Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
  • Tetszik
Reactions: merleg
W

Wilson

Guest
Ja, te szerinted is jó a kínai vakcina, csak számolatlanul linkeled ide azokat a cikkeket, amiben a legaljasabb módon elbizonytalanítják az embereket. Mondtam, Sváby is ugyanezt a taktikát alkalmazta.
Ezt dobja ki a kereső a neved mellett ebben a topikban a kínai szóra. Idézek párat az általad bemásolt cikkekből:
https://forum.htka.hu/search/13683/?q=kínai&t=post&c[thread]=1730&c[users]=Wilson&o=date

"... A szegedi egyetem immunológus-, genetikusprofesszora ódzkodik a kínai oltóanyag alapjául szolgáló teljes, elölt vírusok bevitelétől, de nem vitatja a szer hatásosságát. ..."

"...Szóval egyáltalán ne is várjuk a teljes, részletes klinikai vizsgálati eredménysort? Nincs kizárva, hogy közzéteszik, de a kínaiaknál ez egyáltalán nem prioritás. Ahogy az oroszoknál sem volt az. ..."

"... ő csupán korrektül elmondja, hogy a kínaiak milyen piacokat céloztak meg ezzel a vakcinával, semmi ledegradáló nincs benne, amit a kínai illetve a hagyományos vakcina esetleges kockázatairól állít abban sincs semmi kivetnivaló, tudósként kötelessége, hogy a ..."

"... Én biztos nem jelentenék ki ilyet ezek alapján egyetlen vakcinával kapcsolatban sem pedig van két ismerősöm is, akik a kínai vakcina beadása után kapták. el a covidot még sem gondolom egy percig sem, hogy a kínai vakcina hatástalan lenne. ..."

Stb, stb. Rengeteg ilyen van még.
Rendszerint ugyanaz a műsor. "Én nem mondom, hogy rossz, de mégis mindig van valami apróság, ami nem stimmel..." Ezt el lehet játszani egyszer, vagy kétszer, de megállás nélkül azért akkor már kilóg a lóláb. Szóval én nem mondom, hogy a keleti vakcinák ellen kampányolsz, de...

Ember nálad már lassan kórossá válik ez az ellenzék utálat.

Amit linkeltél azokban hol fikázom a kínai vakcinát?
Azzal pedig teljességgel kinevetted magad,hogy az állításod igazolására berakod azt az interjút amiben a szegedi professzor egyáltalán nem fikázza a kínai vakcinát sőt biztonságosnak nevezi.És korrektül elmondja a tényeket.
Újfent bebizonyítottad kedves zeal, hogy csak azért állsz bele bizonyos emberekbe mert nem tetszik a forrás amit belinkel illetve valakinek a hozzászólását lájkolja amely hozzászólás neked nem tetsző módon kritizálja a kormányt.És ha már aljasságnál tartunk elég aljas dolognak tartom tőled, hogy mind engem mind Bllitz kollégát teljesen alaptalanul azzal "gyanusítasz" meg, hogy mi bármilyen bújtatott ellen propagandát folytatunk a kínai vakcina ellen miközben számtalanszor leírtuk, hogy nyugodt szívvel beadatnánk magunknak.Amúgy mondtam már neked a lelkibékéd érdekében jobban teszed ha nem olvasod el a hozzászólásaimat vagy tegyék ignora.
Végezetül ismételten megkérdezem tőled(mivel választ nem kaptam) hogy akkor szerinted a fő Fideszes fő immunológus is gusztustalan ellenzéki/dékás propagandát folytat amikor kijelenti , hogy egyik oltás sem ad 100% védelmet a covid fertőzés ellen.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 095
113
Mi ez a kurvára meglepő. Igen korai az iskolákat nyitni, Akár Moderna-t, akár Pfizert kapnak, nem alakul ki a gyártók által leírt védettség a kormány által fantáziált időpontra. Még a második oltást sem kapják meg. Ez a tény. Egyébként meg a gyerekek egymás között is terjesztik és hazahozzák a szülök, nagyszülök betegszenek meg (utóbbiak inkább, ha nem oltakoznak). Én biztos, nem engedem be a gyermekeimet az iskolába az adott időpontba. Lehetne értelmes kompromisszumokat kitalálni, de nem teszi meg az oktatásért felelős szervezet. pld. hibrid tanítást, egyik héten be, másik héten otthon, vagy az osztálylétszámok felezésével ua. Az is tény, hogy még a kellő távolságtartást és szellőztetés sem lehet megcsinálni az iskolákban, és az étkezdékben egymást tapossák az osztályok, a bejutásra és persze maszkban nem lehet enni. ( A meleg étkeztetés elsősorban az alsós gyerekeket érinti). hasonló a probléma a mellékhelységekben amit összelehelnek, szellőzés nuku, és ott állnak sorban a gyerekek. Szóval lehet utálni a tanárokat, tanítókat, a szakszervezetet (én is köszönetet mondtam volna a nevükben, majd azt mondtam volna, hogy a két oltás után a megfelelő védettség elérését követően (ki lehet számolni pontosan) lehetne nyitni az iskolákat (ha nem fertőznék maguk a tanulok is egymást, illetve nem vinnék "haza" a vírust). Ja és persze a kormány szerint ezért is az ellenzék, soros Gyurcsány és brüsszel tehet. Aki basztatja a tanárokat, annak csak azt üzenem kapja be!!! (elismerve, hogy például a bolti eladók, futószalagnál dolgozók stb. épúgy fontos minél előbb kapjanak oltást). A bírók minek kapták. Ott az online videolánc nekik.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ember nálad már lassan kórossá válik ez az ellenzék utálat.
Éppen a keleti vakcinák ellen kampányolnak. Talán meg kellene dicsérnem őket?
Amit linkeltél azokban hol fikázom a kínai vakcinát?
Direkt teszed a hülyét? Leírtam. Olvasd el még1szer. Engem mondjuk nem a te linkjeid zavartak, de Blitz97-nek azért több felelőssége van.
Végezetül ismételten megkérdezem
Butaság a kérdés. Ha 100-ból 99-szer találsz valami apróságot a kínai vakcinánál (mármint tudom nem te, hanem az általad idézett szakik), akkor azt már nem lehet kidumálni. Ugyanazt a szöveget tolod, mint a Sváby! Köszi, nem veszem be.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Éppen a keleti vakcinák ellen kampányolnak. Talán meg kellene dicsérnem őket?

