Brazíliában, Peruban, stb., ahol tömegével vannak halottak !!! Remélem megszívod te is ezzel az általad semminek titulált vírussal. Már bőven megérdemled. A sörgyárak fognak bánkódni utánad a legjobban.

Amúgy mi történt veled ???? Megszűnt a járvány tagadásod ??? Ez kezd súlyos lenni nálad ez a vírus... :D Fogod a kőműves kanaladat és bekened vel magadat. Az használni fog. De az ampullás ládád legyen kéznél, mert anélkül neked már véged.

Ha te irányítanád nálunk a védekezést, a világ legfertőzöttebb és legtöbb halálos áldozatot elszenvedett országa lennénk !!! Ennyit az eszedről meg tudásodról "professzor tank doktor úr" ampullás és lapátos fokozatú vezető vírusvédelmi "szakembör". (két falazás közt "elintézi az országot is" ha kell, teljesen... (persze "légnyomás" alatt, az kell neki mindig 7/24-ben))

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...jat-valosaggal-letarolta-a-koronavirus-436076

Ez egy olyan járványos betegség , amit a rajta átesettek - akik a vírus terjedése szempontjából kb. ideális körülmények között voltak kitéve a fertőzésveszélynek - jelentős része nem vett észre.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 980
113
Ez egy olyan járványos betegség , amit a rajta átesettek - akik a vírus terjedése szempontjából kb. ideális körülmények között voltak kitéve a fertőzésveszélynek - jelentős része nem vett észre.
Pont ezért tud terjedni. Ha minden fertőzöttnek súlyos tünetei lennének, könnyebb lenne követni a fertőzést.