Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
"Vakcinaválasztás" előtt ezt is vegyétek figyelembe:

Lengyelország nem fogja elfogadni az orosz vagy kínai vakcinával oltottak oltási igazolását​


És mivel az orosz és a kínai vakcina az EU-ban nincs engedélyezve, elképzelhető, hogy több EU-s tagállamai is hasonlóan fog dönteni... :(
Ah, inkább nem mondok semmit erről. Lehet kevergetni xart a kondérban, biztos nincs elég amúgy is, meg rengeteg idő pénz és politikus van hozzá.

Még ha az amerikaiak mondanák ezt azt megérteném, mert Biden már most nyílt hidegháborút hirdetett az oroszok és kína ellen, próbálja is gyűjteni hozzá a zsoldosokat főleg a nyugati "fejlett" országok közül. A lengyelek nem értem minek csinálják ezt. Azt tudom nagyon fújnak az oroszokra mint a macska. Az okokat is tudom, van alapja. De most már megint a szemétdomb tetején nem kéne talán vihart gerjeszteni egy lavór vízben. Van más bajunk is bőven. Amúgy meg ha ez igaz akkor úgy szokták mondani hogy ez már "pitiánerség", "szőrszálhasogatás".
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Legföljebb a teljes EU-Kína külkereskedelem Budapesten át fog szerveződni! Ezt csak támogatni tudjuk, csak épüljenek már a felhőkarcolók Budapesten, hogy végre üzletemberek is fantáziát lássanak ebben a városban, mert anélkül nincs pénzügyi központ!
A felhőkarcolók nélkül tudom csak lájkolni.
(A véleményem ismeritek.) De ettől függetlenül vicc, amit az EU művel megint.
Olvastam ma egy cikket az oltóanyag gyártó kapacitásokról a világban. Volumen!
1. USA, 2. Kína, 3. India. A többi sehol (így az EU is), de megyen azért az ökölrázás Kelet felé vadul. Közben csupasz a seggünk.
A Figyelőben volt ez is. Majd lehet fölteszem beszkennelve...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Igen, de ez a "kabaré" nagyon megnehezítheti néhány honfitársunk egyébként sem egyszerű utazását... :(
Nem
merik
megcsinálni!
Nem lesz "kasztrendszer"!
Akarják, de nem lesz! Mert kiborul a bili!

..
A zsidók kikkel kezdtek, idősekkel?
Nem látok érdemi változást egyelőre...
..
Emirátusokban sem.
..
Nagyon elöl járnak pedig mindketten...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Nagyon összexarták magukat a telexnél, hogy felpörög itthon az oltás és kiderül, hogy a zOrbán megint jó lóra tett. Megnézem, amikir a horvatok nyáron oltóanyag alapján fogják szűrni a beutazást a határon. Örülnék mkinek aki beoltva utazik szórni a zsét. Sztem elegük volt az idei - 8%-os GDP-ből.
Megint? Mikor tett jó lóra...?

A miniszterelnök akkor tett volna jó lóra, ha szeptemberben nyom egy kemény kéziféket és egy kemény 2-3 hetes lezárás talán megakadályozta volna azt, hogy alig 1,5 hónappal később az legyen ami. Aminek következménye az, hogy most és kb. 6 vagy istentudja hány hónapig kellejen lezárni n+1 szektort.

De neeeeem, még ott sem hajtottak végre kontakt csökkentő intézkedéséket, aminek a GDP-re a legkevesebb hatása lett volna.

Szóval ezek után mindenféle ilyesféle milyen lóra tett propival egyik oldal se fárasszon.

Főleg akkor, hogy mekkora önbizalommal mondta Viktor, hogy mennyi idő alatt tudnak beoltani. Mondott milliós számot meg két napot.
Látjuk, ja nem, kurvára nem tudnak...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A második válaszom, az első kiegészítése.

