Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Ezt folyamatosan állítod és amikor felszólítanak, hogy ugyan támaszd már alá valamivel az állításod, akkor arra persze nem reagálsz.

Te hivatkoztál a KSH a halálozási adataira. A KSH heti halálozási adatai a következőt mutatják:
A kijárási korlátozás országosan a 13. - 18. hetet, Budapesten a 13. - 20. hetet érintette. A 13. - 18. héten a KSH szerint 14-gyel kevesebben haltak meg, mint az elmúlt 5 évben átlagosan ugyanezen hetekben. De közben volt 344 COVID halott. Azaz a COVID halottak nélkül 358 fővel kevesebb halottunk lett volna az országos kijárási korlátozás idején. A budapesti kijárási korlátozás alatt a KSH szerint 35-tel kevesebben haltak meg, mint az elmúlt 5 évben átlagosan ugyanezen hetekben. Közben pedig volt 455 COVID halott. Azaz a COVID halottak nélkül a 13. - 20. héten 490 fővel kevesebb halottunk lett volna. Mert az intézkedések valójában, a tényszerűen kimutatható módon csökkentették a nem COVID halálozást és nem pedig növelték, mint ahogy állítod.

Ennyit annak az állításodnak a valóság tartalmáról, hogy a járvány ellenes intézkedések (kijárási korlátozás, kórházi ágyfelszabadítás, stb...) több embert ölt volna meg, mint a COVID. És ebben az összehasonlításban egy erőteljesen megfogott tavaszi hullám szerepel a COVID halálozási oldalon.
Azt pedig, hogy egy elengedett COVID járvány hány ember halálával jár, sajnos kezdhetjük tapasztalni a jelenlegi hullám COVID halálozási adatainak felfutásából. Ráadásul a COVID halálozás felfutása még csak nemrég kezdődött el, de máris jóval meghaladja a tavaszi hullám összesített értékét. .

Nem tudom miért kell folyamatosan olyan dolgokkal megvádolni amik nem igazak. Alá támasztottam őket, de ti sohasem reagáltok rá. Itt van 3 neves egyetem 3 neves professzora, tessák végre elolvasni a cikket:https://orvosokatisztanlatasert.hu/great-barrington-declaration/

"A jelenlegi lezárási politika pusztító hatással van a rövid és hosszú távú közegészségügyre. Az eredmény az alacsonyabb gyermekkori oltási arány, romló szív- és érrendszeri betegségek, kevesebb rákszűrés és romló mentális egészség – ami az elkövetkező években nagyobb mértékű halálozáshoz fog vezetni, amelyben a munkásosztály és a társadalom fiatalabb tagjai lesznek leginkább érintettek. A diákok iskolától távol tartása súlyos igazságtalanság."

Ide veheted még azt a több száz millió embert is, akik emiatt az aránytalan hisztéria miatt mentek tönkre.

"Azt pedig, hogy egy elengedett COVID járvány hány ember halálával jár, sajnos kezdhetjük tapasztalni a jelenlegi hullám COVID halálozási adatainak felfutásából. Ráadásul a COVID halálozás felfutása még csak nemrég kezdődött el, de máris jóval meghaladja a tavaszi hullám összesített értékét."

Kérdezzük már meg erről a fehéroroszokat is. Hónapok óta több százezren tüntetnek, de valahogy csaknem akarnak kihalni. De Svédországot is nyugodtan idevehetjük. https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...2lIFxMsAi2Xp36MikItfWEflQPjnH-UwPWZNwO51Gkc2M
Egyszerűen aránytalan és igazságtalan feláldozni a 99,99% érdekeit a 0,1%-ért. Több kárt okoz ez, mint hasznot. Főleg úgy, hogy van hatékony prevenció.
A másik meg, hogy ezek az intézkedések szvsz a legkevésbé sem a vírus elleni védelemről szólnak. Vannak más problémák, amik sokkal nagyobb gondot jelentenek. Például az alkoholizmus, ami 1 millió honfitársunkat érinti. Érdekes módon őket senki sem akarja megmenteni. Na vajon miért?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 919
113
boxs srácok de pont csütörtök este szart be a netem

szépen javul az állapotom, holnap már mehetek melózni, ma már szagokat is érzek. ami hiányozni fog, az az otthon döglés :D
a mai napig nem kaptam amúgy semmi értesítést a háziorvoson kívül, gondolom majd jön egy papír hogy karanténban votlam :D
Hajrá!
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
boxs srácok de pont csütörtök este szart be a netem

szépen javul az állapotom, holnap már mehetek melózni, ma már szagokat is érzek. ami hiányozni fog, az az otthon döglés :D
a mai napig nem kaptam amúgy semmi értesítést a háziorvoson kívül, gondolom majd jön egy papír hogy karanténban votlam :D

