Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113

 
T

Törölt tag 2361

Guest
Pár napja láttam 4chan-en linkelve egy tanulmányt amit nemrég adtak ki USA-ban, hogy az eltérő népcsoportok eltérő dózisokat igényelnek a kórházi kezelések során, mint a fehérek akikre eredetileg ezek méretezve vannak. Pl. a feketéknek nagyobb dózis kell izomba adott oltásokból, így covid elleniekből is.
Erre itt tolja a propagandát, hogy nincs különbség emberek között, "csak oktatás kérdése".
Te osszekevered a mentalis es a fizikai tulajdonsagokat?

Bocs, de ez nagyon mellement.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
A regisztráltak száma meghaladja a 4.725.000 főt, elég szépen közelítünk az összlakosság 50%-ához. :)

 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Egy jogi észrevételem lenne pluszba!
Akkor nyilván a gyártó, illetve az állam a jogi/anyagi felelősséget is vállalni fogja adott esetben!
Amíg ez nem történik meg, addig lehet javasolgatni ezt-azt!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Pár napja láttam 4chan-en linkelve egy tanulmányt amit nemrég adtak ki USA-ban, hogy az eltérő népcsoportok eltérő dózisokat igényelnek a kórházi kezelések során, mint a fehérek akikre eredetileg ezek méretezve vannak. Pl. a feketéknek nagyobb dózis kell izomba adott oltásokból, így covid elleniekből is.
Erre itt tolja a propagandát, hogy nincs különbség emberek között, "csak oktatás kérdése".
Ezt hogy eredetileg feherekre meretezet vakcinat sem ertem. Ha jol tudom, az amerikaiaknal alapkovetelmeny volt hogy minden csoport figyelembe kell h legyen veve a vakcina fejlesztesekor.
Sot, a modernat vissza is vagtak az elso engedelyezeskor mert kiderult hogy a vizsgalatokon nem volt eleg latin meg fekete resztevo.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
A különböző kultúrákban sokszor más és más teszteket szükséges alkalmazni. Vannak úgy nevezett kultúrafüggetlen tesztek, amik esetén ábrák alapján kell kitalálni a feladatot és annak a megoldását. Ezek a tesztek elvileg minden kultúrában egyformán használhatók. A gyakorlatban viszont olyan környezetben, ahol nincs/alacsony szintű az oktatás, jóval alacsonyabb értékeket lehet mérni, mint egy normális oktatási rendszerrel bíró országban. Ami nem azt jelenti, hogy xy csoport kevésbé intelligens, sokkal inkább azt, hogy egyrészt a teszt ott kevésbé alkalmazható, másrészt részben visszavezethető az eredmény az oktatási rendszer hiányosságaira is.
De ez már elég OFF...
Jajj, már vártam ezt a szokásos környezeti blablát... a cigányok esetében is mindig ezt szokták felhozni, hogy azért olyanok amilyenek, mert az eltérő környezet. Azt persze sose kérdezi meg senki, hogy MIÉRT élnek eltérő környezetben mint a fehér társaik... nem tudom miért olyan nehéz belátni, hogy az eltérő rasszok, eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A regisztráltak száma meghaladja a 4.725.000 főt, elég szépen közelítünk az összlakosság 50%-ához. :)

