Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 453
113

Egy komment a facebookon: "Mit akar a Who Európával?" :)

Mit, mit ...
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Tudok !!! Na erre varrjál gombot !!! Akkor most mi van ??? :eek::D:D:p

Amerikában pusztított a vadon élő pumák között egy vírus, ami hozzávetőlegesen 100%-os halálozást okozott közöttük. Úgy becsülték, hogy a teljes puma állományt ki fogja irtani, vagyis a puma amerikában kipusztul. Nem sikerült neki, mert kb. 10% maradt a pumák állományából amikor kipusztult a vírus. Túl messze voltak már az egyedek egymástól. Na most ezt vetítsd át az emberiségre !!! Bármikor jöhet egy olyan jól terjedő mutáns ami teljes mortalítást okoz. Ez kb. úgy állna meg mint a pumákat szó szerint megtizedelő vírus ! Igen, van olyan vírus mutáció, ami önpusztítóvá válik, de előtte szinte kiirtja a teljes állományt amit megfertőz. Utána lehet nézni a pumákat majdnem kipusztító vírusnak, valós !!! Ez volt az első ilyen eset, aminek a szörnyű pusztítását a virológusok online egyenes adásban nézhették végig !!!! Azt mindenki tudta hogy elméletileg ez is lehetséges, nem csak a megszelídülés !

Kéne még tanulnod rengeteget ha okoskodni akarsz, mert vírus témában egyenlőre még az analfabéták közé tartozol ! :eek::D:D:p:cool: Én megmondtam sokkal korábban, hogy a nagy esetszámmal szinte biztosan jönnek a mutánsok, tehát "Damoklész kardja" szinte biztosan a fejünkre fog esni !!! Ez a mostani agresszívebb mutánsok idején még mindig csak kicsi sérólést okozott !!! Csak ne legyen ennél rosszabb mutáns ! Persze ezt senki nem garantálhatja !!! Ki kell irtani, más megoldás NINCS !!!

Szóval okoska tanuljál még sokat a vírusokról ha tanácsot akarsz még adni ! Ez a felelés egyenlőre akkora karó, hogy kilóg a naplóból !!! Leülhetsz ! :p:cool:

Nem árt ha józan az ember miközben fórumozik:)

Maradjunk a realitás és az józan ész birodalmában. Természetesen arra gondoltam, hogy az emberek mikor találkoztak egy olyan vírussal ami végül nem megszelídült hanem elvadult, ráadásul mondjuk a modern orvostudomány idejében. Természetesen az a forgatókönyv elképzelhető, hogy míg megszelídül lesznek fellobbanásai...

Egyébként a szemmel látható halálozási többlet ellenére a COVID-19 mortalitása ezrelékes szinten mozog. Ma jelentette be Merkely, hogy a népesség cirka 40%-a, 4 millió magyar már átesett rajta az elmúlt cirka évben. Az áldozatok száma pedig 13 ezer ugye. Ez 2-3 ezrelékes mortalitás, úgy hogy "letolt gatyával" kapott el minket, használható vakcina és gyógymód nélkül, a jó kis ókori-középkori karanténozás volt az egyetlen használható fegyverünk ez idő alatt.

Félreértés ne essék, maximálisan "vírus hívő" vagyok, maszkban élek egy éve, elsők között regisztráltam az oltásra (mondjuk már átestem rajta egy két napos lázzal), hangsúly eltolásokkal de támogatom kb a védekezés irányát is (én azért máshogy csinálnám), azt sem gondolom, hogy soha többet nem lesznek akár ennél veszélyesebb járványok is, de azért az ördögöt sem akarom a falra festeni...

Az emberiség összességében jól vizsgázott - SZERINTEM. Gyakorlailag pár ezer halott után globális vészhelyzet alakult ki, történelmi kontinensnyi kijárási tilalmakkal, a gazdaság teljes leállításával. Ennek ellenére a gazdaság sem omlott össze (eddig, és nyilván kemény idők jönnek egyes szektorokra), használható vakcinát rekordidő alatt kotyvasztottak, az egészségügybe és úgy általában a hasonló járványok elleni küzdelemre most szó szerint végtelenül mennyiségű pénz fog menni, el fogunk hagyni egy csomó káros és hülye szokásunkat, többször mosunk kezet (!), télen esetleg a népesség egy része maszkban fog tömegközlekedni és shoppingolni stb.

