Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 919
13 903
113
Ma is része a kezelésnek (a C- és a D-vitamin is), de nem jelent megoldást, csak egy kis segítséget. Ennyi. Lépj tovább!

Így van.
Bár nekem leginkább az a szemlélet nem tetszik, hogy megmondtuk, van csodakezelés, de a háttérhatalom nem engedi használni, mert nem hoz neki elég profitot/hatalmat.

Te megoldásnak írtad a D-vitamint, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, azzal elintézni a járványt, mint az oltásokkal.

Ez butaság. A D-vitamin nem képes megállítani a járványt. Az, hogy picit lassítja és segít a kezelésben sajnos nem elég.
Ma már mindenben benne van a D-vitamin. A legtöbb C-vitamin is D-vitaminnal kombinált készítmény. A multivitaminokban is van. Marékszámra eszi ezeket mindenki, de meg sem kottyan a járványnak.
.

Egyetértek.
Engem is undorít, amikor új, mindent ( is ) tudó "új-próféták" nemzetközileg elismert szakemberek véleményével egyetértve --és visszaélve-- szcientológusi-médiatámogatással építenek maguknak véleményvezéri/hívői tábort.
Ezeket szokták utána "rávezetni", hogy engedelmes bárányokként szekták és ál-vallások/-egyházak számára személyes és családi nyomorukig, utolsó fillérjükig "adakozzanak".

Például Szendi, Dr. Gödény, aki nem orvos-doktorként oszt tipikus orvosi területen tanácsot, doktori címét megtévesztő módon használva, törvényesen, de erkölcsileg vitatott módon, kiskapukat kihasználva!
... és egyéb "csapattagok", lelkes és fizetett társadalom-bomlasztó "szabadságharcosok" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Nagyon jó tragikomikus példája/paródiája a dolognak a "Cimlap-hír": "...4-en meghaltak a Covid-19 oltás beadását követően napokon belül !!! "
A tizedik oldalon folytatódó hír, apró-betűs részében: "...autóbalesetben !!! "

"Szép-Új-Modern világ..." :mad: :mad: :mad:



.


U.i: Lehet városi legenda is a történet ---bevallom, nem ellenőriztem/nem tudom---, de abszolút tükrözi a napi média-valóságot !!!


.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A D-vitaminnak és annak hatásainak nincs köze a vírusszkeptikusokhoz. Alternatív körökben valóban többet beszélnek róla, de pont ezért is igyekeztem indexet meg hasonló médiumokat linkelni.
Az index.hu nem perdöntő. Szendi sem az. (Progmatos és pszichológus, habár én kedvelem az írásait, mert alaposak, de csak laikusoknak szólnak.) Maradjunk a komolyabb tanulmányoknál.
Hogy megállítaná-e a járványt? Azt nem tudom(sejtéseim azért vannak), csak azt tudom, hogy a halálozásokat jelentősen mérsékelné. Erre vannak adatok.
Igen... és nem. Adatok vannak, de azokat a helyén kell kezelni.

A legtöbb covidos vitamin szintekkel foglalkozó tanulmány csak megfigyelésen alapszik és nem kísérleteken. Ez hatalmas különbség, de szerencsére ezt sokan ki is hangsúlyozzák. Azt is le szokták írni, hogy csak feltételes módban írhatnak a pozitív hatásokról ("segíthet"), mert még az ok-okozati összefüggés sem biztos, de etikátlan lenne visszatartani a járványos helyzetben az ilyen reménykeltő információkat. Azt is hozzá szokták tenni, hogy "még további kutatásokra van szükség". Vagyis komoly fenntartásokkal kell olvasni most ezeket a publikációkat.

Vannak már szabályos kísérletek is (pl. egy az usában), de még nincs eredmény. Mivel már hónapok óta mindenki ezerrel tolja magába a vitaminokat, a járvány meg csak terjed, így én nagy meglepetést nem várnék ezektől a kutatásoktól. Az újonnan kifejlesztett covid gyógyszerek viszont hasznunkra lehetnek a jövőben.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 630
55 131
113
A becsület azt kivânja, hogy ezt a kerdést egy párbajjal kell eldönteni. Válasszatok fegyvert. !:hadonaszos:
Azrt nem kellene ezen összeveszni....
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ma is része a kezelésnek (a C- és a D-vitamin is), de nem jelent megoldást, csak egy kis segítséget. Ennyi. Lépj tovább!
Mutass már olyan kezelést ahol feltolják a C és D vitamint 3-4000 egységre ? Ilyet itthon NEM csinálnak . Az , hogy adnak napi 1-200 vagy akár 1000mg-ot belőlük az nem egyenlő a nagy dózisú 3-4000 egységes kezeléssel ! Te ne nézd hülyének a másikat azért mert te nem hiszel benne ! De ez nem hit kérdése hanem tény ! Én októbertől áprilisig szedek 2-3000 egységet mindkettőből évek óta ! Influenzás se voltam csak abban az évben amikor hanyagoltam a szedésüket !
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Shektor11

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Te megoldásnak írtad a D-vitamint, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, azzal elintézni a járványt, mint az oltásokkal.

