Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Pedig van linkeltem neked pár napja Brazíliát csak jelzem azóta ott csak rosszabb lett a helyzet.
Brazília az egy ország. (amely mellesleg jobban áll lakosságra vetítve a halálozásokban, mint hazánk)
Emellett én is tudok olyan országot mondani, ahol szigorú lezárások vannak, még is baj van.
Ezért szerintem a lakosság általános egészségi állapota sokkal fontosabb tényező, mint hogy vannak-e lezárások, vagy sincsenek. Ezzel mégse foglalkozik a kutya sem.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Édesanyámat beoltották Pfizerrel, majd másnap belázasodott, Apuval együtt, akit 3 héttel korábban oltottak szintén Pfizerrel. Háziorvos azt mondta hogy pár nap múlva vigyem be őket, ha nem múlik a dolog. 2 nap múlva 39,3 láz, teljes levertség - mentő - +Covid teszt - kórház. Szerintetek?
Jobbulást a szüleidnek!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Néhány tíz perce oltatta be magát Vlagyimír Putyin. A 3 regisztrált orosz oltás egyikével oltották be, hogy melyiket választotta nem árulta el. A hírek szerint jól érzi magát az oltás után.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Brazília az egy ország. (amely mellesleg jobban áll lakosságra vetítve a halálozásokban, mint hazánk)
Emellett én is tudok olyan országot mondani, ahol szigorú lezárások vannak, még is baj van.
Ezért szerintem a lakosság általános egészségi állapota sokkal fontosabb tényező, mint hogy vannak-e lezárások, vagy sincsenek. Ezzel mégse foglalkozik a kutya sem.
India is jobban áll a statisztika szerint, hát még Banglades meg Közép-Ázsia. Szted a Rioi nyomrnegyedkben mennyi a Covid teszt. Tudod, ahova a rendőrök is csak állig felfegyverezve mennek be?
A statisztika nem minden, illik kritikusan nézni.
 
W

Wilson

Guest
Pfizert szerintem kar volt novelni /lehivni ahogy az astrat is. Jo persze a nep. Mostmar a gyarto is beismeri amirol eddig nem mertem beszelni. Hogy a pfizer egy kalap szar jarvanyugyi vedekezes teren. Mint megelozo gyogyszer hatasos. A sulyos lefojast csokkenti kismerteku fertozottseg eseten a tovabbadas elott egeszseges szervezetbe nagy eselyel lekorlatozza a virust. De mint oltoanyag a fertozodes ellen nem ved... /ahogy szerintem a moderna se es az astra biztos nem./ ... Ennyit az uj generacios oltoanyagokrol... A kinaira szorjak hogy emberkiserlet mikozbe az uj generaciosakkal keves a tapasztalat. Mint kiderult az egykomponensu uj generaciosbol zsakutca. Az 1x i dozisosok sem lessznek jobbak... Csak illuziot keltenek hamisan... Pfizernel 2. Oltast megkapottak nem ereznek semmi betegsegre utalo jelet /de viszint fertoznek sajnos.../ oltottat ugaz nehezebben de oltartlant ugyan ugy.../oltottat is lehet lefertozi csak kisebb mertekben... Rajta se jon ki a fertozes jele./ csak huzzuk ki a sajat hagyomanyos oltoanyagunk megjeleneseig.... Hala a kinainak hogy lessz olyanunk ami jo. /aztan taroljuk le europat!!!!/

Erre is van forrásod? Ne érts félre természetesen tisztában vagyok azzal , hogy ez egy fórum és nem a Science de ezek azért elég súlyos állítások.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Most mesélte anyukám, hogy a szomszédasszonyhoz eljött az egyik ismerőse, és elmesélte, hogy a felesége covid-os lett. És utána csodálkozunk, hogy terjed a vírus. :(
az emberi butasag/ego tenyleg hatartalan.

ha valaki beveszi a fejebe hogy o az okos, a tobbi meg mint hulye, akor ilyeneket latunk.