 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 969
113

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Nem árt ha józan az ember miközben fórumozik:)

Maradjunk a realitás és az józan ész birodalmában. Természetesen arra gondoltam, hogy az emberek mikor találkoztak egy olyan vírussal ami végül nem megszelídült hanem elvadult, ráadásul mondjuk a modern orvostudomány idejében. Természetesen az a forgatókönyv elképzelhető, hogy míg megszelídül lesznek fellobbanásai...

Egyébként a szemmel látható halálozási többlet ellenére a COVID-19 mortalitása ezrelékes szinten mozog. Ma jelentette be Merkely, hogy a népesség cirka 40%-a, 4 millió magyar már átesett rajta az elmúlt cirka évben. Az áldozatok száma pedig 13 ezer ugye. Ez 2-3 ezrelékes mortalitás, úgy hogy "letolt gatyával" kapott el minket, használható vakcina és gyógymód nélkül, a jó kis ókori-középkori karanténozás volt az egyetlen használható fegyverünk ez idő alatt.

Félreértés ne essék, maximálisan "vírus hívő" vagyok, maszkban élek egy éve, elsők között regisztráltam az oltásra (mondjuk már átestem rajta egy két napos lázzal), hangsúly eltolásokkal de támogatom kb a védekezés irányát is (én azért máshogy csinálnám), azt sem gondolom, hogy soha többet nem lesznek akár ennél veszélyesebb járványok is, de azért az ördögöt sem akarom a falra festeni...

Az emberiség összességében jól vizsgázott - SZERINTEM. Gyakorlailag pár ezer halott után globális vészhelyzet alakult ki, történelmi kontinensnyi kijárási tilalmakkal, a gazdaság teljes leállításával. Ennek ellenére a gazdaság sem omlott össze (eddig, és nyilván kemény idők jönnek egyes szektorokra), használható vakcinát rekordidő alatt kotyvasztottak, az egészségügybe és úgy általában a hasonló járványok elleni küzdelemre most szó szerint végtelenül mennyiségű pénz fog menni, el fogunk hagyni egy csomó káros és hülye szokásunkat, többször mosunk kezet (!), télen esetleg a népesség egy része maszkban fog tömegközlekedni és shoppingolni stb.

Alaphangon 4 mill. Csak a saját szoros ismeretségi körömben van 9 személy, akiknél utólag IgG teszttel igazolták hogy Covidosok voltak, és 1 akit PCR-el teszteltek pozitívra, így a hivatalos statisztikában szerepel. Ezért fura számomra, hogy nem kezdték az oltakozást IgG teszteléssel, hiszen tök felesleges beoltani azt akinek már úgyis van ellenanyag a szervezetében, nemde? Vagy nem? :) ;)
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Alaphangon 4 mill. Csak a saját szoros ismeretségi körömben van 9 személy, akiknél utólag IgG teszttel igazolták hogy Covidosok voltak, és 1 akit PCR-el teszteltek pozitívra, így a hivatalos statisztikában szerepel. Ezért fura számomra, hogy nem kezdték az oltakozást IgG teszteléssel, hiszen tök felesleges beoltani azt akinek már úgyis van ellenanyag a szervezetében, nemde? Vagy nem? :) ;)

Még nem teljesen tiszta, hogy mennyi ideig vagy immunis. Nekem azt írták a pozitív IgG teszlapomra, hogy innentől 1-2 két évig nem kaphatom el a vírust. Ezt hívják "szakértői becslésnek":))

Amúgy igen, bár ez a 4 millió erős számnak tűnik. Nálam is a legközelebbi 7 kollégámból 6 már átesett rajta, és senki nem került be a statisztikába mert egy rutin céges tesztelésen IgG teszttel fogták meg őket - rákérdeztem, ezeket nem jelenti soha, csak a PCR teszt számít.

