Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Az oltottak is bárkit meg tudnak fertőzni, hisz az oltás nem védi őket a megfertőződéstől csak a súlyos állapot kialakulásától (habár egyes példák szerint, nem mindig van ez így).
Vagyis röviden. Az oltott elkaphatja, így akkor már terjeszti. Éppen úgy mint egy nem oltott!
Nem egészen.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
De miért? Ha már egyszer megkapja az oltott és tünetes lesz, akkor ő is elkezdi üríteni a vírust. Szerencse kérdése, hogy hánynak adja át. Inkább abban látom az oltás előnyét. amit fentebb írtak, hogy kevesebb ideig tart a betegség és így kevesebbet szór ki. De akkor is kiszór valamennyit és azzal fertőz!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
De miért? Ha már egyszer megkapja az oltott és tünetes lesz, akkor ő is elkezdi üríteni a vírust. Szerencse kérdése, hogy hánynak adja át. Inkább abban látom az oltás előnyét. amit fentebb írtak, hogy kevesebb ideig tart a betegség és így kevesebbet szór ki. De akkor is kiszór valamennyit és azzal fertőz!
Gondolkodni sosem ártana. Az oltott kisebb valószínűséggel betegszik meg, így kevesebb terjeszti a vírust az oltatlanokhoz képest.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
De miért? Ha már egyszer megkapja az oltott és tünetes lesz, akkor ő is elkezdi üríteni a vírust. Szerencse kérdése, hogy hánynak adja át. Inkább abban látom az oltás előnyét. amit fentebb írtak, hogy kevesebb ideig tart a betegség és így kevesebbet szór ki. De akkor is kiszór valamennyit és azzal fertőz!

Gondolkodni sosem ártana. Az oltott kisebb valószínűséggel betegszik meg, így kevesebb terjeszti a vírust az oltatlanokhoz képest.
Itt a válasz a kérdésre. Ha be van valaki oltva, akkor jellemzően nagyságrendekkel kevesebb vírus replikálódik a szervezetében, kevesebb vírus tud ürülni, így kisebb az átadás esélye.

Egyébként a legtöbb hazai kötelező védőoltás esetén is képes az oltott megfertőződni és akár tovább is tudja adni. Azonban mivel kötelező, tehát a lakosság 98-99%-a megkapta a védőoltását, ennek nincs jelentősége, mert elhanyagolható valószínűséggel talál olyan fogékony szervezetet, ahol kárt tehet. Épp ezért lenne célszerű szerintem ezt is kötelezővé tenni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Úgy látszik, hogy a hazai egyetemek is beléptek az oltópont üzemeltetők körébe: most mesélte az egyik gyakornokunk, hogy a BME-n létrehoztak egy oltópontot, ahol első és harmadik oltásokat lehet kérni. Eseti jelleggel akarták működtetni, de olyan nagy az érdeklődés, hogy határozatlan időre meghosszabbították a működését.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Úgy látszik, hogy a hazai egyetemek is beléptek az oltópont üzemeltetők körébe: most mesélte az egyik gyakornokunk, hogy a BME-n létrehoztak egy oltópontot, ahol első és harmadik oltásokat lehet kérni. Eseti jelleggel akarták működtetni, de olyan nagy az érdeklődés, hogy határozatlan időre meghosszabbították a működését.
Kis adalék: 25 perce nyílt meg a regisztráció a következő időpontra és a leányzó már nem tudott oda időpontot foglalni, mert megtelt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Az oltás elutasítása a 16-24 év közötti fiatalok körében a legmagasabb (68 százalékos), és a nőknél tíz százalékponttal magasabb arányban fordul elő, mint a férfiaknál. Az elutasítás okai között a legtöbben (58 százalék) arra hivatkoznak, hogy szerintük a vakcina nem elég biztonságos, 53 százalékuk a mellékhatásoktól tart, 46 százalékuk a hatékonyságában kételkedik."
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Az oltottak is bárkit meg tudnak fertőzni, hisz az oltás nem védi őket a megfertőződéstől csak a súlyos állapot kialakulásától (habár egyes példák szerint, nem mindig van ez így).
Vagyis röviden. Az oltott elkaphatja, így akkor már terjeszti. Éppen úgy mint egy nem oltott!
Te oltás tagadó vagy talán?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Egyébként a legtöbb hazai kötelező védőoltás esetén is képes az oltott megfertőződni és akár tovább is tudja adni. Azonban mivel kötelező, tehát a lakosság 98-99%-a megkapta a védőoltását, ennek nincs jelentősége, mert elhanyagolható valószínűséggel talál olyan fogékony szervezetet, ahol kárt tehet. Épp ezért lenne célszerű szerintem ezt is kötelezővé tenni.
Hallottam 2 esetről én is amikor Diftéria ellen beoltott gyerekek valahogy megkapták a kórságot. Szerencsére meggyógyultak.
Te oltás tagadó vagy talán?
Nem! És ha az lennék? Akkor jelölnél a majd a jövőben megrendezendő hétvégi autodféra?