Ez butaság. A D-vitamin nem képes megállítani a járványt. Az, hogy picit lassítja és segít a kezelésben sajnos nem elég.
Ma már mindenben benne van a D-vitamin. A legtöbb C-vitamin is D-vitaminnal kombinált készítmény. A multivitaminokban is van. Marékszámra eszi ezeket mindenki, de meg sem kottyan a járványnak.
És mennyivel egyszerűbb lenne egy erős immunrendszerrel rendelkező társadalomban minden fertőzéses vagy egyéb betegség kezelése ! Ugye ?
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Shektor11

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az index.hu nem perdöntő. Szendi sem az. (Progmatos és pszichológus, habár én kedvelem az írásait, mert alaposak, de csak laikusoknak szólnak.) Maradjunk a komolyabb tanulmányoknál.

Igen... és nem. Adatok vannak, de azokat a helyén kell kezelni.

A legtöbb covidos vitamin szintekkel foglalkozó tanulmány csak megfigyelésen alapszik és nem kísérleteken. Ez hatalmas különbség, de szerencsére ezt sokan ki is hangsúlyozzák. Azt is le szokták írni, hogy csak feltételes módban írhatnak a pozitív hatásokról ("segíthet"), mert még az ok-okozati összefüggés sem biztos, de etikátlan lenne visszatartani a járványos helyzetben az ilyen reménykeltő információkat. Azt is hozzá szokták tenni, hogy "még további kutatásokra van szükség". Vagyis komoly fenntartásokkal kell olvasni most ezeket a publikációkat.

Vannak már szabályos kísérletek is (pl. egy az usában), de még nincs eredmény. Mivel már hónapok óta mindenki ezerrel tolja magába a vitaminokat, a járvány meg csak terjed, így én nagy meglepetést nem várnék ezektől a kutatásoktól. Az újonnan kifejlesztett covid gyógyszerek viszont hasznunkra lehetnek a jövőben.





Tudom mindenki hazudik !
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Shektor11
S

Shektor11

Guest
Az index.hu nem perdöntő. Szendi sem az. (Progmatos és pszichológus, habár én kedvelem az írásait, mert alaposak, de csak laikusoknak szólnak.) Maradjunk a komolyabb tanulmányoknál.

Igen... és nem. Adatok vannak, de azokat a helyén kell kezelni.

A legtöbb covidos vitamin szintekkel foglalkozó tanulmány csak megfigyelésen alapszik és nem kísérleteken. Ez hatalmas különbség, de szerencsére ezt sokan ki is hangsúlyozzák. Azt is le szokták írni, hogy csak feltételes módban írhatnak a pozitív hatásokról ("segíthet"), mert még az ok-okozati összefüggés sem biztos, de etikátlan lenne visszatartani a járványos helyzetben az ilyen reménykeltő információkat. Azt is hozzá szokták tenni, hogy "még további kutatásokra van szükség". Vagyis komoly fenntartásokkal kell olvasni most ezeket a publikációkat.

Vannak már szabályos kísérletek is (pl. egy az usában), de még nincs eredmény. Mivel már hónapok óta mindenki ezerrel tolja magába a vitaminokat, a járvány meg csak terjed, így én nagy meglepetést nem várnék ezektől a kutatásoktól. Az újonnan kifejlesztett covid gyógyszerek viszont hasznunkra lehetnek a jövőben.
Az index a tanulmányok eredményeit írja meg. Ez valóban megfigyelés, de mégis magáért beszél:
"
374 páciens adatait elemezve arra jutottak, hogyha az aktív D-vitamin szintje a vérben meghaladta a 50 nanogramm/milliliter szintet, akkor 72,3 százalékkal kisebb eséllyel haltak meg a fertőzésben, mint azok, akik D-vitamin-hiányban szenvedtek."
Az is egy megfigyelés, hogy nyáron se influenza, se koronavírus.
Ez a japán kutatás is megemlíti ezt az összefüggést: https://vitaminpontok.hu/hirek/influenza-ellen-d-vitamin-hatasosabb-mint-az-oltas/
"A japán kutatás azt a felvetést is alátámasztja, hogy a vér télen jellemzően alacsony D-vitamin szintje magyarázat lehet arra, hogy az influenzajárványok leginkább december és március között jellemzőek."