Egyébként akkor sincs semmi, ha ezentúl évente 2x el kell menni a háziorvoshez felvenni az oltást.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
"Egész életemben ilyet kaptam..."
Soha életében nem kapott ilyen vakcinát. Másmilyen oroszt se sokat. Pláne nem egész életében.
Ráadásul eddig a Szputnyik mennyisége jelképesnek is alig mondható a több százezer nyugati adag mellett.
A szovjet gyermekoltásokra gondol. A Sputnik egy operatív-sürgősségi megoldás mivel nem jön nyugati vakcina megfelelő mennyiségben hiába volt még a fejlesztés szakaszában megrendelve. A Sputnik csak most volt megrendelve, konkrét mennyiséggel és szállítási ütemtervvel egyetemben.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Alaphangon 4 mill. Csak a saját szoros ismeretségi körömben van 9 személy, akiknél utólag IgG teszttel igazolták hogy Covidosok voltak, és 1 akit PCR-el teszteltek pozitívra, így a hivatalos statisztikában szerepel. Ezért fura számomra, hogy nem kezdték az oltakozást IgG teszteléssel, hiszen tök felesleges beoltani azt akinek már úgyis van ellenanyag a szervezetében, nemde? Vagy nem? :) ;)
Csak többe került az ellenanyagteszt mint az oltás. És lehet hirtelen az ellenanyagteszt lenne a szűk keresztmetszet.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Alaphangon 4 mill. Csak a saját szoros ismeretségi körömben van 9 személy, akiknél utólag IgG teszttel igazolták hogy Covidosok voltak, és 1 akit PCR-el teszteltek pozitívra, így a hivatalos statisztikában szerepel. Ezért fura számomra, hogy nem kezdték az oltakozást IgG teszteléssel, hiszen tök felesleges beoltani azt akinek már úgyis van ellenanyag a szervezetében, nemde? Vagy nem? :) ;)

Azért az antitest teszt sem mindenható. Nekem 6 nappal a pozitív antigén tesztem után lett negatív az antitest gyorstesztem... (tünetem már az antigén tesztkor sem volt, csak előtte 2-3 nappal.) Tudom, ez pontatlan gyorsteszt volt, a tiéd lehet nem ilyen volt, hanem rendes.

Barátnőm meg úgy néz ki, hogy 2x is elkapta, mindössze másfél hónap különbséggel. Mindkétszer relatív enyhe lefolyással.

Nem lehet egzaktul megmondani, ki mennyi ideig védett egy fertőzés után... Mindenki csak homályban tapogatózik, és ilyen-olyan megfontolások, tapasztalatok alapján becsül. Ahhoz hogy erről valós képet kapjunk, sok száz volt covidos embert (tünetmenteset, enyhe tünetest, közepest, súlyost, épp túléltet) kellene kb. hetente tesztelni antitestre. Akkor lenne megfelelő adatmennyiség talán, és akkor is még egy új mutáció simán bekavarhat... Az az egy biztos, hogy teljes a bizonytalanság.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Leonidas

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113

showpic.php
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem árt ha józan az ember miközben fórumozik:)
Vannak akik nem szoktak segg részegen fórumozni, ÉN KONKRÉTAN SOHA !!! :p :D:D:cool: Szóval ne magadból induljál ki ha rólam beszélsz ! :eek::p:D:D:cool: Én elhiszem neked hogy te szoktál segg részegen ide irogatni. ;) Különben nem vagy ezzel egyedül, vannak akik bevallják, vannak akik nem, és vannak akik elszólják magukat ez-ügyben. Ööö.... igen, meg tudom bocsátani, de csak az első kategóriának, akinek egyenes a gerince, szóval egyáltalán van gerince hozzá... A többinek NEM ! ;) Amúgy nem vagyok absztinens pia ügyben, Szoktunk rendes kis egész napos bulikat tartani a barátaimmal, családostul, természetben tavaknál, erdőkben, meg télen bérelt termekben épületekben. Annyit fűznék csak hozzá, hogy soha nem részegedek le egy normális szint alá, mindig tudom mi volt előző nap, ki mit mondott, tett. Ez a szint nem is szokott rajtam látszani. Amúgy a gyerekeim (19 és 25) talán még soha nem láttak részegen, pedig a kirándulásos bulikon évtizedekig részt vettek. Amúgy meg ilyenkor xarok nagy ívben minden fórumra és közösségi oldalra. Azért rád kíváncsi lennék segg részegen. Ezek szerint ide is szoktál betépve írogatni ? Jó ezt tudni. :p:cool:

Maradjunk a realitás és az józan ész birodalmában. Természetesen arra gondoltam, hogy az emberek mikor találkoztak egy olyan vírussal ami végül nem megszelídült hanem elvadult, ráadásul mondjuk a modern orvostudomány idejében. Természetesen az a forgatókönyv elképzelhető, hogy míg megszelídül lesznek fellobbanásai...
Nos ezért kaptál egyest (karót) a korábbi feleletedért. Fel kéne fogni azt az "apróságot", hogy a vírusok evolúciójában nincs különbség az állatok és az emberi faj között. A vírusoknak egy ugyan olyan "gazdaszervezet" vagyunk, mint bármelyik másik élőlény ! Ha már itt tartunk, ebbe még a fák is beletartoznak ! Nem tudom miért vagy ilyen, mert nem vagy te olyan "fafejű" vagy buta vagy ostoba hogy ne értenéd ezeket meg, azért csak kekeckedsz velem ! :D:D;) Ha már itt tartunk, elárulom neked, hogy nem tartalak egyáltalán hülyegyereknek, de egy talány a számomra, miért vagy ilyen értetlen. :) Nézz utána a pumás esetnek. Magyarul is találsz róla írásokat.