en tenyleg nem tudom mit kellene az ilyen emberekkel csinalni. hogyan lehetne az ilyen viselkedest megbuntetni. megfekezni.

remelem anyukad nem kapja el.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Brazília az egy ország. (amely mellesleg jobban áll lakosságra vetítve a halálozásokban, mint hazánk)
Emellett én is tudok olyan országot mondani, ahol szigorú lezárások vannak, még is baj van.
Ezért szerintem a lakosság általános egészségi állapota sokkal fontosabb tényező, mint hogy vannak-e lezárások, vagy sincsenek. Ezzel mégse foglalkozik a kutya sem.
hat ha neked egy het alatt 16000 halott braziliaba jo statisztika ako le a kalappal elotted.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Marmint hogy siman visszafertozodsz pfizer utan? Kaliko katalin epp ez miatt magyarazkodik. Amugy csak amit erzekelek /oltoponton dolgozok es tudom mennyien nem jonnek el 2. Oltasra mert covidosak es melyik vakcinanal mi az arany. Pechemre mind ezt egy covid korhazba /ami egyebkent tudokorhaz eredetileg teszem./ tehat sok mas betegre is ralatasom van./ugyhogy eleg kozel allok a tuzhoz... A pfizer egeszsegugyileg hasznos jarvanyugyileg /majdhogy nem karos.../ meredek kijelentes lehet de szerencsere nem szakvelemeny /ugsanis nem vagyok szakember./
Erre is van forrásod? Ne érts félre természetesen tisztában vagyok azzal , hogy ez egy fórum és nem a Science de ezek azért elég súlyos állítások.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Marmint hogy siman visszafertozodsz pfizer utan? Kaliko katalin epp ez miatt magyarazkodik. Amugy csak amit erzekelek /oltoponton dolgozok es tudom mennyien nem jonnek el 2. Oltasra mert covidosak es melyik vakcinanal mi az arany. Pechemre mind ezt egy covid korhazba /ami egyebkent tudokorhaz eredetileg teszem./ tehat sok mas betegre is ralatasom van./ugyhogy eleg kozel allok a tuzhoz... A pfizer egeszsegugyileg hasznos jarvanyugyileg /majdhogy nem karos.../ meredek kijelentes lehet de szerencsere nem szakvelemeny /ugsanis nem vagyok szakember./
Nálunk, a faluban, a Pfizerrel nemrég oltottakat sorra betegszenek meg. :( :(
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Itt csak a klaszikus legyengitett vorus alapu oltas segithet... A tobbi nem fogja meg csak a tuneteket tompitja.... Ez van nem jott ki a matek /vegulis ahol eddig alkalmaztak aids rak se szuntette meg csak kordaban tartotta.../ ugyhogy csodat varni nem kellett volna az uj generaciotol.... Szerencere nekunk hamar lessz... Hala a kinai dokumentacionak... Amiert tobbet fizettunk az oltoanyagert.... Ez van a nyugat nagyot akart alkotni felultek a ringlispillre porogni is fognak ha mi nem szedjuk ki oket a hagyomanyos oltoanyagunkal /mert amien idiotak foggal korommel ragaszkodni fognak az ujgenhez csak nem fejlesztenek hagyomanyosat...pfiij./
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
Nálunk, a faluban, a Pfizerrel nemrég oltottakat sorra betegszenek meg. :( :(
Ismerős AZ 1. oltás után halt meg nemrég. Elkaphatta előtte, elkaphatta oltás közben, esetleg utána, de tény, hogy covidos lett.

