1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai harckocsik

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Kiváncsi vagyok mikor jönnek ki a grafén páncélzattal, a harci helinél már alkalmazzák. Arra is kiváncsi lennék hogy ez az anyag tud e valami forradalmian újat hozni a pénzélozás területén, mondjuk a súlya töredéke az acélnak, már ezen is nagy az előrelépés....

2. Roni

Roni Well-Known Member

Selon un commandant de char de ZTZ-99A dans un reportage télévisé de CCTV-13, le blindage de ce char lourd chinois est équivalent à plus de 1 000 mm RHA face aux munitions comme HEAT et APDS / APFSDS.

3. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ejtőernyős kihúzásos deszantolás.Hátránya,hogy szinte reptérnyi sik tere kell hozzá,és megfelelő talajviszonyok.Személyzet nem lehet a járműben.
    India kezdheti félteni a Banglades fölötti nyulványát.A lekosság nagyrésze kinai eredetű fajilag.És nagyon kéne nekik kijárat az Indiai oceánra.Mármint a kinaiaknak.India nemsak a akik miatt kacsolt rá az atomtő erő fejlesztésére.
    Ferdeszemüek az ami tengerészgyalogságot,és az orosz VDVt is kiépitik párhuzamossan.Kiváncsi vagyok,mire és mikor fogják őket használni

4. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Azért ez egyenlőre terv, még teljesen mérget nem vennék rá.... Úgy emlékszem a csájnízok jelentették be egy helikopter továbbfejlesztés kaocsán.

5. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Testpáncélok ál sem lenne utolsó

6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az exportváltozatot már olyannal árulták és most a hazai példányon is megjelentek a plusz grefénpáncélok. Be is linkeltem képet a Z-10-hez.

zsolti likes this.
  7. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

8. Nagy Csaba

Kíváncsi lennék mind az előállítás technológiájára, mind a rétegezés mikéntjére. Úgy emlékszem, hogy a grafén az egyetlen szén (grafit) atom vastagságú cucc, amit egy páncélzathoz rétegezni kell valamilyen tachnikával, esetleg "vivőanyaggal".....

9. Mackensen

Hát ez a legmacerásabb dolog az egészben, mert eddig nem nagyon voltak gyártósorok, amikkel hatékonyan lehetett a rétegeket egyenként egymásra tenni. Laboratóriumban előállítottak amennyi a kísérletekhez kellenek, de a tömeggyártás már más tészta. Viszont keményen fejleszteni kezdték ezt a szektort és a gyártást is egyre jobban kezdik feltuttatni.
    http://www.globaltimes.cn/content/1109057.shtml

10. Nagy Csaba

Igazából elég szkeptikus vagyok, mert a szénszál-kompozitokat nem véletlenül nem használják harcjárművek vagy repülő eszközök páncél anyagaként, hanem inkább aramid szálas vagy kevlar a használatos cucc ilyenre, kerámiával kombinálva. Jó lenne tudni, hogy a grafén miben különbözik a szénszál kompozittól, mert itt lehet a kutya elesve......

11. Mackensen

12. Szittya

Szittya Well-Known Member

Nagyin sokba kulonbozik.
    Azert nem hasznaltak eddig a grafent mert irto koltseges volt nagy mennyisegbe jo minosegben gyartani. /dynema az uj slager erosebb mint a kevvlar /aramid a valodi neve a kevlar egy markanev./ sulyra a szenszalhoz van kozel.

13. Nagy Csaba

Amit írtál, azzal én is tisztában vagyok, s pont ezért érdekelne hogy milyen megoldással sikerült páncél anyagként felhasználni. A grafén felhasználásáról először energia tárolóként (elektromos áram tárolás) olvastam......

14. Mackensen

Valamit levédtek
    https://patents.google.com/patent/CN104713419A/en

15. Nagy Csaba

Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy a pácélként alkalmazott grafén struktúrája inkább valamilyen szálas anyag féleség, mint az eddigi szénszál kompozitok műgyantával merevített szerkezete....
    Esetleg angolul jobban tudók? ( @ozymandias ) ..... ?????

16. Cifu

Cifu Well-Known Member

Ez egy 2013-ra datált szabadalom, ami annyira általános, hogy szinte minden olyan ballisztikai mellény, amelyben grafént alkalmaznak, az ráillik. Nincs technikai szinten részletesen kifejtve a technológia, "csak" annyit írnak, hogy a megszokott kevlárszövet helyett grafén anyagból készült rétegeket használnak. Hogy ez graféncsöveket jelent, amit szövetként használnak, vagy sokszáz hajszálvékony rétegekből áll össze, az nem derül ki belőle...

Nagyjából olyan, mint amikor az Apple levédette a "szappantartó" formájú mobiltelefont.

Nagy Csaba likes this.
  17. Nagy Csaba

Nekem valahogy úgy állnak össze a kockák, hogy grafén (grafit) és a nanotechnológia segítségével olyan szálas anyagot tudtak létrehozni, ami könnyebb mint az aramid, és nem kell műgyantában túlnyomás alatt hőkezelni mind a "hagyományos" szénszál kompozitot.....
    A felhasználását meg úgy képzelem el mint az AH 64 páncélozásánál (Discovery filmje nagyon jó a gyártásáról).
    Tehát nem elsődleges külső páncélozás, hanem valamilyen kompozit, több fajta anyagból álló, felület alatti páncélozás. Az AH 64 páncélozása meg úgy néz ki, hogy a gépágyú mögött és a személyzet alatt van egy rekesz, amiben a gumi kerozin tartály van. Ebben a fészekben alulról van egy kerámia téglás réteg, ezt beborítját több réteg szálas aramid szövettel és rögzítik műgyanta segítségével, majd ide tuszkolják száradás után be a gumi tartályt. Ezzel nem csak a kerozin tartály védelmét oldják meg, hanem a felette "ücsörgő" személyzetét is. Mintha az adott esetben az aramid szálas anyagont grafén szálas anyagra cserélnék le..... (csak tipp)

18. Mackensen

19. Mackensen

Ez meg egy 2016-os műsor, amiben a grefénről van szó. 15:28-nál egy grefén tartalmú betétet tart a kezében a pofa. Szóval már egy ideje keményen ráálltak a fejlesztésekre.

20. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

végiglapoztam pár szabadalmat meg írást. Eddig ezt megcsinálták nanoszinten, illetve rétegeltek szintén nanoszinten. A szénszál ipari méretű gyártása megoldott, a grafén eddig laboratóriumi játékszer.

Ha már annyira fel kell valamit turbózni, akkor elindulnék a szálerősített anyagokkal, pl. WC-whisker fémbe ágyazva, vagy valami hasonló.

Nagy Csaba likes this.

Ezen oldal megosztása