Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Komolyan, csodállak, ennyi energiát abba fektetni, hogy megpróbálsz mindenbe belemagyarázni mindent, hogy össze lehessen valahogy drótozni az elmélet darabjait, már-már szürreális. De tényleg irigylésre méltó, én örülnék, ha ennyi fantáziám volna. Sajnos valószínűleg a szakmám miatt inkább a logikai alapok felől tudok közelíteni, másra már nem áll rá az agyam, valószínűleg ezért nem értelek.
Látod! Pedig egyszer már megfogadtam, hogy nem szólok ehhez a topikhoz... :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Számtalan olyan légúti fertőzés létezik, amelyek az influenzához hasonlóan terjed. Ebbe nem kell túl sok mindent belelátni. Ami pedig a maszkviselést, távolságtartást és a kézhigiénia betartását illeti, az azért már elég jól látszik, hogy míg az influenza lényegében ebben a szezonban eltűnt, addig a koronavírus az előbbiek betartása ellenére azért elég jól terjed. Tehát a Covidot csak lassítani lehet vele.. kapásból itt van egy különbség.

A BCG-oltás esetén is arra jutottak több esetben, hogy van valamilyen eddig nem azonosított mechanizmus, ami egy általános immunerősítő hatást vált ki a szervezetünkben. Szóval ebbe sem kell(ene) túl sokat belelátnod.
Ti itt - többen is -, "többet láttok belém" (már mint, hogy én mindig belelátnék ebbe-abba ezt-azt), mint amit én valójában belelátok. :D
Túlbecsültök! :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
míg az influenza lényegében ebben a szezonban eltűnt,
Már mint az erről szóló statisztika... Az valóban eltűnt! ;)
Átlag három havonta tettem fel a kérdést, hogy miért nincs egymás melletti bontás az átláthatóság érdekében? (Tudom, ez nem influenza, alma-körte) :)
2017-es influenzajárványtól kezdve, stb. Egy év alatt ezt is körbejártuk. Ugyan ott vagyunk... :p:)
Az elmúlt 12 hónap folyamán hány idős krónikus beteg vesztette életét influenza okozta tüdőgyulladásban/egyéb szövődményben?
Hányan vesztették életüket ténylegesen a lélegeztető gépen?
Hogyan futhat fel a "harmadik hullám" most? Karácsony utáni hetekben meg, amikor több volt a társadalmi érintkezés meg nem? :eek::rolleyes:
Mindegy...
:)
..
/na kipingáltam emojikkal, leonídászosodok.../ :D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Már mint az erről szóló statisztika... Az valóban eltűnt! ;)
Átlag három havonta tettem fel a kérdést, hogy miért nincs egymás melletti bontás az átláthatóság érdekében? (Tudom, ez nem influenza, alma-körte) :)
2017-es influenzajárványtól kezdve, stb. Egy év alatt ezt is körbejártuk. Ugyan ott vagyunk... :p:)
Az elmúlt 12 hónap folyamán hány idős krónikus beteg vesztette életét influenza okozta tüdőgyulladásban/egyéb szövődményben?
Hányan vesztették életüket ténylegesen a lélegeztető gépen?
Hogyan futhat fel a "harmadik hullám" most? Karácsony utáni hetekben meg, amikor több volt a társadalmi érintkezés meg nem? :eek::rolleyes:
Mindegy...
:)
..
/na kipingáltam emojikkal, leonídászosodok.../ :D
A hiányolt statisztika:


Itt böngészheted heti bontásban, hogy mikor mennyi beteg jelentkezett orvosnál influenzaszerű tünetekkel és hogy a levett mintákból mennyi esetben lett pozitív a teszt.
A harmadik hullám pedig azért indult el itthon, mert feltehetően a brit változat kezd egyre szélesebb körben elterjedni.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Országunkba eddig beérkezett vakcinák (/2 mivel két adag kell egy személy ígért hatékonyságú védettségéhez):
Pfizer 386 872
Sinopharm 275 000
AstraZeneca 84 800
Szputnyik 72 800
Moderna 19 800

Azaz nagyjából 840 000 ember beoltásához rendelkezünk oltóanyaggal (a szputnyik esetében ez nem teljesen helytálló, mert a két oltás ott nem ugyanazzal az oltóanyaggal történik az első és a második alkalommal, viszont csak azt jelenti, hogy kétszer ennyi embernek lesz az ígértnél kisebb, ismeretlen hatékonyságú/idejű védettsége, azaz szputnyiknál külön kellene írni a szputnyik1-et és szputnyik2-t, de ha jól tudom erre nincs publikus adat, vagy mind az első komponens...)
A 840 000 oltóanyagból 500 000-et még mindig a korhadó nyugat szállítja. Ezek a gaz imperialisták, irgumburgum na.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Sziasztok!