Én még adós vagyok 2 negatív tesztel, hogy véget érjen itt is a henyélés :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Egyszerűen aránytalan és igazságtalan feláldozni a 99,99% érdekeit a 0,1%-ért. Több kárt okoz ez, mint hasznot. Főleg úgy, hogy van hatékony prevenció.

Milyen járványügyi intézkedések vannak most? Maszkot kell hordani meg ha elkaptad vagy elsődleges kontakt vagy akkor karantén és macerás országhatáron át utazni. Mi ebben a borzalmasan szörnyű? Mi az a nagy aránytalanság?
A tavasz már elmúlt.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
boxs srácok de pont csütörtök este szart be a netem

szépen javul az állapotom, holnap már mehetek melózni, ma már szagokat is érzek. ami hiányozni fog, az az otthon döglés :D
a mai napig nem kaptam amúgy semmi értesítést a háziorvoson kívül, gondolom majd jön egy papír hogy karanténban votlam :D


Hát dettó csak rajtam átszaladt 3 nap alatt 2 nap fejfájás , 1x 37,5 , meg enyhe száraz köhögés tegnap estig ,ma már semmi a házi orvosom szerint nem AZ ! Meg is nyugodtam holnap még "döglés" és ha tényleg semmi akkor szerdán go .

h-terr-l-besz-lek.jpg
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
"A jelenlegi lezárási politika pusztító hatással van a rövid és hosszú távú közegészségügyre. Az eredmény az alacsonyabb gyermekkori oltási arány, romló szív- és érrendszeri betegségek, kevesebb rákszűrés és romló mentális egészség – ami az elkövetkező években nagyobb mértékű halálozáshoz fog vezetni, amelyben a munkásosztály és a társadalom fiatalabb tagjai lesznek leginkább érintettek. A diákok iskolától távol tartása súlyos igazságtalanság."
Valahol ma olvastam, hogy az elmúlt hónapban a kórházak a szokásos hiány 1/10-ét "termelték". Ha ez igaz, az csak azt jelenti, hogy drasztikusan kevesebb kezelés volt. Ez alátámasztja a fentit.
Ma szerencsém volt néhány egyetemista véleményét kikérni a táv- és az ún. hibrid oktatásról. Egyet röhögtek, majd egybehangzóan szar-nak minősítették.
Ez ami történik nem az ő jövőjük, illetve nem a nagy többség érdekében történik, ez egy rendkívül szűk csoport érdekei mentén történik.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Milyen járványügyi intézkedések vannak most? Maszkot kell hordani meg ha elkaptad vagy elsődleges kontakt vagy akkor karantén és macerás országhatáron át utazni. Mi ebben a borzalmasan szörnyű? Mi az a nagy aránytalanság?
A tavasz már elmúlt.
Kérdezni szertném, te hordod egész nap vagy csak órákon keresztül a maszkot?
Nekem személy szerint az országhatáron át utazás ellehetetlenítése is pont elég macera. Örülök ha téged nem érint, mert határokon belül élnek a hozzátartozóid.
A gazdaság eléggé lelőve, ennek eredményeként most bőven van időm fórumokra. Tőlem rosszabbul jártak akiknek megszűnt a munkahelyük.
Neked a havi bevételed nem csökkent? Esetleg nőtt?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
1. miért gondolja mindenki, hogy minden előírást és kormányrendeletet ismer? Én sem ismerem, de a főnököm felvilágosított.
2. munkakörömből kifolyólag kötelező a maszkhasználat napi 12 órában.
3. szintén munkakörből kifolyóan sem a munka sem a fizetés nem csökkent.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Kérdezni szertném, te hordod egész nap vagy csak órákon keresztül a maszkot?
Nekem személy szerint az országhatáron át utazás ellehetetlenítése is pont elég macera. Örülök ha téged nem érint, mert határokon belül élnek a hozzátartozóid.
A gazdaság eléggé lelőve, ennek eredményeként most bőven van időm fórumokra. Tőlem rosszabbul jártak akiknek megszűnt a munkahelyük.
Neked a havi bevételed nem csökkent? Esetleg nőtt?
Napi 10-12 órában hordom a maszkot, kivéve hétvégén, május eleje óta.
Igazából a határzárnak nagyobb a szóbeli elrettentő ereje, mind a gyakorlati kontroll. Ha ingázol, tudhatod.
Szinte semmilyen gazdasági tevékenység nincs lelőve, nálunk szinte csak szigorúbb intézkedések vannak Európában.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and laiki