Engem ezek, plusz a saját tapasztalataim meggyőznek. Ha valaki ennek ellenére is szkeptikus, akkor várják meg a további kutatásokat.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Mutass már olyan kezelést ahol feltolják a C és D vitamint 3-4000 egységre ? Ilyet itthon NEM csinálnak . Az , hogy adnak napi 1-200 vagy akár 1000mg-ot belőlük az nem egyenlő a nagy dózisú 3-4000 egységes kezeléssel ! Te ne nézd hülyének a másikat azért mert te nem hiszel benne ! De ez nem hit kérdése hanem tény ! Én októbertől áprilisig szedek 2-3000 egységet mindkettőből évek óta ! Influenzás se voltam csak abban az évben amikor hanyagoltam a szedésüket !
Asszem a C az napi 1000 mg a D pedig 2 vagy 3 ezer NE, majd megnézem pontosan, de a lényeg, hogy nem kis adagokról van szó. (A mennyiségnél ne keverd a tömeget és a nemzetközi egységet!)
A vitaminok hatásossága nem hit kérdése. Ebben egyetértünk.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 919
13 903
113
Mutass már olyan kezelést ahol feltolják a C és D vitamint 3-4000 egységre ? Ilyet itthon NEM csinálnak . Az , hogy adnak napi 1-200 vagy akár 1000mg-ot belőlük az nem egyenlő a nagy dózisú 3-4000 egységes kezeléssel ! Te ne nézd hülyének a másikat azért mert te nem hiszel benne ! De ez nem hit kérdése hanem tény ! Én októbertől áprilisig szedek 2-3000 egységet mindkettőből évek óta ! Influenzás se voltam csak abban az évben amikor hanyagoltam a szedésüket !

És mennyivel egyszerűbb lenne egy erős immunrendszerrel rendelkező társadalomban minden fertőzéses vagy egyéb betegség kezelése ! Ugye ?


De emlékeim szerint te sem vagy a kiemelten veszélyeztetett (65+) életkorban.
Azt is megemlíteném, hogy az előző sok-év egészségtelen életmódból/munkaerő-kizsigerelésből örökölt, "hozott-anyagból" (idős, nyugdíjas generációval) gazdálkodik a jelenlegi társadalom !!!

Az oltás(-ellenesség) szabadságát kéritek számon, de ahhoz képest "nyomatákosan" kéritek számon a korábban nem támogatott/népszerűsített ---bár szerintem is valóban egészségvédő--- vitamin szintet, és egészséges életmódot.

DE, "Kicsit" összegezve a véleményed/véleményeteket:
- az oltás nem lehet kötelező,
- de a vitamin-szedés legyen kötelező,
- és az egészséges életmód is legyen előírás (???) .

Én támogatnám, csak "kis" ellentmondás vélek felfedezni az érvelésben, némi "kettős-mérce" párhuzamot vélek felfedezni, ugyanakkor a korábban mások által javasolt:
"kapsz egyéni döntési szabadságot, annak felelősségével" ötletet nem nagyon támogattad/támogatták a hasonló véleményen lévők.

Nem tartom jónak az egyéni jogok/szabadság, egyéni kötelezettségek/egyéni felelősség ilyen szintű "borulását" !
Részletekben lehet, hogy nem potosan követtem miliméterr/grammra az egyenleget, de magát a tendenciát koncepciót --erős párhuzamot látva a Római-Birodalom bukása(kori) fejezettel-- hibásnak tartom, nem-kicsit !!!
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and aquarell

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Tudom mindenki hazudik !
És ezekben a cikkekben hol írják azt, hogy oltás helyett megoldás a D-vitamin? Hol írják, hogy ezzel meg lehet állítani a járványt?
Engem ezek, plusz a saját tapasztalataim meggyőznek. Ha valaki ennek ellenére is szkeptikus, akkor várják meg a további kutatásokat.
Ezekbe a cikkekbe bele akarod látni azt, amit már előre feltételezel, de a tudomány nem így működik. Még a saját tapasztalatodból is ignorálod azokat az információkat, amik nem tetszenek neked. Nézd már meg hányan szednek most vitaminokat és hogyan terjed a járvány. Ez hogyan lehetséges? Tényleg azt hiszed, hogy ha meg lehetne állítani pár olcsó tablettával, akkor azt ne tennék meg. Sem az eü-nek, sem a kutatóknak, sem pedig a politikusoknak nem érdeke elhúzni ezt a helyzetet.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
De emlékeim szerint te sem vagy a kiemelten veszélyeztetett (65+) életkorban.
Azt is megemlíteném, hogy az előző sok-év egészségtelen életmódból/munkaerő-kizsigerelésből örökölt, "hozott-anyagból" (idős, nyugdíjas generációval) gazdálkodik a jelenlegi társadalom !!!