Most mi a legfrissebb infó, hol lesznek beoltva az emberek a vakcinával? Korábban olvastam, hogy oltópontok lesznek felállítva, de NEM a háziorvosoknál, ma direkt rákerestem, és csak egy helyen találtam infót, de ott azt írták, hogy pl a kínai vakcinákat már szállítják nemsokára a praxisokba és így a háziorvosoknál is lesz kb 50 adag belőle. Én mindenképpen beoltatom magam, de örülnék neki, ha azt a háziorvosomnál meg lehetne oldani a rendelőjében.
Ahova hívnak, ott leszel beoltva, tehát NEM Te döntöd el. - Miként azt sem, hogy mivel oltanak, mert "Nyunyó" megmondta: "Ne válogass"...!
Na ennyit a "szabad választásról"...!!! :(:(:(
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
337
1 717
93
Sziasztok!

Most mi a legfrissebb infó, hol lesznek beoltva az emberek a vakcinával? Korábban olvastam, hogy oltópontok lesznek felállítva, de NEM a háziorvosoknál, ma direkt rákerestem, és csak egy helyen találtam infót, de ott azt írták, hogy pl a kínai vakcinákat már szállítják nemsokára a praxisokba és így a háziorvosoknál is lesz kb 50 adag belőle. Én mindenképpen beoltatom magam, de örülnék neki, ha azt a háziorvosomnál meg lehetne oldani a rendelőjében.
Szia!

Edesanyamat ma hivta a haziorvos hogy holnap mehet, ha nem banja hogy kinai vakcinát kap. Beleegyezett, a doki azt mondta hogy fel orat ott kell maradni rendelőben a biztonsag kedveert.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Sziasztok!

Most mi a legfrissebb infó, hol lesznek beoltva az emberek a vakcinával? Korábban olvastam, hogy oltópontok lesznek felállítva, de NEM a háziorvosoknál, ma direkt rákerestem, és csak egy helyen találtam infót, de ott azt írták, hogy pl a kínai vakcinákat már szállítják nemsokára a praxisokba és így a háziorvosoknál is lesz kb 50 adag belőle. Én mindenképpen beoltatom magam, de örülnék neki, ha azt a háziorvosomnál meg lehetne oldani a rendelőjében.

Ahova hívnak, ott leszel beoltva, tehát NEM Te döntöd el. - Miként azt sem, hogy mivel oltanak, mert "Nyunyó" megmondta: "Ne válogass"...!
Na ennyit a "szabad választásról"...!!! :(:(:(
Friss oltási tapasztalatok.
Az már tuti, hogy a szervezés nagyban a dokiktól is függ.

Fateré nagyon flottul ment. Tegnap felhívták, van vakcina, mikor ér rá. 80 évesen már nem túl sűrű a hete, úgyhogy bármikor. Ma megcsörgették délben, ha tud délután menjen.
Odament a megbeszélt idő előtt negyed órával, kitöltötte 8 perc alatt a papirokat, várt 10 percet, aztán megkapta a Sinopharmot. 3 percet töltött bent. Utána fél óra pihenő a váróban, van-e azonnali negatív mellékhatás, de semmi. Inkább az volt benne a fárasztó, hogy sok öreget, akik szintén az oltásra mentek, a sok félretájékoztatás, keleti vakcinák elleni hergelés megrémített. Fater tök nyugodt volt, de sokan féltek mind a vírustól, mind az oltástól, a dokinál nagyon össze voltak zavarodva.

3-4 hét múlva kell majd újra menni szólnak. Sem az oltáskor, sem azóta semmi negatív tapasztalat. Bár a következő 2 napban még jöhet.

Pozitiv tapasztalat van. Az Öreg nagyon megkönnyebbült, most látom rajta, hogy bár nem mutatta, nagyon tartott a Covidtól. Nagyon felszabadult!!! Így már én is nyugodtabban látogatom meg, sajnos sokat utazok. Remélem nem lesz semmi gikszer.


Anyós. Neki előbb szóltak, de még nem kapta meg, lehet a héten nem is fogja. Több embert értesített a doki, mint amennyi vakcinát kapott. Szinte mki kérte, nem volt lemondás. Nem erre szamitott6, igy páran hoppon maradnak. Nagy a túljelentkezés, pedig ez is Sinopharm.


Egyébként oltanak a háziorvosnál és a kórházakban is. Valakit ide, valakit oda hivnak. Ezen felül, ha kellő mennyiségű oltás jön, lesznek külön oltópontok.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Országunkba eddig beérkezett vakcinák (/2 mivel két adag kell egy személy ígért hatékonyságú védettségéhez):
Pfizer 386 872
Sinopharm 275 000
AstraZeneca 84 800
Szputnyik 72 800
Moderna 19 800

Azaz nagyjából 840 000 ember beoltásához rendelkezünk oltóanyaggal (a szputnyik esetében ez nem teljesen helytálló, mert a két oltás ott nem ugyanazzal az oltóanyaggal történik az első és a második alkalommal, viszont csak azt jelenti, hogy kétszer ennyi embernek lesz az ígértnél kisebb, ismeretlen hatékonyságú/idejű védettsége, azaz szputnyiknál külön kellene írni a szputnyik1-et és szputnyik2-t, de ha jól tudom erre nincs publikus adat, vagy mind az első komponens...)
A 840 000 oltóanyagból 500 000-et még mindig a korhadó nyugat szállítja. Ezek a gaz imperialisták, irgumburgum na.