Direkt teszed a hülyét? Leírtam. Olvasd el még1szer. Engem mondjuk nem a te linkjeid zavartak, de Blitz97-nek azért több felelőssége van.

Butaság a kérdés. Ha 100-ból 99-szer találsz valami apróságot a kínai vakcinánál (mármint tudom nem te, hanem az általad idézett szakik), akkor azt már nem lehet kidumálni. Ugyanazt a szöveget tolod, mint a Sváby! Köszi, nem veszem be.
Leszállhatnál végre rólunk. Úgy tűnik nálad teljesen megakadt a Fidesz-magnó: szajkózd nyugodtan a sikerpropagandát, dugd homokba a fejed és ne foglalkozz a kritikákkal.
Nem fogok engedélyt kérni tőled ahhoz, hogy megosszak egy szerintem hasznos és értelmes cikket. Ha ez nem tetszik neked, tegyél nyugodtan ignore-ra.
 
W

Wilson

Guest
Éppen a keleti vakcinák ellen kampányolnak. Talán meg kellene dicsérnem őket?

Direkt teszed a hülyét? Leírtam. Olvasd el még1szer. Engem mondjuk nem a te linkjeid zavartak, de Blitz97-nek azért több felelőssége van.

Butaság a kérdés. Ha 100-ból 99-szer találsz valami apróságot a kínai vakcinánál (mármint tudom nem te, hanem az általad idézett szakik), akkor azt már nem lehet kidumálni. Ugyanazt a szöveget tolod, mint a Sváby! Köszi, nem veszem be.

Én nem teszem a hülyét de azokban a hozzászólásokban semmilyen fikázás nincs a kínai oltóanyaggal kapcsolatban csak te próbálod görcsösen beállítani az ellenkezőjét.
Állandóan ezzel a Svábyzással jössz (szegény már biztos csuklik annyiszor emlegetted) ha valami bajod van vele írj neki lehet válaszolni fog neked.Semmi közöm Svábyhoz és nem az ő hanem a saját szövegemet tolom.

A kérdésem nem butaság azért nem,mert te olyan hozzászólásokba,idézett linkekbe álltál bele ahol esetleg vannak apró észrevételek a kínai vakcinával kapcsolatban és amelyekbe le van írva, hogy a kínai vakcinát biztonságosnak tartják, te ezeket az apróságokat aránytalanul felnagyítod és mind a linkekben szereplő "szakértőket" mind a hozzászólókat azzal "vádolod" teljesen alaptalanul,hogy bújtatott ellenzéki/dékás propagandát folytat a kínai vakcina ellen.A vicces az, hogy a fő fideszes fő immunológus sem látja a vakcinákat 100% hatékonyságúnak ( a kínait sem),tehát a logikád szerint ő is a vakcinák
(ezen belül a kínai vakcina ellen) ellen kampányol hiszen ezen kijelentésével ezekben a kritikus időkben csak elbizonytalanítja az oltástól húzódozókat.