Félreértés ne essék, maximálisan "vírus hívő" vagyok, maszkban élek egy éve, elsők között regisztráltam az oltásra (mondjuk már átestem rajta egy két napos lázzal), hangsúly eltolásokkal de támogatom kb a védekezés irányát is (én azért máshogy csinálnám), azt sem gondolom, hogy soha többet nem lesznek akár ennél veszélyesebb járványok is, de azért az ördögöt sem akarom a falra festeni...
Na itt van !!! Mondtam én, hogy egy értelmes okos gyerek vagy te ! De miért kell velem kekeckedni ? Ha amúgy is igazam van ? (nem kicsit !!! ;):p) :D:D:D

Az emberiség összességében jól vizsgázott - SZERINTEM. Gyakorlatilag pár ezer halott után globális vészhelyzet alakult ki, történelmi kontinensnyi kijárási tilalmakkal, a gazdaság teljes leállításával. Ennek ellenére a gazdaság sem omlott össze (eddig, és nyilván kemény idők jönnek egyes szektorokra), használható vakcinát rekordidő alatt kotyvasztottak, az egészségügybe és úgy általában a hasonló járványok elleni küzdelemre most szó szerint végtelenül mennyiségű pénz fog menni, el fogunk hagyni egy csomó káros és hülye szokásunkat, többször mosunk kezet (!), télen esetleg a népesség egy része maszkban fog tömegközlekedni és shoppingolni stb.
Na ! Abban egyáltalán NEM értek veled egyet hogy az emberiség jól vizsgázott, én inkább a katasztrofális oldaláról beszélnék. :eek::p Viszont rengeteg mással igen egyetértek veled ! :) Szerintem értékeld át a történetet. Az emberiség megbukott egy szúrópróba szerű vírus vizsgán !!! Bezony ! Ha ez egy "puma járvány" szintű esetre ment volna át, az emberiség tömegesen halt volna bele, mert nem volt képes megállítani a terjedést. Ez a járvány inkább csak egy erős figyelmeztetés volt, hogy a szerencse miatt éljük túl, a vírus kegyeiből, nem a tudásunkból és hozzáállásunkból ! Amúgy egyébként ha 2,5 - 3 MRD alá csökkenne a föld népessége, ha meg 1 MRD alá akkor meg pláne, súlyos visszaesés lenne, talán 100 - 150 évre is. Egyes részei a földnek az ókori szintekre süllyedne, rengeteg háború törne ki. Miért lenne globális összeomlás ? A "fejlett" világban is ? Mert a földnek (az ember szempontjából optimális) jelenlegi berendezkedése az ipari szint és a fejlődés fenntartásához kb. 3 - 3,5 MRD emberre van szüksége hogy fenntartsa a mostani szintet. Ez alatt hanyatlás jön. Rengeteg területen !!! Űrkutatás, orvostudomány, nyersanyag kitermelés és gyártás + kutatás, élelmiszer termelés, szállítás (hajó, repülő, közúti, minden !!!!!), ipari termelés, stb. stb. hogy csak a legfontosabb területek említsem. Szóval globális szinten országoktól függetlenül nagyon nem mindegy hogyan tud az emberiség kezelni egy ilyen szintű problémát mint egy vírus pandémia. Ezen most az emberiség MEGBUKOTT !!! Lehet ezt "sikernek" beállítani, kommunikálni, de ez sajnos egy katasztrófa. Az emberiség fejletlenségére és kitettségére mutatott rá, hogy nem voltunk képesek megfelelően kezelni egy ilyen szintű veszélyt ! Az emberiségnek jelenleg a fejlettsége és tudása tekintetében SOKKAL NAGYOBB AZ ARCA mint A VALÓS TUDÁSA ÉS FEJLETTSÉGE !!!! SOK AZ ÖNBIZALMA A SEMMIRE !!! Szóval ez egy jó lecke volt az emberiségnek. Hogy tanulunk-e belőle ? Valószínűleg NEM !!! Most lehet erre megint (újabb ??? :rolleyes::)) "hurrá optimizmust" kommunikálni, de az (megint ??? :rolleyes::)) egy (újabb ???;)) hazugság lesz ! Szerintem jobb szembenézni a fejletlenségünkkel és a hiányosságainkkal és kőkeményen tanulni belőle, levonni a súlyos konzekvenciákat, mert legközelebb a sors nem biztos hogy ilyen kegyes lesz hozzánk, hogy újra csak egy figyelmeztetést kapunk, nem pedig egy súlyos pusztító csapást !!!!!!! (az egyének csoportjainak fejlettsége az hiábavaló az emberiség fejlettsége nélkül, itt a "szumma" érték a meghatározó, persze ez a "szumma" érték jelentősen emelkedhet, ha a fejletlenekre is rá van kényszerítve a fejlettebb hozzáállás - pld. a britek ezt teszik, már 10 évre is büntethető aki szándékosan súlyosan megszegi a karanténra és/vagy védekezésre hozott szabályokat, így jelentősen emelik ezzel a húzással az általános védekezési képességeiket !!! Tehát lehet megfelelő lépésekkel komoly javulást elérni ! Ha van rá szándék és hozzáállás. (korábban NEM volt rá sehol a világon ! ))