Örülünk ,hogy ennyit is adtak a nyugatiak..(de tényleg)..csak nem annyit,akkor és ahogyan igérték....amúgy semmi gond....:D:D...Én is bejelentettem ma a fiúknak a cégnél nem annyit,nem akkor és..nemúgy ahogy ígértem.....szerintem nem lesz gond:D:D:D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Örülünk ,hogy ennyit is adtak a nyugatiak..(de tényleg)..csak nem annyit,akkor és ahogyan igérték....amúgy semmi gond....:D:D...Én is bejelentettem ma a fiúknak a cégnél nem annyit,nem akkor és..nemúgy ahogy ígértem.....szerintem nem lesz gond:D:D:D
Az oroszok sem annyit szállítottak, amennyit ígértek, mégsem hőbörgünk miatta. Egyszerűen senki nem tud annyit szállítani amennyit ígér, csak azt kell nézni mi az ami valójában érkezik.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Az oroszok sem annyit szállítottak, amennyit ígértek, mégsem hőbörgünk miatta. Egyszerűen senki nem tud annyit szállítani amennyit ígér, csak azt kell nézni mi az ami valójában érkezik.
de amiatt is.... a sok szemellenzős csak emiatt rinyál (ruszki szecsuáni).....de te most a nyugatról beszéltél és én arra reagáltam
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
de amiatt is.... a sok szemellenzős csak emiatt rinyál (ruszki szecsuáni).....de te most a nyugatról beszéltél és én arra reagáltam
Gyakorlatilag a Pfizer meg a Sinopharm az aki érezhető mennyiséget szállított eddig, a többiek a változatosság gyönyörködtet de jól nem laktat kategória. Meglátjuk hogyan változik ez a jövőben... ha változik...
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and deze75

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Az orosz nem biztos hogy nem fog meg februarba szallitani ;) eddig kuldott 140 e az a 60 e meg siman beeshet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Már mint az erről szóló statisztika... Az valóban eltűnt! ;)
Átlag három havonta tettem fel a kérdést, hogy miért nincs egymás melletti bontás az átláthatóság érdekében? (Tudom, ez nem influenza, alma-körte) :)
2017-es influenzajárványtól kezdve, stb. Egy év alatt ezt is körbejártuk. Ugyan ott vagyunk... :p:)
Az elmúlt 12 hónap folyamán hány idős krónikus beteg vesztette életét influenza okozta tüdőgyulladásban/egyéb szövődményben?
Hányan vesztették életüket ténylegesen a lélegeztető gépen?
Hogyan futhat fel a "harmadik hullám" most? Karácsony utáni hetekben meg, amikor több volt a társadalmi érintkezés meg nem? :eek::rolleyes:
Mindegy...
:)
..
/na kipingáltam emojikkal, leonídászosodok.../ :D
Legalâbb humorod van. Megkönnyebbiti az életet... :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Szerintetek is központilag irânyitjâk ezt a pandèmiât, hogy vëgeredményben eladóssitsâk a vilâgot? Ki? Termeszetesen a titkos hátterhatalom. Egyik ismerösöm ezt hajtogatja egész nap.Akármilyen beszelgetès vele ott vegzödik,, „ hogy a hâtterhatalom“. :(
( Vagy ezt a humor topikba kellene raknom?)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szerintetek is központilag irânyitjâk ezt a pandèmiât, hogy vëgeredményben eladóssitsâk a vilâgot? Ki? Termeszetesen a titkos hátterhatalom. Egyik ismerösöm ezt hajtogatja egész nap.Akármilyen beszelgetès vele ott vegzödik,, „ hogy a hâtterhatalom“. :(
( Vagy ezt a humor topikba kellene raknom?)
Mindenesetre próbálják... :)
Nyugtasd meg az ismerősöd. A java hátravan...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
153107589_133141758683960_3675679100457325714_o.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Úgy tűnik az AstraZeneca a második negyedéves szállításokat sem tudni teljesíteni, 180 millió dózis helyett csupán 90 millió fog érkezni. Az első negyedéves 40 milliós szállítás mellett így június végére 300 helyett csupán 130 millió dózis lesz az EU készlete. Lényegében a nyári 70%-os átoltottsági adatok kukázhatóak, hacsak addig nem sikerült Grísával megegyezni a Szputnyikról vagy a Sinopharmmal.