Hogy miért nem bízhatunk a melegben és a nyárban a COVID-19 járvány esetében ? Itt az intő példa, a SARS-CoV-2 unokatestvérkéje, a MERS-CoV ! Simán bírja a meleget és szárazságot, igaz, a testvérkéi közül egyedül, de azt példázza, a SARS vírusok családfájának tulajdonságai között ott van a meleg és szárazság tűrőképessége is, csak kérdés hogy aktivizálódik-e. Nagyon remélem hogy SOHA !!!

A mellékelt cikk és a kép a világ vezető orvosi lapján van, a "THE LANCET"-en, direkt a kedvedért túrtam elő. Ha én valamit mondok az mindig komoly alapokra épül. Sajnos nem sok időm van, ezért mostanában ritkán jelentkezem itt a topicban.

Ez a térkép a MERS-CoV elterjedéséről. Jól látható rajta, hogy a legkevésbé sem zavarta a meleg vagy a szárazság. Na ettől mentsen meg minket az ég ! Mert ezzel a mocsok SARS-CoV-2 -vel is simán előfordulhat !

gr1.jpg


A cikket meg itt találod a "THE LANCET" oldalán ha van kedved elolvasni. De amúgy sok helyen írtak róla részletesen, pld. a WHO-nál is.

Lehet, de akkor azt mondd meg, mi állította meg nálunk az első hullámot? Nagyon sokra tartom azt, hogy az ember mit képes tenni a járványok ellen, de ezesetben mégis kézenfekvőbb számomra, hogy a magyar első hullámmal a nyár végzett elsődlegesen. Természetesen csak találgatunk. Én is olvastam az általad idézett cikkeket, meg azokat a szakértőket is láttam, akik szerint a vakcina csak a súlyos megbetegedést gátolja garantáltan, nem a fertőzés megállítását... meglátjuk! Sokmindent találgatunk, de a megoldás általában a legkézenfekvőbb és az én tippem erre a nyár... persze semmi garancia arra, hogy ez 2021 nyarán is működni fog, de szerintem valószínű.
Már az első hullám óta figyeltem az északi-déli félteke közötti évszakos eltéréseket COVID specifikusan, de nem találtam egyértelműen pro-contra adatokat, így marad feltevés részemről.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 829
31 845
113
Ah, inkább nem mondok semmit erről. Lehet kevergetni xart a kondérban, biztos nincs elég amúgy is, meg rengeteg idő pénz és politikus van hozzá.

Még ha az amerikaiak mondanák ezt azt megérteném, mert Biden már most nyílt hidegháborút hirdetett az oroszok és kína ellen, próbálja is gyűjteni hozzá a zsoldosokat főleg a nyugati "fejlett" országok közül. A lengyelek nem értem minek csinálják ezt. Azt tudom nagyon fújnak az oroszokra mint a macska. Az okokat is tudom, van alapja. De most már megint a szemétdomb tetején nem kéne talán vihart gerjeszteni egy lavór vízben. Van más bajunk is bőven. Amúgy meg ha ez igaz akkor úgy szokták mondani hogy ez már "pitiánerség", "szőrszálhasogatás".

Ukrajna még az orosz vakcinát mint olyat is betiltotta törvényhozásilag...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ezt pl most találtam.
A második válaszom, az első kiegészítése.

Hogy miért nem bízhatunk a melegben és a nyárban a COVID-19 járvány esetében ? Itt az intő példa, a SARS-CoV-2 unokatestvérkéje, a MERS-CoV ! Simán bírja a meleget és szárazságot, igaz, a testvérkéi közül egyedül, de azt példázza, a SARS vírusok családfájának tulajdonságai között ott van a meleg és szárazság tűrőképessége is, csak kérdés hogy aktivizálódik-e. Nagyon remélem hogy SOHA !!!

A mellékelt cikk és a kép a világ vezető orvosi lapján van, a "THE LANCET"-en, direkt a kedvedért túrtam elő. Ha én valamit mondok az mindig komoly alapokra épül. Sajnos nem sok időm van, ezért mostanában ritkán jelentkezem itt a topicban.