Nem kapsz tőlem lájkot a hozzászólásodra, bár sok-mindennel egyetértek, mert még mindig sokat kell tanulnod és korrigálnod hogy az eszedhez méltó szintet hozzál ! ;):D:D:D:p:cool:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Alaphangon 4 mill. Csak a saját szoros ismeretségi körömben van 9 személy, akiknél utólag IgG teszttel igazolták hogy Covidosok voltak, és 1 akit PCR-el teszteltek pozitívra, így a hivatalos statisztikában szerepel. Ezért fura számomra, hogy nem kezdték az oltakozást IgG teszteléssel, hiszen tök felesleges beoltani azt akinek már úgyis van ellenanyag a szervezetében, nemde? Vagy nem? :) ;)
Ööö... szóval... én olyan 3-szor estem át a SARS-CoV-2 fertőzésen.... Akkor mi van ? :) Ettől lett sokkal erősebb védettségem ? Valószínűleg IGEN ! Így történhetett meg, hogy mikor betettek a szabályaik miatt a KEK-re (Kovid Ellátó Központ - VÖRÖS ZÓNA), akkor a kovidosok közt sem fertőződtem meg a vírussal, és 4db negatív PCR tesztel pár nap múlva kitettek... simán... ;):p (ugye ezt részletesen leírtam januárban)

Tehát 1 megfertőződés kevééés ! A tartósabb védelemhez több fertőződés kell. Ezért az oltások is kellenek a már megfertőződötteknek, mivel senki nem tudhatja, mekkora a védettségük és az meddig tart ! Ebben az ügyben még a homályban tapogatózik a tudomány ! A kockázatot elkerülni legjobb leoltani mindenkit az előzményei figyelembevétele nélkül. Már tömegével vannak eredmények a többszöri megfertőződésről szerte a világból, tehát ezzel nem lógok ki a sorból, ez már ismert jelenség. Tehát nem felesleges oltani a korábban már megfertőződötteket, hanem biztonsági szempont a járvány sikeres elnyomása szempontjából. Ehhez idő kellett, hogy rendelkezésre állhasson ez a tudás is a vírusról. :);) Értékelj újra, mert a tudomány már tényekkel átlépte az egyszeri fertőződés = tartós védelem álláspontot ! Gyakorlati adatok és vizsgálatok alapján. :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Ööö... szóval... én olyan 3-szor estem át a SARS-CoV-2 fertőzésen.... Akkor mi van ? :) Ettől lett sokkal erősebb védettségem ? Valószínűleg IGEN ! Így történhetett meg, hogy mikor betettek a szabályaik miatt a KEK-re (Kovid Ellátó Központ - VÖRÖS ZÓNA), akkor a kovidosok közt sem fertőződtem meg a vírussal, és 4db negatív PCR tesztel pár nap múlva kitettek... simán... ;):p (ugye ezt részletesen leírtam januárban)

