Jaszeny osztály / Project 885 Yasen (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Nem szokás a termelést "így" felfuttatni mert nehéz. Megsínyli az időpont, minőség, költségek....

"Ha a hajók már sólyán vannak, akkor be is fogják őket fejezni."
Azért ez nem készpénz. Akulanal csak azért 6ot bontottak vissza mert India kifizette a Nerpa befejezését "lizing" keretében.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Kérdés honnan szereznek kvalifikált munkaerot.
Ja és részeges segédmunkásokat nem hiszem, hogy felvesznek.:)
Talán megkeresnék a 91ben kirúgottakat, és ajánlanának nekik rendes életkörülményeket, és fizetést. Most 45-65 évesek lehetnek, és így van vagy 20 évük, hogy betanítsák a következő generációt. Már ha volna következő generáció.
Most, hogy sorba gyújtják fel a hajókat, a részeges hegesztőknek nem sok esélye van.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Raadasul a felszini hajo heggesztgetes meg a tengo heggesztgetes is ket kulon mufaj es nem lehet csak ugy odaallitani valakit hogy nosza komam csinald.
A hegesztőnek csak ügyesnek és gyakorlottnak kell lenni. A technológiát és a hegesztőpálcát a vezetésnek kell adnia. Ha valaki zárványmentesen tud hegeszteni, az szerintem elég. Havi egymilióért én is csinálnám.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
@joker
Azt hiszem értem, amit mondasz. Egy roncs társadalomban, ahol a plepszet csak kizsigerelhető és lenézett rabszolgahadnak nézik, nem várható komoly eredmény. Ahol megtesznek gyárigazgatónak valami szarjankót, akinek egyetlen érdeme, hogy szegről-végről Putyi maffiájához tartozik ne is várjanak nagy eredményeket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
9 tengeralattjárót, + 3 Imperial, és egy Executor osztályú csillagrombolót, meg egy fél Halálcsillagot.
2020-ig természetesen.
(Azt hittem a pravoszláv naptár szerint még nincs április 1)
Úgy hogy nincs egy normális hajógyáruk. Finnország hajógyártási kapacitása a tízszerese az övéknek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
" A lényeg, hogy az építések elkezdődjenek. Ha a hajók már sólyán vannak, akkor be is fogják őket fejezni."
Pont az oroszok kezdtek bele vagy 3x a csatahajó gyártásba, és 3x bontották vissza az egészet. Vagy 3 atomhajtányos Uljanov osztályú anyahajót is elkezdtek, és ez az egy nevetséges rozsdaboglya Kuznyecov viszi a szerencsétlenek pénzét.
Keressetek rá Sztálin csatahajóira. Nagyon érdekes olvasmány.
<b>/*MODERÁLVA*/</b> Na, most ugyanez a helyzet.
Bokikám! Mutasd már meg a gyárat, ahol a szükséges évi 50 000t első osztályú ABS acélt le fogják gyártani. Merthogy a kínaiaknak már megvan ez a gyáruk Dalníj mellett.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Megyek, beveszem a gyógyszeremet. Azt hiszem, ategnepit is elfelejtettem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kína évi egymillió tonna hajógyártó kapacitást tervez, kb mostantól. 50k tonna ABS acéllal nem tudom mennyire fog menni nekik.
Ez a hozzaszólásod gecsat feldobta az egész napomat, a fehőkarcolós részen szó szerint sírtam :D Kösz!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A Hadihajókat más acélból gyártják, gyanítom a tengeralattjárókat meg egy harmadikból. Itt qrwa nagyot lehet hibázni. Valami antimagnetic német tengeralattjárókat két évesen kukázni kellett, amikor már ráálltak a sorozatgyártásra. 50 000 tonnára saccoltam az orosz papírtervek kivitelezéséhez szükséges acélmennyiséget. Csak a hajótestekét.
A nagy északi vasútról még meg sem emlékeztem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 984
113
gacsat
Invesztálnak a kohászatba is. Ha jol emlékszem talán a Magnyitogorszki kombinát fogja az acélt gyártani a TA-hoz.
Ha nem lenne acél , akkor nem kezdenék építeni a tengeralattjárokat. :)
A Borejokat befejezik 2020-ig, de a Jaszen-M -kel késni fognak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez a bajom a Vikarmadityával is. A hajó műszaki élettartama lejárt. mire átadták Indiának. Elsóztak rájuk egy szépen festett roncsot. Persze ezt a Hermésszel már mexokhatták.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 984
113
<i>Pont az oroszok kezdtek bele vagy 3x a csatahajó gyártásba, és 3x bontották vissza az egészet. Vagy 3 atomhajtányos Uljanov osztályú anyahajót is elkezdtek, és ez az egy nevetséges rozsdaboglya Kuznyecov viszi a szerencsétlenek pénzét.</i>

Csak elfelejted, hogy kozben felbomlott a SZU, és az Uljanovszk Ukrajnában maradt(sajnos). Ha más lett volna a helyzet elkészult volna az Uljanovszk is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem a miértekkel foglalkoztunk, hanem az eseményekkel. Egy ilyen politikai, vagy társadalmi földindulás ma is benne van a levegőben.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
gacsat
Invesztálnak a kohászatba is. Ha jol emlékszem talán a Magnyitogorszki kombinát fogja az acélt gyártani a TA-hoz.
Ha nem lenne acél , akkor nem kezdenék építeni a tengeralattjárokat. :)
A Borejokat befejezik 2020-ig, de a Jaszen-M -kel késni fognak.
Azért keress már rá erre a gyárra, mert komolyan érdekel.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="boki">gacsat
Invesztálnak a kohászatba is. Ha jol emlékszem talán a Magnyitogorszki kombinát fogja az acélt gyártani a TA-hoz.
Ha nem lenne acél , akkor nem kezdenék építeni a tengeralattjárokat. :)
A Borejokat befejezik 2020-ig, de a Jaszen-M -kel késni fognak.

MODERÁLVA</blockquote>

Te ataludtal 25 evet. Akkoriban meg egyet is ertenek veled, de ma mar csak a szellel szemben hugyozas, amit mondasz. Ha nem is lenne hazai acel, akkor mashonnet vennek meg.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez a megvétel már a kínaiaknak sem sikerült. Ugyanis hülye lenne bárki segíteni az ellenséges flotta gyártását. Azért írom, mert azt hiszem, eléggé képben vagyok. az Englishrussián tuti nem maradt volna ki egy ekkora fejlesztés, és semmit sem láttam, és semmit sem olvastam erről. Pedig, ha nincs acél, nincs hajó. Ráadásul megfelelő hajógyáruk sincs. Vaze, kellene a nagy tervekhez egy 8000 tonnás portáldaru, és egy 350 méter hosszú szárazdokk. Csak feltünt volna, ha építenének egy ilyet. Az a legújabb trend, hogy a hajókat egyre nagyobb darabokból rakják össze. Koreában egy 60 000 tonnás hajót a tíz évvel ezelőtti 20 darab helyett háromból!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 984
113
Még tavaly olvastam, de megkeresem... Visszatérve a Szevmashoz, a hajogyár specializácioja a nukleáris meghatásu stratégiai és vadász TA gyártása. Nem gyártottak ott sem rakétás cirkálokat, sem r.hordozokat, Jelenleg nincs tervben ilyen osztályu hajok építése a Szevmashban. Igen az acélt a SZU alatt ukrajnai kohok gyártották. De a SZU felbomlásával ez megszunt, ezért is használtak a Borejokhoz a szétvágott Akulákbol acélt...