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Nem tudom miért kell folyamatosan olyan dolgokkal megvádolni amik nem igazak. Alá támasztottam őket, de ti sohasem reagáltok rá. Itt van 3 neves egyetem 3 neves professzora, tessák végre elolvasni a cikket:https://orvosokatisztanlatasert.hu/great-barrington-declaration/

Nálunk okosabb emberek is gondolkodtak már ezen:
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Barrington_Declaration#Critical_commentaries

A másik meg, hogy ezek az intézkedések szvsz a legkevésbé sem a vírus elleni védelemről szólnak. Vannak más problémák, amik sokkal nagyobb gondot jelentenek. Például az alkoholizmus, ami 1 millió honfitársunkat érinti. Érdekes módon őket senki sem akarja megmenteni. Na vajon miért?

Pl ők nem kerülnek tömegesen rosszulléttel kórházba.

Vissszanéztem az elmúlt pár nap bejegyzéseit. és egy végtelen iszapbirkózás az, amit itt látni tőled és még pár embertől.
Ennek oka lehet mentális képességek hiánya, mentális problémák vagy szándékosság.
Utóbbi esetben kb az lehet a célotok, hogy kifárasszátok a zajkeltéssel és a dezinformációval az embereket, gyengítsétek a védekezést.

Ahogy Laiki is írta, kéthetente duplázódik a kórházban kerülő covid-osok száma.
Kb 4 hét mire egy szigorításnak hatása van a kórházi számokra.
Ha megtelnek a kórházak, lebénul az egészségügyi ellátás, akkor még durvább problémák lesznek.
Ha elszabadul a járvány, akkor nem 0.1%-ról lesz szó, hanem többről.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
S

Shektor11

Guest
Nálunk okosabb emberek is gondolkodtak már ezen:
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Barrington_Declaration#Critical_commentaries



Pl ők nem kerülnek tömegesen rosszulléttel kórházba.

Vissszanéztem az elmúlt pár nap bejegyzéseit. és egy végtelen iszapbirkózás az, amit itt látni tőled és még pár embertől.
Ennek oka lehet mentális képességek hiánya, mentális problémák vagy szándékosság.
Utóbbi esetben kb az lehet a célotok, hogy kifárasszátok a zajkeltéssel és a dezinformációval az embereket, gyengítsétek a védekezést.

Ahogy Laiki is írta, kéthetente duplázódik a kórházban kerülő covid-osok száma.
Kb 4 hét mire egy szigorításnak hatása van a kórházi számokra.
Ha megtelnek a kórházak, lebénul az egészségügyi ellátás, akkor még durvább problémák lesznek.
Ha elszabadul a járvány, akkor nem 0.1%-ról lesz szó, hanem többről.

"Ahogy Laiki is írta, kéthetente duplázódik a kórházban kerülő covid-osok száma."

Majd szólj, ha sikerült találni egy megbízható tesztet. Amíg nincs megbízható teszt, addig bárkit pozitívnak lehet venni akinek influenzaszerű tünetei vannak. De riogass nyugodtan tovább, biztos sok embert érdekel.
De tudod mit, mondok neked valamit. Januárban több mint százszor több influenzás kerül kórházba, mint augusztusban. Ennek hallatán verjük rituálisan a seggünket a padlóhoz!
Na tessék, nagyokat mondani én is tudok, és ez még igaz is.