Kínai harckocsik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

senki

Active Member
2018. július 27.
303
228
43
105 milliméteres löveg van a tankban.
Érdekes, már mindenki temette a 105-öst, de lehet, hogy még újból előkerül. A kínaiak okosan csinálják, hogy a saját terepviszonyuknak jobban megfelelő kategóriát, a 40 t körülit favorizálják. Kíváncsi vagyok a folytatásra, és persze a lőszerrel és a löveggel kapcsolatos további infókra. Remélem nem mókusvakítás részükről.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Érdekes, már mindenki temette a 105-öst, de lehet, hogy még újból előkerül. A kínaiak okosan csinálják, hogy a saját terepviszonyuknak jobban megfelelő kategóriát, a 40 t körülit favorizálják. Kíváncsi vagyok a folytatásra, és persze a lőszerrel és a löveggel kapcsolatos további infókra. Remélem nem mókusvakítás részükről.
Azért mintha újból előkerült volna és amolyan reneszánszát kezdené élni. Nézd meg szerte a világon az új 8X8-as páncélvadászokat-rohamlövegeket. Gyakorlatilag mind ezzel vannak felszerelve.
 

senki

Active Member
2018. július 27.
303
228
43
Azért mintha újból előkerült volna és amolyan reneszánszát kezdené élni. Nézd meg szerte a világon az új 8X8-as páncélvadászokat-rohamlövegeket. Gyakorlatilag mind ezzel vannak felszerelve.
Igazad van, sokkal kezelhetőbb az alvázra jutó terhelés, bár szerintem a 8×8 as menetközbeni tüzelése kissé mintha bizonytalan lenne. Az űrméret alatti lövedékekben van elég potenciál, mint ahogy az általad linkelt video mutatta.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Azért mintha újból előkerült volna és amolyan reneszánszát kezdené élni. Nézd meg szerte a világon az új 8X8-as páncélvadászokat-rohamlövegeket. Gyakorlatilag mind ezzel vannak felszerelve.
Igen ez itt off de az olaszok mit nem kaptak itt a forumon is a centaur ert..

Egyebkent aez is off lessz de az ukran tapasztalatok is azt houtak ki hogy a panceltoro agyuknak igen is van es lessz letjogosultsaguk meg egy ideig...

De mennyi mimdent temettek mar amit a temetese utan evtizedekkel meg mindig alkalmaznak es fejlesztenek es hamy olyan csodafejlesztes volt amibe oltari penzeket talicskaztak majd az eldo komfliktusnal koppanas lett a vege.

A kinaiak a tamogato harckocsik alkalmazasaval is jol jartak. Mar eljutottak arra a szintre hogy hosszu ido utan elosszor fejlesztenek direkt erre a celra... /megjegyzem a tamogato harckocsik nem a sajat szerepkorukbe szerepeltek ke hamem amikor mbt /normal harckocsi/ csata harckocsi szerepkort probaltak volna rajukeroltetni olyan feladatokra alkalmazni amire soha nem is terveztek./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Igazad van, sokkal kezelhetőbb az alvázra jutó terhelés, bár szerintem a 8×8 as menetközbeni tüzelése kissé mintha bizonytalan lenne. Az űrméret alatti lövedékekben van elég potenciál, mint ahogy az általad linkelt video mutatta.
Igazabol nimcs szuksege menet kozbeni tuzelesre. Badi badiba tamogatnak elorre mozgasba/elszakadasba
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Nem lenne hatrany. A plusz sohase hatrany. Csak folosleges tulbonyolitani szerintem legalabbis egyenlore.ezeknek a jarmuveknek a relative olcsosaga az egyik fo elonye. /a jovobe ahogy halad a technika valoszinuleg ez is megoldodik./ de ma meg folosleges tul nagy penzt olni ilyesmibe./a harceljarast kell a jarmure szabni./
Menet kozbeni pontos tuzkivaltas meg a jelenleg a vilgaon rendszerben levo harckocsik tobsegenel nem megoldott./nem azert mert megoldhatatlan./
 