Blitz kolléga pedig elég sokat tud erről a tudományterületről mivel ha jól tudom félig meddig ezen a vonalon mozog és mindig korrekt hozzászólásokban osztotta meg a tudását és véleményét velünk.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Rokonok, akik bent voltak és meggyógyították őket, egyedül az ételre (annak is elsősorban a mennyiségére) panaszkodtak! Egyébként meg voltak elégedve!
Macskaeledelnyiek az adagok, azt mondták!
Szüleim is több mint 2 hétet töltöttek bent, és maximális elismeréssel beszéltek mindenről. Katonás fegyelem, szervezettség, precíz gördülékeny ellátás ( ott pl.a honvédség bonyolítja a leadott csomagok iktatását, regisztrálását és kiszállítását) Le a kalappal az EÜ személyzet előtt!
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
És miért vannak EKKORA különbségek UGYANARRA a vírusra? Mi okozza azt hogy UGYAN AZ a vírus az egyik emberen átmegy észrevétlenül, míg a másik belehal?

Justinianus (valószínűleg pestis) járvány, középkori pestis, spanyol nátha...

Mindegyik irtózatos mennyiségű embert megölt, de mégis túlélte az emberiség.
Mert egyszerűen nem vagyunk egyformák.
Ha jól emlékszem a legutóbbi ebola járványnál is a spanyol gyógyszer hatástalannak bizonyult feketéknél, mert mások genetikailag (a járvány eleve nem is nagyon támadta meg a fehéreket).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Leszállhatnál végre rólunk. Úgy tűnik nálad teljesen megakadt a Fidesz-magnó: szajkózd nyugodtan a sikerpropagandát, dugd homokba a fejed és ne foglalkozz a kritikákkal.
Nem fogok engedélyt kérni tőled ahhoz, hogy megosszak egy szerintem hasznos és értelmes cikket. Ha ez nem tetszik neked, tegyél nyugodtan ignore-ra.
Én sem fogok tőled engedélyt kérni, hogy elmondjam a véleményem a hasznos és értelmes cikkekről. Azt hittem te legalább átlátsz a kínai oltás elleni kampányon, vagy legalább lesz benned annyi, hogy ha van is aggályod, azt nem ismételgeted, mert azzal csak elbizonytalanítod az olvasókat. Tévedtem.
A vicces az, hogy a fő fideszes fő immunológus sem látja a vakcinákat 100% hatékonyságúnak ( a kínait sem),tehát a logikád szerint ő is a vakcinák
(ezen belül a kínai vakcina ellen) ellen kampányol hiszen ezen kijelentésével ezekben a kritikus időkben csak elbizonytalanítja az oltástól húzódozókat.
Semmi ilyesmit nem mondtam. Fogalmam sincs honnan jön ez a becsípődésed. Korrekt tájékoztatás lenne a lényeg, nem a független-objektív manipuláció.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and LMzek 2.0

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
de a teszt is nagyon kevés és minden 4. pozitív, holott 5% alatt kellene lenni a találati aránynak
Ideje lenne frissíteni ezt a számot. Ez egy első hullám UTÁNI ökölszabály, ami már a második hullámban össze-vissza dőlt, nem egy helyen.
Ahol bedurrant a 3. hullám ott a 15% is remek érték és nem egyszer volt 30% felett. Nem csak nálunk.
Persze nem baj ha megcáfolsz, hozd az ellenpéldákat, de csak a bedurrant 3. hullámos országokból!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Pfizerrel oltottak itt valakit? Milyenek a tapasztalatok? Bár full Izraelt ezzel oltották, és vsz a zsidók önerőből csak nem pusztítanák el magukat, a kismamákat is ezzel oltják, de tényleg érdekelne, pro és kontra. Lehet vele később gond, vagy sem? Nem olvastam róla túl jókat, de annyi mindent olvas az ember ...
Engem és vagy 200 kollégámat + ezernél több ellátottunkat Pfizerrel oltottak és már egy jó hónappal túlvagyunk a 2. oltáson is.
Nálam az első után szinte semmiféle tünete nem volt, kissé bedagadt a karom éjjelre. Mások még ennyit sem észleltek, pár embernél volt hőemelkedés. Az 1500-2000 oltottból csak egynél jelentkeztek rossz reakciók, de azt is kezelték a helyszínen. (Erről csak hallottam, így azt nem tudom, hogy ez az anafilaxiás sokk volt-e, vagy csak sima allergiás reakció.) A második oltás után erősebb mellékhatások jelentkeztek, az oltás estéjén én is belázasodtam, de végülis nem volt vészes, 1-2 nap alatt mindenki jól volt, mintha mi sem történt volna. Azóta semmi negatív hatást nem érzek, nem lettem se fáradtabb, se gyengébb, nincs semmiféle egészségügyi panaszom, és tudtommal a többieknek sem. Azóta többen kerültek kapcsolatba (esetenként szoros kapcsolatba) közülünk fertőzött betegekkel, de úgy tűnik, sehol nem ment át rájuk a vírus - akit teszteltek is, az negatív lett, noha a barátnője pozitív.
Szóval semmi rosszat nem tudok mondani a Pfizerről.
 