Nem hinném, hogy a Pfizer MIATT betegszenek le az emberek, ellenben oltás és várakozás alatt, előtt, és után is el lehet kapni a covidot.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
az emberi butasag/ego tenyleg hatartalan.

ha valaki beveszi a fejebe hogy o az okos, a tobbi meg mint hulye, akor ilyeneket latunk.

en tenyleg nem tudom mit kellene az ilyen emberekkel csinalni. hogyan lehetne az ilyen viselkedest megbuntetni. megfekezni.

remelem anyukad nem kapja el.
Anyukám szerencsére telefonon beszélt a szomszédasszonnyal. És megbeszélték hogy két hétig csak telefonon beszélnek. :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
A szputnyik valamivel jobb mint a nyugatiak a 2 komponensnek hala... Csak ott valoszinuleg amint lejar a vedelem megint egy ujabb komponenst kelk majd kifejleszteni /esetleg lightot nyomatni./ az inkabb tuzoltas /hatekony /pill hosszutavon viszont nekik is at kell majd allni a hagyomanyos vakcinara./ de 2 kulon dozis miatt a visszafertozodes eselye kisebb addig is...
 
W

Wilson

Guest
Brazília az egy ország. (amely mellesleg jobban áll lakosságra vetítve a halálozásokban, mint hazánk)
Emellett én is tudok olyan országot mondani, ahol szigorú lezárások vannak, még is baj van.
Ezért szerintem a lakosság általános egészségi állapota sokkal fontosabb tényező, mint hogy vannak-e lezárások, vagy sincsenek. Ezzel mégse foglalkozik a kutya sem.

Először is pár napja már írtam arról mennyire nincs értelme pl Brazília kapcsán a hivatalos halálozási számokra hivatkozni többek között azért mivel tömegek vannak a társadalombiztosítás keretein kívul és semmilyen statisztika nincs ezen tömegek covid halálozásáról.
Másodszor minél rosszabb egészségügyi állapotban van egy adott társadalom lakossága
(megfelelő arányú átoltottság hijján egy ilyen típusú kórokozó esetén) annál inkább csak a társadalmi kontaktok csökkentésével tudunk a járvány terjedése ellen eredményesen harcolni.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Az a baj hogyha fertozott az ember a az oltas kihozhatja ugyan ugy mint barmilyen mas pl gyulladdasos betegseget. Ez minden oltasnal igy van. Ugyanis a szervezet imunrendszere oltast beadasat kovetoen azonnal a nagymennyisegu idegen test /ez esetben folyadek ami maga az oltoanyag,/ felszamolasaval foglalkozik misz nem kis menmyiseg es veszelyesnek erzi /a test nemtudja hogy ez oltassal kerult a szervezetbe csak azt hogy ott van es nem kellene./ ezert minden mast hanyagol vagy onnan eroket csoportosit at. Igy lappango betegseg felszinre tud kerulni ezert nem szabad hazudni a hozzajarulasi nyilatkozaton amikor a kozelmult beli betegsegekre kerdeznek ra!!!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Ha okosabb, mint az EU és ez tény, ahogy írtad akkor csak azt nem értem:
Odaírtam. Oltásügyben okosabb, majd felsoroltál egy csomó példát aminek semmi köze az oltáshoz.

