Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Kihasználva online időpont foglalás lehetőségét mai nap én is beoltattam magam Sinopharmal, és azt kell mondanom itt Debrecenben nagyon profin szervezték meg az oltást az oltópont előtt a katonák nagyon készségesek voltak rögtön a bejáratnál 4 növérke volt mindegyik kezében kézfertőtlenítő fertőtlenítés után még egy növérke aki a regisztrációra irányított,regisztrálás után újabb "ellenörző pont" ahol újra ellenőrizték a papírjaimat majd útba igazítottak a 48 oltópontra a 2. emeletre érve egy nővérke újra elkérte a nyilatkozatomat és a regisztrációnál kapott papíromat és az oltóponthoz kísért bevitte a papírjaimat és rögtön szólt,hogy már mehetek is maga az oltás kb 1 perc volt szinte semmit nem lehetett érezni belőle az előirt 20 perc várakozás után már mehettem is.Ami pedig különösen tetszett,hogy a nem regisztráltakat a "potyautasokat" a katonák be sem engedték és csak azok kaptak papírt a regisztrációnál akiket a számítógépben leellenőriztek, hogy tényleg regisztráltak voltak és időpontra jöttek.

Az oltásnak eddig semmiféle mellékhatása nem jelentkezett nálam,kivéve,hogy az oltás óta profi szinten tudok madszongozni:):)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kihasználva online időpont foglalás lehetőségét mai nap én is beoltattam magam Sinopharmal, és azt kell mondanom itt Debrecenben nagyon profin szervezték meg az oltást az oltópont előtt a katonák nagyon készségesek voltak rögtön a bejáratnál 4 növérke volt mindegyik kezében kézfertőtlenítő fertőtlenítés után még egy növérke aki a regisztrációra irányított,regisztrálás után újabb "ellenörző pont" ahol újra ellenőrizték a papírjaimat majd útba igazítottak a 48 oltópontra a 2. emeletre érve egy nővérke újra elkérte a nyilatkozatomat és a regisztrációnál kapott papíromat és az oltóponthoz kísért bevitte a papírjaimat és rögtön szólt,hogy már mehetek is maga az oltás kb 1 perc volt szinte semmit nem lehetett érezni belőle az előirt 20 perc várakozás után már mehettem is.Ami pedig különösen tetszett,hogy a nem regisztráltakat a "potyautasokat" a katonák be sem engedték és csak azok kaptak papírt a regisztrációnál akiket a számítógépben leellenőriztek, hogy tényleg regisztráltak voltak és időpontra jöttek.

Az oltásnak eddig semmiféle mellékhatása nem jelentkezett nálam,kivéve,hogy az oltás óta profi szinten tudok madszongozni:):)
Nekem így kb 36 óra után némi időszakos izomfájdalom, alacsonyabb vérnyomás (110es szisztolés érték ami még nálam is alacsonynak számít) és fáradtabb vagyok mint szoktam. Kibírható.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Rusvai prof most nyilatkozott az RTL híradójában az indiai mutánssal kapcsolatban. Azt mondta, hogy az eddigi vizsgálati eredmények alapján nem fertőzőképesebb és nem okoz súlyosabb betegséget, mint a nálunk domináns brit mutáns.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
https://24.hu/tudomany/2021/04/28/koronavirus-oltas-fertozes-vakcina/

"A fertőzésre történő ráoltás semmiféle negatív hatással nem jár, sem virológiai, sem immunológiai oldalról.

A vakcina nem tartalmaz vírust, nem turbózza fel a vírus káros hatását, sőt hozzájárulhat olyan mély és tartós immunválasz kialakításához, amely természetes fertőződés révén nem alakul ki. Abban az esetben is, ha immunrendszerünk már éppen harcban áll a kórokozóval. Világszerte csaknem 150 millió eset bizonyítja, hogy nem kell előzetes teszt, a ráoltás teljesen veszélytelen.

Nagyon kisarkítva olyan ez, mint amikor a rendőrség tűzharcot vív egy csapatnyi, magát elbarikádozott bűnözővel, a vakcinával pedig megérkezik róluk minden szükséges infó: hányan vannak, milyen fegyverekkel rendelkeznek, hol helyezkednek el, mik a gyengéik és így tovább.

Nyilvánvalóan ha valaki tudja, hogy beteg és fertőz, akkor a járványügyi szabályok alapján otthon kell maradnia, a védőoltást a gyógyulás után három hónappal veheti fel. Nem azért, mert addigra ürül a vírus, és ezzel kerüli el a még komolyabb fertőzést, hanem mert jelen tudásunk szerint ennyi ideig védettnek számít, az oltóanyagot pedig beadhatják más, veszélyeztetettebb személynek."
Ugye , hogy ugye ! Sosem az a fontos , hogy mit mondanak hanem , hogy KI mondja !

