1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai harckocsik

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Jól látszanak a fülecskék a frontpáncélon

Python likes this.
  2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Upsz!Kinaiak megvalsitották amiről jómultkorában agyalogtam.Parancsnoki tornyon eggyüt az ngp az autómata gránátvetővel.

Python likes this.
  3. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Azért a lánctalpra ráférne egy kis polír. :D

4. Mackensen

Majd ráfújkálnak egy kis WD-40-et.

senki likes this.
  5. Mackensen

6. beta

beta Well-Known Member

Azért széltében ez épp hogy ráfér :)

7. Mackensen

Oldalt kicsit túllóg, viszont ebben 90 fokban elfordították a motort.

8. Celebra

9. Celebra

10. Mackensen

11. Cifu

Cifu Well-Known Member

A "light tank" besoroláson én is ráncolom a homlokom. Mondjuk vissza lehetne hozni a "medium tank" besorolást rá, de hogy nem light, az biztos...

12. Mackensen

A homlokpéncélja meg az élvonalbeli MBT-étől marad csak el. Simán elhiszem, hogy a legmodernebb lőszert tüzelő gépágyúlövedékeknek is ellenáll.

13. megazez

megazez Well-Known Member

14. Celebra

Védettsége és tüzereje még nagyobb is.De van ahol inkább light MBT kategorizálást használják.Van IFV változata/testvére.Az meg alaja lehet eg komplett harcjárműcsaládnak.Bőven jó támogató hk-nak a mi térségünkben is.Tornyát fel lehetne használni(és fel is használják) 8x8as járgányon.Pl BTR átépités,nálunk.
    Szerintem nékünk nem a Kurszk 2.0ra kéne készülnünk.Un "hibrid"hadviselés sanszossabb.

15. Mackensen

Azért annyival modernebb, hogy a lőszer a torony hátuljában van, elválasztva a kezelőszemélyzettől. Valahogy úgy mint a Leclerc esetében. Azt nem tudom, hogy a páncéltestben még van-e még lőszer?

16. Celebra

Ebben is a Leclercre hasonlit.Van.Képes a NATO szabvány 105milis lőszereket használni,azok között pedig van ami ma is ütős.Van hozzá csőböl inditott ATGM,Bastion ferdeszemű változata.De torony oldalára minden további nélkül lehet illeszteni pl SpikeERt.És készül hozzá az aktiv védelmi rendszer.Szóval ha hozza is a leirtakat,korántsem lebecsülendő jószág

17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem az. Sőt inkább modernebb is. Egyébként a T-55/Type-59 váltására szánják elvileg igen kedvező árfekvéssel. Nekem sokkal jobban bejön mint egy light tankra felturbozott ifv. Az ifv csak maradjon meg annak amire kitalálták. Remélem idővel ismét lesz választék a piacon ebben a kategoriában is. Mert elférne. Amolyan szegény ember MBT je. (multinacionális tankja mint anno az 55 öcsi)

18. Celebra

19. Mackensen

Egy rövidke írás a könnyűharckocsiról. Ami igazán érdekes benne, hogy mégis lehet használni ejtőernyővel, de nem a szokásos módon mint mondjuk a BMD család tagjait, hanem, hogy kihúzzák a gépből és földre teszik. Nem tudom magyarúl ennek a technikának a helyes elnevezését (Low Altitude Extraction System).
    http://china-defense.blogspot.com/2018/12/light-weight-type-15-better-suited-for.html
    Így működött egy Sheridan esetében

20. Roni

Roni Well-Known Member

Mordor nyelven van ez is :D

Ezen oldal megosztása