Ez a térkép a MERS-CoV elterjedéséről. Jól látható rajta, hogy a legkevésbé sem zavarta a meleg vagy a szárazság. Na ettől mentsen meg minket az ég ! Mert ezzel a mocsok SARS-CoV-2 -vel is simán előfordulhat !

gr1.jpg


A cikket meg itt találod a "THE LANCET" oldalán ha van kedved elolvasni. De amúgy sok helyen írtak róla részletesen, pld. a WHO-nál is.

Ezt meg épp most találtam: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0033350620302304
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
M

molnibalage

Guest
Lehet, de akkor azt mondd meg, mi állította meg nálunk az első hullámot? Nagyon sokra tartom azt, hogy az ember mit képes tenni a járványok ellen, de ezesetben mégis kézenfekvőbb számomra, hogy a magyar első hullámmal a nyár végzett elsődlegesen.
Itthon? Szerintem a szerencse és a valóban hatásos, már már overkill lezárás márciusban.


Mert pont nyárra lényegében eltűnt itthon a COVID. Nevetségesen alacsony esetszámok voltak.
A csúcson volt annyi aktív eset KARANTÉBAN, mint ma napi új esetek és 1/3-a novemberi napi csúcsnak.

Külföldre sem lehetett nagyon utazni augusztusig, tehát nem is hordozták be.
Május végétől lényégében elszigetelt egyedi esetek voltak, a kontakt kutatás is ment.
Nem is történt bak.


Aztán az emberek elindultak Horvátországba és máshova.
Gyerekestül. Akik szépen tünetmentesen hazahozták...
...majd az iskolakezdés után szépen szétszórták azt.
Ez szeptember végén jól látszott, de nem tettek semmit nov. második feléig.
Az eredmény ismert...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Itthon? Szerintem a szerencse és a valóban hatásos, már már overkill lezárás márciusban.


Mert pont nyárra lényegében eltűnt itthon a COVID. Nevetségesen alacsony esetszámok voltak.
A csúcson volt annyi aktív eset KARANTÉBAN, mint ma napi új esetek és 1/3-a novemberi napi csúcsnak.


Külföldre sem lehetett nagyon utazni augusztusig, tehát nem is hordozták be.
Május végétől lényégében elszigetelt egyedi esetek voltak, a kontakt kutatás is ment.
Nem is történt bak.


Aztán az emberek elindultak Horvátországba és máshova.
Gyerekestül. Akik szépen tünetmentesen hazahozták...
...majd az iskolakezdés után szépen szétszórták azt.
Ez szeptember végén jól látszott, de nem tettek semmit nov. második feléig.
Az eredmény ismert...
Szó se róla. Szerintem is szigorú volt és szükséges volt amit a kormány reagált az első körre, és ennek köszönhető is az, hogy úgy alakultak a dolgok, ahogy, DE ha ugyanez az első hullám ugyanezzel a terjedéssel reakcióval novemberben kezdődött volna, más végkifejletet kaptunk volna első fordulónak. Szerintem az évszakciklusos légköri viszonyok (szmog, hőmérséklet, páratartalom) a dominánsak a vírus terjedésében. Nem akarom a kormány érdemeit eljelentékteleníteni, csak szerintem az ember túlbecsüli befolyyásolási képességét ezen a téren, és szerintem nem szabad ebbe a hibába esnünk. Majd augusztus elején ban tudunk biztosat, meglátjuk hogyan öregszik a poszt, én is kíváncsi vagyok :) De remélem hogy akkor megint elvitázhatunk, hogy most a nyár vagy a vakcinázás jért-e ilyen jó hatással, mert ideális szállításoknál akkorra már ez lesz az új kérdés, de amilyen szinten omlik össze a gyártók szállítási kapacitása....
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Szó se róla. Szerintem is szigorú volt és szükséges volt amit a kormány reagált az első körre, és ennek köszönhető is az, hogy úgy alakultak a dolgok, ahogy, DE ha ugyanez az első hullám ugyanezzel a terjedéssel reakcióval novemberben kezdődött volna, más végkifejletet kaptunk volna első fordulónak. Szerintem az évszakciklusos légköri viszonyok (szmog, hőmérséklet, páratartalom) a dominánsak a vírus terjedésében. Nem akarom a kormány érdemeit eljelentékteleníteni, csak szerintem az ember túlbecsüli befolyyásolási képességét ezen a téren, és szerintem nem szabad ebbe a hibába esnünk. Majd augusztus elején ban tudunk biztosat, meglátjuk hogyan öregszik a poszt, én is kíváncsi vagyok :) De remélem hogy akkor megint elvitázhatunk, hogy most a nyár vagy a vakcinázás jért-e ilyen jó hatással, mert ideális szállításoknál akkorra már ez lesz az új kérdés, de amilyen szinten omlik össze a gyártók szállítási kapacitása....
Inkább a két összetevő együtt hozta azt, hogy nyáron nem volt semmi.
Tavasszal teljes lezárás, elszigetelés (és az emberek még viszonylag fegyelmezetten tartották is), gyakorlatilag tavasz végére napi egy-két tucat volt a fertőzött, akiket meg egész jól megtaláltak. Erre jött rá az, hogy nyáron azért egyrészt a napsugárzás és a száraz levegő a szabad téren betesz a vírusnak, jelentősen csökkenti a fertőző képességét, illetve az életben maradási esélyeit is, plusz az embereknek ugye az immunrendszere ekkor erősebb. Tehát egy tavasszal csírájában elfojtott járvány találkozott a nyárral nálunk.
Ha megnézed pl. az usa adatait, ahol a sok nagyeszű csoportos balhékat tartott egész nyáron, plusz csomóan leszarták alapból, mit javasol a járványügy, a nyár messze nem tüntette el a vírust.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nagyon összexarták magukat a telexnél, hogy felpörög itthon az oltás és kiderül, hogy a zOrbán megint jó lóra tett. Megnézem, amikir a horvatok nyáron oltóanyag alapján fogják szűrni a beutazást a határon. Örülnék mkinek aki beoltva utazik szórni a zsét. Sztem elegük volt az idei - 8%-os GDP-ből.

