1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Jaszeny-osztály (Projekt 885)

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárók (SSN)' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

Rinat Achmetov mond valamit?

2. boki

boki Well-Known Member

Ukrán oligarchák kezében, a Krivoj-Rogi, talán már a Mittal-é.

3. dudi

dudi Well-Known Member

gacsat

A hajó élettartama 2020-ig szólt(tehát ha nem újítják fe sem járt még le neki...) de ezt meghosszabbították a felújítás közben.Ha nagyon érdekel a hajó vedd meg az aktuális Aranysast van benne egy jó cikk róla.Amúgy a kazánok a Kínából vásárolt kerámiaszigetelés miatt égtek le...Az okozott még késedelmet a kazánokon kívül,hogy 900km-el több vezetéket kellett beépíteni mint a tervezett.

4. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy Kínából vegyek szigetelőanyagot egy indiai hadihajóhoz??

5. dudi

dudi Well-Known Member

Pocok75

Kérdezd az indiaiakat.

6. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

kicsi off:
    itt nálunk a faluban van egy indiai szakács aki otthon valami hajógyárban volt hegesztő, tengókat javítottak! :D
    na majd azt megkérdezem!! :D :D
    ja meg van egy állandó kuncsaft a benzinkúton, aki Portsmouth-ban hegesztő, van egy két varratja a HMS Queen Elizabeth-en!
    on!

7. boki

boki Well-Known Member

Tavaly már kozel 1000 USD -hoz novekedett a havi orosz átlagfizetés. A Sevmashnál valamivel tobb.:)))

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

De jó nekik!

9. boki

boki Well-Known Member

A kezdo hivatásos katonák is 37000 Rubel korul kapnak (tobb mint 1000USD). Lehet tudni, hogy a MH-nél mennyi Ft-t kap egy kezdo?

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

@boki
    Bruttó, vagy nettó? Bruttóban ennél többet keresek, nettóban kevesebbet.

11. dudi

dudi Well-Known Member

boki

Kezdő mi?Legénységi/altiszti/tiszti állománykategória?

12. boki

boki Well-Known Member

13. dudi

dudi Well-Known Member

dudi

A közkatonák mindenféle + nélkül(nyelvvizsga pótlék,szolgálati díj,túlóra,gyakorlatos pótlék stb)kb 70.000-et(de inkább kevesebb) kapnak készhez,ehhez jön még utazási költségtérítés(autóval kilométerenként 9ft,helyi bérlet fele,MÁV/VOLÁN jegy 86%-a).Ha bent kajál akkor napi egyszeri meleg ebéd ha nem akkor 5000-5000ft EMC kártyára és Erzsébet utalvány .

A többit nem tudom!

14. boki

boki Well-Known Member

Értem. Koszi.

15. blogen

blogen Well-Known Member

Nekem van egy töredékes táblázatom egy-két évvel ezelőttről:
    http://img850.imageshack.us/img850/7359/w72j.jpg

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ez vicc! 2001-ben lettem határőr, akkor kaptam kézhez 71000-et kezdő hivatásos örm -ként. A honvédség meg bruttó 44000-et kínált szerdzsó őrvezetőként Tatán. :D És a tömegközlekedés Hőr-ként ingyen volt.
    70000 ft.:DD ezek nem tiszták... Abban a multiüzemben ahol dolgozom 85000 a kétműszakos bére (igaz 1 műszak nincs) + 15700 erzsébet. Igaz anyám 75000 -ért normázott a varrodában havi 4000 kajajegy plusszért míg ki nem ment osztrákba takarítani havi 5x80 euróért.

17. cinikus

cinikus Well-Known Member

Aztarohadtéletbe... Te tényleg baromira képben vagy!!!
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem csak ott, elolvasgatok mindenféle idevágó hírt. Pont az englihsrussián egyedül több kohászatos-acélgyártós cikk volt, mint a magyar sajtóban összesen.

19. Fade

Fade Well-Known Member

btw akinek van ideje az tájékozódhat az Orosz/Szovjet "hagyományokról" is meg amúgy is nagyon sok érdekes info van oli megaírásaiban.

Sztálin csatahajói http://acelmonstrum.host22.com/szth.html

Ha valaki az egészet nem is a "A nagyratörő tervek..." rész ajánlott a témához. De annyira jó írás, hogy akit tényleg érdekel az csináljon egy teát és áldozzon rá 2ht.... :DDD

20. hiryu

hiryu New Member

Nekem van egy töredékes táblázatom egy-két évvel ezelőttről:

mutattam másoknak, megkérdezték, nincs-e meg a pontos forrása a táblázatnak?

Ezen oldal megosztása