Akkor meg is van az 5 millió az EÜ-s oltottakkal együtt, ugyanis ők (275 ezren) nem szerepelnek az oltottak számában. Már csak az a kérdés mikor jutnak el az összes regisztrált beoltásáig.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Akkor egy kis analógia...
Van két azonos fajtájú növényem: az egyiket piros, a másikat sárga cserépbe ültetem. A piros cserépben trágyával gazdagított földbe helyezem a növénykét, a sárgában viszont sivár, meddő földbe ültetem.
Kérdés: melyik cserépbe ültetett növény fog jobban fejlődni?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Akkor egy kis analógia...
Van két azonos fajtájú növényem: az egyiket piros, a másikat sárga cserépbe ültetem. A piros cserépben trágyával gazdagított földbe helyezem a növénykét, a sárgában viszont sivár, meddő földbe ültetem. Melyik fog jobban fejlődni?
Ez egy borzalmas analógia. Az ember nem egy növény. Ahogy a mondás is tartja, mindenki a saját sorsának a kovácsa...
Inkább tegyük fel a helyes kérdést: a denevér miért nem képes úgy élni, mint egy fecske? Pont ugyanazért, amiért a cigányok sem képesek fehér ember módjára élni, vagy amiért az ujgurok sem képesek kínai módra élni. Vagy amiért én sem vagyok képes a cigányok többségéhez hasonlóan élni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 752
113
Akkor egy kis analógia...
Van két azonos fajtájú növényem: az egyiket piros, a másikat sárga cserépbe ültetem. A piros cserépben trágyával gazdagított földbe helyezem a növénykét, a sárgában viszont sivár, meddő földbe ültetem.
Kérdés: melyik cserépbe ültetett növény fog jobban fejlődni?
Szerintem meg nem jó példa.
Viszont vegyünk egy négert, aki 3. generációs "európai", egyetemre is járt, dolgos becsületes. (elméletileg!, ne szólj közbe) Meglát, egy csajt miniszoknyában aki épp az autója csomagtartójában matat behajolva. (hagyok időt, hogy elképzeljétek) (igen, van rajta bugyi :D ) Mit tesz néger polgártársunk ebben a helyzetben, és mit teszek tegyük fel én? Túlpigmentált barátunk először a farkát vakarja, majd a fejét, de az sem segít....így hát odalép és megfogja a csaj seggít. Jó esetben csak idáig megy el.
Én ugyan azt látom, mint a negroman, de annak ellenére hogy nekem is tetszik a látvány, csak elképzelem a seggfogást, sőt, fejben elkövetek mindent, de a valóságban csak mellélépek és megkérdezem:
-Seggíthetek, hölgyem? Mit szólna egy üdítőhöz? Meghívhatom?
Na ez a különbség. Persze ez általánosítás, de nagy százalékban bejön. Ismertem négert személyesen.....
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Szerintem meg nem jó példa.
Viszont vegyünk egy négert, aki 3. generációs "európai", egyetemre is járt, dolgos becsületes. (elméletileg!, ne szólj közbe) Meglát, egy csajt miniszoknyában aki épp az autója csomagtartójában matat behajolva. (hagyok időt, hogy elképzeljétek) (igen, van rajta bugyi :D ) Mit tesz néger polgártársunk ebben a helyzetben, és mit teszek tegyük fel én? Túlpigmentált barátunk először a farkát vakarja, majd a fejét, de az sem segít....így hát odalép és megfogja a csaj seggít. Jó esetben csak idáig megy el.
Én ugyan azt látom, mint a negroman, de annak ellenére hogy nekem is tetszik a látvány, csak elképzelem a seggfogást, sőt, fejben elkövetek mindent, de a valóságban csak mellélépek és megkérdezem:
-Seggíthetek, hölgyem? Mit szólna egy üdítőhöz? Meghívhatom?
Na ez a különbség. Persze ez általánosítás, de nagy százalékban bejön. Ismertem négert személyesen.....
Nem kell olyan messzire menni. Elég ha megnézzük Fekete Pákót:
"1994-ben ösztöndíjjal érkezett Magyarországra és az ELTE jogi karán nemzetközi jogot hallgatott, 3 éven keresztül."
Na most ösztöndíjat a legjobbak szoktak kapni. Ha ő képviseli a nigériai intellektuális elitet, akkor milyenek lehetnek a többiek, akik ott maradtak?
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nem kell olyan messzire menni. Elég ha megnézzük Fekete Pákót:
"1994-ben ösztöndíjjal érkezett Magyarországra és az ELTE jogi karán nemzetközi jogot hallgatott, 3 éven keresztül."
Na most ösztöndíjat a legjobbak szoktak kapni. Ha ő képviseli a nigériai intellektuális elitet, akkor milyenek lehetnek a többiek, akik ott maradtak?