Az oltás(-ellenesség) szabadságát kéritek számon, de ahhoz képest "nyomatákosan" kéritek számon a korábban nem támogatott/népszerűsített ---bár szerintem is valóban egészségvédő--- vitamin szintet, és egészséges életmódot.

DE, "Kicsit" összegezve a véleményed/véleményeteket:
  • az oltás nem lehet kötelező,
  • de a vitamin-szedés legyen kötelező,
  • és az egészséges életmód is legyen előírás (???) .

Én támogatnám, csak "kis" ellentmondás vélek felfedezni az érvelésben, némi "kettős-mérce" párhuzamot vélek felfedezni, ugyanakkor a korábban mások által javasolt:
"kapsz egyéni döntési szabadságot, annak felelősségével" ötletet nem nagyon támogattad/támogatták a hasonló véleményen lévők.

Nem tartom jónak az egyéni jogok/szabadság, egyéni kötelezettségek/egyéni felelősség ilyen szintű "borulását" !
Részletekben lehet, hogy nem potosan követtem miliméterr/grammra az egyenleget, de magát a tendenciát koncepciót --erős párhuzamot látva a Római-Birodalom bukása(kori) fejezettel-- hibásnak tartom, nem-kicsit !!!
Szerintem senki nem mondta hogy a vitaminok szedése legyen kötelező!
Viszont jogosan felmerül a kérdés hogy miért is NEM folyik EZ az összes médiából ránk, miért is nincs rá komoly TB támogatás?
 
S

Shektor11

Guest
És ezekben a cikkekben hol írják azt, hogy oltás helyett megoldás a D-vitamin? Hol írják, hogy ezzel meg lehet állítani a járványt?

Ezekbe a cikkekbe bele akarod látni azt, amit már előre feltételezel, de a tudomány nem így működik. Még a saját tapasztalatodból is ignorálod azokat az információkat, amik nem tetszenek neked. Nézd már meg hányan szednek most vitaminokat és hogyan terjed a járvány. Ez hogyan lehetséges? Tényleg azt hiszed, hogy ha meg lehetne állítani pár olcsó tablettával, akkor azt ne tennék meg. Sem az eü-nek, sem a kutatóknak, sem pedig a politikusoknak nem érdeke elhúzni ezt a helyzetet.
Nem tudom, hogy hányan szednek vitaminokat, azt tudom, hogy a legutóbbi felmérés szerint a magyar lakosság 95%-a D-vitamin hiányos: https://index.hu/tudomany/2013/09/22/tizbol_kilenc_magyar_d-vitamin_hianyos/
Ez 2013-ban volt.
Szerintem senki sem tudja, hogy azóta most mennyi lehet ez az arány. Drasztikus javulások azonban valószínűleg nem történtek.
"Tényleg azt hiszed, hogy ha meg lehetne állítani pár olcsó tablettával, akkor azt ne tennék meg. Sem az eü-nek, sem a kutatóknak, sem pedig a politikusoknak nem érdeke elhúzni ezt a helyzetet."
Értem a hozzászólásod logikáját. Jó kérdések, fontosak hogy feltegyük ezeket a kérdéseket. Mindazonáltal szeretném leszögezni, hogy azt nem állítottam, hogy meglehet állítani. A kutatások alapján azt lehet mondani, hogy a halálozást lelehet vele csökkenteni 70%-al. A megfigyelések ezt támasztják alá. Emellett pedig a D-vitamin konszenzusra tudok hivatkozni:
"A D-vitamin-szint 37,5–50 nmol/l-ről 75–100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének. "

