Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
"Miért hazudod azt, hogy a vitaminfogyasztás jótékony hatását elhazudják a kormányzatok??"

Nem mondta senki, hogy elhallgatják a vitaminfogyasztás jótékony hatásait. Légy szíves másold be azt a részt, ahol ezt írtam. Mert hogy konkrétan ilyesmit sehol sem írtam. Sőt, én magam linkeltem be az indexes cikket a D-vitaminról. Tehát nem én vagyok az, aki hazudik.
Azt írtam, hogy a jelentőségéhez képest a D-vitamin (és úgy általában a vitaminok) méltatlanul alul van prezentálva.

"Fel lehet tenni iíezeket a kérdéseket nfulenza esetén is, de arra ott az oltás ha vki rizikót akar csökkenteni. Erre nincs és a gyógyszerek hatásairól is megoszlanak a vélemények."

Az előbb beszéltük meg, hogy van. Ha valaki rizikót akar csökkenteni, akkor szedjen D-vitamint. Még is alig van róla szó, ehelyett a pánikot terjesztik.

"Láttad a február-márciusi kínai és olasz képeket???"
A koporsós képre gondolsz, amit valójában egy hajóbaleset után készítettek évekkel ezelőtt, majd pedig úgy adták el, mintha a koronavírus áldozatai lennének?
Olaszországban a következő történt: hazamentek a külföldi ápolók, emiatt az öregek tömegei kerültek kórházakba. Persze, hogy megteltek a kórházak, ez ott korábban is megtörtént már.
A koporsós temetéseket úgy ahogy van betiltották, a krematóriumok pedig nem működtek, mert egyszerűen kitört a pánik és emiatt a hadseregnek kellett a halottakkal foglalkozniuk. Azóta is ezzel riogatják az embereket.

"Miért relativizálod a Covidot az infulenzával???"

Talán azért, mert influenza szerű tünetekkel és halálozásokkal jár? Ezt a magyarországi számok is igazolják, sőt. Míg néhány hónap alatt az influenza több ezer embert ölt meg, addig a covid több mint fél év alatt alig több mint 1000-et.

"Sok minden segíthet, vitaminok, maszk és legfőképp ha hazugságokat vagy féligazságokat nem terjesztünk. Nem dezinformáljuk az embereket, akik így magukat és környezetüket is veszélybe sodorják."

Ezt miért nem az indexnek, origónak meg hasonló szennyeknek írod? Akik folyamatosan úgy tüntetik fel, mintha a pestis tombolna, a félelmet terjesztik, ezzel is csökkentve az emberek ellenálló képességét?

Nem hiszem el, hogy fél év után is erről kell még mindig beszélnünk. Mikor egészen világosan látszik, hogy ez a betegség nem súlyosabb az influenzánál. Mintha valami szektással beszélnék aki ragaszkodik a semmifajta bizonyítékokkal alá nem támasztott hitéhez.
Miből látszik egészen világosan, hoyg ez a betegség nem súlyosabb az influenzánál? Már voltál civódós vagy valamilyen közeli hozzátartozód?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Azt hiszem , hogy elérkeztünk oda , hogy a Covidod is a helyén kell kezelni azaz az influenza szerű megbetegedések között . Elkerülhetetlenül oda jutottunk , hogy a nyájimmunitás útjára léptünk . Gyakorlatilag ellenőrizhetetlen a terjedése és talán nem vagyunk már letolt gatyában se !

Ez a nagy tudású meg a cikk írója azt hiszi újat mondtak !

https://infostart.hu/kulfold/2020/10/25/dramai-figyelmeztetest-tett-kozze-az-osztrak-virologus
Az ismerőseim kollégáim közül aki át esett (Sajnos vannak) rajta nagyon más véleményen lenne. Egyedül egy embert nem viselt meg jobban. Méghogy nincs járvány meg influenza. Annak mond aki még egy hónap elteltéve is kapkod a levegő után egy séta után. Ja nem vén trotyosok. 30-50 év közötti korosztály.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Szép ez az új világ. Kialakul egy vélemény és terjed, mint a tűz. Csak az a baj, hogy többnyire a megalapozatlan álláspontok a legszimpatikusabbak és a legjobban terjedők. A józan ész hangja meg gyakran elsikkad, na meg a háttérhatalom ármánykodásának nyilvánítják.
 