Nem vagyok otthon celebekben, de azt hiszem, hogy nála az játszott komoly szerepet, hogy az apja valami iskolaigazgató vagy valami ilyesmi volt és így kapott ösztöndíjat meg lehetőséget arra, hogy ide jöjjön.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 752
113
Nem kell olyan messzire menni. Elég ha megnézzük Fekete Pákót:
"1994-ben ösztöndíjjal érkezett Magyarországra és az ELTE jogi karán nemzetközi jogot hallgatott, 3 éven keresztül."
Na most ösztöndíjat a legjobbak szoktak kapni. Ha ő képviseli a nigériai intellektuális elitet, akkor milyenek lehetnek a többiek, akik ott maradtak?
Jó, de Pákó náci volt, Tomcat a Bombagyárban bemutatta... :D
 
W

Wilson

Guest
Ez egy borzalmas analógia. Az ember nem egy növény. Ahogy a mondás is tartja, mindenki a saját sorsának a kovácsa...
Inkább tegyük fel a helyes kérdést: a denevér miért nem képes úgy élni, mint egy fecske? Pont ugyanazért, amiért a cigányok sem képesek fehér ember módjára élni, vagy amiért az ujgurok sem képesek kínai módra élni. Vagy amiért én sem vagyok képes a cigányok többségéhez hasonlóan élni.

Itt van kapásból két élő példa (de nagyon sokat másolhatnék be neked) ami cáfolja az állításodat.Mind a két ember példát mutat minden magyar állampolgárnak.


https://orokbefogadokegyovit.hu/a-mecseki-putribol-kuzdotte-fel-magat-a-cigany-neurobiologus/
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Szerintem meg nem jó példa.
Viszont vegyünk egy négert, aki 3. generációs "európai", egyetemre is járt, dolgos becsületes. (elméletileg!, ne szólj közbe) Meglát, egy csajt miniszoknyában aki épp az autója csomagtartójában matat behajolva. (hagyok időt, hogy elképzeljétek) (igen, van rajta bugyi :D ) Mit tesz néger polgártársunk ebben a helyzetben, és mit teszek tegyük fel én? Túlpigmentált barátunk először a farkát vakarja, majd a fejét, de az sem segít....így hát odalép és megfogja a csaj seggít. Jó esetben csak idáig megy el.
Én ugyan azt látom, mint a negroman, de annak ellenére hogy nekem is tetszik a látvány, csak elképzelem a seggfogást, sőt, fejben elkövetek mindent, de a valóságban csak mellélépek és megkérdezem:
-Seggíthetek, hölgyem? Mit szólna egy üdítőhöz? Meghívhatom?
Na ez a különbség. Persze ez általánosítás, de nagy százalékban bejön. Ismertem négert személyesen.....
Nem kell ehhez négert raknod a példádba, elég lett volna sok honfitársunk egyikére gondolnod...
"Persze ez általánosítás, de nagy százalékban bejön."
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Itt van kapásból két élő példa (de nagyon sokat másolhatnék be neked) ami cáfolja az állításodat.Mind a két ember példát mutat minden magyar állampolgárnak.


https://orokbefogadokegyovit.hu/a-mecseki-putribol-kuzdotte-fel-magat-a-cigany-neurobiologus/
Nem cáfolja, mert nem állítom, hogy mindegyik ilyen vagy olyan lenne. Nem állítom, hogy minden cigány hülye lenne és azt se állítom hogy minden fehér hű de okos. Természetesen mindig vannak, akik kilógnak, vagy felülről, vagy alulról. Azt viszont igenis állítom, hogy az átlag cigányt az átlag fehérrel összese lehet hasonlítani.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 942
113
Akkor meg is van az 5 millió az EÜ-s oltottakkal együtt, ugyanis ők (275 ezren) nem szerepelnek az oltottak számában. Már csak az a kérdés mikor jutnak el az összes regisztrált beoltásáig.
Ha bejön a nyár miatt a védettségi igazolvány miatti buli, akkor szerintem soha. :) Folyamatos lesz a regisztráció. A végén már s határontúliakat is oltani fogják.