1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai alacsony észlelhetőségű csapásmérő típusok

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - Mackensen által indítva @ 2013. június 11..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem ez az első makett róla.

Ezzel a hiradófelvételle is összefüggésbe hozzák, mivel senki nem tudja milyen gép lehet a képen.

2. therob

therob Active Member

Ezek mikori képek? Még nem láttam őket pedig próbálom követni a kínai fejlesztéseket amennyire csak lehet.

3. Mackensen

4. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

5. onedinkapitany

onedinkapitany New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
    "Arról sem tudni, hogy F-111/Szu-24 kategóriájú vagy inkább Tu-22M méretű repülőeszközben gondolkodnak. Annyi mindenesetre biztos, hogy minőségben nagy ugrás lesz a jelenlegi Xian H-6-osokhoz (Tu-16 másolata) képest."

Alighanem inkább az utóbbi. Egy szuperhatalomnak illik felmutatni egy hadászati bombázót. A Szu-24/JH-7 feladatkörérét a J-20 egyik változata simán elláthatja. Arra nem kellene teljesen új típus.

Biztos, hogy jó ötlet az F-111 és a Szu-24 már megszokott összepárosítása, együtt emlegetése? Képességei, főleg a hatósugár terén ez az amerikai gép messze fölötte áll a Fencernek. A Tu-22M nagyobb és nehezebb gép (orosz berendezések ismert tömege és fogyasztása), de az F-111-et, különösen az FB-111-et inkább a Backfire-hez mérném.

6. Fade

Fade Well-Known Member

7. Mackensen

Majd ha elkezdenek ömleni a homályos képek, esetleg leponyvázott kamionok rajtuk valami repülőforma, akkor majd talán számíthatunk, hogy jön majd egy tiszta kép is egy ilyen gépről.

Addig is marad a várakozás...

8. luperator

luperator Active Member

Az oldal, ahol találtam a képet, a Shenyang gyár termékeként mutatta be, de semmi bővebb se ott, se az interneten. Ha már ponyvás képek [​IMG]:

9. luperator

luperator Active Member

Talán most már normális méretben lehet látni:

vagy

http://imageshack.us/photo/my-images/853/j21t.jpg/

10. Mackensen

Az a ponyvás repülő a J-31:)

11. luperator

luperator Active Member

Ezt én néztem el, bocsi. [​IMG]

12. Maggi

Maggi New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
    Ami nem tudja elkerülni a figyelmem: A légbeömlők a gép 'tetején'...kérdésem lenne az áramlástani szakemberekhez, hogy ez így nem fogja kellemetlenül befolyásolni a nagyobb állásszögű manővereket? Vagy a 21. sz. elején lehetséges az hogy ez nem annyira szempont?

Egyébként ez valami kínai 'csillagháborús' taktika, hogy lesz 3 proto, és az USA-t valamiféle fegyverkezési lázba/költekezésbe sodorják?:)

13. desertfox

desertfox New Member

Vagy csak készülnek a jövőre...

Szerintem ez egy "bombázó" lesz , strategia célok ellen az F-117 megfelelője, nem lesz itt nagy állászögű manőver.

14. desertfox

desertfox New Member

de most nézzem <a title="Profile" rel="nofollow">luperator 
    már pont ezt a véleményét már kifejetette :)</a>

15. luperator

luperator Active Member

Úgy emlékeztem, hogy az YF-23 beömlői is felül vannak, de nem. Akkor a B-2 maradt egyedül, ahol a levegőáramlásról találtam is egy képet. Nem tudom számít e ez valamit, úgy értve, hogy a kínai gép is szubszonikus típus lesz e.

Uploaded with ImageShack.us

16. Mackensen

Az amik F-19 terveiben is felül voltak a beömlőnyílások. Szeintem várjunk még, ezek egyelőre spekulációk. Semmi konkrét infó nincs a gépről csak néhány makett és pár rajz.

17. therob

therob Active Member

Egy bombázónak vagy csapásmérőnek simán lehet felül a beömlő lásd B-2, F-117, X-47B és társai. Eldönthetnék már mennyi új gépek csinálnak ezek a kínaiak, mert nem lesz elég a hely a maketteknek [​IMG]

18. Mackensen

Szerintem még várhatunk egy-két évet míg kiszivárogtatnak valamit.

19. arbalest

arbalest Well-Known Member

Nagyon szép ez a makett/modell, keveri a vadászgép jegyeket a bombázó mérettel. Ha Kínának sikerül így megépítenie, hát le a kalappal. Ebben a projektben is azt vélem felfedezni, hogy Kína mer nyitni újdonságok, új formák felé, jó példa a J-20, vagy a "kínai Global Hawk".
    http://4.bp.blogspot.com/-JTwSMlyX_LE/ThDgf6neFVI/AAAAAAAALbk/Xfw_4pCWm04/s1600/1309339918_16118.jpg

Én sem hiszem, hogy Amerikát fegyverkezési lázba akarnák, vagy legalábbis tudnák küldeni ezzel,hiszen az USÁ-ban már régóta repül a B-2, és fejlesztik a B-3-ast is.

20. luperator

luperator Active Member

Érdekes ez a hátranyilazott szárny. Nem nagyobb sebességnél van igazán haszna? A winglet okos ötlet, mások is átvehették volna már.

Ezen oldal megosztása