S

Shektor11

Guest
Miből látszik egészen világosan, hoyg ez a betegség nem súlyosabb az influenzánál? Már voltál civódós vagy valamilyen közeli hozzátartozód?

Múltkor levezettem. A WHO szerint a világ népességének 10%-a kapta el ezt a betegséget. (Szerintem több mint 10%-a, de ezt lehetetlen bebizonyítani, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes)
Forrás: https://hu.euronews.com/2020/10/05/...ganak-10-a-megfertozodhetett-a-koronavirussal
A világ népességének 10%-a 780.000.000 ember. Ez úgy jött ki, hogy a 7,8 milliárdnak vettük a 10%-át.
A hivatalos adatok szerint 1.150.000 ember halt meg idáig a koronavírusban. Ezt onnan vettem, hogy beírtam a Google-ba hogy "koronavírus". A jobb sarokban kiadja a hivatalos adatokat, bárki megnézheti.
Ha ki akarjuk számolni a halálozást, akkor osszuk el az 1.150.000-et a 780 millióval. Majd szorozzuk meg 100-al, így megkapjak a százalékos arányt.
(1.150.000:780.000.000)X100= 0,1474 kerekítve 0,15%
Tehát, a fertőzöttek 0,15%-a halt meg. (Ez persze szintén véleményes, hiszen a covid halottak számolása szintén kérdéses.)
Azt, hogy volt-e már valamelyik családtagom koronás, azt nehéz lenne megtudni, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes. Illetve a tesztek hatékonysága is erősen kérdéses.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Múltkor levezettem. A WHO szerint a világ népességének 10%-a kapta el ezt a betegséget. (Szerintem több mint 10%-a, de ezt lehetetlen bebizonyítani, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes)
Forrás: https://hu.euronews.com/2020/10/05/...ganak-10-a-megfertozodhetett-a-koronavirussal
A világ népességének 10%-a 780.000.000 ember. Ez úgy jött ki, hogy a 7,8 milliárdnak vettük a 10%-át.
A hivatalos adatok szerint 1.150.000 ember halt meg idáig a koronavírusban. Ezt onnan vettem, hogy beírtam a Google-ba hogy "koronavírus". A jobb sarokban kiadja a hivatalos adatokat, bárki megnézheti.
Ha ki akarjuk számolni a halálozást, akkor osszuk el az 1.150.000-et a 780 millióval. Majd szorozzuk meg 100-al, így megkapjak a százalékos arányt.
(1.150.000:780.000.000)X100= 0,1474 kerekítve 0,15%
Tehát, a fertőzöttek 0,15%-a halt meg. (Ez persze szintén véleményes, hiszen a covid halottak számolása szintén kérdéses.)
Azt, hogy volt-e már valamelyik családtagom koronás, azt nehéz lenne megtudni, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes. Illetve a tesztek hatékonysága is erősen kérdéses.

Ismét csak félve jegyzem meg, hogy a 780 millió nem igazolt becslés, a 1.150.000 pedig igazoltan koronás volt. Mondhatni amiből a 1.150.000 halott kijött, az az igazoltan koronásak száma, amely hivatalosan 42.8 millió jelenleg. Ebből így nem igazán lehet megalapozottan számolni. Ha az egyik számot innen veszed, a másikat meg onnan, abból nyilvánvalóan baromság fog kijönni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Azt tudja valaki, min alapul az influenza diagnózisa? Klinikai tüneteken. Max. az intenzív küld mintát lélegeztetett betegnek, mert a vizsgálat drága és bonyolult (PCR ugyebár mint a COVID-nál), hogy influenza-e. Az influenzaszerű betegséget okozhatja egy csomó vírus. És ha egy öreg otthon vagy kórházban csendesen meghal egy tüdőgyulladástól, arról sem derül ki, hogy influenza okozza vagy pangás, vagy félrenyelés vagy tüdőembolia (bár ez utóbbit a boncolás kimutahatja). Szóval nincsenek kőkemény adatok, csak becslések.
A COVID-ot legalább igazolni kell vagy kizárni.
 