W

Wilson

Guest
Én sem fogok tőled engedélyt kérni, hogy elmondjam a véleményem a hasznos és értelmes cikkekről. Azt hittem te legalább átlátsz a kínai oltás elleni kampányon, vagy legalább lesz benned annyi, hogy ha van is aggályod, azt nem ismételgeted, mert azzal csak elbizonytalanítod az olvasókat. Tévedtem.
Bár Blitznek írtad de én is érintve érzem magam a ma esti eszmecserénk okán.Na akkor még egyszer ha én azt mondom,hogy nyugodt szívvel azonnal beadatnám magamnak és szeretteimnek a kínai vakcinát az azt jelenti,hogy maximálisan megbízok benne, amit te aggályosnak látsz az az,hogy nagyon sok ember van aki azt hiszi,hogy amint beoltották azonnal kialakul nála a 100% védettség és a saját ismerősi,baráti,munkahelyi körömben is tapasztalom,hogy őszintén meglepődnek azon,hogy ennek ellenére megfertőződnek az emberek coviddal, és elindult egy autóskártya szintű vakcina rangsorolás aminek semmi alapja nincs és veszélyes abból a szempontból,hogy sokan ez alapján ítélik meg rosszabb esetben utasítják vissza a vakcinákat.Én ezeket a linkeket a legőszintébb jó szándékkal teszem közzé,hogy a magam módján hozzájáruljak ahhoz,hogy az emberek tisztábban lássanak a vakcina kérdésben.Abszolút nem érdekel sem az ellenzéki sem a kormányzati fanyalgás a vakcinákkal kapcsolatban, nyugodtan rákereshetsz leírtam ,hogy elismerem a kormány érdemeit, abban,hogy nem várt az Uniós vakcinákra és orosz és kínai vakcinákkal is oltja a magyar lakosságot és ezzel emberek életét mentette/menti meg.Azzal,hogy számtalanszor leírom,hogy én beadnám magamnak a kínai/orosz vakcinát szerintem nem elbizonytalanítom hanem megerősítem a kínai vakcinákkal kapcsolatban az olvasókat.
Végül térjünk ki az általad kifogásolt cikkekre, egy tudósnak nem az a feladata,hogy pártokat,különféle szekértáborokat "szolgáljon" ki a véleményével.Hanem az a feladata,hogy a legjobb tudása szerint,közérthetően ossza meg a közvéleménnyel az adott témával az esetünkben a vírussal/oltóanyagokkal kapcsolatos tudását.Az emberek ezt várják el a tudósoktól ha politikai állásfoglalásra.lózungokra vágynak akkor ízlésük szerint a különböző politikai oldalak prominens képviselőjéhez fordulnak majd ez ügyben.

Semmi ilyesmit nem mondtam. Fogalmam sincs honnan jön ez a becsípődésed. Korrekt tájékoztatás lenne a lényeg, nem a független-objektív manipuláció.

Ebben teljes mértékben egyetértek veled de se én sem Blitz kolléga nem manipulál senkit a vírussal az oltásokkal illetve a vakcinákkal kapcsolatban.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
Esett már szó ezeken a hasábokon a pulseoximéterről. Nem csak a mostani járványban lehet hasznos, de bármilyen tüdő probléma vagy légzési nehézség esetén hasznos segédeszköz. Az alábbi készüléket 2490,- Ft-ért kínálják. Úgy gondolom ez egy olyan ár amiért már nyugodtan odatehető a lázmérő mellé.
Azt se használjuk minden nap.

A cégtől vettem már eü. terméket, nem volt vele semmi baj. Ezt persze én se ismerem, de van ennyi bizodalmam a cégben.
pulzoximeter_05.jpg