Egyébként, csak mint minden gondolkodó ember, én is próbálok egyes ellentmondásokat feloldani. Pontosabban a vírussal és oltással kapcsolatban keringő összevissza nyilatkozatok közül (melyeket hivatalos személyek és szakemberek tesznek már lassan két éve, mindenki megzavarására) szeretném kihámozni a valóságot. Ha szerinted ez oltástagadás, akkor én is tagadó vagyok.
Lassan olyan ez az oltásmizéria, mint egy szekta dogmatikája. Rá sem szabad kérdezni semmire, sőt még gondolni sem, mert jönnek az "Oltásellenes" billoggal és rád sütik.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 992
32 311
113
Az oltáshívők is. Sőt, bárki megfertőzhet bárkit, elég egy koszos kézzel átnyújtott evőeszköz pl. Mindegy...
Szingapúrban az agyonoltott emberek fertőzik egymást éppen!

192 halott, nahát. Legutóbb 9 halott volt egy nap, durva.
 
M

molnibalage

Guest
Hallottam 2 esetről én is amikor Diftéria ellen beoltott gyerekek valahogy megkapták a kórságot. Szerencsére meggyógyultak.

Nem! És ha az lennék? Akkor jelölnél a majd a jövőben megrendezendő hétvégi autodféra?

Egyébként, csak mint minden gondolkodó ember, én is próbálok egyes ellentmondásokat feloldani. Pontosabban a vírussal és oltással kapcsolatban keringő összevissza nyilatkozatok közül (melyeket hivatalos személyek és szakemberek tesznek már lassan két éve, mindenki megzavarására) szeretném kihámozni a valóságot. Ha szerinted ez oltástagadás, akkor én is tagadó vagyok.
Lassan olyan ez az oltásmizéria, mint egy szekta dogmatikája. Rá sem szabad kérdezni semmire, sőt még gondolni sem, mert jönnek az "Oltásellenes" billoggal és rád sütik.
Milyen ellentmondások?
  • Az, hogy az oltások nem 100%-osak mindenki tudta, csak az ostobák nem.
  • Azt, hogy ezek meddig tartanak ki valóban nem tudták előre megmondani. Ez van.
  • Azt, hogy emiatt az adott változat ellen hol van a nyájimmunitás az igen magas átoltottságnál jönne el.
  • Amit nem tudunk elérni az emberek ostobasága miatt.
  • Ha meg a X idő tényleg rövid, akkor újra kellhet oltani.
Ez van.
Viszont kapálózni generálisan az oltás ellen, meg oltásterrórról beszélni...
Ehhez mennyire kell szellemi rövidnadrágnak lenni...?

Mennyire kell hülyének lenni ezen videó meg nem értéséhez?