A horvátokról annyit olvastam, hogy nem kell nekik orosz vakcina EU-papír nélkül. Déli szomszédainknak azt mondták az oroszok, hogy áprilisra lehet EU-papír.
De egyébként az oltott is hordozhatja jelen állás szerint, szóval az, hogy mikor engednek be bárkit, az a saját átoltottságuktól függ elsősorban és nem a beutazókétól!
Ezért is tartom hülyeségnek azt, hogy felosszuk a társadalmat két részre, hogy aki oltott az mászkálhat. Azt meg végképp ökörségnek tartom, hogy aki már átesett rajta, az is megkapja ezt a kedvezményt. Meg a jó büdös francokat! Egyes debilek ráálltak arra, hogy direkt el akarják kapni, hogy így átesve a fertőzésen szabadon közlekedhessenek ide-oda. Ezzel egyrészt feleslegesen terhelik az EÜ-rendszert, másrészt tovább osztogatják, mintha valami "cicás mém" lenne. Meg ugye azt se tudjuk, hogy ki kapta már el, hiszen a fertőzöttek többségről nem is tudunk, mert nem kerültek be a statisztikába teszt híján.
Én értem, hogy egyeseknek orgazmusuk van, mert addig akarnak utazni, míg kevesen tehetik meg, csak ez hol fair olyan helyzetben, ahol nem is elérhető mindenkinek az oltás? Üljön csak mindenki a seggén és örüljön, hogy még ülhet rajta.
Az már megint egy másik kérdés, hogy egyáltalán akarják-e annyian az oltást, hogy bármilyen feloldásról érdemben lehessen beszélgetni. Én még emberrel nem találkoztam, aki beoltatná magát 1-2 eü-dolgozón kívül. De még közöttük sincs egyetértés családon belül (van aneszteziológustól kezdve, mentőápolón át háziorvosig minden) és ezzel nem vagyok egyedül szerintem. Én magam sem tudom eldönteni, hogy kell-e az oltás vagy sem, pedig már qrvára utazhatnékom van. Személy szerint elengedtem ezt az évet és egyre gyakrabban kerül elő ez a szemlélet máshol is, hogy ez is kuka lesz. Még akkor is, ha nem tetszik sokaknak.
Azt már tényleg csak halkan jegyzem meg, hogyha jön egy mutáns, ami ellen nem véd a vakcinák egy része vagy egyik se, akkor mennyit ér a vakcina-útlevél. Én már nehezen követem, de talán az AZ vakcinája pont nem ér semmit a dél-amerikai ellen. Szóval egy idő után nem csak oltott vs. nem-oltott személyek lesznek, hanem még a vakcináltakon belül is kizárhatnak xy-t, ha éppen olyan oltást kapott, amit nem fogad el egy adott ország. Teszem azt, hogy Horvátország kitalálja, hogy aki Sinopharmot kapott, az nem mehet be hozzájuk. Hát, jó sokan ráb*sznak. És a lengyelek nem egyedüli "hülyék", lesznek még országok amik politikai vagy egyéb szempontok miatt így dönt. A külföldről érkező pénz jó, de az összeomlott egészségügy annyira nem nagy buli.