Tehát 1 megfertőződés kevééés ! A tartósabb védelemhez több fertőződés kell. Ezért az oltások is kellenek a már megfertőződötteknek, mivel senki nem tudhatja, mekkora a védettségük és az meddig tart ! Ebben az ügyben még a homályban tapogatózik a tudomány ! A kockázatot elkerülni legjobb leoltani mindenkit az előzményei figyelembevétele nélkül. Már tömegével vannak eredmények a többszöri megfertőződésről szerte a világból, tehát ezzel nem lógok ki a sorból, ez már ismert jelenség. Tehát nem felesleges oltani a korábban már megfertőződötteket, hanem biztonsági szempont a járvány sikeres elnyomása szempontjából. Ehhez idő kellett, hogy rendelkezésre állhasson ez a tudás is a vírusról. :);) Értékelj újra, mert a tudomány már tényekkel átlépte az egyszeri fertőződés = tartós védelem álláspontot ! Gyakorlati adatok és vizsgálatok alapján. :)
Min nem estél át eddig az életedben?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Min nem estél át eddig az életedben?
Jóóó kérdés !!! :p :D:D Már én sem tudom... :) Ha viszont a topic elejére lapozol, anno megírtam belőlük sokat. Meg azt is, hogy ebbe akár 10 ember is belehalhatott volna amin én átmentem. De ezt az újabb "próbát" "kísérletet" sem szerettem volna "kipróbálni", ha engem is megkérdez valaki ! :p:D De a sors nekem nem ezt adja, hanem azt hogy mindenen át kell mennem és túlélni, mint a "Hegylakónak". Néha már nekem is gyanús ez az egész ami velem zajlik... :D:D
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
A szovjet gyermekoltásokra gondol. A Sputnik egy operatív-sürgősségi megoldás mivel nem jön nyugati vakcina megfelelő mennyiségben hiába volt még a fejlesztés szakaszában megrendelve. A Sputnik csak most volt megrendelve, konkrét mennyiséggel és szállítási ütemtervvel egyetemben.
"A szovjet gyermekoltásokra gondol." 2 ilyen van: a Sabin csepp és a kanyaró elleni. Ezeket kapta "egész életében", kb 60-70 évvel ezelőtt, ebből általánosít.
"mivel nem jön nyugati vakcina megfelelő mennyiségben": jelenleg 2.800 adag orosz van, és kb 600.000 nyugati. Elég sanszos, hogy akkor sem jutna hozzá Szputnyikhoz, ha kifejezetten azt akarja.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Rferi66

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
381875 fertőzött (+1862)
3799 kórházban (+52)
299 lélegeztetőgépen (+3)
81297 aktív eset (-347)
287134 gyógyult (+2112)
13444 elhunyt (+97)
294624 (117368) kapott oltást (+1997, +3798)
3318850 mintavétel (+20036)
21456 hatósági házi karanténban (+2042)
a95385bb7f58af3c39822ae94d5eddfd.png
383735 fertőzött (+1860)
3828 kórházban (+29)
299 lélegeztetőgépen (+/-0)
80672 aktív eset (-625)
289520 gyógyult (+2386)
13543 elhunyt (+99)
310448 (120649) kapott oltást (+5824, +3281)
3338289 mintavétel (+19439)
22525 hatósági házi karanténban (+1069)
0d669b87c7623f4cba9b6931cf9be56e.png
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 453
113
Azért az antitest teszt sem mindenható. Nekem 6 nappal a pozitív antigén tesztem után lett negatív az antitest gyorstesztem... (tünetem már az antigén tesztkor sem volt, csak előtte 2-3 nappal.) Tudom, ez pontatlan gyorsteszt volt, a tiéd lehet nem ilyen volt, hanem rendes.

Barátnőm meg úgy néz ki, hogy 2x is elkapta, mindössze másfél hónap különbséggel. Mindkétszer relatív enyhe lefolyással.

Nem lehet egzaktul megmondani, ki mennyi ideig védett egy fertőzés után... Mindenki csak homályban tapogatózik, és ilyen-olyan megfontolások, tapasztalatok alapján becsül. Ahhoz hogy erről valós képet kapjunk, sok száz volt covidos embert (tünetmenteset, enyhe tünetest, közepest, súlyost, épp túléltet) kellene kb. hetente tesztelni antitestre. Akkor lenne megfelelő adatmennyiség talán, és akkor is még egy új mutáció simán bekavarhat... Az az egy biztos, hogy teljes a bizonytalanság.
Kizárt. Nem lehet elkapni egymás után 2x. 3-6 hónap a védettség.
Én is beteg voltam aug vége-nov eleje kurvára, azt hittem covid, stb. de nem az volt. Viszont decemberben megkaptam. Az már az volt.