A cikk bár hivatkozik bizonyos részein Kemeneseire és Karinkóra (teljesen más vonatkozásban) illetve a "24.HU által megkérdezett szakemberekre" . De igazából nem adja hozzá a nevét egy ismert virológus sem . Tehát ez a cikk csak egy tudományosnak álcázott vélemény cikk egy bizonyos Bihari Dániel ÚJSÁGÍRÓTÓL rgo nem bizonyít semmit én is írhatnék ilyen alapon bármit .

Ilyen magas labdát ne adjatok Milagro olvtársnak mert simán lecsapja !
 
W

Wilson

Guest
https://qubit.hu/2021/04/28/miert-n...ak-a-mellekhatasok-a-koronavirus-vakcina-utan

"Mindenki megnyugodhat, a mellékhatások elmaradása nem jelenti azt, hogy nem alakul ki az immunitás. A Pfizer-vakcina klinikai kísérleteiben a résztvevők 50 százaléka nem tapasztalt mellékhatásokat, mégis 90 százalékuknál alakult ki védettség a koronavírus ellen. A Moderna esetében a gyakori mellékhatások a hivatalos útmutató szerint minden tizedik embernél jelentkeznek, a védettség pedig 95 százalékos.

Ennek magyarázata abban rejlik, ahogyan az immunrendszer kiépíti a védelmet a vírusok ellen egy vakcina hatására. Az említett két oltóanyag egy virális fehérjét, a vírus burkában található úgynevezett tüskefehérjét használja arra, hogy utánozza a vírusfertőzést, és kiváltsa az immunrendszer védekezését."
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Hatmillió oltott esetén is cirkulálni fog a vírus az oltatlan lakosságban. Elég megnézni, hogy a jelenlegi kötelező védőoltások esetén hány százalékos átoltottság van idehaza: 98-99%-os. Nem véletlenül nincsenek járványok.
Az influenza ménem cirkulál ? 6 millió oltottnál kiben fog cirkulálni ? Meddig ? Hagyjuk már az ipari szintű hülyeséget !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az az 5700 összesen volt annyi, nem egy időben, a "csúcson". A csúcson a 13000 kórházi ápoltból valószínűleg nem volt 1000 olyan, akit oltás után ápoltak bent. És ezekből a fene tudja mennyi volt olyan, aki az oltás előtti - utáni napokban kapta el a fertőzést.
Felesleges csűrni-csavarni ezt, az oltásnak jelenleg egyetlen alternatívája a komoly korlátozások fenntartása, amit viszont senki nem akar, nem csak azok, akik félnek az oltástól.
Hát az acélvárosban bíza majd 50% volt !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113

Egyébként tessék, játszadozz el a számokkal, hogy érezd a nagyságrendet a mutációk lehetőségére, ha az esetszámok bezuhannak 3-4 nagyságrenddel...
Meg azt, hogy akkor 1,2,3,4 stb mutációt vársz el.

Jelzők helyett legalább valamiféle matematika modellt használjunk már legalább az alapok megértésére...
A matematika szerint már itt se lenne a vírus !
 
W

Wilson

Guest
Rusvai prof most nyilatkozott az RTL híradójában az indiai mutánssal kapcsolatban. Azt mondta, hogy az eddigi vizsgálati eredmények alapján nem fertőzőképesebb és nem okoz súlyosabb betegséget, mint a nálunk domináns brit mutáns.
És még azt is mondta,hogy az eddigi vizsgálatok szerint a nálunk "forgalomban" lévő vakcinák,védettséget adnak az indiai mutánssal szemben:)
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Ma reggel a háziorvosnál én is megkaptam a Sinopharm vakcinát, annak az adagnak a maradékából, amiből tegnap és tegnapelőtt a kerületi járóbeteg szakrendelőben oltottak. Vagyis a regisztráltak közül éppen akkor hívtak, amikor amúgy megnyílt az időpontfoglalás. Hárman voltunk ugyanarra az időpontra, én értem oda legkésőbb, de engem szólítottak először. Szinte semmit nem éreztem az oltás folyamatából. Összesen 3 perc alatt már mind túl voltunk rajta, majd az előírt 20 perc pihenő után irány haza, azóta a szokásos minimális oltás utáni sajgáson kívül semmi különöset nem érzékelek, ahogy a környezetemben senki sem, akivel beszéltem hogy kínaival oltották. Egy hónap múlva jön a második kör.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Jó reggelt!!!