Egyébként érdekes felvetés lehet (bár ez belpol, így nem akarom nagyon feszegetni), hogy akkor is belénk akarna-e nyomni mindent OV, ha nem jövőre lennének a választások, hanem csak egy évvel később.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A horvátokról annyit olvastam, hogy nem kell nekik orosz vakcina EU-papír nélkül. Déli szomszédainknak azt mondták az oroszok, hogy áprilisra lehet EU-papír.
De egyébként az oltott is hordozhatja jelen állás szerint, szóval az, hogy mikor engednek be bárkit, az a saját átoltottságuktól függ elsősorban és nem a beutazókétól!
Ezért is tartom hülyeségnek azt, hogy felosszuk a társadalmat két részre, hogy aki oltott az mászkálhat. Azt meg végképp ökörségnek tartom, hogy aki már átesett rajta, az is megkapja ezt a kedvezményt. Meg a jó büdös francokat! Egyes debilek ráálltak arra, hogy direkt el akarják kapni, hogy így átesve a fertőzésen szabadon közlekedhessenek ide-oda. Ezzel egyrészt feleslegesen terhelik az EÜ-rendszert, másrészt tovább osztogatják, mintha valami "cicás mém" lenne. Meg ugye azt se tudjuk, hogy ki kapta már el, hiszen a fertőzöttek többségről nem is tudunk, mert nem kerültek be a statisztikába teszt híján.
Én értem, hogy egyeseknek orgazmusuk van, mert addig akarnak utazni, míg kevesen tehetik meg, csak ez hol fair olyan helyzetben, ahol nem is elérhető mindenkinek az oltás? Üljön csak mindenki a seggén és örüljön, hogy még ülhet rajta.
Az már megint egy másik kérdés, hogy egyáltalán akarják-e annyian az oltást, hogy bármilyen feloldásról érdemben lehessen beszélgetni. Én még emberrel nem találkoztam, aki beoltatná magát 1-2 eü-dolgozón kívül. De még közöttük sincs egyetértés családon belül (van aneszteziológustól kezdve, mentőápolón át háziorvosig minden) és ezzel nem vagyok egyedül szerintem. Én magam sem tudom eldönteni, hogy kell-e az oltás vagy sem, pedig már qrvára utazhatnékom van. Személy szerint elengedtem ezt az évet és egyre gyakrabban kerül elő ez a szemlélet máshol is, hogy ez is kuka lesz. Még akkor is, ha nem tetszik sokaknak.
Azt már tényleg csak halkan jegyzem meg, hogyha jön egy mutáns, ami ellen nem véd a vakcinák egy része vagy egyik se, akkor mennyit ér a vakcina-útlevél. Én már nehezen követem, de talán az AZ vakcinája pont nem ér semmit a dél-amerikai ellen. Szóval egy idő után nem csak oltott vs. nem-oltott személyek lesznek, hanem még a vakcináltakon belül is kizárhatnak xy-t, ha éppen olyan oltást kapott, amit nem fogad el egy adott ország. Teszem azt, hogy Horvátország kitalálja, hogy aki Sinopharmot kapott, az nem mehet be hozzájuk. Hát, jó sokan ráb*sznak. És a lengyelek nem egyedüli "hülyék", lesznek még országok amik politikai vagy egyéb szempontok miatt így dönt. A külföldről érkező pénz jó, de az összeomlott egészségügy annyira nem nagy buli.