S

Shektor11

Guest
Múltkor levezettem. A WHO szerint a világ népességének 10%-a kapta el ezt a betegséget. (Szerintem több mint 10%-a, de ezt lehetetlen bebizonyítani, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes)
Forrás: https://hu.euronews.com/2020/10/05/...ganak-10-a-megfertozodhetett-a-koronavirussal
A világ népességének 10%-a 780.000.000 ember. Ez úgy jött ki, hogy a 7,8 milliárdnak vettük a 10%-át.
A hivatalos adatok szerint 1.150.000 ember halt meg idáig a koronavírusban. Ezt onnan vettem, hogy beírtam a Google-ba hogy "koronavírus". A jobb sarokban kiadja a hivatalos adatokat, bárki megnézheti.
Ha ki akarjuk számolni a halálozást, akkor osszuk el az 1.150.000-et a 780 millióval. Majd szorozzuk meg 100-al, így megkapjak a százalékos arányt.
(1.150.000:780.000.000)X100= 0,1474 kerekítve 0,15%
Tehát, a fertőzöttek 0,15%-a halt meg. (Ez persze szintén véleményes, hiszen a covid halottak számolása szintén kérdéses.)
Azt, hogy volt-e már valamelyik családtagom koronás, azt nehéz lenne megtudni, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes. Illetve a tesztek hatékonysága is erősen kérdéses.

A KSH statisztikát még beleszerettem volna tenni, ezek idáig azt mutatják, hogy idén kevesebb ember halt meg, mint tavaly:
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat...srPF05q1eoTQOE7rPQ9XD1rvHTm-LzkQReu9_ez37prpE

Még azzal egészíteném ki magam, hogy ennek a 0,15%-nak is meglehetne menteni a 70%át:
https://index.hu/techtud/2020/10/13...okkentheti_a_d-vitamin_a_covid-19_halalozast/

És az influenzások jelentős részét is a magyar D-vitamin konszenzus szerint!

Tehát vannak eszközeink, csak alkalmazni kell őket!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
A KSH statisztikát még beleszerettem volna tenni, ezek idáig azt mutatják, hogy idén kevesebb ember halt meg, mint tavaly:

Lehet de ez csak egy adat. Lehet, pl. a lezárások miatt autóbalesetben is kevesebben haltak meg, vagy előbb véget ért az influenza. Nincs elég információ/hozzáértés, hogy kőkemény megalapozott véleményt lehessen alkotni. Nálam sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Lehet de ez csak egy adat. Lehet, pl. a lezárások miatt autóbalesetben is kevesebben haltak meg, vagy előbb véget ért az influenza. Nincs elég információ/hozzáértés, hogy kőkemény megalapozott véleményt lehessen alkotni. Nálam sincs.


Ha mindegyik szám/számítás hibás , nem megbízható akkor a faxt lovagolunk a számokon . Lépjünk szintet és ténylegesen a tünetekkel , orvoshoz fordulókra koncentráljunk . A teszteket meg az erőforrásokat is rájuk tartogassuk !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Ha mindegyik szám/számítás hibás , nem megbízható akkor a faxt lovagolunk a számokon . Lépjünk szintet és ténylegesen a tünetekkel , orvoshoz fordulókra koncentráljunk . A teszteket meg az erőforrásokat is rájuk tartogassuk !

Ez így történik + van kontaktszűrés, kórházba felvettek szűrése, egyebek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 693
90 787
113
Ez a cikk meglepően egyezik a véleményemmel :) És azóta a COVID alaposan belehúzott.
És ez a lényeg a cikkből!