Összességében: Ezek alapján azt lehet mondani, hogy az emberek életminőségén jelentősen lehetne javítani+meglehetne menteni sok embert.
Az utolsó mondataidban felvetett kérdésekre több választ is lehet adni. Előzetesen azért leszögezném, hogy a D-vitamint alkalmazzák, nincs eltitkolva az emberek elől, hiszen az index, és egyéb nagy sajtóorgánumok is írtak/írnak róla.
Az egyik válasz lehetőség: a D-vitamin, és annak a hatásai meglehetősen új területet képeznek. Az utóbbi években vált jobban ismertté, kutatottá. Az egyik példa: egyik ismerősömnek csontritkulása volt, kiderült hogy D-vitamin hiány okozta. Adtak neki D-vitamint, a csontritkulás elmúlt. Pár évvel ezelőtt ez az egyszerű gyógyulás teljesen elképzelhetetlen lett volna, egyszerűen nem ismerték az összefüggést ok és okozat között.
A másik válasz lehetőség: meg kell nézni, kik az ellenérdekeltek. Onnan meg mindenki szabadon tovább gondolhatja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 779
65 113
113
Az RFPI és Szerbia 2 millió dózis Szputnyik-V szállításáról állapodott meg. A vakcinákat vélhetően az RFPI szerződött partnerei fogják előállítani (valszeg Dél-Korea, Kína vagy India jöhet számításba). Az orosz vakcinával ma kezdődött meg a tömeges oltás, a házelnök és a belügyminiszter már megkapta.
Meg a vegen beindul az oltasturizmus Szerbia fele...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 919
13 903
113
Nem gyenge f!ng-reszeléshez csatlakoztok.

Lelkesen támogattok valamit, ---ami valóban jó--, aminek a hivatalos támogatását hiányoljátok, és közben a hivatalos személyeket, és hivatalos véleményeiket idézitek ! ! ! Oooopsz ! ! ! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ez kicsit az tinédzserek lázadására emlékeztet, "csak magáért a lázadásért" !!!
Jót mosolyognék rajta, ha undorító hátterek nem lovagolnák meg a jóindulatú kezdeményezést !

A Magyarország-i "diktatúra" ezt lehetővé teszi, hasonló véleményeket a demokráciák fellegváraiban doxxing-ot kapsz "jutalmul":

..
"Rowan Atkinson a Radio Times magazinnak adott interjújában elmondta, hogy számára egymás online lejáratása – rajtuk a végletekig kifacsart politikai korrektséget számon kérve – gyakorlatilag egyenlő a középkori lincselésekkel.
..

A színész arra a „doxxing” nevű gyakorlatra utalt, ami nálunk szerencsére még nem jelent meg. A kifejezés azt takarja, amikor egy csoport baloldali aktivista az interneten kideríti egy-egy konzervatív kommentelő minden adatát (lakcím, rokonok elérhetősége, munkahely), és lényegében az egész életét megpróbálják tönkretenni: írnak a munkáltatójának, hogy „fasisztát” alkalmaz, kamuüzeneteket küldenek a feleségének/férjének a szerető nevében, feljelentik a gyámügynél gyermekbántalmazás miatt, megpróbálják elérni a főbérlőjénél, hogy tegye ki őt az utcára, stb."
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Nem gyenge f!ng-reszeléshez csatlakoztok.

Lelkesen támogattok valamit, ---ami valóban jó--, aminek a hivatalos támogatását hiányoljátok, és közben a hivatalos személyeket, és hivatalos véleményeiket idézitek ! ! ! Oooopsz ! ! ! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ez kicsit az tinédzserek lázadására emlékeztet, "csak magáért a lázadásért" !!!
Jót mosolyognék rajta, ha undorító hátterek nem lovagolnák meg a jóindulatú kezdeményezést !

A Magyarország-i "diktatúra" ezt lehetővé teszi, hasonló véleményeket a demokráciák fellegváraiban doxxing-ot kapsz "jutalmul":

..
"Rowan Atkinson a Radio Times magazinnak adott interjújában elmondta, hogy számára egymás online lejáratása – rajtuk a végletekig kifacsart politikai korrektséget számon kérve – gyakorlatilag egyenlő a középkori lincselésekkel.
..

A színész arra a „doxxing” nevű gyakorlatra utalt, ami nálunk szerencsére még nem jelent meg. A kifejezés azt takarja, amikor egy csoport baloldali aktivista az interneten kideríti egy-egy konzervatív kommentelő minden adatát (lakcím, rokonok elérhetősége, munkahely), és lényegében az egész életét megpróbálják tönkretenni: írnak a munkáltatójának, hogy „fasisztát” alkalmaz, kamuüzeneteket küldenek a feleségének/férjének a szerető nevében, feljelentik a gyámügynél gyermekbántalmazás miatt, megpróbálják elérni a főbérlőjénél, hogy tegye ki őt az utcára, stb."
Mivan?:confused: