Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Aki szerint a fellegekben szárnyaló flamingónak tartja a kórbonctant, árulja már el, milyen specifikus alaki vagy szövettani eltérése jellemzőek a COVID-19-re?
Pláne úgy, hogy már 3. VAP-on is túl van 2 hónappal az eredeti megbetegedés után...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Csak óvatosan kérdem meg, mit állapít meg a kórboncnok?
Hogy koronás volt? Vagy hogy tüdőgyulladásban halt meg? Esetleg azt, hogy a koronavírus a padlóra küldte a maradék immunrendszerét, és így már nem bírta a többi betegségét? Egész pontosan mit kell megállapítania ahhoz, hogy szerinted koronavírus áldozat legyen?


Még mindig többet mintha nem csináltak volna semmit ! Mondjuk ha érrendszeri , szív , vagy csak simán daganatos beteg volt és semmilyen tünetet nem produkált nem volt tüdő gyulladása etc !
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
430
478
63
Egyébként, akik jönnek ezzel a Cili nénis blődséggel, hogy mindenkit covid halottnak számítanak, aki valaha elkapta volna , azok kicsit nézzenek már utána, hogy miként KELL kitölteni egy halotti anyakönyvi kivonatot, onnantól meg írjanak az orvosi kamarának, hogy mindenki hülye csak ő helikopter.
Elárulom nem hasraütésre, vagy bemondásra lesz valaki covid halottként elkönyvelve.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Aki szerint a fellegekben szárnyaló flamingónak tartja a kórbonctant, árulja már el, milyen specifikus alaki vagy szövettani eltérése jellemzőek a COVID-19-re?
Pláne úgy, hogy már 3. VAP-on is túl van 2 hónappal az eredeti megbetegedés után...


Nem kell lenézni azt a orvostudományt se az , hogy te vagy én nem tudjuk felsorolni és nem is tudunk róla attól még ők tudhatják ! De csak józan paraszti ésszel melyik a megbízhatóbb ha vizsgálnak valami/valakit vagy csak úgy rámondják ? Nem kell válaszolnod és józan parasztnak tartom magam !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Nem kell lenézni azt a orvostudományt se az , hogy te vagy én nem tudjuk felsorolni és nem is tudunk róla attól még ők tudhatják ! De csak józan paraszti ésszel melyik a megbízhatóbb ha vizsgálnak valami/valakit vagy csak úgy rámondják ? Nem kell válaszolnod és józan parasztnak tartom magam !

Nem nézem le az orvostudományt és van olyan vírusfertőzés, melynek jelei láthatók fénymikroszkópban. De nem hallottam specifikus eltérésről COVID-19-re, sem ránézésre, sem fénymikroszkóppal. Akkor meg el kéne engedni ezt a "Az a COVID akit a kórboncnok annak tart" mantrát.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and laiki

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
A mainstream médiában hónapok óta nyilatkozó szakemberek meglepően igaz állásfoglalásai. A videóban szereplő személyek: Dr. Müller Cecília országos tisztifőorvos, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vezetője, a Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs tagja; Dr. Szlávik János a Dél-pesti Centrumkórház infektológus osztályvezető főorvosa; Dr. Merkely Béla kardiológus, egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem rektora; Dr. Kemenesi Gábor biológus, víruskutató, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának adjunktusa, a Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai laboratóriumának munkatársa; Dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára; Dr. Jakab Ferenc virológus professzor, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője, Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar tudományos dékánhelyettese;

Minden előítélet nélkül nézzétek meg !

 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Nem nézem le az orvostudományt és van olyan vírusfertőzés, melynek jelei láthatók fénymikroszkópban. De nem hallottam specifikus eltérésről COVID-19-re, sem ránézésre, sem fénymikroszkóppal. Akkor meg el kéne engedni ezt a "Az a COVID akit a kórboncnok annak tart" mantrát.

Mivel se te se én (én biztosan) nem vagyunk virulógusok és patológusok ezért ez a vita nem dönthető el !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Tallós kérdés szerinted mibe halt bele?
Legyen cukorbeteg, hypertoniás, prosztatarákos 70 éves, aki még el tud járni autóval banki ügyet intézni.
Bekerül a kórházba tüdőgyulladásal, legyen mondjuk pneumococcus. Gépre kerül, szeptikus lesz, veseelégtelen.
2 hét és kihúzzák belőle, aztán 1. VAP mondjuk pseudomonas, 2. VAP monjuk MACI, meg szeptikus scock, masszív keringéstámogatás, Aztán meghal. A kórboctan talál egy friss szívinfarktust (is).
Akkor most mibe halt bele? Prostatarákba valószínűleg pont nem.

És akkor a pneumococcus helyére tegyük be a SARS COV2-t.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and laiki

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Egyébként, akik jönnek ezzel a Cili nénis blődséggel, hogy mindenkit covid halottnak számítanak, aki valaha elkapta volna , azok kicsit nézzenek már utána, hogy miként KELL kitölteni egy halotti anyakönyvi kivonatot, onnantól meg írjanak az orvosi kamarának, hogy mindenki hülye csak ő helikopter.
Elárulom nem hasraütésre, vagy bemondásra lesz valaki covid halottként elkönyvelve.


Persze , hogy nem csak valamikor pozitív tesztet kellett produkálnia ! Keres utána ide is felraktam azt a kivágott videót !
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
430
478
63
A mainstream médiában hónapok óta nyilatkozó szakemberek meglepően igaz állásfoglalásai. A videóban szereplő személyek: Dr. Müller Cecília országos tisztifőorvos, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vezetője, a Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs tagja; Dr. Szlávik János a Dél-pesti Centrumkórház infektológus osztályvezető főorvosa; Dr. Merkely Béla kardiológus, egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem rektora; Dr. Kemenesi Gábor biológus, víruskutató, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának adjunktusa, a Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai laboratóriumának munkatársa; Dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára; Dr. Jakab Ferenc virológus professzor, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője, Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar tudományos dékánhelyettese;

Minden előítélet nélkül nézzétek meg !

Na most az a legnagyobb baj ha valaki ezt benyeli :D
Már bocs, de ez akkora barmoság, hogy kicsit tényleg fáj...
Egyszerűen ideraksz egy összevágott félmondatos ömlengést, aminek se füle se farka, ezzel mit lehet kezdeni?
Neked ez bármilyen szinten is tájékoztatásnak minősül, úgy érzed, hogy ebből lehet hasznos információhoz jutni?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Na most az a legnagyobb baj ha valaki ezt benyeli :D
Már bocs, de ez akkora barmoság, hogy kicsit tényleg fáj...
Egyszerűen ideraksz egy összevágott félmondatos ömlengést, aminek se füle se farka, ezzel mit lehet kezdeni?
Neked ez bármilyen szinten is tájékoztatásnak minősül, úgy érzed, hogy ebből lehet hasznos információhoz jutni?


Hát ezek elhangoztak a nyilvánosság előtt és nem a sarki fűszeresek mondják hanem hazai szinten a legnagyobb koponyák vírulógia tudományban . Ha neked csak az jön le amit írtál akkor az a te bajod . De ezek tények amik elhangzottak és visszakereshető minden riport ! Majd ha bizonyítani tudod az ellenkezőjét legalább ilyen szinten akkor meghajlok előtte . Addig viszont indulatos dilettantizmus amit írtál !
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest
Korea/Japánban 15 éve hordják és azóta nincs esélye a járványoknak. És bakteriálisak sem lesznek. Covidot is elsőként fogták meg.
Persze nem egy hónapig hordják ugyanazt a darabot, hanem ésszel :p Itthon van olyan ismerősőm, aki 3 hónapig ugyanazzal a ki nem mosott sállal védte magát a koronától. :p

Ott a betegeknek szokásuk maszkot hordani, nem az egészségeseknek. Itt viszont ráakarják erőszakolni az egészséges és tünetmentes emberekre is. Én, ha beteg vagyok akkor otthon szoktam maradni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Ott a betegeknek szokásuk maszkot hordani, nem az egészségeseknek. Itt viszont ráakarják erőszakolni az egészséges és tünetmentes emberekre is. Én, ha beteg vagyok akkor otthon szoktam maradni.

Minden náthádat otthon töltöd? Le a kalappal a sok önkéntes karantén miatt :D És üdvözlöm a munkaadódat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
430
478
63
Hát ezek elhangoztak a nyilvánosság előtt és nem a sarki fűszeresek mondják hanem hazai szinten a legnagyobb koponyák vírulógia tudományban . Ha neked csak az jön le amit írtál akkor az a te bajod . De ezek tények amik elhangzottak és visszakereshető minden riport ! Majd ha bizonyítani tudod az ellenkezőjét legalább ilyen szinten akkor meghajlok előtte . Addig viszont indulatos dilettantizmus amit írtál !
Nem tűnt fel, hogy egy összrvágott videó? :D
 
S

Shektor11

Guest
Minden náthádat otthon töltöd? Le a kalappal a sok önkéntes karantén miatt :D És üdvözlöm a munkaadódat is.

Nem szoktam sűrűn beteg lenni szerencsére. De ettől függetlenül aránytalan lenne félni egy náthától, vagy koronavírustól. Nagyobb eséllyel esne az ember fejére egy meteor, mintsem bármi baja lenne ezektől. Ennyi erővel belehetne tiltani a közlekedést is, vagy a horgászatot, vagy a strandolást.