Azaz ahol esetleg jelenleg még halálosabbnak is tetszhet a számok egy része alapján az influenza, látni kell: a koronavírus úgy ér el majdnem hasonló számokat, hogy közben a korlátozások és védintézkedések látványosabbak, mint bármilyen influenzajárvány esetén, amelyekre viszont létezik a leghatékonyabb védintézkedés, a védőoltás.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Múltkor levezettem. A WHO szerint a világ népességének 10%-a kapta el ezt a betegséget. (Szerintem több mint 10%-a, de ezt lehetetlen bebizonyítani, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes)
Forrás: https://hu.euronews.com/2020/10/05/...ganak-10-a-megfertozodhetett-a-koronavirussal
A világ népességének 10%-a 780.000.000 ember. Ez úgy jött ki, hogy a 7,8 milliárdnak vettük a 10%-át.
A hivatalos adatok szerint 1.150.000 ember halt meg idáig a koronavírusban. Ezt onnan vettem, hogy beírtam a Google-ba hogy "koronavírus". A jobb sarokban kiadja a hivatalos adatokat, bárki megnézheti.
Ha ki akarjuk számolni a halálozást, akkor osszuk el az 1.150.000-et a 780 millióval. Majd szorozzuk meg 100-al, így megkapjak a százalékos arányt.
(1.150.000:780.000.000)X100= 0,1474 kerekítve 0,15%
Tehát, a fertőzöttek 0,15%-a halt meg. (Ez persze szintén véleményes, hiszen a covid halottak számolása szintén kérdéses.)
Azt, hogy volt-e már valamelyik családtagom koronás, azt nehéz lenne megtudni, mert a fertőzöttek nagy része tünetmentes. Illetve a tesztek hatékonysága is erősen kérdéses.

Mi lenne ha a hivatalosan megerősített esetekkel vetítenéd össze a halálozásokat. Mivel akiről nem derül ki hogy elkapta de meghalt azt nem fogják levizsgálni hogy fertőzött volt-e.
A számolásod iszonyat nagy csúsztatás.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and tonyo
T

Törölt tag 008

Guest
Azon érdemes lenne majd elgondolkodni Kína és Dél-Korea az első sokk után,miért tudta sokkal jobban kezelni a fertőzést, mint mi itt Európában.
Koreába a koronavírusok visszajárnak. H1N1, SARS az elmúlt 10 évben ők durvábban kapták mint mi. Emlékszem ott már olyan 8 éve is amikor valamelyik korona tombolt úgy lehetett a koncertterembe bemenni, hogy fertőtlenítő kapukon kellett átmenni. Tiszta Division...csak akkor még nem volt Division.
Szóval csak egy rutinművelet volt az eleje. ha nem lett volna a Schinchonjis mami meg nem hallgatta volna el a szekta vezetése a taglistát sokkal gyorsabban eltűnt volna náluk.
Intézkedések:
Tömegrendezvények betiltása (sport, koncertek, TV stúdiók is a mai napig közönség nélkül nyomják.)
Éttermek. iskolák bezárása.
Kötelező maszk és távolságtartás.
Az utolsó kivételével minden el van már törölve.
Ja nemrég volt, hogy egy tanár végigbulizta Itaewont majd hazudott a kontaktkutatóknak. Nem mondta hogy ott volt és eltitkota, hogy tanár és bement tanítani.
Fél év börtönt kapott.

Amúgy nagyrészt ennyi a
Ek6UGoxVgAAZeW0

Ha mindenkin van maszk az nagyrészt véd.



Germánia és a Kínai Sárkány felemelkedését is "felgyorsítja"!
A Mediterráneum meg óriási bajba fog kerülni!
Germánia nem megy sehova. Ők nyakig benne vannak az agenda2030-ban és a
great-reset-cover-homepage.jpg
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Nálunk is van bőven "vírusszkeptikus", elég mondjuk a kurucinfó kommentszekciójába beleolvasni a vírusos hírek alatt.
Jobbosok, turulhivok, osanyak. Minden virustagado onnan jon. Nem veletlenul ilyen toketlen a kormany a valsagkezelessel, egy csomoan jutottak partfunkcionarius poziciohoz. Az egeszsegugy most leheli ki a lelket koszonhetoen a szakertelmuknek. En hiaba tartom be a szabalyokat, az nem eleg.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jobbosok, turulhivok, osanyak. Minden virustagado onnan jon. Nem veletlenul ilyen toketlen a kormany a valsagkezelessel, egy csomoan jutottak partfunkcionarius poziciohoz. Az egeszsegugy most leheli ki a lelket koszonhetoen a szakertelmuknek. En hiaba tartom be a szabalyokat, az nem eleg.
Nem mind! Közvetlen ballib ismerőseim is mindenkit hülyének néznek aki maszkot vesz. "Nincsittvírus, orbánhülyesége"
Szóval ez pártatlan.