  • Tetszik
Reactions: endre

senki

Active Member
2018. július 27.
303
228
43
Nem lenne hatrany. A plusz sohase hatrany. Csak folosleges tulbonyolitani szerintem legalabbis egyenlore.ezeknek a jarmuveknek a relative olcsosaga az egyik fo elonye. /a jovobe ahogy halad a technika valoszinuleg ez is megoldodik./ de ma meg folosleges tul nagy penzt olni ilyesmibe./a harceljarast kell a jarmure szabni./
Szerintem a lényegre tapintottál rá. Egy MBT árából három 9×8-as jön ki, ha jól emlékszem. De azért én a láncosra esküszök, hiába "old scoolos" vagyok. Ha jól emlékszem Zsukov mondta 1000 hk nem tényező, 10000 hk már tényező.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Strykerre 105 os nem remlik hogy annyira lett volna itt szidva. A centaurt azt tudom mert megelozte a tobbit igy tobb ideig kaphatta. /egyebkent a bakonyba is sokan letettek a 105 os strykert amikor itt jartak /ennekem nagyon bejott egyebkent/ aztan amikor ellenuk kellett operalni lezeresharcaszatba meg lattuk mit muvel a loteren egy kvazi apc hat valahogy elolvadt az a letetel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Szerintem a lényegre tapintottál rá. Egy MBT árából három 9×8-as jön ki, ha jól emlékszem. De azért én a láncosra esküszök, hiába "old scoolos" vagyok. Ha jól emlékszem Zsukov mondta 1000 hk nem tényező, 10000 hk már tényező.
Ok, de ezekkel ki tudod váltani a teljes értékű hk-idat és mint amolyan erősokszorozóként működnek. A gyalogság közvetlen tűztámogatására jók ezek is és akkor nem kell odarendelj harckocsikat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Igazabol nem a harckocsit valtod ki. Jobban mondva nem az mbt det. Az mbt koncepcional kovettek el egy baklovest azzal hogy mas nem is kell.../persze ez csak a fejlett es vagy balfek orszagoknal kerult teljes mertekbe alkalmazasba hisz a csoroja nem tudta az osszes hk jat kukazni es mbt vel helyettesiteni./
Valojaban az mbt elcseszett terjeszkedese fordul vissza
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Igazabol nem a harckocsit valtod ki. Jobban mondva nem az mbt det. Az mbt koncepcional kovettek el egy baklovest azzal hogy mas nem is kell.../persze ez csak a fejlett es vagy balfek orszagoknal kerult teljes mertekbe alkalmazasba hisz a csoroja nem tudta az osszes hk jat kukazni es mbt vel helyettesiteni./
Valojaban az mbt elcseszett terjeszkedese fordul vissza
Nem úgy értettem. Persze, hogy nem váltod ki. Szóval van egy Stryker dandárod és el akarod látni őket közvetlen tűztámogatással, akkor vagy alárendelsz egy hk zászlóaljat, vagy kifejlesztesz Stryker alapon egy tűztámogató járművet és akkor a hk zászlóaljadat fel tudod használni komolyabb dolgokra.
 

senki

Active Member
2018. július 27.
303
228
43
Ok, de ezekkel ki tudod váltani a teljes értékű hk-idat és mint amolyan erősokszorozóként működnek. A gyalogság közvetlen tűztámogatására jók ezek is és akkor nem kell odarendelj harckocsikat.
Persze csak úgy célszerű alkalmazni, mint ahogy leírtad. A dd-ink tűzlépcsője legalább megközelítené a "régi" dandárokét. Most ez kb menni is, talán 5km. Tiszta vicc.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Igen.

Es jo hogy vegre leesett a vilagnak hogy nem lehet annyi mbt t tartani mint amire szukseg lenne.
Egyszeruen elcsesztek az mbt koncepciot. /nem is tidom hogy gondoltak hogy egy kategoriaval kivaltanak mindent./ plane ugy hogy /neve hiaba kozepes/ nehez harckocsinak terveztek az mbt ket. /nyugaton./ keleten meg kvazi sohase volt tenyleges mbt hala a sok oreg vasnak /az armata se lessz mbt hanem tigris sztalin t64 t80 csucskat hk. Mellette a 90 es altalanosnak es a 72 updatek kerulnek szerintem kesobb tamogato hk nak./
Kina az oroszhoz hasonlo utat jar be ugy latom. /helyesen/
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
A fentiekhez meg annyit hogy kina bizonyos egysegeknel a nyugati mimtat is koveti /stryker zaszloalj masolat adaptacio./ de nem majmolasbol teszi hanem vagy a terep adottsagok miatt vagy azert mert koltseghatekony es vagy boven eleg ero adott helyre./
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Kina egyebkemt nagyon jol csinalja a keleti es a nyugati hadikultura es technikai eszkozok otvozeset. Megfelelo aranyok eltalalasat alkalmazasba. Es nagyon jol teszik minek erolkodjenek valami ujaon amikor a meglevo ketto iranyvonal otvozetevel is elorrelepest erhet el sokkal konnyebben.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra and tonyo