Még a nem tökéletes védőoltásokkal is egy olyan korban élhetünk, amiért 60+ éve embert öltek volna egyesek, ha tudják, hogy ez lehetséges.
Még egy gyengébb védelem is jobb, mint a semmilyen védelem.
Pont.

Ezért van az, hogy egy átlagos téli ruházatban nem mész a Magas Tátrába túrázni télen, de a városi közlekedésben nem fagysz meg és nem polóban jársz -10 fokban. A télikabát rajtda a védőoltás. A nélükli lét meg a poló és meztelenség.

Az oltások kockázata eddig minden szám szerint messze, messze, messze a COVID-é alatt van.
Csak közeli környezetmből és a HTKA-n aki mondta 4 ember halt meg COVID-ban. De súlyos mellékhatásról senkitől nem hallottam.

De igen, legyél te is csak az álszkeptikus.

De nem, egyesek förcsögnek itt.
A modi meg alszik. Sajnos mélyen.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Hallottam 2 esetről én is amikor Diftéria ellen beoltott gyerekek valahogy megkapták a kórságot. Szerencsére meggyógyultak.

Nem! És ha az lennék? Akkor jelölnél a majd a jövőben megrendezendő hétvégi autodféra?

Egyébként, csak mint minden gondolkodó ember, én is próbálok egyes ellentmondásokat feloldani. Pontosabban a vírussal és oltással kapcsolatban keringő összevissza nyilatkozatok közül (melyeket hivatalos személyek és szakemberek tesznek már lassan két éve, mindenki megzavarására) szeretném kihámozni a valóságot. Ha szerinted ez oltástagadás, akkor én is tagadó vagyok.
Lassan olyan ez az oltásmizéria, mint egy szekta dogmatikája. Rá sem szabad kérdezni semmire, sőt még gondolni sem, mert jönnek az "Oltásellenes" billoggal és rád sütik.
Ez kimondottan hisztérikus válasz volt, légy oly kedves és normálisan válaszolj.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
192 halott, nahát. Legutóbb 9 halott volt egy nap, durva.
Az az összes! :)
..
Ettől függetlenül elgondolkodtató, hogy ~86%-os átoltottsággal minden eddigi rekordot megdöntenek!
Bulgária eközben ~18%-os átoltottság mellett alatta van a korábbi, még átoltatlanul átvészelt hullámoknak! Talán a természetes úton megszerzett immunizáltság utóhatása...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Az oltások kockázata eddig minden szám szerint messze, messze, messze a COVID-é alatt van.
Ez igaz, de a kockázat megvan! Mit nem lehet azon megérteni, hogy valakinek a koronavírus a kisebb kockázat, s ezért nem kéri. Hmm...?
Miért kell ezeket az embereket terrorizálni?
De súlyos mellékhatásról senkitől nem hallottam.
Pedig ilyen is volt, emlékezz csak vissza (Ogretank), ráadásul igen kevéske idő telt még csak el...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Az az összes! :)
..
Ettől függetlenül elgondolkodtató, hogy ~86%-os átoltottsággal minden eddigi rekordot megdöntenek!
Bulgária eközben ~18%-os átoltottság mellett alatta van a korábbi, még átoltatlanul átvészelt hullámoknak! Talán a természetes úton megszerzett immunizáltság utóhatása...
Természetesen a szám "benézésének" szólt a szmájli, mert egy is sok lenne, nemhogy a 192! (Bocs, ha félreérthető volt.)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 992
32 311
113
Az az összes! :)
..
Ettől függetlenül elgondolkodtató, hogy ~86%-os átoltottsággal minden eddigi rekordot megdöntenek!
Bulgária eközben ~18%-os átoltottság mellett alatta van a korábbi, még átoltatlanul átvészelt hullámoknak! Talán a természetes úton megszerzett immunizáltság utóhatása...

Románoknál viszont rekordok dőlnek.