  • hogy tavaly az 1. hullám után amikor teljesen egyértelmű volt, hogy nincs vége, jön a következő hullám akkor miért nem készítették fel az egészségügyet legalább intenzíves ápolók képzésével (belőlük van a legnagyobb hiány)? Most masszöröket, gyógytornászok meg aki él és mozog az dolgozik az intenzíven tudás nélkül.
Emlékeim szerint volt ilyen képzés nyáron. De akkor még a szakértők a masodik, harmadik hullámot gyengébbre várták mint az elsőt. Nálunk kb. az őszi volt az első hullám. A tavaly tavaszi a korai lezárások miatt nagyon korlátozott járvány volt. A mostani tarolást meg a brit mutáns okozza, nah azt akkor nem is ismerték.
  • 2 cég is gyártja itthon a favipiravirt, de több millió dbot vettünk a japánoktól, kínaikatól. Már októberben ajánlották a szakértők, hogy ne a kórházakban legyen csak favipiravir hanem a háziorvosoknál és akinek pozitív a tesztje azonnal kapjon, mert a gyógyszer csak a fertőződéstől számított első héten hatásos. Most márciusban kaptak a háziorvosok a gyógyszerből. Miért vártunk eddig?
Nem vagyok szakértő, de erős mellékhatásai lehetnek. Ezért nem ajánlották háziorvosi használatra. Sztem most is csak azért, mert ekkora járványnál már egyszerűbb favirapirt felírni, mint a túlterhelt kórházakba betegeket szállítani.
  • mikor januárban a szlovákok összeomlottak a brit mutás gyors terjedésétől, mi mire vártunk? Teljesen egyértelmű volt, hogy nem lehet megállítani nálunk sem a terjedését. Miért nem léptünk?
Mert februárban mki verte az asztalt, hogy nyissunk! Tudom a memória rövid távú, de 1 hónapra azért illik emlékezni. Már a változatlan intézkedések is parasztlátadást eredményeztek. Mint már többször irtam, a politikusok szavazatokból élnek, és nem mertek csak félig szembemenni a közvéleménnyel. A nyitás elmaradt, de így is beindult a járvány. Most gondolj bele, mi lett volna ha nyitnak, ahogy mki akarta?
  • mi szükség volt a kaszinók nyitvatartására, főleg úgy, hogy turisták sincsenek?
A kaszinót meg hagyjuk már. Tudom csak kormánypropi van, de mégis sikerül állandóan ezt a járványügyben jelentéktelen, de prolibosszantásban hatásos sztorit visszabüfizni.
( Szoktál járni kaszinóba? Itt nem a turisták adják a többségét, azaz a felvidéki cigó galeriket lehet annak is nevetni... :D)
  • miért kell megengedni, hogy minden európai futballklub nálunk focizhasson? A Puskásban 2 naponta vannak nemzetközi meccsek úgy hogy jönnek, mennek a külföldi labdarúgók, hozzák a vírust külföldről. Senki nem volt ilyen idióta rajtunk kívül, hogy ezt megengedje.
Ennek megint semmi jelentősége, csak propaganda.
  • mi szükség volt az új eü.i szolgálati törvény hatálybalépését március 1-re időzíteni? Nem lett volna jobb nyárra vagy őszre halasztani? 5500 egészségügyis, köztük rengetegen a covid osztályokról hagyta ott végleg az egészségügyet. Ettől rosszabb időzítés nem is lehetett volna.
Ebben igazad van!
  • mi szükség volt rá, hogy OV pont a rezidenseket, akik munkájukkal még úgy-ahogy életben tartják a covid ellátást, ilyen ostoba módon sértegesse, hogy inasnak nevezi őket? De vissza fognak csapni a rezidensek: beigérték a valódi beszámolókat a covid osztályokról. Na az más lesz, mint Gulyás "híradásai".
Ez a szavainak a kiforgatása. Semmi negatív kontextusa nincs az inasnak. Nem szolgaként, hanem tanulóként értette. Ez a műfelháborodás nevetseges.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Először is pár napja már írtam arról mennyire nincs értelme pl Brazília kapcsán a hivatalos halálozási számokra hivatkozni többek között azért mivel tömegek vannak a társadalombiztosítás keretein kívul és semmilyen statisztika nincs ezen tömegek covid halálozásáról.
Másodszor minél rosszabb egészségügyi állapotban van egy adott társadalom lakossága
(megfelelő arányú átoltottság hijján egy ilyen típusú kórokozó esetén) annál inkább csak a társadalmi kontaktok csökkentésével tudunk a járvány terjedése ellen eredményesen harcolni.
Brazília helyett nyugodtan behelyettesítheted Svédországot, Fehéroroszországot, vagy akár Dél-Koreát is.(vagy akármelyik Dél-Kelet Ázsiai országot)
Értem a logikát, aminek a mentén ti jónak látjátok ezeket a lezárásokat, de megnyilvánulni őket a valóságban egyáltalán nem látom.
Ha olyan jók lennének a lezárások, sem Szlovákia, sem pedig Magyarország nem lenne abban a helyzetben, ahol van.
Azt se gondolnám, hogy az oltások elhozzák majd a megváltást.
Továbbra is azt mondom, hogy hasznosabb lenne a lakosság általános egészségi állapotát javítani, de erre semmilyen kísérletet sem látok.