Egyébként érdekes felvetés lehet (bár ez belpol, így nem akarom nagyon feszegetni), hogy akkor is belénk akarna-e nyomni mindent OV, ha nem jövőre lennének a választások, hanem csak egy évvel később.
- A horvátok nyugodtan mondhatják, hogy nem kell nekik EU papír nélküli orosz vakcina, mert ha kellene, akkor se lenne most, leghamarabb csak nyárra, mikor meg már amúgy is meglesz a papír. Egy politikus persze nem így fogalmaz, de ez a helyzet.

- A kínai vakcinát is hasonló politikai retorika miatt diszkriminálják. Nincs mögötte valós kétely, csak az árat akarják csökkenteni. Engem nem zavar, ha a lengyelek és a horvátok helyett majd hozzánk jönnek a vastag pénztárcájú kínai és orosz turisták.

- Ahogy több embert oltanak, úgy javul mások oltási kedve. Egyre inkább nevetségesnek tűnnek a kifogások.

- Hadd menjenek a gyógyultak meg az oltottak és pörgessék a turizmust és a vendéglátást. Az mindenkinek jó. Pár direkt megbetegedő hülye miatt butaság lenne erről lemondani.

- A mutánsok miatti aggódás is fölösleges. Legrosszabb esetben a kifutó influenza elleni oltások helyére kerülne egy covid oltás, és mehet az élet tovább.

- Oviba meg belemagyarázni, hogy csak a választás miatt próbál jót tenni az embereknek... Hát, ilyeneket a Klubrádióban szoktak mondani, de mindegy, mert ez esetben van egy jó hírem: négyévente választások vannak. :rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 943
113
Vakcinácizmuson belüli vakcinácizmus! :):D:D
Kabaré a köbön! :D:cool:
Tegnap írtam be. B+, tegnap írtam be, hogy ez lesz, csak pár itthoni libsevikre gondoltam, de igen, a russzofóbiás baromállat lengyelekre nem gondoltam, hogy ők lesznek az első barmok akik politikai kérdést csinálnak belőle. :)

Sebaj, mire eljutunk oda, hogy nyár, addigra jóvá lesz hagyva. Párezer ártatlan lengyel belehal, de legalább tönkre megy a gazdaságuk mire beoltják a full népüket, és csak utána kényszerülnek a ruszki és kínai vakcinára, erről a szövegről meg majd kussolnak, max. a saját következő választásuk után 8 évig nyelik majd a liberálkomcsikat. Hasznos hülyék, na ...
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 943
113
Legföljebb a teljes EU-Kína külkereskedelem Budapesten át fog szerveződni! Ezt csak támogatni tudjuk, csak épüljenek már a felhőkarcolók Budapesten, hogy végre üzletemberek is fantáziát lássanak ebben a városban, mert anélkül nincs pénzügyi központ!
Még karácsony van. Majd ha vége a karácsonynak, talán, hacsak nem fenyőünnep lesz jövőre még 4 évig folyamatosan ... ;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 943
113
A
A felhőkarcolók nélkül tudom csak lájkolni.
(A véleményem ismeritek.) De ettől függetlenül vicc, amit az EU művel megint.
Olvastam ma egy cikket az oltóanyag gyártó kapacitásokról a világban. Volumen!
1. USA, 2. Kína, 3. India. A többi sehol (így az EU is), de megyen azért az ökölrázás Kelet felé vadul. Közben csupasz a seggünk.
A Figyelőben volt ez is. Majd lehet fölteszem beszkennelve...
Úgy emlékszem, a Belorusszoknak van komolyabb gyártó kapacitásuk a környéken. Így viszont már értelmet nyer a tavalyi buli, hogy miért pont akkor és miért ennyire hevesen ...